reklama

Primátorský kandidát Rastislav Mráz predstavil svoj volebný program

Ako prvý z uchádzačov o kreslo primátora Trnavy v novembrových komunálnych voľbách predstavil svoje programové priority pod názvom Skutočné riešenia pre naše mesTTo kandidát KDH Rastislav Mráz. Prioritami programu sú doprava, kvalita života občanov a rozvoj mesta. Chce ponúkať riešenia, ktoré budú mať pre Trnavu zásadný a dlhodobý prínos. Mráz predstavil aj základ svojho tímu kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva. Kandidatúru pre nadchádzajúce komunálne voľby ohlásil na jar aj súčasný primátor Peter Bročka.

Prioritou programu je doprava

V oblasti dopravy považuje Mráz za najdôležitejšie urýchlené vybudovanie južného obchvatu Trnavy a prípravu západného dopravného prepojenia mesta z Prednádražia smerom na Bratislavskú.

Chce tiež preveriť možnosť dobudovania tzv. nultého obchvatu mesta a odľahčenia dopravnej situácie na Dohnányho ulici. Popri dopravných úpravách ponúka program zmeny v mestskej autobusovej doprave, v ktorej chce zlepšiť trasovanie a zaviesť častejšiu frekvenciou spojov. V pilotnej prevádzke by dokonca mestská autobusová doprava mala byť pre Trnavčanov zadarmo.

„Čo sa týka parkovania, plánujeme s vybudovaním podzemných parkovacích domov na Halenárskej ulici a Na hlinách. Taktiež zvážime možnosti vybudovania konštrukčne jednoduchšieho viacpodlažného parkingu na Spartakovskej, Starohájskej a Dohnányho ulici. O zavedení celoplošného spoplatnenia parkovania v meste rozhodnú po dôkladnej vysvetľovacej kampani obyvatelia mesta v miestnom referende,“ povedal k téme parkovania Rastislav Mráz.


Rastislav Mráz počas tlačovej besedy vo štvrtok 28. júna 2018

Predstavia nové tváre kandidátov na poslancov

KDH pôjde v Trnave do volieb s 31 kandidátmi do mestského zastupiteľstva. Spoluprácu nadviažu tak ako v minulosti s SDKÚ-DS. Spoluprácu s SaS a OĽaNO napokon nenadviažu, keďže neprišlo k dohode na centrálnej úrovni.

Na poslaneckej kandidátke bude podľa Mráza množstvo nových tvárí. Z tých súčasných budú za KDH kandidovať iba štyria – okrem Rastislava Mráza aj Branislav Kramár, Jozef Pikna a Pavol Nižňanský.

„Okrem členov Kresťansko-demokratického hnutia budú kandidovať aj ďalšie osobnosti bez straníckej príslušnosti, ktoré sa hlásia k zodpovednej komunálnej politike. Budú dokonca tvoriť väčšiu časť kandidátky. Do jesene by sme chceli uzavrieť všetkých 31 miest a verím, že dáme svojim programom a skladbou kandidujúcich osobností tú najlepšiu víziu pre naše krásne mesto,“ poznamenal Mráz.

Predvolebnú kampaň a volebný program neche Mrázov tím stavať len na bezbrehej kritike toho, čo tu je. „Treba priznať, že v niektorých oblastiach sa robia projekty, ktoré majú zmysel. Ale zdá sa mi, že mnohé sú len riešenia jednorazového typu. Treba naštartovať projekty, ktoré budú mať dosah možno o niekoľko rokov, ale je potrebné sa do nich pustiť,“ myslí si.

Finančné zdravie mesta je dlhodobo na dobrej úrovni, aj preto je presvedčený, že programové body stanovené vo volebnom programe sú splniteľné. „Je však potrebné, napríklad pri parkovacích domoch, hľadať možnosti spolupráce medzi mestom a súkromným sektorom v rámci PPP projektov,“ naznačil cestu, ktorou sa chce uberať pri niektorých zámeroch.

Aktuálnym problémom mesta je z pohľadu Mráza aj nízke čerpanie kapitálových výdavkov z mestského rozpočtu na investičné akcie. „Nemyslím si, že problémom by boli zákony, alebo počasie či verejné obstarávanie. Zásadné limity sú personálne – organizácia a koordinácia na mestskom úrade. Ja sa odvážim tvrdiť, že mestský úrad je v takom štádiu rozkladu, v akom nikdy predtým nebol,“ skonštatoval Mráz, ktorý je od roku 2014 poslancom mestského zastupiteľstva.

Ďalšie programové priority

Podľa Rastislava Mráza je dôležité vrátiť sa k diskusii o hospodárskom rozvoja mesta, skvalitnení podnikateľského prostredia pre rozvoj pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou, k hľadaniu nových atraktívnych investícií zo zahraničia ako aj k podpore rozvoja cestovného ruchu.

Program ďalej počíta so zavedením centrálneho objednávacieho systému v Mestskej poliklinike, zastrešením a rozvojom nových voľnočasových centier pre deti a mládež na každom sídlisku, s podporou vzniku nových materských centier, či vybudovaním bezpečných ohradených venčovísk pre psov.

Mráz plánuje aj viacero revitalizačných projektov na mestskej zeleni, a to predovšetkým revitalizáciou lesoparku Štrky, Ružového parku a mnohých ďalších. Starostlivosť o zeleň plánuje chce vykonávať s dôrazom na ochranu súčasných vzrastlých stromov, ktoré najviac prispievajú k zmierneniu negatívnych klimatických dopadov v meste.

Okrem zásadných opatrení na zabezpečenie rozvoja mesta a zlepšenie kvality života Trnavčanov chce Mráz spolu s kandidátmi na poslancov pokračovať v drobnejších opatreniach v jednotlivých mestských častiach. Plánujú zintenzívniť svoju prítomnosť medzi občanmi a absolvovať v lete a na jeseň čo najviac osobných stretnutí, na ktorých chcú nielen predstavovať program, ale tiež zbierať konkrétne podnety od občanov.

Celý volebný program nájdete na stránke www.rastomraz.sk.

Vizitka Rastislava Mráza (40):

– rodený Trnavčan, právnik, ženatý, otec troch detí
– mestský poslanec, predseda poslaneckého klubu Naše mesto
– poslanec Trnavského samosprávneho kraja, predseda poslaneckého klubu OĽaNO, SaS, KDH
– dlhoročný angažovaný občiansky aktivista, najmä v oblasti podpory mládeže a rodín, je stále aktívny ako podpredseda Mestskej rady mládeže v Trnave, dobrovoľník Združenia pre – podporu detí a mládež v Trnavskom kraji, člen Združenia Saleziánov spolupracovníkov, predseda občianskej iniciatívy Naše mesTTo
– spoluautor a organizátor viacerých projektov zameraných na osobnostný rozvoj a voľný čas rodín a mládeže, napr. Dobrovoľníci deťom, Festhry Trnava, Festival mladých rodín, Noc kostolov (2011 -2012), Animátor roka, či Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži a ďalšie
– predseda okresného centra KDH

ZDROJ: rastomraz.sk

DISKUSIA K ČLÁNKU BOLA 6. JÚLA PRE MNOŽIACE SA PRÍSPEVKY MIMO TÉMY A VZÁJOMNÉ ÚTOKY UKONČENÁ.

Ulož ako PDF
Napísal 29. júna 2018 6:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Primátorský kandidát Rastislav Mráz predstavil svoj volebný program”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.