reklama

Primátorský kandidát J. Pobiecký: Zostavili sme zodpovedný a reálny volebný program

Svoj volebný program predstavil na tlačovej besede kandidát pravicovej koalície SDKÚ-DS a SaS na primátora mesta Trnava Ing. Jozef Pobiecký.

Súčasný zástupca primátora mesta na úvod tlačovej konferencie zdôraznil, že „ciele volebného programu nie sú postavené populisticky, ale zodpovedne a reálne s dôrazom na znalosť problematiky fungovania mestskej samosprávy. Vyznávam otvorený a rozumný prístup k správe verejného majetku, preto si nekladiem také ciele, ktoré by toto mesto nedokázalo zvládnuť finančne alebo personálne“.

Medzi zásadné projekty, ktoré si v prípade zvolenia trúfa počas štyroch rokov zrealizovať, zaradil J. Pobiecký „modernú, kvalitnú a postaveniu mesta Trnava zodpovedajúcu rekonštrukciu Pešej zóny v jednej, maximálne dvoch na seba nadväzujúcich etapách, zavedenie platieb za parkovanie formou SMS správ, zabezpečenie investora pre výstavbu viacpodlažného parkovacieho domu v centrálnej mestskej zóne, či vyvíjanie sústredeného úsilia v snahe o presadenie projektov komplexnej modernizácie a revitalizácie Kamenného mlyna“.
V oblasti dopravy plánuje primátorský kandidát pokračovať v projektoch cyklochodníkov na území mesta, dôraz chce klásť na starostlivosť o zeleň a čistotu mesta. „Viem si predstaviť prenájom vnútorných okruhov kruhových križovatiek súkromným firmám napríklad za 1 euro. Tie sa výmenou za možnosť umiestnenia loga budú starať o zeleň a výsadbu týchto exponovaných križovatiek. Pozitívom sú ukážkovo upravené križovatky a nulové zaťaženie daňových poplatníkov mesta. Za cieľ si tiež dávam vo zvýšenej miere budovanie nových detských ihrísk, s akcentom na projektovanie menej nákladných ihrísk. Zastávam názor, že radšej postavíme za rovnaké peniaze dve menšie ihriská v dvoch lokalitách, ako jedno veľké,“ prezentuje.

Foto: www.pobiecky.sk

Pobieckého cieľom je „vytvárať podmienky pre subjekty, ktoré majú záujem organizovať na území mesta rôzne kultúrne, spoločenské, zábavné či športové podujatia v snahe oživiť centrum mesta novými a nápaditými projektmi“.
Ako zdôraznil, v prípade zvolenia do funkcie bude mať aj naďalej záujem pokračovať v otázke projektu výstvaby nového Štadióna Antona Malatinského.

Pravicový kandidát taktiež sľubuje lepšiu komunikáciu s podnikateľským sektorom. „Chcem, aby bolo mesto pre súkromné subjekty partnerom. Mojím cieľom je v maximálnej miere vytvárať investorom najmä pri verejnoprospešných projektoch také podmienky, ktoré realizácii projektov zjednodušia,“ poznamenal.
Vo volebnom programe prisľúbil, že „primátor a viceprimátori počas celého volebného obdobia nebudú dostávať žiadne odmeny“ nad rámec svojho platu. V rámci zefektívnenia práce samosprávy, komunikácie s občanmi a šetrenia životného prostredia chce Pobiecký viac elektronizácie a komunikácie cez internet.

Hlavnou témou predvolebnej kampane koalície SDKÚ-DS je „zavedenie a prevádzkovanie optického internetového pripojenia pre každú domácnosť v Trnave zadarmo“. Podľa Pobieckého sa to týka domácností v činžiakoch aj rodinných domoch.
Dostávam otázky, prečo ako pravicová strana podporujeme projekt, ktorý by mohol uškodiť podnikateľom. Nie je to pravda. Prostredníctvom mestskej spoločnosti TT-IT vieme priviesť internet kvalitný optický do každej domácnosti v Trnave. Tu môžu samozrejme participovať aj súkromné firmy, celoplošní operátori. Vďaka zavedeným káblom môžu ponúkať svoje služby ako sú digitálna TV alebo vysokorýchlostný internet. Samotný mestský úrad bude môcť komunikovať cez internet s každým občanom, ľudia môžu dostávať oficiálne správy, oznamy, vyhlášky, a podobne priamo do svojho počítača. Chceme zaviesť do praxe projekt elektronického mesta, kde občania komunikujú priamo s konkrétnym úradníkom, ohlasujú cez formulár výtlky na cestách, neodhrnutý sneh, či neupravené verejné priestranstvá,“ konkretizuje Jozef Pobiecký a dodáva, že z vyššej penetrácie internetu môžu napokon profitovať aj spoločnosti, ktoré svoje podnikanie propagujú cez internet.

31 kandidátov koalície SDKÚ-DS a SaS zastupovala na tlačovej besede Ing. Mária Fuzáková. Ako pripomenula, 17 kandidátov navrhla strana SaS. „Žiaden z nich nie je členom strany. Kandidátka je generačne aj profesne rozmanitá, čo považujeme za veľmi dôležité. O poslanecký post sa uchádzajú skúsení poslanci z predošlých volebných období, ako aj úplní benjamínkovia.“

V predvolebnej kampani bude pravicová koalícia používať slogan „V Trnave bývam a chcem tu aj žiť!“  Aktivity spojené s kampaňou plánuje Jozef Pobiecký prezentovať na internetovej stránke pobiecky.sk.


Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2010 11:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.