reklama

Kandidát na primátora Rastislav Mráz chce predstaviť najlepšiu víziu pre Trnavu

Kandidát na primátora Trnavy Rastislav Mráz v komunálnych voľbách 2018 chce pre Trnavu pripraviť najlepšiu víziu pre rozvoj mesta. Za svoju top prioritu označil riešenie dopravy. Do konca mája chce predstaviť svoj volebný program a tím kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva, informoval na oficiálnej tlačovej besede, ktorá sa uskutočnila 19. apríla 2018 na Námestí sv. Mikuláša v Trnave.

Mráza prišli na stretnutie s novinármi podporiť dvaja bývalí primátori Trnavy Štefan Bošnák a Vladimír Butko, ako aj šéf KDH Alojz Hlina.

Na tlačovej konferencii v Trnave vyzval k spolupráci všetkých, ktorým záleží na skutočnom rozvoji Trnavy. „Mám jasnú predstavu o rozvoji mesta v jeho kľúčových oblastiach, ale zároveň si uvedomujem, že pre čo najlepšie vyriešenie problémov, ktoré trápi mesto, potrebujeme vytvoriť úzku spoluprácu s odborníkmi a občanmi,“ vysvetlil.

Mráz má ambíciu vytvoriť v spolupráci s odborníkmi a občanmi najlepšiu a najvyváženejšiu víziu pre Trnavu.


Rastislav Mráz počas tlačovej besedy na Námestí sv. Mikuláša, kde oficiálne ohlásil svoju kandidatúru

Ako svoje priority vyzdvihol komplexné riešenie parkovania a dopravy, ktorá je podľa neho kľúčom k zvýšeniu kvality života v meste, podporu tvorby pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou, bezpečnosť či turisticko – pútnický rozvoj mesta.

„Program, spolu s tímom, ktorý ho bude mať ambíciu napĺňať, predstavím v priebehu mája. Už dnes je ale isté, že mojou prioritou číslo jeden bude doprava,“ skonštatoval 40 – ročný Rastislav Mráz, ktorý dnes pôsobí ako poslanec v mestskom aj krajskom zastupiteľstve.

Ako pripomenul, teší sa na korektnú a férovú súťaž v súboji o primátorské kreslo a vyslovil želanie, aby občania vo voľbách vybrali tú víziu, ktorá bude pre ich mesto tá najlepšia.

„Naša kampaň bude o slušnosti a zodpovednosti. Som presvedčený, že bez týchto kvalít nie je možné pracovať na trvalom rozvoji mesta,“ doplnil.


Ohlásenie kandidatúry R. Mráza prišli podporiť aj bývalý primátori Vladimír Butko (prvý zľava), Štefan Bošnák (druhý sprava), ako aj predseda KDH Alojz Hlina (tretí zľava)

“Myslím si, že pred štyrmi rokmi dali v Trnave občania prednosť akejsi nepolitickej politike, ktorej riešenia sa prvoplánovo zdajú ako vábivé a zaujímavé. Ale dnes vidíme, že výsledky pre reálny rozvoj nášho mesta sa nedostavili,” myslí si Mráz.

“Na budúci týždeň ideme schvaľovať záverečný účet mesta za rok 2017. Ideme prenášať vyše 60 investičných akcií z minulého roka v objeme 54 percent celých kapitálových výdavkov. Nestáva sa tak prvýkrát, ale opakovane. Predpokladám argumentáciu radnice o problémoch vo verejnom obstarávaní, s poveternostnými podmienkami. Ja si nemyslím, že toto je poctivé riešenie,” poznamenal.

Za prípadného koaličného partnera si Mráz vie prestaviť napríklad SaS, s ktorou intenzívne rokujú, z predvolebnej spolupráce KDH už na centrálnej úrovni vylúčilo Kotlebovu ĽSNS a SMER-SD.

“Tvrdenie, že vzťahy medzi KDH a SMER-SD boli v Trnave dobré, považujem trošku za chiméru. V aktuálnom zastupiteľstve sa stalo, že prvý raz rozlišujeme opozíciu a koalíciu. Nikdy predtým sa to nestalo a nepovažujem to za na komunálnej úrovni za vhodné. V roku 2010 nastala situácia, že primátorom sa stal pán Butko, ale väčšinu poslancov v zastupiteľstve mal SMER-SD. Ak chcel primátor mesto posúvať ďalej, nemal inú možnosť, len spolupracovať. Ak by som bol na jeho mieste, možno by som niektoré veci robil inak, ale ten rámec považujem za potrebný pre samotný rozvoj mesta,” vyjadril svoj postoj kandidát na primátora.

Volebnú kampaň plánuje viesť viac osobným kontaktom s obyvateľmi, rozhovormi s ľuďmi. Ignorovať nemieni ani sociálne siete a internet, hoci, ako konštatuje, “nebudeme sa tváriť, že tu dokážeme prekonať nášho súpera”.

Podpora z vlastných radov

„Teším sa, že KDH z vlastných radov vygenerovalo kvalitného kandidáta na primátora krajského mesta. Som pripravený mu pri jeho kandidatúre poskytnúť všetku potrebnú podporu a pomoc. Budem sa usilovať o čo najširšiu volebnú spoluprácu demokratických síl nielen v Trnave, ale v každom meste a obci. Napriek neľahkej aktuálnej politickej situácii je toto tá najlepšia cesta ako dať občanom možnosť hlasovať za kvalitných kandidátov,“ uviedol predseda KDH Alojz Hlina.

Exprimátor Vladimír Butko vo svojom vystúpení poznamenal, že Rastislava Mráza pozná približne 20 rokov. Na ilustráciu jeho dlhoročných organizačných schopností už od mladého veku povedal príhodu so skvele zabezpečeným a zorganizovaným odchodom veľkej asi 200-člennej mládežníckej skupiny na výlet vlakom do Vysokých Tatier.

“Vtedy som žasol a prvýkrát som sa s ním zoznámil. Neskôr počas jeho pôsobenia na meste som Rasťa poznal ako zodpovedného, tvorivého, kreatívneho a spoľahlivého pracovníka. Teraz ho poznám ako kolegu poslanca, ktorý je myslím si najaktívnejším a najiniciatívnejším poslancom. Hoci z určitých uhľov pohľadu sú jeho aktivity možno vnímané ako vŕtanie, zakaždým hovorí pravdu, ktorá môže byť pre niekoho občas krutá. Zároveň dokáže byť dobrým manželom a vzorným otcom, čo, ako sám viem, nie je jednoduché,” povedal V. Butko.

Štefan Bošnák, ktorý viedol mesto Trnava štyri volebné obdobia, vo svojom vystúpení nahliadol aj do minulosti. Ako uviedol, pred rokmi trnavská radnica bojovala s mnohými vážnymi výzvami, ako boli nízke rozpočtové príjmy miest, alebo obdobie, kedy prišlo o prácu v bývalej TAZ-ke 5000 ľudí, príprava na príchod automobilky PSA a ďalšie.

“V tých časoch sme sa popri vlastných starostiach venovali aj problémom, ako zohnať pre ľudí prácu. Dnes mesto žne, čo sme zasiali, okres Trnava má najnižšiu nezamestnanosť na Slovensku. Bez korektného postoja radnice by sa toto nestalo. V posledných rokoch cítime, že sa len vezieme na vlne a pracovné miesta nepotrebujeme. Ale Rasťov program myslí aj na to, hovorí o potrebe nových pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou. Aj keď to nie je priamou náplňou mesta, radnica musí myslieť aj na možnosť komunikácie s podnikateľmi a firmami, ktoré vytvárajú pracovné miesta. A podľa mojich informácií v súčasnosti pociťujú zamestnávatelia zo strany radnice určitú ignoranciu. To nie je dobré, pretože zabezpečiť pre ľudí kvalitnú prácu je akousi nadstavbou, na ktorú treba myslieť,” pripomenul bývalý dlhoročný primátor Bošnák.

Ako doplnil, Mrázov program bude myslieť aj na to, aby mladí ľudia cítili, že majú v Trnave budúcnosť, čo je zodpovedné a slušné.

Pre komunikáciu s občanmi vznikla špeciálna emailová adresa nasemestto@gmail.com, na ktorú môžu občania a odborníci posielať svoje podnety a návrhy pre rozvoj mesta.

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2018 12:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

162 komentárov pre “Kandidát na primátora Rastislav Mráz chce predstaviť najlepšiu víziu pre Trnavu”

 1. 1
  Juraj Fuzák says:

  Keby tuto wanabe primator Mraz chodieval na komisie a rokovania s Arrivou tak by nieco take ako bezplatna MHD nikdy do luftu nevypustil. Mimochodom ako clen vyberovej komisie sa nezucastnil ani jediny krat a potom na zastupitelstve sa isiel strapnovat otazkami o tom preco sa navysila cena ako sa navysila.

  Pri rieseni statickej dopravy nezahlasoval naposledy za dokument, ktory hovori o rieseni situacie s parkovanim na Podjavorinskej, pritom sam s tym prisiel. Nezahlasoval len za to ze sa tam Butko vyplakal ako to dlho trva.

  Obcania dali prednost nepolitickej politike… no to je sokujuce kedze cesty, doprava a verejne priestory, skoly, skolky by sa mali mat asi nejaku ideologicku podstatu aby boli riesene dost politicky :D

  Odmietam spolupracu so Smerom. To je super, takze sa vratime do bodu ze ked s niecim do zastupitelstva pride “smerak” a bude to mat hlavu a patu a bude to vyhodne pre obcanov tak ho poslem do riti :D

  Vidim ze nas caka kopec srandy. A rada na zaver: Rasto, najlepsie sa mesto rozvija tak ked nehlasujes za rozpocet :D

  • 1.1
   Peter Klimo says:

   Vypujcil si zidle a vratil je poblity !!!

   • 1.1.1
    Juraj Fuzák says:

    Vyckaj casu, mozno sa aj ty raz povozis na MHD zadarmo. Fico dal vlaky, chce dat primestsku dopravu k vlakom, Rasto nam da mestsku, len nechceme spolupracovat so Smerom ked s tym prisiel Stanko tak sa mu Zitnansky vysmieval ze toto KDH urcite by nepodporilo, lebo sak zodpovedny hospodar, chapes? Nechapes? Ani ja ne 😂

    • 1.1.1.1
     Pozorovatel says:

     Preco tam panJuraj davate tie emotikony? Vyzerate, ze mate problem s vyjadrenim myslienky. Toto nie je whatsapp. A preco pisete inak ako po slovensky? “sak” a “ne”. Skoda Vas, inteligentny chlap, len vyjadrovanie mate zvlastne.

     • 1.1.1.1.1
      Suhlasim says:

      Suhlasim, uz nie je teenager, mal by sa zacat spravat ako poslanec. A pisat ako clovek s VS vzdelanim, Juraj, Juraj….

      • 1.1.1.1.1.1
       Obohrata platna says:

       Juraj F. je ako obohrata platna uz. A pozrite si basen pod prispevkom cislo 10. Nevedel som, ze krestania su takto natahani… :) Ale ma v par veciach pravdu, velku pravdu.

     • 1.1.1.1.2
      ozaj says:

      akoze pan fuzak vam tu napise jasne veci aj pre nechapavych a vy tu onanujete nad emotikonami? klasika. ked nemam o com, tak utok ad hominem…

      • 1.1.1.1.2.1
       Básnik od stredu do prava says:

       BÁSEŇ PRE JURAJA
       od jeho nepriateľa už od mladosti a nie voliča…

       Zomrel by si pre Vodcu
       A zomieraš vraj od škrabania
       Brada Ťa vraj svrbí
       Ohoľ sa a nebuď blbý

       Tiež si dieťa kvetov.
       Strácaš sa nám selektívne
       Prídeš s veľkou vervou (na diskusiu trnava-live)
       Každý je tu na vine (že si bradáčik)

       Juraj, nebuď Jánošík
       Ohoľ sa a vzdaj to
       Nemáš nám Ty na Mráza
       Jedine, že fajkou

       Do skvelého Jurajovho fajčenia, dovidenia, dopísania

       Autor je kresťan, neznámy verejnosti, tradičný a oholený volič štandardného politického hnutia s niekoľko desaťročnou tradíciou. Insitný básnik, nie profesionál. Nie vždy mu vyjde
       rým a niekedy v nedeľu nejde do kostola, ak mu nevyjde krok.

       • 1.1.1.1.2.1.1
        Básnik pre farizejov says:

        Bolo raz jedno hnutie,ktoré vždy klamalo svojich voličov. Brali peniaze od sponzorov,ktoré nevedeli nijako nikdy vysvetliť. Viď kampane,ktoré ostávali vždy tajomstvom.Predvolebné guláše, reklamné bilbordy. .. Mraz je nečestný človek, keď nezahlasuje za rozpočet, ale bude sa chváliť vo svojom obvode čo on spravil.Viď LAVKA vo Vajslovej doline!!!Čo čakať od človeka, ktorý na príkaz pána Vlada napochoduje na Spartak a urobí mu veľkú plačkavú reportáž ako bývalému casnikovi bolo ublížené. Bosnak? ???Je akože super čestný muž? ??To fakt???Tak by nehlasoval za špinavosti ako čerpania stanica Tir Petroleum,Kaufland v nemocnici, reklamné lavičky.,Pre nákupné centrum pozemky za euro,Tavos-3 melony .všetko pre blízkych ľudí VP.Náhoda? ???

        • 1.1.1.1.2.1.1.1
         Strasna nuda ty vole.. says:

         Básnik pre farizejov – nudim sa. Nieco nove by to chcelo. Pribeh prednostky a jej sefa a vysetrovania podozrenia z trestneho cinu. Co cakas od cloveka ako je Brocka? :) Co cakas od jeho astruturferov? Kreativitu? :) Omyl. Furt to iste dokola. Juraj, dajte volaco, s Vami je sranda aspon.

       • 1.1.1.1.2.1.2
        Juraj Fuzák says:

        Strasna nuda ty vole…

  • 1.2
   Feri says:

   Ale na facebooku sa vie chváliť svojim priateľom akú lávku on dal spraviť. Pritom vtedy ani za rozpočet nehlasoval! !!Je to falošný človek! !!!

   • 1.2.1
    Juraj Fuzák says:

    No a z rozpoctu z toho roku sa robilo aj ihrisko detske na Lincianskej, na VMC navrhoval aby sa vyclenili financie na “slavnostne” otvorenie :D Najprv nezahlasujem za rozpocet a potom chcem slavnostne otvarat nieco co je z toho rozpoctu financovane, sranda no…

  • 1.3
   Hm, uspesne says:

   Uspesny hejt pan poslanec. Pan poslanec Mraz ma pravdu. Ludia dali prednost nepolitickej politike, je to trend v celej Europe, pomaly konciaci. Oholit bradu a bezte do prace. Skoda, ze ste nic podstatneho nenapisali, akurat, ze ste arogantne napisali poslednu vetu, tykate mu, vy ste asi fakt etalon podla, ktoreho sa hodnoti moderny hipster v TT. Pardon, nie, to nie, to je vas Vodca. Ziada sa mi napisat NA STRA*, ale nemozem. Tak napisem NA SMIECH.

  • 1.4
   Labakan says:

   Keď si ty šiel do Nitri tvoriť vlastnú nesmrteľnosť veľavážený pán poslanec Juraj Fuzák, boli ste bez povzbudzujúcich prostriedkov? Neboli ani tancujúce koláčiky? Takže páni Bročka, Fuzák, Turčan priznanie je poľachčujúca okolnosť.

   • 1.4.1
    Juraj Fuzák says:

    No boli sme dohodnuti ze Turcan napece nejake kolaciky ale ze sa mu truba pokazila. Tak ja som nakonec musel po svojej linke rano na rychlo aspon tabletky zhanat. Podarili sa mi tri xanaxy zohnat pre kazdeho, ked to prekladas s tvrdym je to celkom ok. Bola to slusna jazda, skoda ze je Nitra tak blizko. Myslis ze sme spravili nieco zle?

    • 1.4.1.1
     Bimbo says:

     Keď budete mať aj busty, budeme pri nich musieť držať aj čestnú stráž.Aj pozývacie listy ste už písali, zabezpečte si aj ľudí čo vás budú umývať od červenej farby ako Vasila. Kedy bude školenie ako postupovať v normalizačnom procese.

  • 1.5
   Bezdomovec says:

   Jurko nechaj to tak veď, si už nominovaný na hrad. Juraj bol som pozrieť Slovan v Trenčíne zašli sme aj na Trenčiansky hrad, tá podobnosť s pánom Váhu a Tatier je zarážajúca. Zrejme odtiaľ pochádza tá nominácia na hrad. Skutočne je to opodstatnená nominácia.

 2. 2
  UFF says:

  Z akeho dovodu sa objavil Mraz na spartak.tv ktora patri spoznorovi Smeru? To si fakt mysli ze ludia V Trnave zeru seno? KDH = SMER

  • 2.1
   Fanusik Spartaka says:

   Aby potvrdil, ze ten stadion je OBJEKTIVNE skvely projekt. A je to naozaj skvely projekt…, ktory sa stal predmetom utoku primatora Brocku. A Vlado Poor uz davno nesponzoruje smer. KDH a SMER nie su to iste. Propagandisticke kecy, ta reportaz bola dobra, skoda zaveru a nepeknych osocovani zo strany Vlada, ale bola to dobra reportaz.

 3. 3
  Feri says:

  Este dodam on chce riesit akoze dopravu??To fakt??Vyse 20 rokov nam KDH vladli a z dopravou nic nerobili.Ziadne cyklochodniky,zahustene cinziaky na sidliskach…Najlepsie dopadlo sidlisko Hliny,to je ich vizitka bacovania.

  • 3.1
   Peter Klimo says:

   Za primatorovania ludi z KDH neboli v Trnave postavene ziadne cyklochodniky ? To myslis vazne ?
   Ake opatrenia podnikol Brocka na sidlisku Hliny prosim pekne ?

   • 3.1.1
    Juraj Fuzák says:

    No moc opatreni na sidlisku Hliny nespravis kedze tam primator za KDH dovolil postavit bytovku pod kopcom a hned vedla sa mestska stavba previedla na VUCku a spravili tam Gymnazium. A to bol konec akychkolvek rieseni parkovania na Hlinach. Priprava rezidentskeho parkovania na Podjavorinskej a v dalsom kole na Hlinach trva podla Butka a jeho zalmu dlho. Chapem, posledne dve problemove sidliska v Trnave, ostatne on svojim majstrovstvom poriesil. 🙈

    • 3.1.1.1
     Peter Klimo says:

     takze inak povedane – brocka s tym nespravil nic. zaregistroval som v pociatkoch jeho primatorovania nejaku infantilnu kresbicku na jeho facebooku, z ktorej bolo hned zrejme ze to takto urcite nebude. Ten parkovaci dom mal byt nasmerovany do okien obyvatelov nizsich poschodi. potom asi pochopil ze lepsie bude taketo kraviny radsej nepublikovat a snazil sa miesto tahania horucich gastanov obrusovat trecie plochy..

     a teraz podme k tym cyklochodnikom..

     • 3.1.1.1.1
      Juraj Fuzák says:

      no bol taky plan zburat tu bytovku a gymnazium 😂 s cyklochodnikmi prosim nezacinaj… the word on the street is ze Brocka okrem cyklacov (alebo ako hovori jeden vecne ukrivdeny pan bicyklistickych chodnikov) nic nerobi, tak ja potom nevim 😂🙈

      inak k tym trecim plocham, ta kresbicka co Brocka zverejnil bola pokial sa pamatam stara studia moznych rieseni, tusim nam ten gastan trochu vychladol 😂

      • 3.1.1.1.1.1
       Labakan says:

       V našich klimatických podmienkach a kultúre, záujmu obyvateľov o pohyb, keď deti žiadajú od rodičov o uvoľnenie z telesnej výchovy, snaha budovať chodníky pre cyklistov za každú cenu sa zdá pritiahnuté za vlasy. Tento proces naplno je rozbehnutý v západnej Európe, že by sme chceli v tomto s nimi držať krok. Niekto spomenul nové veci čo Bročka predstavil, zatial som nepostrehol nič nové a prevratné. Parkovací dom postaviť v kombinácii s tržnicou ,veľkokapacitnou jedálňou umyvárkou aut, aututoservisom, osadiť to do areálu bývalého Cukrovaru,spolu s administratívnou budovou pre všetky štátne a mestké organizácie, vízia pre piatich primátorov na 20 rokov. ale už prestanem piť aj vodu

       • 3.1.1.1.1.1.1
        Opl says:

        Ty hlavne prestan fetovat

       • 3.1.1.1.1.1.2
        Co noveho? says:

        Brocka nic noveho nepredstavil. Toto nie je urazka, ale moj dojem. Smiem mat v Trnave dojem z niecoho, alebo radsej nie? :) Mam dojem, ze nesmiem mat dojem. Fasouni.

       • 3.1.1.1.1.1.3
        KSČ says:

        Labakan na cukrovar zabudni vlastní ho Široký, Šebo a ŠTB
        Celý je zaúverovaný – nepredajné, neprechodné na roky.

        • 3.1.1.1.1.1.3.1
         Labakan says:

         Kúrň a kde bol ten náš oligarcha, čo to ako rozmýšľal. Škoda na 20 rokov roboty a na 50 rokov zabezpečený rozvoj mesta. Aj so bol celý spotený keď som sníval sen s otvorenými očami. Prepáčte ospravedlňujem sa za nesplniteľné sny. Dokedy ?

     • 3.1.1.1.2
      tomasdk says:

      Ten parkovaci dom nebol Brockov vymysel, to sa len niekto z predosleho vedenia chcel nabalit, sak investor bol pokial sa pamatam firma s jednym zamestnancom, takze setko uplne v poradecku. Keby sa tamojsi obyvatelia proti tomu vyrazne nepostavili, tak by sa to mozno aj zrealizovalo.

  • 3.2
   micro says:

   …žiadny cyklochodník na Vansovej, žiadny na Cukrovej, žiadny na Hospodárskej + pruhy pre cyklistov Zelenešská, Spartakovská…

   • 3.2.1
    Lopy says:

    Vau toto vsetko stihli za 20 rokov? Klobuk dole.

   • 3.2.2
    Peter Klimo says:

    takze inak povedane, brocka pokracoval vo vystavbe cyklochodnikov ktora sa rozbehla za primatorovania kadehakov..
    ja to v kazdom pripade vnimam pozitivne, bolo by skoda keby v tom nepokracoval.

    ale prvenstvo pri verejnej hustilke adamovi peciarovi uz nikto nikdy nevezme :D

    • 3.2.2.1
     Lopy says:

     Preco teda vsetci na kdh nadavaju ? To mi hlava nebere.neprepojit tie cyklace nikde v tt to chce fakt uznanie za tak dlhu dobu.Ked sa dorobi hlboka a spartakovska tak sa bude dat dostat z druzby bezpecne az do kamca a to len za par rokov.

   • 3.2.3
    Feri says:

    Micro za vyse 20 rokov je to žalostne málo. Priam úbohé.

    • 3.2.3.1
     micro says:

     …slepému ťažko ukážeš

     • 3.2.3.1.1
      UFF says:

      Micro isiel si niekedy po tom pruhu pre cyklistov na spartakovskej? Pochybujem kedze je to dost nebezpecne a preto sa bude robit novy oddeleny od cesty takze kdo je ten slepy?

     • 3.2.3.1.2
      fidelis says:

      Pokial si pamatan,tak cyklac na Hospodarskej (v parku) sa urobil za toto volebne obdobie.Este aj supernovinar Gabko mal z toho nervy na dranc.
      Ja som vdacny za kazdy jeden meter cyklochodnika,ci ho spravili predosli alebo terajsi.Ono si ludia este neuvedomuju,ze tato cinnost bude onedlho uplne nevyhnutna.Mozme byt radi ak sa to u nas urobi skor ako inde.
      Pred vyse 100 rokmi bola len cesta,potom to nesacilo a ludia autam zacali zavadzat,tak sa urobili popri nej chodniky.Teraz je doba,ked uz zavadzaju cyklisti,tak sa robia cyklace.Normalny vyvoj.
      Mal som stastie vidiet dopravu v Rotterdame,by ste sa nestacili cudovat co sa da urobit pre cyklistov,a to tam maju este aj kolajnice po meste.
      Podotykam ze toto pisem ako kazdodenny vodic auta,bicykel ani nevlastnim.Mozno ale raz budem vlastnit,dufam ze budem mat preco.

   • 3.2.4
    Vy chodite? says:

    Vy chodite na bike profesionalne? Aj v zime? Aj do prace? Naozaj uz sa necitite?

 4. 4
  Mrazik says:

  My obyvatelia Vajslovej doliny, stvrte, kde byva tento kandidat prehlasujeme, ze za tie roky co je vo funkciach na meste nikdy pre nasu stvrt nic nespravil. Ziadnu verejnu zelen, nic na zlepsenie dopravy, skolky, ihriska. Nic. Ked boli navrhy, bol proti. Ale na verejnosti vie tento pan vymyslat a klamat. Pred kudmi povie, ze to podpori a na tade ci ako poslanec zahlasuje proti.
  Vola sa to farizej pan Mraz.
  V nasej stvrti vas ludia volit nebudu !

 5. 5
  Mrazik says:

  Keby chcel seriozne pan Mraz riesit dopracu, tak kde bol doteraz ? Kandiduje za trnavu juh. Dvakrat sa uz prerabali perony na zeleznicnej stanici. Boli odkopane az po zaklady. Tak malo stacilo na rozsirenie podjazdu , resp mosta na Dohnanyho. Ale prd. Iba prazdne keci. Kde bol vtedy ? Spali tam 20 rokov a teraz sa zobudili ? Dve volebne obdobia tu tento pan slubuje chodnik do modranky. Zasa nic. Ani brnk. Klamar !

 6. 6
  Symbióza says:

  Čo sa týka dopravy, tak v tomto stave dopravu v Trnave zachráni už len cyklometro😵.
  Tu sa dá “cícit” budúci priestor na vzájomný prienik spolupráce talibanu a bionaturalistov.
  K tomu zopár cykloveží s priamym vstupom do podzemia a k nástupištiam cyklometra.
  Na začiatok by stačilo takých asi 9 podzemných liniek. Cyklus premávky by bol taký, ako by to na koho vyšlo.
  A ešte by sa patrilo picnúť to do televíznych novín, nech aj v Kráľovskom Chlmci o tom vedia.
  Takže tu onanujúci chlapci z oboch strán barikád, využite túto skvelú možnosť, moc a budúcnosť TT vám leží pri nohách 👾

 7. 7
  ^ says:

  Buran Hlina v pozadi,to je teda vyhra!

 8. 8
  Vlado says:

  Na výmenu Brocku ešte nedozrel čas, rozbehol kopu projektov no na ďalšie volebné obdobie sa ukáže či je naozaj schopný. No chcelo by to naozaj nejaký parkovací dom čo je obrovský projekt čím by sa zapísal že niečo významnejšie spravil. No a Mráz teraz nemá šancu.

  • 8.1
   Jožo F. pre Vlada says:

   Nemyslím si to. Mráz má šancu do politiky vrátiť témy, ktoré P. Bročka opomenul za celé obdobie pôsobenia. P. Bročka je výborný vo forme vecí, vie to s ľuďmi, ale obsah, tam vidím rezervy. Nerieši pre ľudí chlieb, len hry.

  • 8.2
   Bezdomovec says:

   Bročka a LT je voľné pokračovanie predchádzajúceho zastupiteľstva z rokov 2010 – 2014 aj s osobnými radcami, len hlava sa vymenila myslenie zostalo. Jediný Bročkov projekt nový o ktorom sa nehovorilo je stojan na bicykle na nádržaží. Prepáčte skoro som zabudol ešte vylepšené kosenie v meste Trnava.

   • 8.2.1
    Gol says:

    Takze ani Mraz ani Brocka tak koho navrhujes?

    • 8.2.1.1
     Pistu Bosnaka says:

     Ja navrhujem Pistu Bosnaka. Cloveka, co dal ludom viac prace ako Brocka tulipanov. Kym vsak existuje volicska zakladna, ktorej stacia tulipany, nebude pre TT ziadna buducnost. Mesto je sice krajsie, ale z hladiska vizie stagnuje. A v tom ma Rasto Mraz uplnu pravdu.

     • 8.2.1.1.1
      Marian says:

      Pišta Bošnák by bol reprezentatívny primátor, nedá sa nič len súhlasiť.

      • 8.2.1.1.1.1
       Jana says:

       Ano, pana Bosnaka mam za suseda, rozhladeny pan s pokorou a slusnym vystupovanim. Peter Brocka mi nikdy nesadol, taka chvilkova anomalia pre mesto akym je Trnava, ale ved uz mu to konci.

     • 8.2.1.1.2
      Labakan says:

      Tulipány, tulipány, rýchlo zakvitnú, chvíľku sú pekné a zas čakajú do jari na svoju chvíľu. Mesto musí žiť celý rok a prinášať radosť jeho obyvateľom. Potreba zvoliť vhodnejší druh okrasných kvetín. Štefan Bošnák bol tá stabilita a verím že s Mráza sa mu podarí vychovať rozvážnejšieho primátora, hlavne primátora čo bude spájať a nie polarizovať mesto.

      • 8.2.1.1.2.1
       Dalibor says:

       Rasťa poznám osobne a dokáže počúvať. Petra poznám osobne a počúvať nedokáže. Tri roky si mlel to svoje a mňa nepresvedčil, že je to správna osoba pre takúto rolu. Jednoduché porovnanie a nič osobné v tom nie je. Rasťo pôsobí trošku staromódne ale mne sa práve toto na ňom páči. Pre mňa radšej kamarátenie s Tulipáncami ako s tulipánmi. Peter mi strašne smrdí po marketingu lebo on tuším naozaj robí len to čo sa páči jeho voličom.

  • 8.3
   Snílek says:

   Títo tu už určili toľko nových vecí na rekonštrukciu, prerábku, výstavbu, atď, že keď príde po nich niekto nový, tak má čo robiť najbližších 5 volebných období, aby sa to všetko spravilo.

 9. 9
  Tomáš says:

  Je na škodu primátora aj všetkých kandidátov, že tu sa diskutuje spôsobom polopravd, nenávisti, zmiešavania pojmova hnevu. Potom to je ako všade inde. Pre primátora je na škodu, že tak nepočuje relevantnu kritiku, pretože nik nie je dokonalý, a pre protikandidátov tak toto nie je ani priestor, pretože tu hned niekto útočí. Bojím sa, že sa tu moceme v individuálnych predstavách a o Trnavu už nejde. Iba dokazovanie aké je to tu nádherné alebo ako všetko je nahouby. Ešte že človek žije v konkrétnom priestore a vidí ako to je v realite. A tam je vždy čo zlepšovať, pretože sme iba ľudia.

  • 9.1
   Jožo F. pre Tomáša says:

   Veľmi dobre napísané. Jediný problém aktuálneho primátora je to, že nedokáže viesť dialóg, ľudí ma zvláštne zaškatuľkovaných a odmieta iné skúsenosti a to je cesta do pekla. Dialóg, chýba dialóg. Trnava takto veľmi polarizovaná nebola. Na jednej strane kult osobnosti hovoriaci o tom aké je to tu vďaka PB nádherné. Na druhej strane bezprecedentné útoky na takmer všetko, čo sa stalo pred PB. Mne sa základné tézy Rasťa Mráza páčia, hovorí o tom, čo TRNAVU skutočne trápi. Mesto zažíva exodus ľudí, najmä mladých ľudí do Bratislavy, nevedia v súčasnom nastavení hospodárstva nájsť uplatnenie. A toto je silná téma, ktorá nie je ani PRE Mráza a PROTI Bročkovi. Je to holý fakt a Š. Bošnák to dobre okomentoval. Je v tom cítiť skúsenosť a triezvosť, ktorá sa k LTT nikdy neviazala, aspoň v mojich očiach. Pekný deň každému prajem.

   • 9.1.1
    Juraj Fuzák says:

    Mas nejaku osobnu skusenost ze ta niekto zastakulkoval, respektive nechcel s tebou viest dialog? Ak ano, tak na aku temu?

    Trnava sa s Bratislavou velmi tazko da porovnavat ak sa bavime o pracovnych miestach. Do Bratislavy dochadza vela ludi z Trnavy to je pravda, je tam vsak vela faktorov. Vlakom som tam za 30 minut, je to 10 krat vacsie mesto, je to hlavne mesto kde sa koncentruje velke mnozstvo korporacii, ktore ponukaju mnozstvo pracovnych miest, ktore v Trnave zriadis len velmi tazko. Znova je tam ovela viac faktorov, do Bratislavy je ochotna sa stahovat velmi velka cast republiky za pracou, kdezto to Trnavy nie. V Trnave nieje problem najst si pracu v technickych odvetviach, v Bratislave je to ovela lepsie s “kancelarskymi” pracami. Dalsia vec, aj keby si vytvoril pracovne pozicie v “korporate” v Trnave, v Bratislave sa za rovnaku pracu vzdy bude platit viac, pri stale rovnakej dostupnosti. Nieje problem ze ludia dochadzaju za pracou, vacsi problem je stahovnie na dediny. Tu je ovela vacsi priestor na spolupracu VUCky a firiem ktore su v meste, v okrese a kraji, napriklad pri dualnom vzdelavani na strednych skolach a pod.

    • 9.1.1.1
     Vlado says:

     No to že PB nepočúva je pravda, to napísal dobre. TT z BA sa nedá porovnať a ani nebude a preto treba spraviť kroky k tomu aby človek mohol cestovať za prácou a vrátil sa domov do TT. Novú diaľnicu určite nepostaví ale môže zabojovať o parkovanie pri AS a ŽS, postarať sa o fungujúcu MHD, polikliniku… vždy je čo zlepšovať. Áno šanca pre Mráza je ale ešte čas nedozrel a Brocka bude mať ešte šancu sa ukázať.

    • 9.1.1.2
     Dobry pokus says:

     Pan poslanec, neviem o com rozpravate s tym panom ale veta “Mas nejaku osobnu skusenost ze ta niekto zastakulkoval, respektive nechcel s tebou viest dialog? Ak ano, tak na aku temu?” je dobry pokus o co? Potom sa pan primator zmeni? Asi pre vas zalozim webku http://www.ignorantnbrocka.sk, kde sa kazdy moze slobodne prihlasit. Martin Poor mal pravdu ked napisal raz na FB, ze existuje postoj “Ked je to od Poora, tak nic”. Takto to je vo vela pripadoch. Vela stastia v poslaneckej praci Vam zelam, a myslim to uprimne. Mam Trnavu rad, rovnako ako Vy.

     • 9.1.1.2.1
      Klamstvo says:

      Áno mladý Martinko Poor má určite pravdu…To si zabil.Je to klamár, ktorý vie iba Brocku ohovárať. .Žiadny dôkaz nedal,že by ho niekto z mesta odmietol. Iba dristy ala Kopunek.To isté platí pre všetkých ktorí len tak napíšu, že ich Brocka odmietol.Pritom stále sú tu aj poslanci,ktorí môžu na zastupiteľstve predniesť hocijaký projekt.

      • 9.1.1.2.1.1
       Polarizator says:

       Obaja to tu polarizuju treba povedat, potom to bude spravodlive. Prehnali to aj Peto Brocka aj Mato Poor.

       • 9.1.1.2.1.1.1
        Ano, tak says:

        Akurat, ze Mato Poor aj nieco robi a nieco tvori, nesadi tulipanky. Drobny rozdiel medzi nimi. Spravuje taky mensi stadion, co nosi peniaze do mestskej kasy.

        • 9.1.1.2.1.1.1.1
         Gol says:

         No Matko by to mal skusit na primatora lebo spravovat stadion ktory je vacsinu roka prazdny to je iny level.

         • 9.1.1.2.1.1.1.1.1
          skus inak says:

          Skus nezacat invektivou a normalne sa zamysliet nad tym, ze ten stadion nosi peniaze do mestskej kasy. Skus to, mozno Vas to v Thalmeineri neucia, ale skus pisat k veci. Dane, dane, o tom pise ten clovek. Nie o jeho kandidature. K veci prosim.

          • 9.1.1.2.1.1.1.1.1.1
           Suhlas says:

           Aj ja si prosim cisla od Poora a jeho firmy. Nech zverejnia ekonomicky dosah City Areny a SAM a bude tu pokoj. Iba debil by nevidel, ze obe veci su pre Trnavu dobre a nie z jedneho, ci z dvoch dovodov.

          • 9.1.1.2.1.1.1.1.1.2
           Feri says:

           Iný podnikatelia neplatia dane…Keby starý Poor nebol strceny u Meciara,tak naďalej robí čašníka. O tých daniach by som pomlcal. Jeho firmy sú zväčša stratové. .Cirou náhodou ich sťahuje do Prahy.

          • 9.1.1.2.1.1.1.1.1.3
           Gol says:

           A ktora firma to je City arena as ,City arena plus , City arena servis?

          • 9.1.1.2.1.1.1.1.1.4
           Bezdomovec says:

           Keď skončila veľká éra Spartak TAZ Trnava tržby reštaurácií RAJ Trnava klesli o 40 %. Finančne si to nepamätám, ale pokiaľ došli na to čo sa stalo odvolávali sa vedúci jeden po druhom. Pokiaľ si spomínam na futbale Saigon predal 20 hektov piva a tak isto kofoly. Chapišto kámo.

    • 9.1.1.3
     Peter D says:

     Nemyslim ze neschopnost sucasneho primatora viest dialog je jediny problem. Urcite je ale problem jeho fokus na kaviarensko-polnohospodarske temy (sirup a kosenie), lebo z nich ludia v Trnave nemaju realny uzitok ani len teraz, (esteticky zazitok je fajn ale.z foto na FB sa nejaje nikto.) hlavne z dlhodobeho hladiska. Pritom vobec nie je pravda, ze by Trnava nemohla nukat zaujimavu pracu, mimochodom “korporacie” kde stovky ludia sedia so sluchadlami na usiach 10 hodiny denne v jednom open-space by som az tak negolorfikoval. Pretoze, velke firmy v Trnave, hlavne priemyselne, uz teraz nukaju kopu zaujimavej prace, ktora sa vobec nemusi robit v monterkach (a este aj ta moze byt lepsie platena nez v korporatnych centrach). Na to Trnava ma. Akurat, tak ako to pred 14 rokmi urobil pan Bosnak, ak mesto vyuzije to co sa nuka z velkych firiem, moze terajsiu robotu vo velkych vyrobnych firmach posunut takl, ze sa v Trnave bude robit kariera. V akej robote? Ovela zaujimavejsej nez kancelarske “korporacie”.

     • 9.1.1.3.1
      Presne tak says:

      Výborný postreh Peter D. Konečne diskusia k veci. Zavial vietor od inteligencie a konečne tu niekto napísal verejné tajomstvo o tom, že Peter je úzko zameraný primátor a o tom, že pán Bošnák bol skvelý primátor s víziou pre Trnavu. Mám radosť, že sa diskusia preniesla do vecnej roviny a útoky končia. Ďakujem Vám.

    • 9.1.1.4
     DPH says:

     Prečo tunelujete hokej v Trnave a okrádate malé deti o peniaze, pán predseda športovej komisie. Velmi dodrá spolupráca koaličných partnerov Viskupič, Neštický, Bročka, Pekarčík, Fuzák. Vraj si dávate aj jazýčkové ako Brežnev s Honekerom.

     • 9.1.1.4.1
      Juraj Fuzák says:

      Ty by si to nerobil keby si mohol? Ja uz mam z toho 6 pozemkov, za necele 4 roky. Tri na Kopanke a tri za tratou, to je v pohode ne? Jazyckove iba s Pekarcikom a Nestickym si ja davam, Brocka a Jofo maju fuzy, to mi moc nebere…

      • 9.1.1.4.1.1
       Sex je náš says:

       Pán poslanec, toto je pre Vás – https://www.youtube.com/watch?v=3RVyPkc0eE8 Z lásky. Môže LTT byť takýto suterén? Jazýčkové s viceprimátorom? Fuckt? Sa ovládajte.

      • 9.1.1.4.1.2
       DPH says:

       Je pravda že poslanec Fuzák je člen revíznej komisie HK Trnava a v spolupráci s Viskupičom, Neštickým, Bročkom, Pekarčíkom, Fuzákom, sa rozhodli pozdvihnúť hokej v Trnave a pozvať do Trnavy Nové Zámky a ich ” B ” mančaft. Začali znefunkčneným HK Trnava. Viskupič nepreháňaš to to so spoluprácou medzi žumpami, uber troch lebo ťa tvoja aktivita zvalcuje.

    • 9.1.1.5
     Mamina says:

     Pekne napísané ale na lustrovanie je neskoro. Urobil zlý dojem a aj na môjho manžela

    • 9.1.1.6
     sotek says:

     Suhlasim len ciastocne, ale treba si vyskusat robotu pre velku korporaciu v kancelarii, viacere su nastavene tak, ze vam postupne znicia sukromny zivot a vycicaju z vas energiu, caasto ide o monotonnu pracu s dorazom na vykonnost ( ako pri pase), tisice CPkarov z hladovych dolin su to ochotni zatial znasat ale len kym nemaju rodinu. Potom tu je vela kancelarskej prace na ministerstvach a v statnej sprave, ale to je koncentraia tupiny, korupcie, protekcionizmu a hnusu. Tolko k skvelej BA.

   • 9.1.2
    Marian says:

    Je v tom cítiť skúsenosť a triezvosť, presne povedané. Pišta je a bol múdry chlap. LTT nehodnotím, pre mňa sú to mladíci bez primeranej skúsenosti na to aby viedli krajské mesto. Snažia sa, ale vek a skúsenosti neoklameš. Mne sa Mráz pozdáva práve pre to, že má 3 deti a manželku a patrí medzi Tulipáncov, kde som stretol veľa hodnotných ľudí. Trnava je napokon kresťanské mesto, vždy bola, tak nech je primátor aspoň veriaci človek, hoci to dnes moderné nie je.

  • 9.2
   ferino says:

   Samozrejme, že tu nejde o Trnavu ale ide tu o teplé korytá a ovládnutie radnice medzi dvoma skupinami a to LTT a KDH . Na ovládnutie mesta sa KDH , Mráz a Hlina uchyľujú k spolupráci aj ds krajnými liberálmi zo SaS. KDH, Mrázovi a Hlinovi neprekážajú vyhlásenia predsedu strany SaS Richarda Sulíka o zrušení minimálnej mzdy, o prijatí ihneď 8000 migrantov , o legalizácii niektorých narkotík , o podpore LGBT , o nosení hanlivého trička, o vyhlásení , že j.b. na rodinu, . Tých perličiek zo strany SaS je oveľa viac. Pán Mráz v samospráve má KDH viacero “neviditeľných” poslancov ako sú poslanci Pikna a Alchus ktorí pre Trnavu neurobili nič. Na druhej strane dobre viete , že najaktívnejším poslancom MZ je Čavojský zo smeru.

   • 9.2.1
    Labakan says:

    Ferino ty prestaň tiež piť aj vodu, alebo sleduj preskupenia v rámci politického spektra.LTT – Oľano a čo sa pridá, ale KDH iba že by sa prepólovala planéta Zem. Čavojský je aktívny ale iba v pochlebovaní Bročkovi, takže Smar ?- LTT.

    • 9.2.1.1
     Tim says:

     Labakan, prečo nepriznať realitu?

     A tá je, že poslanec Čavojský patrí medzi najaktívnejších poslancov a doslova „žije“ svojou mestskou časťou. Obyvatelia poznajú jeho a on pozná ich. To mu môžu mnohí iní poslanci iba ticho závidieť.

 10. 10
  Básnik od stredu do prava says:

  BÁSEŇ PRE PETRA
  od jeho priateľa z mladosti a nie voliča…

  Si stratený v tulipánoch.
  Dieťa kvetov.
  Si stratený na (cyklo) cestách.
  Ďaleko od našich svetov.

  Máš rád guľaté tvary
  Tak ako ja
  Len Tvoja lopta je o toľko menšia
  Ako tá moja

  Si stratený na predmestí
  Zlákaný odpadkami
  My veríme však, veríme
  Že vo voľbách v tom nezostaneme sami

  Nech príde Mráz
  Nech príde čas
  V ktorom tulipány budú len kulisou
  Práce primátora, práce poslancov
  Trnavy svetlých zajtrajškov

  Nikdy nezabudneme, na Tvoje kolesá
  Rútiace sa vpred
  Hoc bez cieľa, hoc bez vízie
  Chcel si byť veľkým, a hneď.

  Nikdy nevypáchne z ulíc
  Tvoj intim spray
  Raz však dospeje a kamsi odíde
  Tvoj bradáčov snem

  Ďakujeme Peter
  Urobil si z nás Trnavčanov zas
  Nezabudneme a ďakujeme,
  No nech príde Mráz

  KONIEC

  Autor je kresťan, neznámy verejnosti, tradičný a oholený volič štandardného politického hnutia z niekoľko desaťročnou tradíciou. Insitný básnik, nie profesionál.

  • 10.1
   ufff says:

   daj si desatkrat zdravas a jeden otcenas, mozno to pomoze :D

   • 10.1.1
    Basnik na hrad says:

    Nie, ten basnik to zabil. Cista recesia, dobra, mila, vtipna, taka KDHcka. Netreba ho vyzvat k modlitbe, ale k dalsej tvorbe, je to vtipne. Ja cakam na dalsiu tvorbu.

  • 10.2
   DPH says:

   Milý básnik som tvoj oponent a mám výhrady, hlavne k časti “chcel si byť veľký a hneď”,on je veľký, až sa bavíme o tom našom Runcajzovi. Čo veľký, nasledovala by upomienka a výmaz príspevku z diskusie pre neslušné slová. Pokiaľ je to myslené obrazne môže byť.

   • 10.2.1
    Básnik od stredu do prava says:

    Ďakujem DPH za konštruktívnu kritiku, len začínam. Som nová, cynická, kresťanská obluda a moja poézia je len v začiatkoch. Ja všetko myslím obrazne. Aj píšem obrazne. Tu v Trnave netreba byť konkrétny, len obrazný, aby ste neprišli k úhone. A slovom úhona nemyslím nič od slova honiť. Skôr byť uhnaným za názor.

    • 10.2.1.1
     Feri says:

     Aj tak Vám to nepomôže, zase bude niekto doma rozbíjať veci…to zas bude plaču. Vo VIP na Vladka..D

     • 10.2.1.1.1
      Gitr says:

      Ten pocit ked tulipany su tisic krat oblubenejsie jak mraz :D

      • 10.2.1.1.1.1
       Tulipány sú obľúbené dočasne says:

       Len dočasne. Keď príde horúce politické leto, bude Vám mráz chýbať. Verte mi.

       • 10.2.1.1.1.1.1
        Tim says:

        Neverte.
        Leto môže byť horúce, ale vtedy budú skôr politické prázdniny.

        Až potom príde horúca politická jeseň. Ale na jeseň žiadny mráz nikto rozumný nechce. Mráz by zničil výsledky celoročnej poctivej práce. Cieľavedomí a zodpovední pozbierajú na jeseň výsledky svojej práce a budú sa tešiť z úrody. Ak by sa mráz na jeseň predsa len presadil, bolo by to všetkým na škodu.

        Mráz sa môže dočasne realizovať v zime, vtedy sú všetci ostražití a pripravení odraziť jeho útoky, mnohí ho dokonca aj uvítajú. Ku koncu nasledovnej jari sa úplne stratí a zmizne jeho vplyv na okolie.

        • 10.2.1.1.1.1.1.1
         Bezdomovec says:

         Výnimočne s tebou súhlasím, to čo sa predtým zvládlo za rok a prezentovalo sa to ako celoročná práca sa teraz zvláda za 4 roky , okrem horenia smetiska to sa predchodcom nepodarilo ani raz za 10 rokov. Neviem či tak chceli likvidovať Mráz, veď sú pomerne teplé zimy, až na túto poslednú, to už Mráz cítil svoju šancu, pri prezentácii toľkej neschopnosti zaútočil a radný zvolili kruhovú obranu. Aj keď všade zdôrazňujú ekológiu v boji s úhlavným nepriateľom spravili výnimku a prikurovali 3 dni. Ale fest. No čo nespravíš pre viťazstvo.

         • 10.2.1.1.1.1.1.1.1
          Tpil says:

          Zaujimave ze tam je riaditel vas kamos Bystro ze by otom nieco nevedel? Pokial to niekto umyselne zapalil tak je to trestny cin a kedze stoho obvinujes urcitych ludi tak ja osobne davam nateba tretne oznamienie ok? Budem kontaktovat aj pana Pokorneho lebo to co ty tu predvadzas uz dlho je hnus tak dufam ze sa aspon dozviem kdo ti. Snad sa coskoro vidime na sude.

          • 10.2.1.1.1.1.1.1.1.1
           Tpil says:

           Este dodam ze mam ulozenych asi 40 printscreenov a v jednom si sa do konca podpisal ako Marek. Nick sport sa ta opytal ze ci Piacek a ty si pod dalsim nickom odpisal ze ano. Aj to mam samozrejme ulozene. Ked si myslis ze internet je anonymny tak sa velice mylis.

          • 10.2.1.1.1.1.1.1.1.2
           Bezdomovec says:

           Tpil to kontaktuj zrovna políciu tý to vyšetria až budú chcieť, ale to môže byť aj nedodržanie technologickej disciplíny a to už môže byť inak klasifikované. Napíš ktoré moje príspevky považuješ za hnus a ja sa ti pokúsim ich objasniť. Po ozrejmení možno pochopíš aj niektoré súvislosti a zmeníš názor. Tak PÍŠ !!

          • 10.2.1.1.1.1.1.1.1.3
           Bezdomovec says:

           CHlape pristaň, to už hraničí s paranojou, jeden z vašich kamošov má dobrého priateľa docenta CHocholúška, jemu síce nepomohol, ale za pokus to stojí.

 11. 11
  Iv says:

  Pán Mráz je klamár a chrapún. Za verejne vyslovene klamstvá a nepravdy sa nevie alebo nechce ospravedlniť. Nech si volí, kto chce koho chce. Za mňa Mráz určite nie.

 12. 12
  Vízia says:

  Výbornou víziou pre TT by bola aj úplne jednoduchá vízia:
  – konečne poodvážat listy a haluze zo stromov zo sídliska – viď okolie Malometrážnych bytov, a hocikde na Družbe
  – kosiť trávniky. Nie rozprávať že kosíme, ale skutočne kosiť. Pracovníkov aj skontrolovať, či si prácu urobili.

  Tárajov tu máme ako maku. Vymýšľajú vízie, opisujú svetlé zajtrajšky, makať však nemá kto.

 13. 13
  klobucnik says:

  Mraz nema sancu moj hlas nedostane ani ked pojde na vylet a do vlaku nasackuje s jeho organizacnymi schopnostami 5000 ludi… paneboze co to ten nestastny Butko splieta… a ten pan vzadu ten alojz hlina nieje to ten poslanec co niekoho prefackal v parlamente?alebo len chcel prefackat? pan alojz Miluj blizneho ako seba sameho.. A vy akoze krestania co tu osocujete druhych a hadate sa dam len jednu radu na kolena do spovedelnice a tam to vsetko vyklopit fararkovi ten povie ze Boh ti odpusta ale musis dat 3 zdravase a 2 ocenase a secko bude poradecku tak jak predtym ake jednoduche. Este dodam ze kazdy sme nejaky a mame svoje chyby len niekto kradne a je priatelsky a niekto nie a je svojsky veru kazdy sme nejaky este dodam jednu vec pred 20 rokmi bosnak hovoril ze sa zrevitalizuje strelnica na oddychovu zonu som to pozeral na mtt vtedy a sucastnost a nic ziadna zmena.. to len tak na okraj

  • 13.1
   Bezdomovec says:

   Primátor, akože ide dnes kosiť.22.4.2018, aby sa niekto neplietol, ja si myslím,že za 4500 € mesačne je to práca vysoko predražená. Primátor má plat taký vysoký, tuším berie viac ako predseda vlády, mal by byť k dispozícii občanom 24 hodín denne. Čo sa týka promo svojej osoby spravil by lepšie, keby šiel na 10 do kostola Františkánom a poobede popozeral kde je situácia so zeleňou najhoršia a večer vydal pokyny na hasenie najviac kričiacich miest. Nemusel mať ani tieto starosti, pokiaľ by nezrušil pôvodný systém kosenia rozdelené na jednotlivé lokality 5-6 firiem. Keď že prebral chovanie a organizáciu práce všetkých totalitných režimov historicky fungujúcich na tomto území aj výsledky sú porovnateľné.Iba slobodný človek môže tvorivo myslieť a rozvíjať sa. Nepokaz kosačku, aby zajtra tý čo to vedia mali na čom robiť. Pokiaľ si si to nestačil všimnúť situácia ja alarmujúca čo sa týka zelene a tým ohrozuješ a znižuješ životný konfort 40% obyvateľom mesta. Najväčší nepriateľ súčastného vedenia mesta sú 4 ročné obdobia jaro, leto, jeseň, zima a začína aj Mráz.

   • 13.1.1
    Topy says:

    Alarmujuca situacia? Minuly tyzden zacala kosba, v minulom obdobi sme cakali do polky maja aby aspon zacli a to este plakali ze nemaju peniaze…Ktorych 5-6 firiem to robilo ked nebola ani verejna sutaz? Ci si len tak delili penazky jak sa im zachcelo? Asi ti niekto zaskrtil prijmy a vycicavanie mesta ze?

    • 13.1.1.1
     Bezdomovec says:

     Až sa vá nelení choďte sa pozrieť a šlendriansku prácu nášho bosa čo ako že kosil v nedeľu na kalvárii. To sa už nikto nemôže čudovať že to mesto tak vyzerá. Aký pán taký krám. Toto chce riadiť mesto ďalšie *4 roky. Stačilo zábavy na úkor občanov mesta. Topy, mesto nevzniklo pred 4 rokmi, ale o 776 rokou skôr, možno preto nevieš o výberových konaniach.

   • 13.1.2
    Juraj Fuzák says:

    Ked si ho tam videl kosit si mu to mal povedat do oci 😳😳

    • 13.1.2.1
     Bimbo says:

     Pán poslanec jemu by skôr pomohol chlap s vykášačku, tú som so sebou nemal. Inak ideme nato spolu vo dvojici sa to lepšie dá zvládnuť. Keď som ho videl vychádzať od Thalmajnera myslel som si že to zvládne, zrejme mu zriedili kakavko, keď to rozbabral a nechal tak, ako vždy. N E S K L A M A L.

     • 13.1.2.1.1
      Juraj Fuzák says:

      Nemal v Thalmeineri vyzinacku? To je divne…

      • 13.1.2.1.1.1
       Bezdomovec says:

       Fuzák,ľudia čo ho videli brať kosačku zo Slávie hovorili, že keď mu ju traja špedyntri chystali tak to vyzeralo,to ako keď pánovi grófovi chystali bričku na povozenie sa po jeho grófskom majetku. Nevieš zistiť či ju vrátil pojazdnú. Nezlomil si koník kopítko.

     • 13.1.2.1.2
      DPH says:

      Jeho súkmeňovec Matovič perlil a hovoril o bande v televízii na pravé poludnie. Ja môžem hovoriť o koalícii v Trnave LTT a OĽaNO ako o čvarge a to mám ďaleko k prívržencom Smeru. Robia tu čistky a to ani nie sú pri moci. Pán Boh vedel prečo sviniam nedal rohy. ČVARGA.

      • 13.1.2.1.2.1
       Juraj Fuzák says:

       Hovorit mozes kludne 🙈 keby ludia vedeli kto si, tak by sa ani nedivili ze tak hovoris a povedal by som ze toto je este mierne vyjadrovanie, vies to dat aj na vacsieho primitiva 😉

      • 13.1.2.1.2.2
       Jan says:

       Hm,cistky. ..Bezdomovec a DPH sú dvaja ľudia, ktorí už sledujú ostatných čo robia po pracovnej dobe.Vyškolení boli asi zle,keď sa na nich všetci smejú. .D. Váš hnoj Bez Respektu bude najbližšie vychádzať trošku neskoršie, lebo dvaja sledovaci zaspali v kríku. …D. Naučte sa vyjadrovať máte primitívny slovník, ale to sa už nedá zmeniť. V mladosti vám padlo na hlavičku veľké teleso.PS:Prosím Vás zorganizujte nejakú brigádu s vašimi kamosmi, spravte niečo dobré pre občanov. Aj Kopunik Vám pomôže. Netreba len vykecavat za počítačom. Gulasove party už moc nejde.

       • 13.1.2.1.2.2.1
        Hojte says:

        DPH a bezdomovec vy tajtrlici kedy videte z anonymity sak chodte za Fuzakom a Brockom a budte machri aj vreale vy posranci internetovi! Citat vase vyblitky je fakt zazitok dufam ze karma zauraduje co najskor.

        • 13.1.2.1.2.2.1.1
         František Karma says:

         Idem na to. Zaúradujem. František Karma

        • 13.1.2.1.2.2.1.2
         Bezdomovec says:

         Ty transparentný nositeľ pokroku a demokracie, že sa ty zrovna odvolávaš na karmu. Karma je zdarma a za všetky zlé veci tý dvaja čo spomínaš si ten svoj válov vyžerú aj s tými mojimi výblitkami.

         • 13.1.2.1.2.2.1.2.1
          Juraj Fuzák says:

          Zaklad je sa hned rano neopustit, budes mat pokazeny cely den…

          • 13.1.2.1.2.2.1.2.1.1
           Fuzak says:

           Presne tak. Neopustajte sa a oholte sa konecne. Je to nehygienicke nosit zvysky jedla a vlastnych skin pod bradou!

 14. 14
  Závisť says:

  Čo ho sleduješ? Aj nad tým onanujes?Vo svojom voľnom čase si môže robiť primátor čo chce!!!Vidím že oligarcha nasadil svojich bývalých štbákov.Plat treba uvádzať v čistom a nie v hrubom.Pokiaľ ja viem,tak mal plat naposledy v hrubom 4226 čo je v čistom cca 2900 eur.Čo nie je moc na primátora. Keď závidíš, môžeš ísť kandidovať. S tou zelenou sa len strapnujes. Uži si peknú sledovaciu nedeľu. Veľa vypotíš!!!!

  • 14.1
   Jaro says:

   Má to meno: verejná služba, pane, to je ten moment, pre ktorý musí primátor Bročka strpieť vyššiu mieru záujmu o svoju osobu a tento záujem musí strpieť aj každý jeho volič. Nikto ho nešpehuje, ale obraz o tom, aký je primátor tvorí aj toto – to že, sa ľudia dívajú a robia si názor. Zvláštne na Vás je to, že keď toto isté robíte SMER-SD nominantovi, je to v poriadku, komentujete ho od rána do večera, každého. Detto KDH. Detto vlastne každého vo verejnom živote. Ale ak ide o primátora Bročku, už je to špehovanie… Veta „oligarcha nasadil svojich bývalých štbákov” naznačuje presne to o čo dnes v Trnave ide. Každý, kto nemiluje PB je oligarchov troll, je nasadený, všetci sú bývalí štbáci. Nie, sú to ľudia ako Vy, pán “Závisť “. Majú právo na názor. A presne preto ja osobne poznám veľmi veľa ľudí, ktorým PB nesadol. Lebo jeho obhajcovia majú doslova a do písmena fašistické maniere. P.S. Neviem čo má s pozorovaním onania, ale len ste týmto potvrdili Váš intelektuálny level.

   • 14.1.1
    Topy says:

    Zaujimave ze na diskusiach kde pisu ludia verejne pod svojim menom je vacsina za Brocku a proti Mrazovi ale tu na anonymnej diskusii pride vzdy niekto ako vela ludi je proti nemu hm zaujimave. O smere a kdh si mohli ludia za dlhe roky spravit svoj obraz takze negativne reakcie na nich su opodstatnene a na Brocku sa ich docitam vacsinou len tu a na verejnych Brocka diskutuje s ludmi ktori maju iny nazor a snazi sa im vzdy vsetko vysvetlit co dost ludi ocenuje aj ked nie kazdemu sa to vysvetlit da.

   • 14.1.2
    Závisť says:

    Ten intelektuál máš ty zlý, ale to v hlavičke nepochopíš. Ja napr Fica nemusím. alebo Stanka,ale za to ich nebudem sledovať čo robia vo svojom voľne! !!!!A nebudem ich za kríkmi pozorovať čo robia!!!!Keď majú voľno nech si robia čo chcú! !!!!!!!A ten kto to robí je chorý človek! Hlavne ŠTBák!!!!!!Naschle

    • 14.1.2.1
     Povedal kto? says:

     Povedal kto? Peter Brocka? Podla slovicka Naschle mi to na neho sedi. On rad hovori bohemizmy, napr. DOCELA…. :)

     • 14.1.2.1.1
      Labakan says:

      DOCELA dobra rozhádal mesto, to mu ide zo všetkého najlepšie. Všade kde robil sa mu to podarilo. Ja so mal tiež takého kamaráta, ale ten to robil úmyselne, aby sa mohol hádať. Keď mal niekto názor on mal opačný. Vyžíval sa v tom a robilo mu to radosť. Určite psychiatri majú na to aj diagnózu.

      • 14.1.2.1.1.1
       Hok says:

       Ja sa snikym nehadam ani nikto v mojom okoli. Hadky citam len tu a nezda sa mi ze tato diskusia sa da pouzit ako vhodna ukazka ci je mesto polarizovane ci rozhadane.Keby sa spravila statistika komentarov na fb tak 99 percent bolo proti kdh a ked bol clanok ze kandiduje Brocka tak 99 percent kladnych.Takze kto tvori negativnu energiu?

       • 14.1.2.1.1.1.1
        Labakan says:

        V roku 2014 bola 33,29% účasť z toho Bročka dostal 8739 hlasov čo bolo 47,45 % hlasov. Pri dvojkolovom systéme by ho nezvolili v prvom kole. Kde je tých 99 % na internete ?

      • 14.1.2.1.1.2
       Juraj Fuzák says:

       Boze zas tieto zvatlaniny o polarizovani a neviem co este. Najprv s tym vysiel znamy ackovy klamar a teraz aj Rasto hovori o polarizovani zastupitelstva :D Ja som si nic polarizovane nevsimol, takisto som nezaregistroval ze by sa niekto staval do pozicie opozicie a koalicie alebo podobne bludy. Opoziciu si vo svojich hlavach vytvorili Mraz, Butko a Bosnak a to je tak vsetko. Na kazdej komisii, na kazdom VMC, na kazdom stretnuti kde som sa zucastnil som si nevsimol ze by niekto rozpraval o nejakej opozicii. Potom pride Rastik a vsetko a vsetkych sa snazi sabotovat a torpedovat, popripade sa nikde nezucastni ale bude rozpravat o opozicii a hladani nepriatela. Ako krasny priklad uvediem jeho “pracu” okolo vianocnych trhov, mhdcky a neviem coho vsetkeho este. To sa nevyjadrujem vobec k tej saskarni co spustil okolo Bronca minuly rok, k tomu si zajtra na zastupitelstve povieme viac, este nam je pan transparentny dlzny par vysvetleni ;)

  • 14.2
   Bezdomovec says:

   Veď píšem že primátor má taký plat preto, že má slúžiť 24 hodín 7 dní v týždni a 52 týždňov, preto ten plat.Náhoda je blbec čo sa týka kosenia, ale tak to je naplánované. K tomu platu hovoríš že 4226€ pripočítaj k tomu, sociálne, zdravotné a všetky ďalšie odvody štátu 1485,55€ a je z toho 5713,55 krát 12 mesiacov a je z toho náklad na primátora 68562,62 €. Pre mňa tá jeho práca nie je toľko hodná. Vieš mám zaujímavejšiu záľubu ako sledovať narcisa a jeho tulipány.

 15. 15
  zemina says:

  Tá fotka v článku je veľmi zaujímavá.
  Tá Hlina vzadu bez kravaty by sa mohla opýtať Butka a Bošnáka či za neho hlasovali a keď tá Hlina kričí nikdy so Smerom, prečo propaguje pánov ktorí zo Smerom kolaborovali v TT celé roky – je to záhada mozgových pochodov KDH.
  Chýba ešte video, ako sa tí štyria odplazili pokloniť na štvorku

  • 15.1
   Bezdomovec says:

   Zemina ja som ochotný v časovo vhodnom čase poskytnúť svedectvo že čo hovoríš je lož najhrubšieho zrna a demagógia porovnateľná s vodcami či už proletariátu alebo fašistov. Ono je to o tom že ľudia s ľuďmi, hory s horami. Tu bola tá spojka futbalová aréna. Prvý chceli stavať takmer totožný projekt Švajčiari. Výnimka spočívala v tom, že oni chceli pozemky na 60 rokov tuším za 1 €.Prišla kríza a bolo po projekt. Chytil sa s odstupom času toho Trnavčan. Mesto vedelo že na to nemá peniaze a tak vznikol projekt aj keď kontroverzný ale funkčný. Bol som svedkom keď to bola politická objednávka na opravu, aby bolo kde hrať. Či sa to niekomu páči alebo nie, futbal je v Trnave náboženstvo. Tá otázka stála tak, schváli sa výstavba štadióna, politicky to možno prežijete, teraz to točia, ako ste to mohli dopustiť. Politika je otázka možného, alebo nemožného.

   • 15.1.1
    DPH says:

    Stojí človek pred dilemou, čo robiť keď aj slovenskí policajti dostali testery na omamné látky. Cyklisti jazdiaci po chodníkoch pokuta 60 €, povolený alkohol 0,5 promile, omamné látky podrobenie sa ďalšiemu testu a dôsledky, strach domyslieť. Bude ako bude,tých šesť mesiace to dáko vydržíme.

   • 15.1.2
    ufff says:

    vola sa to megagalakticky ofajc a nie politicka objednavka :-D

    • 15.1.2.1
     Juraj Fuzák says:

     Politicka objednavka alebo inak povedane na opravu mestkeho stadiona nemoze dostat peniaze od statu mesto ale jedine sukromna spolocnost. No a tak si tu zijeme 😂

     • 15.1.2.1.1
      DPH says:

      Bročka stavia parkovisko bicyklov pri železničnej stanici tuším tri roky a stále nič. Ten nepodarený oligarcha na Vianoce to spomenie na jar stavia. pokiaľ sa mu podarí to predať Číňanom a tý spravia top mančaft ako na Slávii v Prahe, budeš mať sopel, až po zen ako moriak. To čo sa podarilo spraviť na prelome 60 -70 rokov bol zázrak, a ešte raz ZÁZRAK. Za malé peniaze veľa muziky. Keď to takto všetko skončí a kapacita štadion bude využitá na 70 % na ligu a 100 %na Európske súťaž bude to prínos pre Trnavu rozmerov o ktorých sa tebe ani nesníva. Už ste vrátili tie peniaze kde patria malým deťom ?

 16. 16
  Fero says:

  Volil som Brocku, ale sklamal ma. Chcel by som voliť niekoho, kto bude počúvať občanov a vráti odbornosť Mestskému úradu. Mráz má za ušami a preto ho voliť nebudem. Uvidím či sa niekto nájde, čo sa postaví brockovi zoči voči.

 17. 17

  […] Kandidát na primátora Trnavy Rastislav Mráz v komunálnych voľbách 2018 chce pre Trnavu pripraviť najlepšiu víziu pre rozvoj mesta. Za svoju top prioritu označil riešenie dopravy. Do konca mája chce predstaviť svoj volebný program a tím kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva, informoval na oficiálnej tlačovej besede, ktorá sa uskutočnila 19. apríla 2018 na Námestí sv. Mikuláša v Trnave. čítaj viac […]

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.