reklama

Kandidát na primátora Rastislav Mráz chce predstaviť najlepšiu víziu pre Trnavu

Kandidát na primátora Trnavy Rastislav Mráz v komunálnych voľbách 2018 chce pre Trnavu pripraviť najlepšiu víziu pre rozvoj mesta. Za svoju top prioritu označil riešenie dopravy. Do konca mája chce predstaviť svoj volebný program a tím kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva, informoval na oficiálnej tlačovej besede, ktorá sa uskutočnila 19. apríla 2018 na Námestí sv. Mikuláša v Trnave.

Mráza prišli na stretnutie s novinármi podporiť dvaja bývalí primátori Trnavy Štefan Bošnák a Vladimír Butko, ako aj šéf KDH Alojz Hlina.

Na tlačovej konferencii v Trnave vyzval k spolupráci všetkých, ktorým záleží na skutočnom rozvoji Trnavy. „Mám jasnú predstavu o rozvoji mesta v jeho kľúčových oblastiach, ale zároveň si uvedomujem, že pre čo najlepšie vyriešenie problémov, ktoré trápi mesto, potrebujeme vytvoriť úzku spoluprácu s odborníkmi a občanmi,“ vysvetlil.

Mráz má ambíciu vytvoriť v spolupráci s odborníkmi a občanmi najlepšiu a najvyváženejšiu víziu pre Trnavu.


Rastislav Mráz počas tlačovej besedy na Námestí sv. Mikuláša, kde oficiálne ohlásil svoju kandidatúru

Ako svoje priority vyzdvihol komplexné riešenie parkovania a dopravy, ktorá je podľa neho kľúčom k zvýšeniu kvality života v meste, podporu tvorby pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou, bezpečnosť či turisticko – pútnický rozvoj mesta.

„Program, spolu s tímom, ktorý ho bude mať ambíciu napĺňať, predstavím v priebehu mája. Už dnes je ale isté, že mojou prioritou číslo jeden bude doprava,“ skonštatoval 40 – ročný Rastislav Mráz, ktorý dnes pôsobí ako poslanec v mestskom aj krajskom zastupiteľstve.

Ako pripomenul, teší sa na korektnú a férovú súťaž v súboji o primátorské kreslo a vyslovil želanie, aby občania vo voľbách vybrali tú víziu, ktorá bude pre ich mesto tá najlepšia.

„Naša kampaň bude o slušnosti a zodpovednosti. Som presvedčený, že bez týchto kvalít nie je možné pracovať na trvalom rozvoji mesta,“ doplnil.


Ohlásenie kandidatúry R. Mráza prišli podporiť aj bývalý primátori Vladimír Butko (prvý zľava), Štefan Bošnák (druhý sprava), ako aj predseda KDH Alojz Hlina (tretí zľava)

„Myslím si, že pred štyrmi rokmi dali v Trnave občania prednosť akejsi nepolitickej politike, ktorej riešenia sa prvoplánovo zdajú ako vábivé a zaujímavé. Ale dnes vidíme, že výsledky pre reálny rozvoj nášho mesta sa nedostavili,“ myslí si Mráz.

„Na budúci týždeň ideme schvaľovať záverečný účet mesta za rok 2017. Ideme prenášať vyše 60 investičných akcií z minulého roka v objeme 54 percent celých kapitálových výdavkov. Nestáva sa tak prvýkrát, ale opakovane. Predpokladám argumentáciu radnice o problémoch vo verejnom obstarávaní, s poveternostnými podmienkami. Ja si nemyslím, že toto je poctivé riešenie,“ poznamenal.

Za prípadného koaličného partnera si Mráz vie prestaviť napríklad SaS, s ktorou intenzívne rokujú, z predvolebnej spolupráce KDH už na centrálnej úrovni vylúčilo Kotlebovu ĽSNS a SMER-SD.

„Tvrdenie, že vzťahy medzi KDH a SMER-SD boli v Trnave dobré, považujem trošku za chiméru. V aktuálnom zastupiteľstve sa stalo, že prvý raz rozlišujeme opozíciu a koalíciu. Nikdy predtým sa to nestalo a nepovažujem to za na komunálnej úrovni za vhodné. V roku 2010 nastala situácia, že primátorom sa stal pán Butko, ale väčšinu poslancov v zastupiteľstve mal SMER-SD. Ak chcel primátor mesto posúvať ďalej, nemal inú možnosť, len spolupracovať. Ak by som bol na jeho mieste, možno by som niektoré veci robil inak, ale ten rámec považujem za potrebný pre samotný rozvoj mesta,“ vyjadril svoj postoj kandidát na primátora.

Volebnú kampaň plánuje viesť viac osobným kontaktom s obyvateľmi, rozhovormi s ľuďmi. Ignorovať nemieni ani sociálne siete a internet, hoci, ako konštatuje, „nebudeme sa tváriť, že tu dokážeme prekonať nášho súpera“.

Podpora z vlastných radov

„Teším sa, že KDH z vlastných radov vygenerovalo kvalitného kandidáta na primátora krajského mesta. Som pripravený mu pri jeho kandidatúre poskytnúť všetku potrebnú podporu a pomoc. Budem sa usilovať o čo najširšiu volebnú spoluprácu demokratických síl nielen v Trnave, ale v každom meste a obci. Napriek neľahkej aktuálnej politickej situácii je toto tá najlepšia cesta ako dať občanom možnosť hlasovať za kvalitných kandidátov,“ uviedol predseda KDH Alojz Hlina.

Exprimátor Vladimír Butko vo svojom vystúpení poznamenal, že Rastislava Mráza pozná približne 20 rokov. Na ilustráciu jeho dlhoročných organizačných schopností už od mladého veku povedal príhodu so skvele zabezpečeným a zorganizovaným odchodom veľkej asi 200-člennej mládežníckej skupiny na výlet vlakom do Vysokých Tatier.

„Vtedy som žasol a prvýkrát som sa s ním zoznámil. Neskôr počas jeho pôsobenia na meste som Rasťa poznal ako zodpovedného, tvorivého, kreatívneho a spoľahlivého pracovníka. Teraz ho poznám ako kolegu poslanca, ktorý je myslím si najaktívnejším a najiniciatívnejším poslancom. Hoci z určitých uhľov pohľadu sú jeho aktivity možno vnímané ako vŕtanie, zakaždým hovorí pravdu, ktorá môže byť pre niekoho občas krutá. Zároveň dokáže byť dobrým manželom a vzorným otcom, čo, ako sám viem, nie je jednoduché,“ povedal V. Butko.

Štefan Bošnák, ktorý viedol mesto Trnava štyri volebné obdobia, vo svojom vystúpení nahliadol aj do minulosti. Ako uviedol, pred rokmi trnavská radnica bojovala s mnohými vážnymi výzvami, ako boli nízke rozpočtové príjmy miest, alebo obdobie, kedy prišlo o prácu v bývalej TAZ-ke 5000 ľudí, príprava na príchod automobilky PSA a ďalšie.

„V tých časoch sme sa popri vlastných starostiach venovali aj problémom, ako zohnať pre ľudí prácu. Dnes mesto žne, čo sme zasiali, okres Trnava má najnižšiu nezamestnanosť na Slovensku. Bez korektného postoja radnice by sa toto nestalo. V posledných rokoch cítime, že sa len vezieme na vlne a pracovné miesta nepotrebujeme. Ale Rasťov program myslí aj na to, hovorí o potrebe nových pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou. Aj keď to nie je priamou náplňou mesta, radnica musí myslieť aj na možnosť komunikácie s podnikateľmi a firmami, ktoré vytvárajú pracovné miesta. A podľa mojich informácií v súčasnosti pociťujú zamestnávatelia zo strany radnice určitú ignoranciu. To nie je dobré, pretože zabezpečiť pre ľudí kvalitnú prácu je akousi nadstavbou, na ktorú treba myslieť,“ pripomenul bývalý dlhoročný primátor Bošnák.

Ako doplnil, Mrázov program bude myslieť aj na to, aby mladí ľudia cítili, že majú v Trnave budúcnosť, čo je zodpovedné a slušné.

Pre komunikáciu s občanmi vznikla špeciálna emailová adresa nasemestto@gmail.com, na ktorú môžu občania a odborníci posielať svoje podnety a návrhy pre rozvoj mesta.

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2018 12:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kandidát na primátora Rastislav Mráz chce predstaviť najlepšiu víziu pre Trnavu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.