reklama

Kandidátom KDH na primátora Trnavy bude v novembrových komunálnych voľbách Rastislav Mráz

Kandidátom KDH na primátora Trnavy bude v novembrových komunálnych voľbách Rastislav Mráz. Rozhodla o tom hlasovaním v sobotu 14. apríla 2018 Rada KDH na sobotňajšom zasadnutí v Bytči.

Rastislav Mráz sa narodil v roku 1978 v Trnave. Od roku 2014 je poslancom Mestského zastupiteľstva mesta Trnava, predsedom poslaneckého klubu Naše mesTTo, v novembri 2017 bol zvolený za poslanca Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja.

„Ďakujem celoslovenskej Rade KDH za dôveru, ktorú mi dnes jej delegáti prejavili schválením mojej kandidatúry na primátora Trnavy. Mám rád Trnavu, je to moje mesto, je to naše mesto. Pozývam k spolupráci všetkých Trnavčanov, aby sme jej dali možnosť skutočného a komlexného rozvoja,“ komentoval rozhodnutie rady R. Mráz prostredníctvom svojej facebookovej stránky.


Rastislav Mráz počas brífingu vedenia KDH

Foto: Facebook R. Mráz

Mráz je druhým doposiaľ známym uchádzačom o primátorské kreslo v komunálných voľbách 2018.

Ako prvý ohlásil kandidatúru v polovici februára súčasný primátor Peter Bročka.

„Trnava bola dlhodobo obsadená primátorom z nášho hnutia. Posledné štyri roky to tak nie je. Je pre nás výzva, získať tento post a zabojovať o to, aby sme mohli riadiť veci verejné v našom meste. Aby sme predstavili víziu, ktorá bude progresom pre všetky generácie, pomenovali a riešili hlavné problémy, ktoré Trnavčanov pália,“ sprostredkovala vyjadrenie Mráza po zasadnutí Rady KDH agentúra TASR.

Rastislav Mráz sa od roku 1997 aktívne angažoval vo viacerých mládežníckych združeniach a organizáciách. Pôsobil som ako vedúci Spoločenstva Tulipánci, riaditeľ Informačného centra mládeže v Trnave či predseda Rady mládeže Trnavského kraja.

Aktuálne je aktívny ako podpredseda Mestskej rady mládeže v Trnave, podpredseda Združenia pre podporu detí a mládež v Trnavskom kraji, člen Združenia Saleziánov spolupracovníkov a predseda združenia Naše mesTTo Trnava.

Autorsky a organizačne stál za zrodom viacerých podujatí na území v Trnavy, spomeňme napríklad Dobrovoľníci deťom, Festhry, Predvianočné tvorivé dielne pre deti, Animátor roka alebo Festival mladých rodín.

Sedem rokov pôsobil ako riaditeľ mestskej spoločnosti TT-IT, funkcie sa vzdal krátko po nástupe do mestského zastupiteľstva.

Vyštudoval právo na Právnickej fakulte UK v Bratislave a laickú teológiu na Rímskokatolíckej Cyrilometodskej bohosloveckej fakulte UK v Bratislave.

Rastislav Mráz je ženatý, s manželkou vychováva tri deti.

Komunálne voľby 2018 sa budú konať v prvej polovici novembra. Termín zatiaľ oficiálne určený nie je.

Minulé komunálne voľby sa konali 15. novembra 2014. Do 15. novembra teda musia byť zvolení noví primátori, starostovia a obecní poslanci.

Do úvahy prichádzajú termíny 3. alebo 10. novembra 2018. Termín volieb vyhlasuje predseda parlamentu najneskôr 110 dní predo dňom ich konania.

Ulož ako PDF
Napísal 15. apríla 2018 9:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kandidátom KDH na primátora Trnavy bude v novembrových komunálnych voľbách Rastislav Mráz”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.