reklama

Kandidát na primátora Marián Galbavý oznámil podporu troch politických strán

Primátorský kandidát Marián Galbavý oznámil na tlačovej besede 11. mája 2022 podporu štyroch politických subjektov demokratického spektra. Nezávislý kandidát ohlásil spoluprácu so stranami SaS, Občianski demokrati Slovenska (ODS) a Šanca.

„Som veľmi rád, že dnes na tlačovej konferencii nestojím sám, len ako nezávislý kandidát, ale v spoločnosti Martina Klusa, Pavla Macka a Petra Novoveského, zástupcov politického spektra demokratických strán Slovenska. Teší ma, že hodnoty a postoje, ktoré sme si spoločne s tímom Trnavčanov vytýčili, zaujali natoľko, že sa nás tieto strany rozhodli podporiť. Verím, že naše spojenie do Trnavy a komunálnej politiky ako takej, prinesie nielen jasnú odbornosť, ale i komplexný pohľad na mnohé problémy, ktorým naše mesto čelí a bude čeliť,“ poznamenal na úvod Galbavý..

Výsledkom tejto spolupráce bude podľa Galbavého aj spoločná kandidátka na poslancov do mestského zastupiteľstva. Figurovať na nej budú nezávislí kandidáti, ale aj členovia strán alebo ich sympatizanti.

„Naším spoločným cieľom je spojiť na kandidátku ľudí, ktorí sú vyzretými osobnosťami so skúsenosťami a dokážu mesto Trnava posúvať ďalej,“ priblížil.


Zľava Pavel Macko (ODS), Marián Galbavý, Martin Klus (SaS) a Peter Novoveský (Šanca)

FOTO: trnava-live.sk

Galbavý vyjadril presvedčenie, že v samosprávnej politike, ako aj v o veľkej politike, musíme stavať na hodnotách.

„Je mimoriadne dôležité, aby sme prepájali veľkú politiku, kde ešte o hodnotách dokážeme hovoriť, a komunálnu, mestskú, obecnú politiku. Hovorme o tom, že chceme nižšie dane, ako efektívne riešiť riadenie mesta, znižovať byrokraciu, eleminovať korupciu, podporovať miestnych podnikateľov a iniciatívu obyvateľov, hovorme o proeurópskom smerovaní a demokratických hodnotách,“ predniesol.

Primátorský kandidát zdôrazil, že politické strany, s ktorými bude spolupracovať, tieto hodnoty vyznávajú.

„Kandidátov, ktorých strana SaS v koumunálnych voľbách podporuje, si starostlivo vyberáme. Som rád, že sme sa dohodli na podpore Mariána Galbavého na primátora mesta. Trnava mi je blízka, strávil som tu niekoľko rokov ako študent, aj ako prorektor na uviverzite, čiže aj mne úprimne záleží na tom, aby sa Trnava rozvíjala. A rozvoj mesta zabezpečujú ľudia so skúsenosťami, ktoré pán Galbavý má. Som presvedčený, že je to kandidát v správnom čase na správnom mieste,“ vyjadril sa štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus.

„Áno, dôležité, možno viac ako kedykoľvek predtým, sú v týchto časoch pre nás aj hodnoty. Na hodnotách stojí a padá to, kam sa bude uberať budúcnosť nielen našom miest a obcí, ale aj celej krajiny a spoločenstva, v ktorom žijeme,“ doplnil s dovetkom, že vo voľbách je potrebné podporiť kvalitných kandidátov s kvalitným programom.

Predseda strany ODS, generál vo výslužbe Pavel Macko poznamenal, že politika je len jedna a má slúžiť pre občanov.

„Komunálna politika je najbližšie k občanom. Verím tomu, že Marián Galbavý je pre Trnavu veľmi dobrým kandidátom. Demokratické strany na Slovensku sa musia spájať a podporovať spoločných kandidátov, ktorí majú šancu niečo zmeniť. Nehovoríme, že sme proti niekomu, no veríme, že pán Galbavý má lepší plán pre toto mesto, a preto ho podporujeme. Veríme, že sa mu podarí nielen vyhrať vo voľbách, ale aj naplniť sľuby a očakávania obyvateľov mesta,“ uviedol.

Peter Novoveský vyjadril presvedčenie, že Trnava potrebuje vo vedení mesta zmenu. „Žijem v tomto meste od roku 1972 a sú veci, ktoré sa mi tu nepáčia. Verím tomu, že náš kandidát potrebné zmeny k lepšiemu dokáže uskutočniť.“

Ulož ako PDF
Napísal 12. mája 2022 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.