reklama

Bošnáková odstupuje z boja o primátorské kreslo, kandidátom koalície pravicových strán na primátora zostáva Galbavý

Vnútorný súboj dvoch kandidátov koalície pravicvých strán na post primátora Trnavy v októbrových voľbách komunálnych voľbách vyhral na základe reprezentatívneho prieskumu verejnej mienky Marián Galbavý. Zuzana Bošnáková z boja o primátorské kreslo odstupuje. Koalícia tak splnila svoj sľub z augusta, že v primátorských voľbách sa zúčastní len jeden kandidát, a to ten, ktorý získa v prieskume viac hlasov.

Reprezentatívny prieskum pre koalíciu KDH, SaS, Sme rodina, Za ľudí, ODS, Šanca, Spolu, OKS a Kresťanská únia uskutočnila na vzorke tisíc respondentov agentúra AKO v období od 26. septembra do 1. októbra 2022.

„V zmysle našej dohody stiahnem svoju kandidatúru na post primátorky a vyjadrujem plnú podporu Mariánovi Galbavému. Prináša triezvy pohľad, rozum a skúsenosť. Verím, že Trnavčanom ponúkame kvalitného kandidáta na primátora a aj poslancov. Zároveň sa chcem poďakovať všetkým, ktorí ma podporovali a požiadať ich, aby svoju podporu dali vo voľbách Mariánovi Galbavému. Po množstve rozhovorov s obyvateľmi Trnavy môžem vyhlásiť, že je cítiť, že naše mesto potrebuje zmenu. Stojíme tu ako koalícia strán, ktorá chce a vie túto zmenu priniesť. Vnímam, že mnohí Trnavčania sa cítia vedením mesta odstrčení, že sa vedenia mesta odtrhlo od reality a od toho, čo ľudia v tomto meste potrebujú,“ vyhlásila Zuzana Bošnáková.


Marián Galbavý a Zuzana Bošnáková (v popredí), počas tlačovej besedy na Hlavnej ulici, 4. októbra 2022

FOTO: trnava-live.sk

Marián Galbavý upresnil, že pravicová koalícia pokračuje do komunálnych volieb bez zmeny, teda spoločne s o všetkými kandidátmi na poslancov. „Zároveň so Zuzanou budeme pracovať ako tandem a naša spolupráca bude pokračovať aj v prípade volebného úspechu,“ doplnil.

Ak poznamenal, výsledky reprezentatívneho prieskumu zverejňovať nebudú, respondentov sa nepýtali ani na ostatných kandidátov. „Prieskum slúžil našim potrebám. Chceli sme odpoveď na otázku, ktorý z nás dvoch má väčšiu šancu poraziť Petra Bročku.“

Názory Trnavčanov získala agentúra AKO od 1000 respondentov, ktorí boli rozložení v každej mestskej časti, podľa veku aj pohlavia. „Doteraz jediný zverejnený prieskum bol na vzorke 600 respondentov a pokiaľ viem, tento podrobne štrukturovaný nebol, vytvorili ho z celoslovenského prieskumu s vyfiltrovanými dátami, ktoré sa vzťahovali na Trnavu. Aj štruktúra otázok nesmerovala priamo k otázke, ktorého kandidáta by podporili na primátora. Z nášho pohľadu je náš prieskum oveľa reprezentatívnejší,“ poznamenal.

Primátorský kandidát pravice sa venoval aj téme rokovaní s konkurentmi o prípadnom odstúpení v záujme postavenia jedného silného súpera Petrovi Bročkovi. „S pánom Lančaričom aj pánom Barošom sa rozprávame, rokujeme a priebežne sa stretávame. Stále verím, že môžeme dospieť k dohode. Som tomu otvorený.“

Podľa Galbavého väčšina obyvateľov mesta si neželá, aby súčasný primátor zostal vo funkcii. „Systém je však vyslovene nastavený v prospech aktuálnych primátorov a starostov. Chceme, aby sa v budúcnosti z jednokolových volieb spravili dvojkolové, aby sa na konci skutočne ukázalo, či ľudia chcú pokračovanie ľudí na radniciach, alebo sú za zmenu.“


Časť kandidátov koalície na tlačovej besede

FOTO: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2022 13:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.