reklama

Bošnáková odstupuje z boja o primátorské kreslo, kandidátom koalície pravicových strán na primátora zostáva Galbavý

Vnútorný súboj dvoch kandidátov koalície pravicvých strán na post primátora Trnavy v októbrových voľbách komunálnych voľbách vyhral na základe reprezentatívneho prieskumu verejnej mienky Marián Galbavý. Zuzana Bošnáková z boja o primátorské kreslo odstupuje. Koalícia tak splnila svoj sľub z augusta, že v primátorských voľbách sa zúčastní len jeden kandidát, a to ten, ktorý získa v prieskume viac hlasov.

Reprezentatívny prieskum pre koalíciu KDH, SaS, Sme rodina, Za ľudí, ODS, Šanca, Spolu, OKS a Kresťanská únia uskutočnila na vzorke tisíc respondentov agentúra AKO v období od 26. septembra do 1. októbra 2022.

„V zmysle našej dohody stiahnem svoju kandidatúru na post primátorky a vyjadrujem plnú podporu Mariánovi Galbavému. Prináša triezvy pohľad, rozum a skúsenosť. Verím, že Trnavčanom ponúkame kvalitného kandidáta na primátora a aj poslancov. Zároveň sa chcem poďakovať všetkým, ktorí ma podporovali a požiadať ich, aby svoju podporu dali vo voľbách Mariánovi Galbavému. Po množstve rozhovorov s obyvateľmi Trnavy môžem vyhlásiť, že je cítiť, že naše mesto potrebuje zmenu. Stojíme tu ako koalícia strán, ktorá chce a vie túto zmenu priniesť. Vnímam, že mnohí Trnavčania sa cítia vedením mesta odstrčení, že sa vedenia mesta odtrhlo od reality a od toho, čo ľudia v tomto meste potrebujú,“ vyhlásila Zuzana Bošnáková.


Marián Galbavý a Zuzana Bošnáková (v popredí), počas tlačovej besedy na Hlavnej ulici, 4. októbra 2022

FOTO: trnava-live.sk

Marián Galbavý upresnil, že pravicová koalícia pokračuje do komunálnych volieb bez zmeny, teda spoločne s o všetkými kandidátmi na poslancov. „Zároveň so Zuzanou budeme pracovať ako tandem a naša spolupráca bude pokračovať aj v prípade volebného úspechu,“ doplnil.

Ak poznamenal, výsledky reprezentatívneho prieskumu zverejňovať nebudú, respondentov sa nepýtali ani na ostatných kandidátov. „Prieskum slúžil našim potrebám. Chceli sme odpoveď na otázku, ktorý z nás dvoch má väčšiu šancu poraziť Petra Bročku.“

Názory Trnavčanov získala agentúra AKO od 1000 respondentov, ktorí boli rozložení v každej mestskej časti, podľa veku aj pohlavia. „Doteraz jediný zverejnený prieskum bol na vzorke 600 respondentov a pokiaľ viem, tento podrobne štrukturovaný nebol, vytvorili ho z celoslovenského prieskumu s vyfiltrovanými dátami, ktoré sa vzťahovali na Trnavu. Aj štruktúra otázok nesmerovala priamo k otázke, ktorého kandidáta by podporili na primátora. Z nášho pohľadu je náš prieskum oveľa reprezentatívnejší,“ poznamenal.

Primátorský kandidát pravice sa venoval aj téme rokovaní s konkurentmi o prípadnom odstúpení v záujme postavenia jedného silného súpera Petrovi Bročkovi. „S pánom Lančaričom aj pánom Barošom sa rozprávame, rokujeme a priebežne sa stretávame. Stále verím, že môžeme dospieť k dohode. Som tomu otvorený.“

Podľa Galbavého väčšina obyvateľov mesta si neželá, aby súčasný primátor zostal vo funkcii. „Systém je však vyslovene nastavený v prospech aktuálnych primátorov a starostov. Chceme, aby sa v budúcnosti z jednokolových volieb spravili dvojkolové, aby sa na konci skutočne ukázalo, či ľudia chcú pokračovanie ľudí na radniciach, alebo sú za zmenu.“


Časť kandidátov koalície na tlačovej besede

FOTO: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2022 13:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.