reklama

Kandidátom na primátora sa nepáči, že na diskusiu nepozvali všetkých. Siedmi sa podpísali pod spoločné stanovisko

AKTUALIZOVANÉ

Sedem z ôsmich kandidátov na primátora Trnavy v novembrových komunálnych voľbách sa podpísalo pod spoločné stanovisko, prostredníctvom ktorého vyjadrujú „nesúhlas so spôsobom a formou organizácie podujatia Kto bude primátorom Trnavy?“, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 18. októbra 2018 v kultúrnom centre Malý Berlín.

S textom stanoviska sa svojím podpisom stotožnili Peter Bročka, Rastislav Mráz, Peter Ondrejka, Vanesa Šteinerová, Peter Tomeček, Igor Válek a Stanislav Žigmund.

Vyhlásenie nepodpísal len Marián Galbavý, ktorý sa podieľal na kreovaní dokumentu. Z časových dôvodov ho však nestihol fyzicky podpísať, no so stanoviskom sa rovnako ako ostatní stotožňuje. Peter Bročka k podpisu pripojil dovetok o tom, že podporuje účasť všetkých kandidátov v diskusii, ale nemá obavy z budúceho prípadného napadnutia volebného výsledku.

Verejnú diskusiu v Malom Berlíne organizuje Denník N, pozvaní boli Bročka, Válek, Galbavý a Mráz. Verejnosť má možnosť zúčastniť sa na základe zakúpenej vstupenky (organizátori hlásia vypredané), debata bude naživo vysielaná aj na Facebooku.


Stanovisko odprezentovali pred médiami zľava Stanislav Žigmund, Peter Tomeček, Vanesa Šteinerová a Peter Ondrejka

„Nesúhlas vyjadrujeme predovšetkým preto, že na podujatie neboli pozvaní všetci ôsmi riadne a legitímne registrovaní kandidáti. Máme spoločný záujem na tom, aby mesto Trnava nolo otvoreným priestorom, v ktorom môžu zaznieť všetky relevantné názory. Ponúkaný formát diskusie však zabezpečuje možnosť prezentácie v priestore, v ktorom polovica názorov nemôže byť odkomunikovaná. Naviac nakoľko ide o verejné podujatie, máme obavy z budúceho prípadného napadnutia volebného výsledku, s odôvodnením na takúto formu diskriminácie pri prezentácii iba vybraných kandidátov, na ktorej nebola zaručená rovnosť príležitostí pre všetkých kandidátov uchádzajúcich sa o post primátora nášho mesta.
Žiadame, aby aj ostatným kandidátom na primátora bol vytvorený obdobný priestor na prezentáciu svojich názorov, postojov a programov,“
píše sa v stanovisku podpísanom kandidátmi.

Reakciu Denníka N na vyhlásenie primátorských kandidátov sprostredkoval našej redakcii Pavol Hubinák: „S Denníkom N sme sa rozhodli rozšíriť naše pravidelné diskusie i do regiónov. Ako jedna z prvých je dnešná diskusia s kandidátmi na post primátora mesta Trnava. Výber pozvaných kandidatov prebehol podľa dostupných prieskumov a je v ňom zastupené široké politické spektrum zabezpečujúce dostatok pohľadov na problémy trápiace mesto Trnava.“

AKTUALIZÁCIA:

Igor Válek a Rastislav Mráz na začiatku diskusie prečítali vyhlásenie o spoločnom rozhodnutí nevyužiť ponúknutý priestor na debatu z dôvodu neúčasti všetkých ôsmich kandidátov a z pódia odišli do hľadiska. Diskutovať tak zostali len Peter Bročka a Marián Galbavý.

Všetkých osem uchádzačov o post trnavského primátora sa má stretnúť v debate na verejnoprávnej RTVS (zrejme 31. októbra).

Verejnú diskusiu so všetkými ôsmimi kandidátmi pripravujú aj trnavskí novinári v pondelok 5. novembra 2018 v hoteli Holiday Inn.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2018 13:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kandidátom na primátora sa nepáči, že na diskusiu nepozvali všetkých. Siedmi sa podpísali pod spoločné stanovisko”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.