reklama

Smer-SD ide do koalície s SNS, v Trnave bude kandidátom na primátora šéf úradu práce Igor Válek

Vlastného kandidáta na primátora mesta Trnava v novembrových komunálnych voľbách postaví strana Smer – SD. Je ním Igor Válek, riaditeľ Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Trnave.

Igor Válek má 40 rokov, je ženatý, otec dvoch detí. Celý jeho osobný aj profesný život súvisí s Trnavou.

Podľa slov krajského predsedu strany Smer-SD Augustína Hambálka má Válek odborné aj osobnostné predpoklady na to, aby čo najlepšie vykonával post primátora v záujme rozvoja mesta pre všetkých jeho obyvateľov.


Kandidát na primátora Igor Válek (druhý sprava) na tlačovej besede v prítomnosti ministra financií Petra Kažimíra (vpravo), krajského predsedu SNS v Trnave Jaroslava Barcaja (vľavo) a generálneho manažéra Smeru – SD Viktora Stromčeka

Smer – SD vytvorí predvolebnú koalíciu so Slovenskou národnou stranou. Deň pred uplynutím termínu na podávanie kandidačných listín (11. septembra 2018) prezentuje koalícia Smer – SNS 19 kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva.

Štrnásti sú kandidátmi Smeru – SD, piati za SNS.

„Myslím si, že primátor mesta musí vedieť komunikovať a spolupracovať so štátnymi inštitúciami, vyšším územným celkom či poslancami. Komunikácia je podstatou toho, aby sme sa vedeli niekam posunúť a vrátili Trnave štatút a dôstojnosť krajského mesta v záujme zabezpečenia rozvoja v prospech všetkých generácií našich obyvateľov,“ povedal na úvod tlačovej besedy v pondelok 10. septembra Igor Válek.

Jednou z hlavných tém je pre kandidáta koalície Smer-SNS doprava. „Je potrebné vyvinúť maximálne úsilie, aby mala Trnava v roku 2021 južný obchvat. Nutná je spolupráca so štátom a ďalšími inštitúciami,“ zdôraznil.

Generálny manažér strany Smer Viktor Stromček pripomenul, že v súčasnosti čakajú na realizáciu či schválenie dopravné projekty z regiónov ako sú obchvaty či cesty I. triedy v hodnote asi 20 miliárd eur.

„Je to obrovský koláč. Bez tohto aby bola aktívna samospráva, kdekoľvek na Slovensku, nemôžete očakávať, že sa stane niektorý projekt prioritným. Preto si myslím, že je to hlavne o komunikácii. Mesto Trnava nemôže očakávať, že keď nemá aktívne vedenie, tak uspeje v celoslovenskej konkurencii. Do úvahy je potrebné brať aj skutočnosť, že projekty sa hodnotia cez útvar Hodnota za peniaze, aby sa stavali tie cesty, ktoré majú najväčší význam. Ale pripomínam, bez aktivity mesta Trnava sa nadá čakať, že sa v tejto veci niečo udeje,“ skonštatoval Stromček.

„Spoliehať sa na totálnu objektívnosť procesu, že projekt príde na rad len na základe férových parametrov, je jednoducho málo. Zoznam projektov je obrovský, všade sa týka ľudí, ktorí sú si rovní. My sa snažíme objektivizovať výber projektov cez Hodnotu za peniaze, čo je založené dopravnými prieskumami či intenzitou. Potreba komunikácie je však prioritná. Ja sa nechcem do nikoho navážať, ale ja som zatiaľ živého primátora Trnavy nestretol, ani som o ňom nepočul,“ doplnil podpredseda vlády, minister financií a podpredseda Smeru Peter Kažimír.

Igor Válek vníma aj potrebu vybudovania kanalizačného obchvatu Trnavy. Ten má vyriešiť pretrvávajúce problémy so zápachom. „Mesto sa tento problém nepodarilo vyriešiť ani nákupom čistiaceho auta. Zápach spôsobuje skutočnosť, že do mestskej kanalizácie sú odvádzané splaškové a dažďové vody zo sedemnástich obcí do čistiarne v Zelenči. Pokiaľ by sme vybudoval kanalizačný obchvat, myslím si, že tento problém by bolo možné vyriešiť aj vďaka tomu, že mesto ako spoluvlastník TAVOS-u môže na financovanie projektu využiť štrukturálne fondy,“ prezentoval svoj posoj k jednému z problémov, ktoré trápia Trnavčanov.

K téme potreby komunikácie zo strany primátora Válek povedal: „Z pozície riaditeľa úradu práce som sa so súčasným pánom primátorom stretol a prišiel som mu ponúknuť nástroje aktívnych opatrení na trhu práce. Myslel som si, že ako začínajúci primátor bude mať záujem ušetriť prostriedky mesta využitím uchádzačov o zamestnanie. Počas nášho stretnutia sa pán primátor venoval svojmu mobilnému zariadeniu a odozva na naše stretnutie nebola žiadna,“ opísal svoju skúsenosť.

Válek tiež tvrdí, že súčasný primátor znižuje dôstojnosť radnice a mesta napríklad aj nevhodným oblečením na niektorých oficiálnych akciách.

„Náš kandidát Igor Válek ide do súboja o radnicu s tým, že má voľnosť pomenovať problémy mesta a navrhovať riešenia. Ako podpredseda strany Smer-SD vyjadrujem plnú podporu nášmu kandidátovi, pretože chceme, aby uspel vo férovej súťaži o primátora významného slovenského mesta. Podporujeme Trnavčana, ktorý tu prežil celý život a pozná problémy Trnavčanov. Trnava patrí k tomu najlepšiemu, čo na Slovensku máme. Tretinu príjmov rozpočtu, teda asi 20 miliónov eur ročne, dostáva mesto od štátu z podielových daní. Pre mesto je v záujme jeho rozvoja veľmi dôležitá aj interakcia, ochota a schopnosť spolupracovať so štátom. Pre nás je veľmi dôležité, aby sme boli schopní v kampani pomenovať problémy mesta, aby sme boli schopní ich prostredníctvom našich kandidátov odhaliť a nájsť riešenia, ako ich napraviť,“ doplnil Peter Kažimír.

Volebný program kandidáta na primátora a kandidátov na poslancov zverejnia koaliční partneri čoskoro.

V rámci predvolebnej kampane bude Válek využívať štandardné nástroje na oslovovania voličov ako sú bilbordy, reklamné plochy, internet, sociálne siete a osobné stretnutia s voličmi.

KANDIDÁTI NA POSLANCOV MZ V TRNAVE KOALÍCIE SMER-SD, SNS

1. Babeľová Varga Ivana, Ing.
2. Baničová Katarína, PhDr. PhD.
3. Cagáňová Petra
4. Čavojský Jozef, Ing.
5. Foltín Tomáš
6. Forman Robert
7. Gbelcová Viera, Ing.
8. Gubrická Marta, PaedDr.
9. Hambálek Peter, Ing.
10. Igor Válek, Ing.
11. Kaufman Peter, Ing.
12. Kebys Milan
13. Kozmál Vladimír, Bc.
14. Krištofík Štefan, MUDr.
15. Masnica Ondrej
16. Miloš Krištofík, PhDr.
17. Rezbárik Juraj
18. Ševčík Karol
19. Urminská Silvia, Ing.

Ulož ako PDF
Napísal 10. septembra 2018 11:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Smer-SD ide do koalície s SNS, v Trnave bude kandidátom na primátora šéf úradu práce Igor Válek”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.