reklama

Smer-SD ide do koalície s SNS, v Trnave bude kandidátom na primátora šéf úradu práce Igor Válek

Vlastného kandidáta na primátora mesta Trnava v novembrových komunálnych voľbách postaví strana Smer – SD. Je ním Igor Válek, riaditeľ Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Trnave.

Igor Válek má 40 rokov, je ženatý, otec dvoch detí. Celý jeho osobný aj profesný život súvisí s Trnavou.

Podľa slov krajského predsedu strany Smer-SD Augustína Hambálka má Válek odborné aj osobnostné predpoklady na to, aby čo najlepšie vykonával post primátora v záujme rozvoja mesta pre všetkých jeho obyvateľov.


Kandidát na primátora Igor Válek (druhý sprava) na tlačovej besede v prítomnosti ministra financií Petra Kažimíra (vpravo), krajského predsedu SNS v Trnave Jaroslava Barcaja (vľavo) a generálneho manažéra Smeru – SD Viktora Stromčeka

Smer – SD vytvorí predvolebnú koalíciu so Slovenskou národnou stranou. Deň pred uplynutím termínu na podávanie kandidačných listín (11. septembra 2018) prezentuje koalícia Smer – SNS 19 kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva.

Štrnásti sú kandidátmi Smeru – SD, piati za SNS.

“Myslím si, že primátor mesta musí vedieť komunikovať a spolupracovať so štátnymi inštitúciami, vyšším územným celkom či poslancami. Komunikácia je podstatou toho, aby sme sa vedeli niekam posunúť a vrátili Trnave štatút a dôstojnosť krajského mesta v záujme zabezpečenia rozvoja v prospech všetkých generácií našich obyvateľov,” povedal na úvod tlačovej besedy v pondelok 10. septembra Igor Válek.

Jednou z hlavných tém je pre kandidáta koalície Smer-SNS doprava. “Je potrebné vyvinúť maximálne úsilie, aby mala Trnava v roku 2021 južný obchvat. Nutná je spolupráca so štátom a ďalšími inštitúciami,” zdôraznil.

Generálny manažér strany Smer Viktor Stromček pripomenul, že v súčasnosti čakajú na realizáciu či schválenie dopravné projekty z regiónov ako sú obchvaty či cesty I. triedy v hodnote asi 20 miliárd eur.

“Je to obrovský koláč. Bez tohto aby bola aktívna samospráva, kdekoľvek na Slovensku, nemôžete očakávať, že sa stane niektorý projekt prioritným. Preto si myslím, že je to hlavne o komunikácii. Mesto Trnava nemôže očakávať, že keď nemá aktívne vedenie, tak uspeje v celoslovenskej konkurencii. Do úvahy je potrebné brať aj skutočnosť, že projekty sa hodnotia cez útvar Hodnota za peniaze, aby sa stavali tie cesty, ktoré majú najväčší význam. Ale pripomínam, bez aktivity mesta Trnava sa nadá čakať, že sa v tejto veci niečo udeje,” skonštatoval Stromček.

“Spoliehať sa na totálnu objektívnosť procesu, že projekt príde na rad len na základe férových parametrov, je jednoducho málo. Zoznam projektov je obrovský, všade sa týka ľudí, ktorí sú si rovní. My sa snažíme objektivizovať výber projektov cez Hodnotu za peniaze, čo je založené dopravnými prieskumami či intenzitou. Potreba komunikácie je však prioritná. Ja sa nechcem do nikoho navážať, ale ja som zatiaľ živého primátora Trnavy nestretol, ani som o ňom nepočul,” doplnil podpredseda vlády, minister financií a podpredseda Smeru Peter Kažimír.

Igor Válek vníma aj potrebu vybudovania kanalizačného obchvatu Trnavy. Ten má vyriešiť pretrvávajúce problémy so zápachom. “Mesto sa tento problém nepodarilo vyriešiť ani nákupom čistiaceho auta. Zápach spôsobuje skutočnosť, že do mestskej kanalizácie sú odvádzané splaškové a dažďové vody zo sedemnástich obcí do čistiarne v Zelenči. Pokiaľ by sme vybudoval kanalizačný obchvat, myslím si, že tento problém by bolo možné vyriešiť aj vďaka tomu, že mesto ako spoluvlastník TAVOS-u môže na financovanie projektu využiť štrukturálne fondy,” prezentoval svoj posoj k jednému z problémov, ktoré trápia Trnavčanov.

K téme potreby komunikácie zo strany primátora Válek povedal: “Z pozície riaditeľa úradu práce som sa so súčasným pánom primátorom stretol a prišiel som mu ponúknuť nástroje aktívnych opatrení na trhu práce. Myslel som si, že ako začínajúci primátor bude mať záujem ušetriť prostriedky mesta využitím uchádzačov o zamestnanie. Počas nášho stretnutia sa pán primátor venoval svojmu mobilnému zariadeniu a odozva na naše stretnutie nebola žiadna,” opísal svoju skúsenosť.

Válek tiež tvrdí, že súčasný primátor znižuje dôstojnosť radnice a mesta napríklad aj nevhodným oblečením na niektorých oficiálnych akciách.

“Náš kandidát Igor Válek ide do súboja o radnicu s tým, že má voľnosť pomenovať problémy mesta a navrhovať riešenia. Ako podpredseda strany Smer-SD vyjadrujem plnú podporu nášmu kandidátovi, pretože chceme, aby uspel vo férovej súťaži o primátora významného slovenského mesta. Podporujeme Trnavčana, ktorý tu prežil celý život a pozná problémy Trnavčanov. Trnava patrí k tomu najlepšiemu, čo na Slovensku máme. Tretinu príjmov rozpočtu, teda asi 20 miliónov eur ročne, dostáva mesto od štátu z podielových daní. Pre mesto je v záujme jeho rozvoja veľmi dôležitá aj interakcia, ochota a schopnosť spolupracovať so štátom. Pre nás je veľmi dôležité, aby sme boli schopní v kampani pomenovať problémy mesta, aby sme boli schopní ich prostredníctvom našich kandidátov odhaliť a nájsť riešenia, ako ich napraviť,” doplnil Peter Kažimír.

Volebný program kandidáta na primátora a kandidátov na poslancov zverejnia koaliční partneri čoskoro.

V rámci predvolebnej kampane bude Válek využívať štandardné nástroje na oslovovania voličov ako sú bilbordy, reklamné plochy, internet, sociálne siete a osobné stretnutia s voličmi.

KANDIDÁTI NA POSLANCOV MZ V TRNAVE KOALÍCIE SMER-SD, SNS

1. Babeľová Varga Ivana, Ing.
2. Baničová Katarína, PhDr. PhD.
3. Cagáňová Petra
4. Čavojský Jozef, Ing.
5. Foltín Tomáš
6. Forman Robert
7. Gbelcová Viera, Ing.
8. Gubrická Marta, PaedDr.
9. Hambálek Peter, Ing.
10. Igor Válek, Ing.
11. Kaufman Peter, Ing.
12. Kebys Milan
13. Kozmál Vladimír, Bc.
14. Krištofík Štefan, MUDr.
15. Masnica Ondrej
16. Miloš Krištofík, PhDr.
17. Rezbárik Juraj
18. Ševčík Karol
19. Urminská Silvia, Ing.

Ulož ako PDF
Napísal 10. septembra 2018 11:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

130 komentárov pre “Smer-SD ide do koalície s SNS, v Trnave bude kandidátom na primátora šéf úradu práce Igor Válek”

 1. 1
  Tim says:

  „Jednou z hlavných tém je pre kandidáta koalície Smer-SNS doprava. „Je potrebné vyvinúť maximálne úsilie, aby mala Trnava v roku 2021 južný obchvat. Nutná je spolupráca so štátom a ďalšími inštitúciami,“ zdôraznil.“

  Dobré ráno, stará mama.
  Ako dlho vládne SMER na Slovensku? Kde boli doteraz?

  • 1.1
   Juraj Fuzák says:

   Chceme spravit to co sme nespravili ked nas bolo 18, Bystrik Stanko bol de facto primator a Smer sam vo vlade. To da rozum no. Ale chapem ze tie kanalizacie mali vtedy ine priority, napriklad sukromnikom robit prekladky a pripojky za tri mega. Ale mea culpa, zabudol som na vysvetlenie miestneho chytrolina ze to si vlastne dostali za to ze budu mat velky odber, ako ked dostane niekto telefon za euro k velkemu pausalu 😂😂😂

 2. 2
  New says:

  …normalne sa nehanbi ukazat svoj fejs pod znackou Smeru? Kde zije? Zachvilu budu vsetci z nich chodit po kanaloch…

 3. 3
  doprava says:

  Suhlasim,ale musím sa spýtať, čo spravilo pre dopravu a Južný obchvat toto vedenie?

  • 3.1
   Juraj Fuzák says:

   Zo strany mesta je pre juzny obchvat vsetko pripravene. Treba si vsak uvedomit ze Trnava nieje jedine mesto co caka od statu podobnu investiciu a mnohe mesta su na tom ovela horsie co sa tyka tranzitu, vid Presov, Sala, Senica atd. Juzny obchvat realne pomoze dvom uliciam a to Golianovej a Mikoviniho. Netreba si robit nadeje ze s obchvatom sa vyriesi lusknutim prsta cely problem. Opakujem ze zo strany mesta je na tu stavbu pripravene vsetko, sme vsak az niekde v druhom kole momentalne.

   • 3.1.1
    Fuzakovi says:

    Pán Fuzák, to čo píšete myslíte vážne ? Mikovíniho a Golianovej ulici ? a čo ulice 9 mája , kde sú popraskané fasády domov, čo ulica Šteinerova a vlastne celý Tulipán. Tie ulice majú prejazdy áut z okolitých obcí, áut ľudí, ktorí do TT jazdia do prácem nakupujú tu, užívajú regionálnu kultúru , vybavenosť, školstvo. Pre týchto ľudí vaše cyklotrasy neriešia nič. Na to úplne zabpdate. Zase šírite vaše BLUDY. Navyše južný obchvat je ďaľšia etapa , ktorá súvisí so západným prepojením. Ale mňa neprekvapuje vaša nekompetencia. Som počul dobre, že za vaše 4 roky nezasadá dopravná komisia na meste ? Dúfam, že to bol žart, keď mi to známy hovoril. Ako chcete riešiť katastrofálne dopravné napojenie nového západného mesta za traťou až po biely kostol, resp. vrátane Bieleho Kostola. Cyklotrasami ? žartujete. Čo západné dopravné prepojenie ? Sú mestá na slovensku, kde nie súvo vedení smeráci a komunikácie sa budujú. v TT žiaľ priekak- prúser cestná doprava za vaše 4 roky.

    • 3.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Mna zas neprekvapuje tvoj styl “cyklochodniky”… Ja som napisal ze najviac postihnute ulice ktore odbremeni juzny obchvat su Golianova a Mikoviniho. Jediny kto tu siri bludy si ty aj s tvojimi cyklochodnikmi. Na zasadnutia dopravnej komisie sa treba pytat jej predsedu Petra Haladu a mozno aj neposlanca pana Hambalka, kolko krat ju zvolali. Pan Hambalek nam predstavil kandidata na primatora, ktory ma zazracne riesenia dopravy a on ako clen tejto komisie sa jej nezucastnil za 4 roky ani jediny krat, takze svoje reci o kompetencii a nekompetencii smeruj prosim tam ok? Najprv treba doriesti juzny obchvat a az potom na radu niekedy za xy svetelnych rokov pride zapadne napojenie. Na tu dopravu sa malo myslet vtedy ked sa tam povolovala vystavba a nie teraz plakat nad rozliatym mliekom. Ti co predavali a developovali uzemie za tratou tam nemali jedinu vynutenu invseticiu, dovod nech si zodpovie kazdy sam. Nedali im ani len postavit mimourovnove krizovanie lesoparku, namiesto toho Butko povedal ze ked tam bude vela aut tak si ludia citujem “zavolaju zelenu” na semafore. Takze tolko k tomu.

   • 3.1.2
    občan says:

    Slovenská správa ciest / z roku 2016 / – výsledok štúdie zrealizovateľnosti vychádza na rok 2021 :
    – umiestnenie stavby
    – majetkovoprávne vysporiadanie pozemkov pod obchvatom
    – stavebné povolenia
    – dokumentácia pre výber zhotoviteľa
    – verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavebných prác
    – súhlas rezortu dopravy
    – čerpanie z fondov EÚ – musí posúdiť Európska komisia
    – ak toto bude všetko zrealizované, termín začatia výstavby je plánovaný na rok 2018
    Toto všetko je už vybavené ? Tak prečo sa už obchvat nebuduje ? Lebo podľa Slovenskej správy ciest sa začne s výstavbou až v roku 2021.

   • 3.1.3
    Tim says:

    Upresním :
    „Juzny obchvat realne pomoze dvom uliciam a to Golianovej a Mikoviniho.“ – takéto obmedzenie (+ Nerudova ) platí hlavne iba pre nákladnú dopravu.

    Minimálne v poobedňajšej špičke na konci rannej smeny stiahne južný obchvat aj časť osobnej dopravy z priemyselnej zóny, čo sa prejaví zlepšením dopravnej situácie aj na uliciach: Zelenečská, Dohnányho, Hospodárska, Kollárova, Sladovnícka, Hlboká (v menšej miere aj ulice Steinerova, Gorkého, 9.mája, Fraňa Kráľa, Kozácka, Bulharská ). Tamaškovičova je samostatná kapitola.

    Následne sa zníži aj meškanie spojov MHD v tomto čase, hlavne na trase Zelenečská, Dohnányho.

    Bezpečná cyklotrasa od Strojárenskej ulice naprieč mestom tiež prispeje k zníženiu individuánej automobilovej dopravy – popritom je finančne najmenej náročná, (žiaľ cyklotrasa na Zelenečskej v doterajšom prevedení na ceste príliš bezpečná nie je) .

    Západné dopravné prepojenie (plánované od začiatku iba pre osobnú dopravu) ponad železnicu a ponad priemyselný areál bude ešte dlho na úrovni sci-fi (pozemky, financovanie mestom + sponzori ).

    • 3.1.3.1
     fidelis says:

     Tim presne tak,tieto populisticke reci snad uz ani nemozu mysliet vazne. Za tri roky ze ma byt hotovy obchvat? Ved za ten cas ani nevysporiadaju pozemky,potom obstaravanie musi tiez dopadnut dobre nech su papule mastne,predsa napojde kazda statna/europska minca na nejaku cestu.Pritom mali cele roky na to,ale nejak treba ohlasit comeback.
     Je smutne,ze napriek tomu sa najde kopa ludi,ktorym taketo recicky postacia. Banda smeracka.

 4. 4
  ergosum says:

  Pán Fuzák treba si naliať čistého vína, že južný obchvat je “nakreslený” už hooodne dlho a ako prvá lastovička je kruháč na Linčianskej pri JM. A mesto to riešilo už pred súčasným vedením (aj s výkupom niektorých pozemkov – viď nástenka mesta). Že pomôže dvom uliciam? Spýtajte sa ľudí čo tam bývajú aké je to fajn, že tam fičia kamióny a pod. (otázka – isto tam nebývate…)
  ALE súhlasím s tým, že Trnava je až v druhom koši miest, kde je situácia kritickejšia. A rovnako sa tým nevyriešia všetky problémy … A rovnako treba priznať, že za súčasného vedenia sa tejto otázke veľká dôležitosť neprikladala.

  • 4.1
   Juraj Fuzák says:

   Primator absolvoval xy stretnuti na NDS alebo min. dopravy na temu juzneho obchvatu. Nieje pravda ze by sa tomu neprikladala dolezitost, naopak.

   Mate pravdu nebyvam tam a nijako nespochybnujem to ze ti ludia to nemaju jednoduche, hlavne na Golianovej ulici. Ja ich problem nijakym sposobom neznizujem, iba som konstatoval ze juzny obchvat odkloni tranzit z tychto dvoch ulic, to je holy fakt, nic viac nic menej.

 5. 5
  Emilia says:

  Ok, takze po desatroci vo vlade idu slubovat juzny obchvat.
  Ak by to s juznym obchvatom mysleli tak vazne, uz sme sa po nom 10 rokov mohli vozit. Bavime sa o rovnom poli bez tunelov a narocnych mostov. Asi o 2 kilometroch. Nevedia napojit ani Zavarsku bezpecne na severny a aj na ten sme cakali 30 rokov.
  Tak si velmi rada precitam program, zatial chabe.

  • 5.1
   občan says:

   p. Emilia, prvé potrebné náležitosti riešilo mesto TT už v roku 2004 / vláda Mikuláša Dzurindu /, následne v roku 2007 / vláda Róberta Fica / a potom ďalšie roky až dodnes, celkovo mesto TT južný obchvat rieši už 14 rokov

 6. 6
  Richard Thaler says:

  Vtip na 10. september 2018 – „Z pozície držiteľa ceny Švédskej ríšskej banky za ekonómiu na pamiatku Alfreda Nobela za rok 2017 som so súčasným pánom primátorom stretol a prišiel som mu ponúknuť nástroje pre rozvoj Trnavy. Myslel som si, že ako začínajúci primátor bude mať záujem ušetriť prostriedky mesta prenosom vedomostí od kapacít, ktoré nepracujú pod obchodnou značkou LEPŠIA TRNAVA, ale pôsobia ako ekonómovia v najprestížnejších organizáciách sveta. Počas nášho stretnutia sa pán primátor venoval svojmu mobilnému zariadeniu a odozva na naše stretnutie nebola žiadna“ Richard Thaler, americký ekonóm, držiteľ ceny Švédskej ríšskej banky za ekonómiu na pamiatku Alfreda Nobela za rok 2017

  • 6.1
   Baker Zhou says:

   To je dobre muhehehehehe, ale upravil som ti to Richard a tu je moj vtip na 10. september 2019 – „Z pozície šéfa Huawei som so súčasným pánom primátorom stretol a prišiel som mu ponúknuť nástroje pre rozvoj témy využívania mobilných telefónov v Trnave. Myslel som si, že ako začínajúci primátor bude mať záujem ušetriť prostriedky mesta spolu s našou firmou cez projekt testovania nových modelov našej značky. Počas nášho stretnutia sa však pán primátor venoval môjmu mobilnému zariadeniu neustále mi ho vytrhávajúc z ruky a tak odozva na naše stretnutie nebola žiadna“ Baker Zhou, CEO Huawei Malaysia

  • 6.2
   kardan says:

   Ak je to o tom ekonomovi pravda, tak to je hodne tragicke s primatorom…

 7. 7
  Juraj Fuzák says:

  Moze toto povedat minister financii v roku 2018?

  „Spoliehať sa na totálnu objektívnosť procesu, že projekt príde na rad len na základe férových parametrov, je jednoducho málo. Zoznam projektov je obrovský, všade sa týka ľudí, ktorí sú si rovní. My sa snažíme objektivizovať výber projektov cez Hodnotu za peniaze, čo je založené dopravnými prieskumami či intenzitou. Potreba komunikácie je však prioritná. Ja sa nechcem do nikoho navážať, ale ja som zatiaľ živého primátora Trnavy nestretol, ani som o ňom nepočul,“ doplnil podpredseda vlády, minister financií a podpredseda Smeru Peter Kažimír.

  Cize na Slovensku sa nemozeme spoliehat na objektivnost procesu a napocty. Stavat sa nebude tam kde si to vyzaduje situacia a kde je najviac kriticka ale stavat sa bude tam kde sme si rovni a rovnejsi. To som mal o tom cloveku docela dobru mienku, napriek tomu aku stranu zastupuje.

  Na margo jeho videnia “niekoho ziveho” nech sa opyta svojho strannickeho sefa kolko krat bol v Trnave a kolko krat sa unuval informovat radnicu o tom ze ako predseda vlady budem vo vasom krajskom meste? Prisiel urobit svoje debilne vyjazdove rokovanie do Spaciniec, potom tu rozdaval gerbery, rozpraval debilne vtipy na MDZ, prisiel na nejaku schodzku so studentmi na UCM tusim a dalsich xy krat kedy ani len nedali vediet ze treti najvyssi ustavny cinitel bude v meste.

  • 7.1
   Tom says:

   Po tychto komunalkach uz smer bude jazdit minimalne ked dostane vo vacsine miest na prdel…

   • 7.1.1
    Juraj Fuzák says:

    A najvacsia sranda je ako tito komedianti na cele s Ficom a Dankom vykrikuju ako je dolezite aby mali strany co najvacsie zakladne, kolko maju oni clenov a aku tradiciu a bla bla. A v krajskom meste nevedia dat ani dvaja dokopy 31 ludi na kandidatku a nie este samostatne. Aj to tam musi ist Kovacocyho asistentka, Hambalkov syn a podobne. Esteze je tam Dr. Kristofik a Jozef Cavojsky, jedini dvaja rozumni ludia a Robo Forman.

    • 7.1.1.1
     fidelis says:

     Pana Čavojskeho a pana Formana poznam len z medii,ale pana Krištofika poznam osobne. Aj ja mam o nom dobru mienku,o to viac ma stve ze sa spolcuje s takou rakovinou ako je smer.

     • 7.1.1.1.1
      Labakan says:

      Mgr. Krištofík je typický bolševik , pokiaľ myslíš toho z Coburgu.

      • 7.1.1.1.1.1
       fidelis says:

       Je mozne ze sa v nom nevyznam

      • 7.1.1.1.1.2
       miloš krištofík says:

       pán tzv labakan!

       určite nie som typický bolševik! moji dedovia by sa v hrobe obracali.
       ako ste na to prišli?!
       patríte medzi tých …………?
       poznáme sa? určite nie!
       Vaša matka Vám neprejavovala nehu, lásku, pokoru a rešpekt?!
       Čím ste pre mesto Trnava prispeli?
       Ja Vám to dám z mojej strany na min. celú A4!!!
       A prosím, nie som Mgr. ale PhDr.
       To svedčí o Vašej info. a itel.

       Prajem pekný deň a už sa nehanbite za svoje meno!!!!!!!
       s pozdravom ,Miloš Krištofík

       • 7.1.1.1.1.2.1
        sisa says:

        Tý dvaja poslanci Krištofíci vykonali veľmi záslužnú vec, dali zbúrať domy na Coburgovej ul. a nebolo to ľahké vybaviť a konečne sa tam dá ako tak žiť, tak nezmysly ,že za 20 rokov nič nerobili je blbosť, teraz vše ide ľahšie, Bročka nastúpil do už ako tak idúceho vlaku, neviete si predstaviť ako to bolo po 1989, nový systém nové zákony, Pracháreň kritizovaná a nič sa nepohlo, apropo a nie je dobré tu pretriasať minulosť /typický bolševik labakan/, na každého keby sa išlo do rodiny by sa niečo našlo

        • 7.1.1.1.1.2.1.1
         Labakan says:

         Sisa to ja spomínam súčastnosť, to keby som tam písal ako vrel vítali pracujúci z TAZ pracovníkov z východu aby geneticky vylepšili populáciu v Trnave, lebo po týždni pracovali z 250 tuším 7.

  • 7.2
   asdfg says:

   1, Jasne lebo Fico sa ma hlasit Brokovi ked pride do Trnavy. By si mohol pochopit, ze fico sa na celeho Brocku moze tralala. Jemu je ukradnuty. Mozno keby vyhral s Ficovou podporou tak by sa s nim prisiel odfotit inak ho nejaky Brocka nezaujima. Obzvlast ked sa v kuse hada a dotahuje s jednym s jeho sponzorov. (Nie ze by nemohol – to teraz neposudzujem – ale ked uz sa hada, tak nech sa necuduje.
   2, Fico a ano Kazimir od Brocku nic nepotrebuju. Mozno tak este pokoj. Brocka od nich potrebuje juzny obchvat. Ked nieco potrebujem tak tam idem a rozpravam sa. A ocakavat, ze vsetko skutocne funguje len na jednoduchom poradovniku hodnota za peniaze je fakt naivne. Kazdy trosku sikovnejsi primator si najde nieco co sa da nazvat ako dovod hodny osobitneho zretela a cely poradovnik ide dprdl. Vzdy sa da niekto odsunut a niekto dalsi presunut. A ano na slovensku sa nemozme spolahnut na objektivnost procesu. Nemusi sa ti to pacit. Ani mne sa to nepaci, ale je to tak. A ked si na to doteraz neprisiel a je to pre teba prekvapive tak by si sa asi mal vzdat funkcie a viac uz nekandidovat.

   • 7.2.1
    Juraj Fuzák says:

    Nie nemusi hlasit, to je jeho vec a jeho vizitka. To ze je niekto jeho sponzor alebo nie je rovnako jeho vizitka.

    K tvojmu druhemu bodu to mozme rozmenit kludne na drobne. Teraz si predstav ze sa nejedna o investiciu do obchvatu zo strany statu do jednotlivych miest ale sa bavime o napriklad mestskej investicii do parkovania v jednotlivych castiach.

    Mas napocet ze napriklad na Zatvore nieje taky velky problem ako napriklad na Druzbe a ma sa rozhodovat o tom kam pojdu peniaze. Ja ako niekto kto si mozno s Brockom rozumie viac ako niektory iny poslanec s Druzby budem “na neho tlacit” aby presadzoval Zatvor, kedze som tam poslanec na ukor Druzby aj ked viem ze ten problem je tam vacsi? Bolo by to v poriadku podla teba? Ako by si sa na to pozeral ako obyvatel Druzby alebo ineho sidliska ktoreho by sa to pripadne tykalo?

    Pokial budeme ako spolocnost pred sebou stale tlacit mantru “lebo je to tak” a “tak to bohuzial funguje” tak sa asi moc daleko nepohneme este hodne dlhu dobu. Takze ja to este s kandidaturou skusim, mozes to skusit aj ty kludne. Ja pojdem mojim sposobom a ty mozes kandidovat s tym ze pojdes styl “tak to funguje” a budem to tak robit aj ja.

   • 7.2.2
    Futbal says:

    A tá žaloba na výstavbu štadióna, ktorú podal primátor je aj vlastne žaloba na štát aj mesto aj na spoločnosť City Aréna ?

   • 7.2.3
    Jan says:

    Takže anonym ide hovoriť niekomu aby nekandidoval? Si robíš prdel?Ten sponzor smeru Por nech ide konečne do ….Už dosť Slovensko rozkradol.Keby neboli takí ľudia ako Por,Široký, Brhel či Kmotrik tak sme úplne inde.A to aj mladý Hambalek ide kandidovať? ??Petrík pozri sa do zrkadla …a hlavne jednej rodine.

    • 7.2.3.1
     think+ says:

     To mu budeš darmo vysvetľovať, on takých ľudí obdivuje. Škodlivá mentalita.

     • 7.2.3.1.1
      asdfg says:

      zboznujem ludi ako ty co vedia lepsie ako ja co obdivujem, ako sa citim, co chcem a a co si myslim. len skoda, ze to nevedia. tak isto ako to nevies ty takze by som ta poprosil aby si sa nevyjadroval k tomu co ja obdivujem, alebo aku mam mentalitu. a este nieco ja nesom nijaky petrik.
      nie neobdivujem poora, ale ani fuzaka a ani brocku. ani jedneho nemam za boha a do ziadneho z nich si neprojektujem svoje nadeje. vsetci su ludia a maju svoje chyby a nemienim ich zbozstovat. ale ked sa tu fuzak stazuje, ze minister si dovoli povedat, ze este nevidel primatora trnavy ohladom juzneho obchvatu tak na neho kasle a ze premier sa tiez nehlasi u primatora ked je v trnave tak mu napisem, ze napisal blbost. politika – hovori sa – by mala byt spolovice o nejakych ideach a spolovice o nejakom umeni mozneho. (pomer medzi ideou, umenim mozneho a jednoducheho nabalovania sa vynechajme, lebo nie je predmetom tejto debaty) no ale ked si ma ten minister vybrat ci si vyberie cloveka ktory za nim chodi, pise, otravuje, prezentuje problem v mediach a medzi niekym z trnavy co sa s nim ani nestretava tak logicky vyberie toho prveho, lebo vidi nejaku snahu, vidi, ze dany starosta sa zaujima a zalezi mu na tom. ked sa s nim nikto nerozprava tak si povie na tych sa mozem vykaslat tych to nezaujima ti vydrzia.

      a este tomu tam nad vami. mne je blizko u prdele kam pojde poor a aj siroky a kmotrik a aj vsetci ostatni. ja s nimi nic nemam. ziadneho z nich nepoznam a ani ich rodinnych prislusnikov. a co sa tyka fuzaka uz len s ohladom na to akym sposobom sa minimalne na tejto stranke prezentuje si myslim, ze by skutocne bolo lepsie keby sa poslancom nestal, ale rozhodnu volici.

  • 7.3
   Peter Klimo says:

   Fico ma informovat radnicu ze pride ? No to su mi veci..

   Ale teda nie je to pekne od neho, to mas pravdu. Svojho byvaleho lokaja z ministerstva dopravy by prist pozriet mohol. Kedze pan primator si zrazu na praktiky svojich sefov akosi zazrakom nepamata, mohol mu ich prist Fico pripomenut..

   • 7.3.1
    Juraj Fuzák says:

    Ja som povedal Peter ze Fico MA informovat radnicu? Neviem, v normalnom svete premier navstivi krajske mesto minimalne raz za svoje volebne obdobie, vies ziju tam ludia, ktorych je on premier. Ja viem ze v tvojom svete asi nie, kedze pre teba je asi normalne ze premier navstivi len tie mesta a ich vedenia, ktore su z jeho strany ale ako vidis tento postoj ludom uz dviha zaludky.

    Nerozpravaj o lokajoch prosim ta, Rasto mal teraz tlacovku a hovoril ze nechce ostrakizovat a nalepkovat tak to nerob ani ty ako jeho volic, tak sa chovaj slusne :D

    • 7.3.1.1
     Peter Klimo says:

     netusim preco davaju tieto tiskovky hned po jarmoku, na niektorych je jasne vidno ze stravili vikend na kolotococh ..

     • 7.3.1.1.1
      Juraj Fuzák says:

      Nahodou mna to celkom pobavilo, teba nie?

      • 7.3.1.1.1.1
       Tom says:

       Rasto tam rozpraval nieco o dialogu a na facebooku maze prispevky ludi to mi nejak nejde dokopy.

       • 7.3.1.1.1.1.1
        Juraj Fuzák says:

        Rasto tam mal rozhodne viac srandovnych pasazi o to pokoj. Mna najviac zaujala pasas kde hovoril o MHD. Ked mal moznost ako clen komisie na vyhodncovanie ponuk 5 krat sedet so zastupcami Arrivy neprisiel ani jediny krat. Tam mohol ziskat docela prehlad o aktualnej situacii priamo od riaditela. Zrejme ma ale lepsi zdroj informacii.

        Zaujimavo hovoril aj o dospelosti a zodpovednosti. Je velmi zodpovedne chcet poslat mesto do nutenej spravy nehlasovanim za rozpocet, takisto je velmi zodpovedne nechodit na vyberove komisie a naopak za chrbtom robit vsetko preto aby sa akcie nevydarili a podobne. Je naozaj velmi zodpovedne ako poslanec ziadat na zastupitelstve aby sa vyriesilo parkovanie na Podjavorinskej a ked je navrh riesenia v zastupitelstve tak povedat ze to je neskoro a odsabotovat to. Je naozaj velmi dospele dozadovat sa dialogu od jedneho cloveka, pritom nevyvinut ani len minimalne usilie o dialog z mojej strany. A tak dale a tak dale…

        • 7.3.1.1.1.1.1.1
         Zima says:

         Mráz by mal odstúpiť, je to hanba Trnavy.Faloš z KDH.On akože chce zmeniť dopravu a pritom nechodí na stretnutia…to sú nám novinky.Pane bože ochraňuj Trnavu.

        • 7.3.1.1.1.1.1.2
         Mišo Krippel says:

         Pán Fuzák, keby boli veci predkladané včas, dalo by sa o nich rokovať. Nemôžete sa čudovať, že keď sú veci predkladané neskoro, tak sa za nich nezahlasuje. Alebo keď je niečo nekoncepčné. Že ľudí v jednom bloku zvýhodníme a v druhom nie (napríklad bloky Hlboká 9-22, kde chodia tiež parkovať zamestnanci prevádzok City Arény a Daňového úradu). A čo sa týka komunikácie, to nie sú len spomenuté veci, to je aj plánovaný výrub Všivavého hájičku a vyše stovky drevín v Ružovom parku. A tak ďalej, a tak ďalej.

         Takže: Ak sa hovorí o komunikácií, je potrebné začať vprvomrade od seba. A nemyslím konkrétne na Vás.

         • 7.3.1.1.1.1.1.2.1
          Juraj Fuzák says:

          Jasne, to ze ti Rasto povie ze je nieco predkladane neskoro tak je to zakonite pravda… Veci prechadzaju pripomienkovanim, komisiami, mestskou radou a zastupitelstvom, tak sa pytam ake neskoro? Rasto mal moznost 5 krat sediet k MHD a neprisiel ani raz. Tak ake neskoro? Mal moznost chodit na komisie k sutazi na Vianocne stanky, bol tam raz, kde sa na jeho podnet sutaz opakovala, kludne to mohla uz v prvom kole vyhrat ina firma ako to vyhrala v opakovanej sutazi a potom uz neprisiel ani raz. Namiesto toho balachal Ivana Novotneho ked sa uvazovalo nad docasnym prenajmom stankov aby mestu nic nepozical alebo sa stretaval s byvalou veducou verejneho obstaravania a tlacil jej do hlavy kaleraby o tom ako ju kazdy potopi a bla bla.

          K aj tvojej histerii k Vsivavemu hajicku sa tiez pripojil len aby sa robil zaujimavy, pritom teraz si dava fotky “z terennej prace” kde mu vadia zle odtranene NALETOVE agaty.

          Pre mna je to vrchol pokrytectva ked nemam ani len snahu za 4 roky prist s niecim a vykrikovat ako ma niekto nepocuva. Rozpravat o koncepciach dva mesiace pred volbami a pritom 4 roky so ziadnou koncepciou k nicomu neprist je smiesne. X krat mu bolo aj verejne na zastupitelstve primatorom povedane ze pokial ma nejaky napad alebo problem ma zavolat alebo prist, v pripade ze by s nim nikto nekomunikoval potom moze prist na rad “vyplakavanie”.

          Ked sa takto chovaju ako to on dnes nazval “dospeli a zreli” ludia tak to radsej nikdy nechcem dospiet…

          • 7.3.1.1.1.1.1.2.1.1
           marek says:

           Kritika firiem , ktoré robili pre mesto pred minulými voľbami – údržba zelene či oprava komunikácií/ výtlky a 31 dodatkov, dlhoročné zmluvy na údržbu zelene – citujem zo stránky LT/a teraz je to detto CS a 8 dodatkov a to len za 4 roky,takže nič sa nezmenilo, p. Fuzák a Vaše príspevky na fórach to Vám neurobí dobré meno pre tieto voľby, no ale nech rozhodne ľud, len vždy je malá účasť bohužial

         • 7.3.1.1.1.1.1.2.2
          Tim says:

          Nekoncepčné by bolo práveže riešiť Podjavorínskú a Hlbokú naraz a rovnako, nakoľko je tam rozdielna situácia.

          Podjavorinská zvolená ako pilotný projekt, skúsenosti možno následne využiť v ďalších lokalitách.

          Apropo Hlboká 23-26 je už od macochy?

          • 7.3.1.1.1.1.1.2.2.1
           Mišo Krippel says:

           Pardón, zabudol som aj na 23-26, ale určite viete, čo som myslel. V akom zmysle je tam rozdielna situácia? Rozprával som sa s kolegom z Podjavorinskej a situácia je tam rovnaká podľa toho, čo mi povedal.

           Prečo robiť pokusy, keď sa môžeme poučiť z iných miest? Žil som v Prahe a tam to vyriešili jednoducho: stačí si zaregistrovať ŠPZ-ky, netreba kartičky. Chodí monitorovacie auto s kamerou a nenahláseným autám chodia pokuty automaticky. Tí, čo tam nebývajú, môžu zaparkovať, ale za poplatok. Potom by bolo ľuďom jedno, či zaparkujú v Zóne B, alebo medzi barákmi, keď by museli platiť tak či tak…

           A povedzme si úprimne: ten poplatok je aj teraz symbolický… ale prečo by som ho mal platiť ja, ako rezident? Tu netreba robiť pilotné projekty. Načo?

          • 7.3.1.1.1.1.1.2.2.2
           Juraj Fuzák says:

           @miso krippel, ked si zil v Prahe tak vies ze v Cesku je ina legislativa, ktora umoznuje takzvane zonove parkovanie kde nemusis mat iba normou vyznacene parkovacie miesta a tak robit rezidentsky parking ale mozes urcit zonu ktoru spoplatnis a vyberas za vstup a mozes parkovat aj na nevyznacenych miestach pokial nebranis beznej prevadzke. Rovnako ma v Cesku zo zakona aj MP ine pravomoci ako u nas, kde aj MP meria rychlost napriklad a funguje tam aj objektivna zodpovednost.

          • 7.3.1.1.1.1.1.2.2.3
           Tom says:

           Odkial by to vedel ? On robi len co Rastik povie nic ine neexistuje.

          • 7.3.1.1.1.1.1.2.2.4
           Mišo Krippel says:

           @juraj fuzák: Máte pravdu. A čo takto skúsiť napríklad toto:
           https://dennikn.sk/blog/635562/vsetko-co-potrebujete-vediet-o-parkovacej-politike-v-bratislave/

           Nie som za kasírovanie ľudí, ale druhé auto by mohlo byť “znevýhodnené”.

           V B.Bystrici si môže každý miesto kúpiť, ale tam to zas vyzerá tak, že niekde je pomaly viac tých značiek pri ceste, ako stromov…

           Inak mimo reči: Kto má na starosti rampy na Starphájskej? Vždy, keď odtiaľ vyberám žetón, tak ma kopne 24V. Nie je to odizolované dobre…

          • 7.3.1.1.1.1.1.2.2.5
           Mišo Krippel says:

           @Tom: odhaľte svoje meno. Nebojte sa. Kto je za Vami? Tuto s pánom Fuzákom sa normálne bavíme, tak prestante prosím s invektívami. Ďakujem.

           Ľudia vedia, že sa o problém parkovania a jeho riešenie na sídlisku Družba zaujímam už niekoľko rokov…

          • 7.3.1.1.1.1.1.2.2.6
           Juraj Fuzák says:

           @miso krippel, ja som ten clanok cital a aj som sledoval cely ten proces rez. parkovania v Blave. Akekolvek kategorie, cenniky mozu byt aj u nas v tom problem nieje, aj v Blave vsak musia dodrziavat tu istu legislativu a to ze spoplatnit sa moze iba legalne vyznacene miesto.

          • 7.3.1.1.1.1.1.2.2.7
           Tom says:

           Misko neviem kde vidis invektivu. Prides sem jak velka voda nieco sem hodis a tvaris jak pan boh a pritom ani nemas paru co pises. Juro ti uz dva krat pisal ako to tu funguje a ty stale ides svoje. Ale vidim ze ti dnes zacala volebna kampan len skoda ze si sa tvojou neznalostou len zrusil a nie ze sa o nieco uz zaujimas par rokov to by si mal otom aspon zakladne znalosti.

         • 7.3.1.1.1.1.1.2.3
          Zima says:

          Misurko on ju neupratal,ale len odvolal.A nakoniec polícia povedala, že bývalá prednostka nič neurobila.To znamená, že ničoho sa nedopustila. Brocka ju ani nemôže vyhodiť z úradu. Lebo potom ty budeš platiť prehratý súd? A to čo urobil Peciar bola blbost, to beriem.Aj keď o nič nešlo. Vieš čo? Každý nech si zvolí koho chce a podľa svojho svedomia.Tak všetko dobré, to myslím vážne. Cauko!

          • 7.3.1.1.1.1.1.2.3.1
           Mišurko says:

           Ak sa jedná o prehraté súdy, tak potom by logicky mal Bročka prestať so žalobami na City Arenu, lebo to ide z našich daní (každý prehratý spor).

           Keby o nič nešlo, nehlasoval by za kolegu… lebo by si povedal, že o nič nejde :)

           Ale máš recht: každý nech si zvolí podľa svojho svedomia.

           A tiež Ti prajem všetko dobré! Nech sa darí! Čau!

         • 7.3.1.1.1.1.1.2.4
          Ferdo says:

          Toto vyzera ako ukazkovy priklad NIMBYzmu.

          A taktiez ukazkovy priklad absolutne nekonzistentnych nazorov. Na jednej strane nadavam druhym, ze nevyriesili parkovanie kvoli cityarene a na druhej strane podporujem tych, ktori povolili jej vystavbu bez dostatku parkovacich miest.

   • 7.3.2
    Tom says:

    Klimo takze kazdy kto teraz robi na ministerstvach smeru a spol je ich lokaj? To su tisice ludi ktorich si teraz pekne onalepkoval . Ja poznam x ludi co tam robi a niesu ich lokaji a nikdy nebudu ale bohuzial oni nerozhoduju akych budu mat panov…

   • 7.3.3
    Jan says:

    Takže všetci čo robia na ministerstve doprave či na hocijakom ministerstve sú Ficovi lokaji…dobré myslenie..D

 8. 8
  Mihoč says:

  Smejem sa a krútim hlavou. Tak sme sa dočkali verejného priznania, že sa nemôžeme spoliehať na férovosť procesu. A to nám povie človek z tej istej strany, ktorá zodpovedá za tento proces na vládnej úrovni. Choďte sa zakopať.

  • 8.1
   Minister says:

   … potreba komunikácie je však potrebná… povedal minister.
   Budú 2 mestá napr. Trnava a Nitra, obidve chcú obchvat, obidva prípady sú prioritné, kto to dostane ako prvý ? No ten, ktorého, keď vyhodia cez dvere sa vráti oknom a potom zas a zas. Treba aj vedieť bojovať ak niečom chcem.
   Takto Trnava dopadla napr. keď jej vtedajší nitrianski funkcionári vyfúkli Vysokú poľnohospodársku školu, Trnava získala ucelenú univerzitu až v roku 1992.
   Vtedy sa to volalo neschopnosť, dnes je to potreba komunikácie.

   • 8.1.1
    Tim says:

    Metóda „dverami von, oknom späť „ žiaľ vo vyšších sférach príliš nefunguje.

    Tam sa pod „potrebou komunikácie“ skôr myslí primeraný lobbing atď…

 9. 9
  Tim says:

  „Igor Válek vníma aj potrebu vybudovania kanalizačného obchvatu Trnavy.“

  Začína to byť podozrivé. Dajako zrazu sa s tými obchvatmi roztrhlo vrece.

  „Lidé, bděte!“

 10. 10
  KolarD says:

  Smer-mafia kdesi zaspali, ked spletaju o obchvate? Teraz po rokoch, ked je moznost, ze konecne sa ukonci ich vlada pri valove idu slubovat obchvat. Doteraz co robili okrem rozkradania?

  Potrebu vybudovania kanalizacie vnimam pozitivne. Chapem, ze smer-mafia mysli na zadne vratka a po volbach sa chcu niekade aj pohybovat. Kanalizacia je to prave, aby neboli ludom na ociach v dobe kym sa dostanu na spravne miesto urcenia tj vazenske zariadenia v Trnave, Ilave, Leopoldove a pod.

 11. 11
  CATANY says:

  No nič horšie, ako to, čo tam je teraz už hádam ani nemôže byť.

 12. 12
  kuko says:

  Pán Válek nemáte jedno voľné miesto pre nášho dlhodobo nezamestnaného dopisovateľa ?
  Keďže obvykle nepracuje, vypisuje po internete od rána a ruší ľudí.
  Pracoval ( údajne ) ako finančný poradca, prudič, ideólog. Štyri roky nás tu ohuruje svojími mozgovými pochodmi, víziami a fantasmagóriami. Je to rodený rozbíjač. Mohol by napr. rozbíjať atóm v Bohuniciach. Keď ste dokázali, síce iba krátkodobo zamestnávať jeho vodcu, možno sa to podarí aj s ním. Môže fungovať aj ako užitičný idiot. Držíme palce!

 13. 13
  Rovnosť says:

  Toto moze len SMER-akovi pripadat normalne. “Spoliehať sa na totálnu objektívnosť procesu, že projekt príde na rad len na základe férových parametrov, je jednoducho málo….”

 14. 14
  Ferdo says:

  Smer dá pekne okrúhle čísla : 0 poslancov 0 primator.
  A tak je to správne

  • 14.1
   Ferdovi says:

   Aby ste neboli prekvapení. Dnes sa údajne do polnoci uzavrie sedmička kandidátov. Peter Bročka versus 6 kandidátov na primátora. Traja to majú za sebou aj s tlačovkami. Ešte údajne chýba 1 kráska, 1 mohutný fešák a 1 štíhly fešák. Peter Bročka má pred sebou veľa práce, pretože doteraz jeho trolli urážali jedného, pribudlo mu 5 cieľov. Držím mu palce v jeho seba zničujúcej práci. Je rozhodnuté o jednoznačnom a tvrdom zápase o podobu Trnavy.

 15. 15
  Mravec says:

  Bude aj žena ? Hm to môže byť aj zaujímavé, historicky prvá žena primátorka, by aj mohla byť, tak uvidíme.
  A tieto voľby môžu mať aj iný aspekt, keďže Trnava je Malý Rím. Aby sa ešte nespojili všetky prokresťanské a pronárodné sily v prospech jedného kandidáta proti kandidátovi LGBT, multikulti, liberalizmu a slušnej progresívnosti, tak ako v BB proti fašizmu.

  • 15.1
   Bezdomovec says:

   Nemáš prehľad tu sú spojené sily Lepšia ,Priateľská Trnava a Smer proti ostatným. To je len také maskovanie v záujme popletenia babiek a ľudí čo nemajú prehľad.

  • 15.2
   Riman says:

   Presne takto si myslim, ze to bude a to viem o politike nic podstatneho. Ale este sa stale nespojili všetky prokresťanské a pronárodné sily v prospech jedného kandidáta proti kandidátovi LGBT, multikulti, liberalizmu a slušnej progresívnosti, takze musiime cakat. Spoja sa a 7 proti jednemu vyvola reakciu 1 proti vsetkym siedmym.

 16. 16
  cestár says:

  Som sa nasmial. Butko dal budovateľov Južného a Západneho obchvatu dole jak malých chlapcov. Žiaĺ mal vo všetkom pravdu ! Neboli schopní citovať žiadny relevantný dokument, doklad, projekt, akykoľvek výstup za 4 – slovom štyri roky (ne)činnosti.
  Bolo to veľmi trápne. Tá neschopnosť čokoľvek oponovať, odborne vysvetliť. Architekt vraj niekam dnes telefonoval – ozaj vám prepína ?
  Toto má pokračovať na úrade, títo amatéri ?
  Úbohe pokusy Fúzaka o záchranu vodcu z bezvychodiskovej situácie ani nebudem komentovať.

  V komentoch vyššie 4.1 istý odborník tvrdí že “Primator absolvoval xy stretnuti na NDS”
  Mohol by mi odborník vysvetliť čo má spoločné NDS s obchvatom ? To ste tak sprostí že neviete že to rieši SSC ? Čo ste riešili na NDS diaľnicu Tornaľa – Rimavská Sobota alebo čo ?
  A ďalej kedy bol majsterko na min. dopravy, s kým jednal, aký je z toho dokument ?A kto by ho pustil ďalej ako na vrátnicu resp. do bufetu ?
  Totálna odborná nespôsobilosť, neschopnosť.
  Za 4 roky veľký trt.

  • 16.1
   Cestarovi says:

   Od prvého do posledného slova máš pravdu ,len pravda sa niektorým ťažko prijma a Trnava na to dopláca

  • 16.2
   Peter Klimo says:

   Mne sa najviac pacil spravodlivy hnev “depesaka” Uhlika, sice nepovedal nic k veci ale mikrofonom hodil jak Jaro Slavik v superstar. Na druhej strane – ze nepovedal nic je asi to najlepsie co mohol v danej chvili spravit, kazda jeho myslienka by bola o niekolko radov horsia..

   Nuz nech si hovori kto chce co chce, Butko bude v zastupitelstve chybat. Chlapcom uz pomaly nema kto pripominat fakty..

   • 16.2.1
    Juraj Fuzák says:

    Peter nesranduj, pokial si sledoval tu debatu tak jediny koho “fakty” boli vyvratene boli Butkove. On kritizoval ze sa nespravilo nic, bolo mu vysvetlene ze sa spravilo a nakonec je fakt ze jediny nespravil nic on.

    • 16.2.1.1
     televizor says:

     vysvetlene bolo ze sa spravil maping pozemkov. za 4 roky. maping pozemkov. za 4 roky. to jedine bolo vysvetlene.

    • 16.2.1.2
     Peter Klimo says:

     Juraj ale to predsa nie je pravda, Butko nekritizoval ze sa nic nespravilo, to je prave ten problem – vy ste si totiz jeho uplne legitimnu otazku “co sa spravilo” vylozili ako “kritizuje nas ze sa nespravilo nic”.a uplne nepochopitelne, ako mali chlapci miesto toho aby ste mu odpovedali tak ste zacali splietat reci o tlacovkach atd atd.. vy ste to jednoducho pochopili ako utok – taketo obranne instinkty sa vacsinou zacnu aktivovat pod vplyvom strachu..

     butko je opozicny poslanec, pytat sa na stav veci nie je jeho pravo ale voci jeho volicom povinnost

     • 16.2.1.2.1
      Petrovi Klimovi says:

      Dnes som mal rozhovor v meste na kave s jednym clovekom. Povedal mi o ludoch okolo primatora presne toto iste, ze oni otazku beru ako utok a nedostatok adoracie. Niekto by im mal o 58 dni vysvetlit, ze otazka, ak je slusne polozena je cielena na slusnu odpoved a adoracia patri do kostola, ci modlitebne. Bud si zid, katolik, evanjelik, co len chces, tam treba adorovat. Alebo je tu nova religia? Brockari?

      • 16.2.1.2.1.1
       Peter Klimo says:

       Ako som pisal, tieto mechanizmy sa zvyknu aktivovat strachom, pripadne nedostatkom zdraveho sebavedomia. Totiz clovek normalne psychicky a intelektualne vybaveny nepotrebuje svojho nazoroveho oponenta znicit, dokaze s nim ferovo zapasit argumentami a po takomto zapase si vie s nim podat ruku. Ak ma strach a boji sa ho musi si ho drzat od tela, blokovat a vies s nim vojnu aj v osobnej rovine..
       Pocul som jednu historku ako prebiehalo prve stretnutie stareho vedenia a noveho primatora par hodin po volbach. Mozno o podrobnostiach by nam vedel napisat Juraj. Podla toho co povedal novy primator usudzujem ze chlapci sa vtedy ale velmi, velmi bali ….

       • 16.2.1.2.1.1.1
        Vinco z Debilova says:

        Pán primátor potrebuje svojich oponentov zniciť, aj ja som to počul. Vie to údajne každý komu Peter na niečo povedal NIE a časom sa o sebe dozvedel, že je toto a tamto. Preto kandiduje 7 protikandidátov, o správaní sa PB hovorí veľmi veľa ľudí. A bude to horšie. Verte mi pán Klimo, on sa neprebudí. Vie, že je tu šanca, že o 2 mesiace nebude mať tento status. Dominuje v ňom teda strach a nie nádej. A nestane sa to preto, že by ho ničili oponenti. Ale preto že nerobí dobrú robotu. Ja nie som ani právnik a ani obhajca Poórovcov, ale toto ma zamrzelo: http://realnatrnava.sk/preco-nam-to-primator-brocka-robi-trnave-hrozi-problem-za-miliony-eur-odchod-spartaka-aj-nutena-sprava/ Predstavme si, že hoci ten článok nemusí byť absolútne celý správne a faktograficky OK, že sa stane Trnave škoda. Len si to predstavme. Neskončí to tu dobre, ja čakám v tomto na verdikt súdu. Trnava potrebuje len a jedine a bezvýhradne stabilitu. Peter Bročka, ako si tak čítam internet, stabilitu nepredstavuje.

        • 16.2.1.2.1.1.1.1
         Tom says:

         City arena je predana, Spartak hra stale v TT a nutena sprava tiez nie je tak co ty nato?

         • 16.2.1.2.1.1.1.1.1
          televizor says:

          haha ty si sikovny!

          este neprebehol sud k brockovmu podaniu a ten na 99% rozhodne ze vsetko bolo ok z pohladu co on zaluje (bez vedomia poslancov, uradu a pod).
          ked sud rozhodne ze brocka zaloval a neda mu za pravdu, moze prist a asi aj pride k zalobe city areny voci mestu za poskodenie dobreho mena, ohovaranie a podobne.
          a tu je to otvorene, vyska ujmy aj ako to dopadne. kazdopadne to vrhne zle svetlo na mesto a bude to stat aj nemale peniaze.

         • 16.2.1.2.1.1.1.1.2
          Vinco z Debilova says:

          Počkám si na vyjadrenie súdu. Ty nie, Tom? Katastrofu vidíš, až keď máš vytopený barák? Ten súd nejako skončí a čo ak nie pozittívne pre mesto? O ničom inom som nepísal.

          • 16.2.1.2.1.1.1.1.2.1
           Tom says:

           V tom clanku je ze budu mat problem predat city arenu a predali ju a takisto ze tento rok bude hrat spartak mimo TT a hra stale v TT tak co ti mam nato povedat. A terajsi majitel CA ich bude potom zalovat ci ten stary?

          • 16.2.1.2.1.1.1.1.2.2
           EU says:

           Vinco z debilova ty si fakt pako.Si mimo ako Martinko a jeho riťolezi.Súd rozhodne že všetko bolo ok na 99%…Zase nám tu podsúvaš Kopúnkoviny,nič nepodpísané a ani ten právnik sa nepodpísal..A ako píše Tom,v článku plačú že nepredajú City Arénu a predaná.Nedávaj sem úbohé anonymné plátky a ešte aj staré.Preštuduj si zákony v EÚ,ktoré musí rešpektovať aj Slovensko a aj tvoj privatizér,ktorý stále nemá dosť.A to je to,že lúzy ako Vy chcete brániť ľuďom aby podali na niekoho trestné oznámenie.

     • 16.2.1.2.2
      Juraj Fuzák says:

      V tej tvoje poslednej vete si to vystihol uplne presne co ja povazujem za chore a zvratene. OPOZICNY poslanec na komunalnej urovni je nieco comu ja nikdy nepochopim a ani nechcem radsej. Robit “opozicnu” politiku na komunalnej urovni moze u mna iba idiot, nehnevaj sa na mna. Opozicnu politiku mozes robit v parlamente, kde sa rozhoduje o zahranicnom smerovani statu, pravicove alebo lavicove smerovanie ekonomiky a pod. Ale na komunalne urovni robit opoziciu? Opakujem, pokial sa clovek do takejto pozicie stavia je u mna debil. Cesta, ihrisko, kupalisko, namestie, parkovanie, odpad ani kanalizacie nemaju ani hodnoty ani idealy. Na komunalnej urovni mozes mat rozny nazor na kulturu mozno a to je tak cele. Ale bojkotovat, sabotovat rozpocty, akcie a podobne len preto ze sam seba postavim do nejakej pseudo opozicie? Nehnevaj sa na mna…

      Butkovi na to co sa spravilo alebo aky bude dalsi postup odpovedal architekt. Ja som sa Butka opytal ze ked uz kritizuje, tak nech povie co pre to spravil on. Nechcel ani len odpovedat lebo vedel kam mierim presne. Zapadne prepojenie je xy svetelnych rokov vzdialena pesnicka a on to dobre vie.

      Ja som nic nebral ako utok, pokial by nedostal od Gunisa vobec ziadnu odpoved tak by som to bral, ze ano Butko ma v tomto pravdu a neriesil by som to. Mna naopak nastartovalo to ako tam zacal trapne luskat s prstami a isiel z toho cele robit teatro. Mne stacilo aby mi odpovedal hned a nemusel som sa ho to pytat 4 krat ako maleho chlapca.

      • 16.2.1.2.2.1
       Peter Klimo says:

       Juraj, napis nam ako prebehlo prve stretnutie Brocku s Butkom po vyhratych volbach, kto komu ponukol spolupracu a kto ako reagoval..
       Tu najdes odpoved na tvoju “uvahu” o koaliciach a opozicii na komunalnej urovni…

       • 16.2.1.2.2.1.1
        Juraj Fuzák says:

        Naozaj netusim, nikdy som sa o to nezaujimal. Kludne napis ako prebehlo ked vies. Pokial by som sa mal stavat ale “na zadne” po kazdej nezhode co sme mali za 4 roky medzi poslancami tak by som si pripadal ako blbec. Kazdy poslanec tam ma ist s tym ze chce nieco spravit a nie sa urazat a bojkotovat. To robia male deti, aj to iba do urciteho veku.

        Takze kludne sem s tym, pokial ti to Butko povedal tak povedz.

        • 16.2.1.2.2.1.1.1
         Peter Klimo says:

         Obavam sa Juraj ze nepises pravdu. Pokial mam tu vedomost toto stretnutie bolo klucove a nastavilo mantinely na cele volebne obdobie. V duchu toho stretnutia ste fungovali cely cas a dnes zberate ovocie vasho sposobu vedenia mesta..
         Nepredpokladam zeby ti vodca tajil takuto dolezitu informaciu, ako virtualny treti primator a jeho najblizsi spolupracovnik si o tom musel vediet..

         • 16.2.1.2.2.1.1.1.1
          Juraj Fuzák says:

          Obavas sa zle. Viac krat sme sa spolu bavili aj osobne, myslim ze vies ze som docela otvoreny clovek a poviem vzdy to co viem, respektive si poviem svoj nazor. Ked ti hovorim ze neviem ako to stretnutie prebehlo tak ti hovorim ze naozaj neviem a ani som sa o to nikdy nezaujimal.

          Osobne su to pre mna fakt nedolezite veci. Kto s kym ako vychadza osobnostne, pretoze je to naozaj nepodstatne. V zastupitelstve je x ludi s ktorymi si nemusim sediet nazorovo, osobnostne, viem ze o mne hovoria nie v dobrom, takisto nemusim o nich ani ja, ale pokial sa bavime o prospesnej veci je mi jedno z ktorej hlavy pride ten napad, chapes ten rozdiel? Bud sa bavime o tom ci je vec prospesna alebo sa bavime co si o kom myslim a ako s nim vychadzam ako s clovekom. Co je pre teba ako obcana dolezitejsie? Ci sa Brocka s Butkom kamosia alebo ci bude schvaleny rozpocet alebo ine veci? Nebud prosim ta malicherny.

          • 16.2.1.2.2.1.1.1.1.1
           Jozko M. says:

           Pan poslanec, vetu “ale pokial sa bavime o prospesnej veci je mi jedno z ktorej hlavy pride ten napad,” od Vas velmi ocenujem, skoda, ze polovicka Trnavy vie, ze v pripade pana primatora to tak nie je. Ak nieco nie je z jeho hlavy a nema to marketingove vyuzitie, tak nepochodi. A prosim Vas, pri svatych ranach Kristovych, nenapiste mi odrazu, ze Vy chcete vediet, o ake pripady islo. Je ich vela a nikto koho sa to tyka sa do “diskusie” s panom primatorom nepusta. Osobne poznam ludi, ktorym svojim pristupom urobil problem, ale nepoznam nikoho, komu by stal Peter Brocka (z tychto ludii) za rozhovor. On skutocne nevie komunikovat a nema uctu k ludom. Mna Peter velmi sklamal hoci urobil vyborne veci pre mesto. Je vsak pre mna ako volica cas na niekoho starsieho, mne sa paci Peter Tomecek a aj Vanesa Steinerova. Aj Rasto Mraz. To ale neznamena, ze si neuvedomujem aj to dobre, co primator urobil. Lez som pocul privela vyjadreni o jeho egocentrizme a od ludi, ktorym verim. Prajem Vam uspesny den a dakujem za vsetko co v poslaneckej praci robite a aj za to, ze davate priestor aj napadom inych.

          • 16.2.1.2.2.1.1.1.1.2
           Peter Klimo says:

           Juraj, zabavne je na tom to, ze ty to cele beries osobne – oni ma nemusia a ja ich tiez nemusim atd atd.. Pochop prosim ze sice zvadzate politicky zapas, ale to este neznamena ze ich musis v osobnej rovine nenavidiet. Ja si to vysvetlujem tak, ze este potrebujes na taketo rozlisovanie osobnostne dozriet.

           Inak tvoje prispevky su zial v prikrom rozpore s vasimi cinmi.
           Hned po volbach ste rozdelili poslancov na koaliciu a opoziciu vy. Bol to prave Butko ktory vam ponukal spolupracu a vy ste ho dost tvrdo odmietli. Mimochodom, uz ste sa zamyslali ako by to dopadlo, keby ste vtedy Butkovu ponuku akceptovali ? Co vam vlastne vtedy hrozilo ? Mohli ste spravit Mraza a kadehakov spoluzodpovedneho za sucasny vyvoj, tym by ste ich v podstate eliminovali.

           Takto ste si vymenovali dvoch viceprimatorov a cely cas ste viedli proti kadehakom svatu vojnu . A nakoniec vas cast vasho vlastneho klubu podrazila.. Venovali ste styri roky nie spolupraci a hladaniu partnerov, ale robeniu nepriatelov. Nuz tak teraz mate zastupy nepriatelov, som zvedavy s kym chcete po volbach spolupracovat…
           Rozpravas o tom, ze na komunalnej urovni nema byt koalicia a opozicia ale maju vsetci spolupracovat. Ved ale tento pristup nie je novy, prave Butko takto rozmyslal ked si vzal do koalicie Smer a za vice Stanka…

 17. 17
  Cesta says:

  Práve naopak,Butko sa strapnil a nevedel odpovedat Fuzakovi…Za 25 rokov akože pomohli vybudovať jeden obchavat.Fakt amatéri. ..D

  • 17.1
   Takos says:

   Vsetci sa tam nanom rehotali :D

   • 17.1.1
    Takos a ostatní odpoved says:

    Je smutné , že zosmiešňujete poslanca a ním položené fakty na stôl.To je skôr na plac ako na smiech , kiež by si urobil toľko pre mesto ako ing. Butko.Apropo aj o svojich rodičoch sa tak vyjadruješ a rehoceš na nich?

 18. 18
  Chodník says:

  Kto sa rehotal na p. Butkovi ?
  Fuzák, Peciar ?
  Mal by sem dať opäť niekoľkoročné zhrnutie p. arch. Horák, pretože severný obchvat sa začal projekčne riešiť už pred rokom 1989 / 1984 ? /, a bol to veľmi zložitý proces.
  Takže južný obchvat nie je žiadna malina, ani raw, ani cukru.

  • 18.1
   Juraj Fuzák says:

   Pozri si zaznam zastupitelstva a ukaz mi kde by som sa ja kolegovi Butkovi vysmieval. Ja som mu daval akurat otazku ako hlasoval naposledy pri zmene UP (posunutie doby moznej vystavby z 2025 na 2018) na Oresianskej ceste kde by sukromni investori vystavali cast buduceho zapadneho napojenia, kedze sa pustil do kritiky ze sa v tejto veci nic nespravilo. Mna zaujimalo ako k tomu aby sa spravilo aspon nieco prispel on. Pokial je toto vysmech tak by fakt niektori ludia mali absolvovat kurz dospievania alebo uz fakt neviem.

   Aby som ti to ozrejmil, kolega Butko vtedy vystupil s grafmi kolko sa coho postavilo a podobne a nehlasoval za ten material. Rasto Mraz dokonca hovoril o korupcii a takisto nehlasoval a dnes poukazuju na to co mohli svojim hlasovanim z pozicie poslanca ovlyvnit a spravili presny opak. Takze tolko k vysmievaniu, urazaniu a neviem k comu este.

   • 18.1.1
    Pochvala JF says:

    Pán poslanec, chválim Vás. Dobre vravíte, len škoda, že takto pekne a kultivovane diskutujete len občas. Ste inteligentný chlap, skúste sa prosím tak dlhodobo aj správať. A ste fešák v telke.

 19. 19
  Tim says:

  Južný obchvat bol kreslený na mapách (čiarkovane) ešte za socializmu, severný nie.

  Vrabce čvirikali, že za časové sklzy na južnom obchvate a komplikácie s dopravným spojením Modranky a Trnavy (nepredĺženie Bulharskej ulice z Trnavy až do Modranky) (dočasne trpené pololegálne napojenie starej cesty z Modranky pri moste privádzača na začiatok JV obchvatu ) môže zopár obyvateľov Modranky, šťastlivých to majiteľov pozemkov v predmetnom území.

 20. 20
  cestár says:

  Žiaľ ani po 48 hodinách sme sa nedozvedeli čo konkrétne vybavil primátor za 4 roky pre Západný a južný obchvat. Pobavila ma reakcia, kde inde ako na fejsbúku s mapkami, ktoré sú tam už roky a ktoré dodal Guniš, ktorý predvčerom niekomu volal.
  Ak niečo má nech vytiahne 10 šanónov materiálov a my padneme na zadok aký je snaživý. Ale to nemá. Nič nemá. Nepracoval a bral plat.
  Zbabelosť je v tom, keď si chlap neprizná chybu. Vyhovárať sa na nejaké dielčie hlasovanie poslancov je fakt smiešne. P. Butko a p. Mráz si môžu hlasovať ako chcú. Sú slobodní a majú svoj slobodný názor. Hlasuje sa za, proti, alebo sa zdržia – to je ich právo.
  A tu sme pri koreni veci – komunikácia ! Ak toto bolo to najdôležitejšie hlasovanie v 780 histórii Trnavy ( čo zďaleka nebolo ), tak to mohol dať primátor hravo na ďalšie zastupiteľstvo a priebežne odborne, profesionálne a ľudsky presvedčiť poslancov, aby získal potrebné počty.
  Žiaľ tento primátor nevie komunikovať, nerozumie komunikácii medzi ľuďmi, proste nemá na to.
  To že ho minister financií nevidel, nepočul a nepozná za 4 roky už ani nemá zmysel komentovať.

  • 20.1
   Minister says:

   Ak ho (primátora Trnavy) minister financií nevidel, nepočul a nepozná za 4 roky, tak Peter Bročka nevykonáva prácu primátora. Treba ho vymeniť.

   • 20.1.1
    jaj says:

    To vážne minister najväčšej skorumpovanej strany Smer??O tom,kto bude primátor,rozhodnú ľudia a nie anonymní troly.No čo budú aj letáky pre voľbami ako Bročka je arogantný?Volám sa Jozef a mám s primátorom zlú skúsenosť…..

    • 20.1.1.1
     Vlado says:

     O tom, kto bude primátor rozhodnú ľudia. A pod pojmom ľudia musíš, milý jaj, chápať aj nevoličov Petra Bročku. A tí majú pocit, že nič poriadneho nerobí a tento pocit im netreba brať. Ľudia to potom sfanatizovaným podporovateľom vedia spočítať.

  • 20.2
   cestar says:

   Keďže zbabelý a nekompetentný primátor nemá reálne odpovede na otázky p. Butka na budovanie západneho a južného obchvatu, vyzývam servilných lajkovačov vodcových dogmatov na fejsbúku Uhlíka, Pekarčíka a Šujana aby sa aspoň oni hrdo prihlásili k danej tématike a vysvetlili pospolitému ľudu, čo konkrétne oni a ich principál spravili za 4 roky pre rozvoj a realizáciu uvedených obchvatov mesta Trnava.
   Je mi jasné že Uhlík a Pekarčík majú problémy s artikuláciou a mlčiaci Šujan nám toho za 4 roky moc nepovedal, ale skúste sa prekonať a aspoň pred voľbami dajte nejaký výtlak.
   Budeme sa spolu tešiť zo skvelých zajtrajškov.

   • 20.2.1
    Vlado says:

    Pán primátor na fejsbúku písal, že k tomu dá status, že čo oni spravili. Robím mimochodom na tom ministerstve, som z Trnavy a v živote som tu pána primátorisa nevidel. A pýtal som sa aj pána ministra… a keďze som klasický prípad anonymného trola, tak všetkým bročkofilom odkazujem, že si stačí zavolať na sekretariát ministra a veľmi radi zverejnia koľko krát pán primátoris rokoval so šéfom rezortu. Ale to by oni povedali, že to ministerstvo riadi SMER-SD a preboha, tí naisto klamú, lebo im to povedali na námestí nejaké deti, ktoré samé o sebe povedali, že sú slušné.

    • 20.2.1.1
     Hans says:

     Vlado keď ty robíš u ministra,tak potom super.Napis nám svoje celé meno ,nech vieme kto si a dá sa to potom potvrdiť. Brockofil si ty a zatiaľ sa chováš ako úbohý anonymný trol Ala Kopunik. Stále tu vystupujú ľudia ako volám sa Jozko M.a mám zlú skúsenosť s primátorom a robím aj na ministerstve, kde sme Brocku nikdy nevedeli. …Bože koľko Vás je z Brazílie? ??100 alebo 1000???

 21. 21
  pre Petra Klima says:

  Dobrý deň pán Klimo, nerád by som sa Vás pýtal verejne na niečo čo je asi nevhodné, ale viete mi prosím poskytnúť emailovú adresu? Pokojne aj diskrétnu nejakú na gmaili a podobne. Mám v rodine skúsenosť s istým nevyrovnaným správaním sa pána primátora Bročku, rád by som si vymenil pár riadkov. Ďakujem, Milan

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.