reklama

Primátorskí kandidáti Bošnáková a Galbavý ohlásili koalíciu deviatich strán a spoločný postup pred komunálnymi voľbami

Kandidáti na primátora Trnavy Zuzana Bošnáková a Marián Galbavý ohlásili 30. augusta 2022 spoločný postup v jesenných komunálnych voľbách. Predstavili tiež spoločnú kandidátku na poslancov do mestského zastupiteľstva v Trnave.

Bošnákovú a Galbavého bude podporovať vytvorená koalícia deviatich stredo-pravých demokratických strán: Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, SPOLU – občianska demokracia, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA, SME RODINA, ZA ĽUDÍ, Kresťanská únia a Občianska konzervatívna strana.

V kampani pred komunálnymi voľbami sa budú obaja kandidáti o hlasy Trnavčanov uchádzať každý sám za seba. O tom, kto napokon bude jediným kandidátom koalície, rozhodne prieskum verejnej mienky, ktorý možno nazvať aj primárkami.

Ten sa uskutoční zrejme na konci septembra. Komunálne voľby budú 29. októbra 2022.


V strede Zuzana Bošnáková a Marián Galbavý. Tlačová konferencia sa uskutočnila pred trnavskou radnicou 30. augusta 2022

FOTO: trnava-live.sk

„Vo viacerých rozhovoroch, ktoré som absolvovala s Trnavčanmi v uliciach nášho mesta veľmi rezonovali tieto body: potreba zmeny, potreba spolupráce a potreba spájania sa. Preto predstavujeme spoločnú kandidátku na poslancov do mestského zastupiteľstva. Zároveň, čo nie je veľmi bežné, predkladáme zatiaľ dvoch kandidátov na primátora a to Mariána a mňa. Našli sme spoločnú reč. Spája nás podobný pohľad na Trnavu a na to ako by mala fungovať,“ skonštatovala Zuzana Bošnáková.

„Naše netradičné rozhodnutie postaviť na začiatok dvoch kandidátov na primátora dáva príležitosť Trnavčanom viac nás spoznať a napokon si vybrať toho, o ktorom si budú myslieť, že je pre túto službu súcejší. Obaja sme pripravení odstúpiť a podporiť toho, koho si vyberú ľudia. Od 1. októbra tak bude mať naša koalícia len jedného kandidáta na primátora. Teším sa tejto spolupráci, lebo ukazuje, že nám skutočne ide o mesto a záujmy ľudí,“ povedal na tlačovej besede Marián Galbavý.


Kandidáti na primátorský post a časť koaličných uchádzačov o poslanecký mandát

FOTO: trnava-live.sk

Galbavý si počas príhovoru pomohol aj výrokom slávneho spisovateľa Paola Coelha, ktorý povedal, že ak sa o niečo o niečo skutočne snažíte, celý vesmír sa spojí, aby vám pomohol. „My sa spájame. Spájame ten príslovečný politický vesmír práve kvôli tomu, aby občania uverili, že ak majú pocit, že niečo v meste nefunguje správne, tak je to skutočne pravda. Stretávame sa s občanmi a pýtame sa ich. Často majú pocit, že ten virtuálny svet zdieľaný na sociálnych sieťach je v zásade odišný od toho, ako mesto v skutočnosti funguje. Dnes potrebujeme ťažké rozhodnutia, čakajú nás náročné časy. Musíme si regulérne klásť otázku, kto bude tým primátorom, ktorý má viesť mesto v týchto ťažkých časoch. Spojili sme sa pre budúcnosť mesta, dali sme bokom svoje egá a osobné ambície, aby sme Trnavčanom dali možnosť vybrať tú najlepšiu voľbu,“ poznamenal Galbavý.

Kandidátka koalície je zložená z členov deviatich strán, podľa Galbavého je postavená na zodpovednosti ľudí voči nejakej entite a nielen na takzvanej nezávislosti. „Veľká väčšina kandidátov na poslancov v komunálnej politike nepôsobila, sú to ľudia, ktorí často vykonávajú dlhoročnú občiansku či politickú činnosť, no mimo zastupiteľstva. Mnohí sú členmi komisií mestského zastupiteľstva alebo výborov mestských častí,“ priblížil.

Predseda Krajskej rady KDH v Trnave, mestský a krajský poslanec Rastislav Mráz na záver doplnil: „Chceme, aby Trnavčania rozhodli o tom, ktorý z týchto dvoch kandidátov je perspektívnejší. Asi o mesiac prebehne prieskum verejnej mienky vykonaný renomovanou agentúrou a jeho výsledky dajú finálne rozhodnutie, kto z nich pôjde ďalej. Verím tiež, že toto rozhodnutie o primárkach vytvorí efekt snehovej gule a vo finále sa postaví proti Bročkovi len jeden súper.“

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2022 12:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.