reklama

Označenie názvu združenia v kolónke zamestnanie v zozname kandidátov na poslancov považuje Galbavý za protiprávne a nekorektné

AKTUALIZOVANÉ 26. 9. 2018 o 19:44 hod.: Mesto Trnava zverejnilo upravené zoznamy zaregistrovaných kandidátov na primátora a poslancov. Zoznamy už neobsahujú adresy trvalého bydliska kandidátov ani názvy občianskych združení pri nezávislých kandidátoch.

Kandidačné listiny, ktoré minulý týždeň zverejnila Mestská volebná komisia v Trnave, sú podľa jedného z kandidátov na primátora Mariána Galbavého z občianskej iniciatívy Priateľská Trnava v rozpore so zákonom. Dôvodom je uvádzanie názvu občianskeho združenia v kolónke, kde majú kandidáti uviesť svoje zamestnanie.

Galbavého mimoriadne prekvapilo, že pri menách niektorých kandidátoch, a to najmä kandidátoch občianskeho združenie Za lepšiu Trnavu primátora Petra Bročku, bolo uvedené aj označenie Lepšia Trnava, prípadne LT.

“Ako sme boli informovaní priamo z volebnej komisie, tieto osoby si toto označenie uviedli do kandidátnych listín v kolónke určenej pre uvedenie zamestnania, ktoré kandidát vykonáva v čase podania kadidatúry,” priblížil.

Marián Galbavý preto podal v stredu 26. septembra podnet na Mestskú volebnú komisiu na preverenie tejto skutočnosti.

“Ako advokát a právnik som presvedčený o tom, že takéto konanie je v rozpore so zákonom o podmienkach výkonu volebného práva. Ide tu o snahu obísť tento zákon v snahe získať neprimeranú výhodu,” myslí si súčasný poslanec mestského zastupiteľstva.

Ilustračné foto

Zákon podľa Galbavého jednoznačne vyjadruje, aké údaje môžu byť uvedené pri každom kandidátovi.

“Je jasné, že každý nezávislý kandidát, bez ohľadu na to, pod akou iniciatívou je združený, má mať podľa zákona uvedené len to, že je nezávislý kandidát. Naopak, tzv. politickí nominanti strán, hnutí či koalícií majú na listine uvedený názov strany či koalície, ktoré ich navrhujú. Samozrejme, nezávislí kandidáti majú preto istý hendikep a sú od seba nerozoznateľní. Na druhú stranu ten, kto chce, aby bol spájaný s určitým združením, má jednoznačnú možnosť založiť si stranu a v takom prípade bude uvádzaná jeho strana alebo hnutie,” vyhlásil nezávislý kandidát občianskej iniciatívy Priateľská Trnava.

Správanie sa tých nezávislých kandidátov, ktorí si uviedli názov združenia namiesto názvu zamestnania, považuje Galbavý “za protiprávne a jednozančne nekorektné”.

“Myslím si, že všetci kandidáti Za lepšiu Trnavu uviedli tieto údaje vedome a s úmyslom zvýhodniť sa oproti iným kandidátom. Preto sme zahájili kroky, ktoré by mohli preventívne pôsobiť ešte pred vytvorením kandidátnych listín pre voľby. Vzľadom na to, že volebné súdnictvo nefunguje preventívne, ale len ex-post, sme rozhodnutí túto záležitosť dotiahnuť až do konca v snahe, aby volebná komisia rozhodla o tom, že nepripustí takto upravené kandidátne listiny. Pretože môže sa stať, že príde aj k podaniu na Ústavný súd a voľby by sa museli celé zopakovať, čo predstavuje zbytočné výdaje a tak ďalej,” uzavrel Marián Galbavý.

Zoznam kandidátov na primátora a poslancov v Trnave Mestská volebná komisia stiahla z oficiálnej stránky www.trnava.sk a v súčasnosti (26. 9. o 17:30 – pozn. red.) zoznamy nie sú k dispozícii. Hlavným dôvodom je zverejenie mien kandidátov aj s adresami bydliska, čo nedávno schválený zákon o ochrane osobných údajov neumožňuje.

“Program nám vygeneroval znenie aj s adresami popri údajoch ako meno, priezvisko, vek, povolanie a politický subjekt, za ktorý kandidujú,” uviedla pre TASR zapisovateľka komisie Vlasta Mišíková.

O tom, či v zoznamoch zostanú pôvodné označenia niektorých nezávislých kandidátov, sa zrejme bude rozhodovať v ďalších dňoch.

Zoznam kandidátov s vymazanými údajmi o adrese bydliska kandidátov nájdete na našej stránke, link tu.

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2018 17:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

126 komentárov pre “Označenie názvu združenia v kolónke zamestnanie v zozname kandidátov na poslancov považuje Galbavý za protiprávne a nekorektné”

 1. 1
  povolanie? says:

  Ja tomu nerozumiem. Akoze tam ma byt napisane povolanie? Alebo rovno linka ako tatok? http://www.unia-miest.sk/assets/File.ashx?id_org=600175&id_dokumenty=3435

 2. 2
  hochštapler says:

  Takto v rozklade je mestský úrad po 4 rokoch diverzantskej práce hochštaplera.
  Totálna hanba, blamáž, potupa.
  Nemajú na to, ani vyplniť jedno tlačivo s 3 – slovom tromi kolónkami v súlade so zákonom.
  Toto majú byť poslanci ďaľšie 4 roky ?

  • 2.1
   Taraj says:

   Ty máš hlavu v rozklade bratku.Úrad nefungoval za Butka.

  • 2.2
   Tomo says:

   Veď je všetko v poriadku, nič sa nestalo… vobec to nesmrdi… robia všetko preto, aby nahnali aspon nejake hlasy. Snád už ho z tade niekto vykope. Na FB a instagrame sa môže tváriť ako borec, ale realita je niekde inde. Rozhadzovanie verejných penazí, absolutne nezvládnuté pomery na úrade… smutne… :/

   • 2.2.1
    Taraj says:

    Áno volko,polícia povedala, že prednostka nič neurobila. Áno tvoja smeracka a porkova PZ.Misurko tú tvoju anonymnu stránku su strc niekam.Rozhadzovanie peňazí na úrade. ..väčšiu kravinu som nečítal. Áno tĺčik všetky peniaze schvaľuje zastupiteľstvo. Keď máš pocit,že primátor si robí čo chce s peniazmi, tak na Starohajskej PZ ťa čakajú!

    • 2.2.1.1
     maxo says:

     Tak prečo nie je zasa prednostkou s príslušným odškodným?

     • 2.2.1.1.1
      Pravnik says:

      Jej odvolanie ziadal hlavne pan Mraz a spol. keby ju neodvolal tak tu siris burku ako tajfun. Treba sa ho spytat ako teraz treba postupovat a ci sa moze vratit. Podla mna nie lebo aj ked nescpachala zlocin tak sa nespravala profesionalne ked pisala cez svoj sukromny mail.

      • 2.2.1.1.1.1
       Taraj says:

       Jednoducho ju primátor môže odvolať z funkcie, ale neznamená, že ju môže vyhodiť z práce. Na presné dôvody sa primátora môžu opýtať poslanci verejne na zastupiteľstve.Treba im to napísať a nie sa anonymne takto pýtať. To je ako by náčelníka mestskej polície odvolal ale neznamená že ho vyhodí.

    • 2.2.1.2
     Tarajovi a Pravnikovi says:

     Taraj…všetky peniaze schvaľuje MZ? Sa ti asi sníva. Kukni si zásady hospodárenia mesta dostupné na internetovej stránke mesta,máš tam vypísané situácie, o akých peniazoch rozhoduje primátor. Nehovoriac o x výnimkách. A ak sa lepšie rozhliadneš na internetovej stránke mesta a zapojíš aj svoj rozum (ak nejaký máš), tak zistíš, že sa peniazmi na meste rozhadzuje… Pravnik, napísanie emailu zo súkromného účtu je podľa teba neprofesionálne, a preto podľa teba sa nemá prednostka vrátiť na svoju pozíciu…ale čo potom taká neprofesionalita primátora, viceprimátorov a všetkých vedúcich? Každý jeden z nich konal neprofesionálne,a s nimi sa neudialo nič. Používa sa dvojaký meter? Je to diskriminácia. Nič prekvapujúce. MÚ je v rozklade. Profesionalita, odbornosť a charakter na MÚ by bolo márne hľadať.

     • 2.2.1.2.1
      Vedeniu mesta says:

      Toto vedenie Mesta, nech uz ide do ****. Primator si robi co chce, ziadna profesionalita, smaterizmus, arogancia. Ako sa pise hore. Presne, z prostriedkami mesta si robi co chce. Vsetkemu rozumie, vsade bol. Oponenti su sprosti. O vsetkom rozhoduje vodca.
      Koli komu, comu su tie hromadne vypovede ludi na mestskom urade ?
      Nech uz ide psychos prec. Aktivistu moze robit aj, ako zapisany na urade prace. Dajte mu test na navykove latky pls,
      Vdaka

     • 2.2.1.2.2
      taraj says:

      Teliatko sa nám ozvalo bez rozumu,ktorý nemá…Rozklad máš v hlave.Diskrimináciu máš na stránke Pravda o Trnave…D
      Iné nič len anonymné srágorky.dokážete.Že vám nepomôže váš kontrolór Krátky.Pozdrav Martinka aj otca zlodeja.Chudák…

      • 2.2.1.2.2.1
       Tarajkovi says:

       Teliatko si Ty. Presne Vas to vystihuje. Iba nadávať a urážať. Koho zaujima tu cely tyzdne citat vase trapne hadky o posty na kandidatkach. Chodte uz do riti. Nikoho nezaujimate. Oholte si brady, Chcete byt odlsisni a pritom ste uplne trapni a na jedno kopyto :) pozeri, fasabukovy zavislaci. Dospele detičky. Proste trapas a hanba.
       Žiadneho Martinka nepoznám. Chudáka nazývaj niekoho z Tvojej domácnosti. Diskriminácie je podla mna na urade a rozhodovani kazdy hojne od vodcu aj hovne. Teda o hovne. O vsetkom musi rozhodovat len on. Aj meciara volali svojho casu Lenon. Na nasho bradateho by to sedelo , ako kefa na bradu :)
       Tak, prestante brat drogy, vypnite socialne siete a zacnite zit realny zivot.

       • 2.2.1.2.2.1.1
        Real says:

        Kto berie drogy?To písali na stranke Pravda o Trnave?

        • 2.2.1.2.2.1.1.1
         Fun Radio says:

         Niekto asi berie drogy, ked poslancovi Jurajovi Fuzakovi napisal diskuter Googleman toto:

         Nemal nahodou byt pan primator na SSC? Pozeram si http://www.ssc.sk/sk/Aktualne.ssc a zda sa mi, ze NDS nie je to, kde mal rokovat? Lebo ak bol rokovat na https://www.ndsas.sk/, asi nebol v spravnydh dverach. Mozno je ten nas pan primator nejaky pomyleny cely, tak sa mi chlapcisko javi. V Bardejove a v Brezne robili obchvaty oni, to znamena SSC. Pozrite sa pan poslanec: http://www.ssc.sk/sk/verejne-obstaravanie/archiv-VO/Profil-verejneho-obstaravatela/Limitne-zakazky/Nadlimitne-zakazky.ssc#41651 Alebo je pan primator tak dolezity, ze obchvat ma povahu dialnice ak ide o poziadavku primatorisa? Kde je Jofo, nech mi to vysvetli.

         Takze ako to je vlastne? SSC alebo NDS? Niekto tu fetuje, to je zarucene pan Real. A je celkom jedno kto kde a ako to pise.

         Dolezite je to, ze Trnava je co sa tyka atmosfery na trnava-live v totalne sra*ke. Pekny den Vam zelam!

         • 2.2.1.2.2.1.1.1.1
          Juraj Fuzák says:

          Lebo Trnava a anonymna diskusia na tt-live je presne to iste 😂😂😂😂🤣🤣🤣 a to je este len pondelok 🙈🙈🙈🙈

         • 2.2.1.2.2.1.1.1.2
          Rock rádio says:

          Že je jedno kto kde a ako píše. ..******** nápis si na stránku Pravda o Trnave…keď Vám už nevydavaju hnoj Bez Respktu.Vaše anonymné sracky si nechajte pre blbeckov ktorí po večeroch snupu prášok. Jeden už taký kandiduje a potom sa schovava pod stoličky v meste.Len nech neotravuje toľko policajtov…Ešteže máte toľko Brazilcanov,budete ich veľmi potrebovať. Krásny nerušený deň Vám želám!

 3. 3
  Tover says:

  Poorov lokaj stale len vyplakava. Nechapem ako ich to ma zvyhodnit sak kazdy kto ide volit si pozre dopredu kdo za koho kandiduje. Ti co nebudu volit LT to maju lahsie aspon sa nepomylia.

  • 3.1
   podvod says:

   Ty dobre vieš čo ste spravili.
   Podvádzate, ste totálne kompetentní, neschopní.
   Už ste ako klasická politická strana.
   Podvod je podvod.
   Zbytočne vykrikuješ.

   • 3.1.1
    Tover says:

    Poplackaj si to ti pomoze

   • 3.1.2
    viktor says:

    Veru, transparentnosť á la Lepšia Trnava – zákon porušený nebol, ale pachuť ostáva.

    • 3.1.2.1
     Tom says:

     Vcom nebola LT transparentna Viktorko? Vystupuju ako LT kandiduju za LT tak preco sa tak nemozu prezentovat? Prezentuje sa tak aj Vallo tam ktorim tiez fandim/ Ked ti to vadi je to tvoja chyba mne ani ich volicom to urcite nevadi. O takej priatelskej TT sa myslim ze par veci dozvieme uz len to ze Galbavy paktuje s Porom je dovod na zamyslenie nemyslis?

     • 3.1.2.1.1
      Volic says:

      Toto je presne o IQ, tu je vidiet dvojcifernost volicov a viac cifernost. prave si tu citam zivotopis pana Brocku, tu na trnava live. hmmmm, same SMERacke pozicie v danom case, SMER a pan Poor je jedna ruka, alebo sa mylim? Toto nie je dovod na zamyslenia sa? pan Tom?
      ale uz to nechajme tak, volic si rozhodne koho chce podporit viac.

      • 3.1.2.1.1.1
       Tom says:

       Aha takze anonymne sracky su jeho zivotopis :D Galbaveho prepojenie bolo oficialne aj v clanku kde jeho firma kde je solocnik predava Poorove byty ale on samozrejme otom nevedel…

       • 3.1.2.1.1.1.1
        Marian_Galbavý says:

        2 Tom:

        Je zaujímavé, že spomíbate môj životopis. Celý život som strávil v súkromnej sfére!

        Videli ste životopis šéfa vášho fanklubu? ČO nanňho hovoríte vo vzťahu k Poorovi?

        • 3.1.2.1.1.1.1.1
         Rono says:

         Sef fanclubu si bol ty co si pametam.A ked si ho zakladal si rozpraval jak sa da natom pekne zarobit pametas komu si to hovoril?

        • 3.1.2.1.1.1.1.2
         Tom says:

         Galbavy kde spominam tvoj zivotopis? Ten ma nezaujima , zaujima ma to aky si lokaj , 4 roky drzis hubu a teraz si zrazu spasa Trnavy? Ked ti vadil Brockov zivotopis mal si mu nieco povedat ale nato ty nemas gule ani si nikdy nemal. Cela Trnava vie odkial vietor fuka tak sa drz :)

         • 3.1.2.1.1.1.1.2.1
          Tomo says:

          A bradatý nie je lokaj? Kriste ved si pozri, poriadne nebol zamestnaný a ak bol, tak mu to všetko dohodil mlady poor. Vobec by som sa nedivil, keby ta “nevraživosť” nebola hrana. Ludia preberte sa. Pekný FB nestačí.

          • 3.1.2.1.1.1.1.2.1.1
           Taraj says:

           Mladý por mu dohodil prácu? ?Bez výberového konania? Ten klamár? Čo akože bol na úúrades projektom a nikto ho nevidel?Už sa s tým nestrapnuj.

       • 3.1.2.1.1.1.2
        Únia miest says:

        Únia miest nie sú anonymné zdroje pane!

     • 3.1.2.1.2
      Marian_Galbavý says:

      MG partners sme spoločne s panom Grellom zakladali. Po nezhodach som odišiel pred dvoma rokmi. Môj obchodný podiel v nej je viazaný na zaplatenie dlhu, ktorý voči mne spoločnosť má. Nie som konateľ.

      komukoľvek, kto zaplatí pohľadávku prevediem obchodný podiel v MG Partners. Aj Tomovi, aj Fúzakovi, aj Bročkovi.

      MG Partners je v obchodnom vzťahu s City residence už aspoň 2 roky, Petrovi Bročkovi to nevadilo?

      • 3.1.2.1.2.1
       Juraj Fuzák says:

       Co tahas nejaku tvoju firmu sem a spajas ju s nasimi menami? Povedali sme ti snad niekedy nieco? Nikto z LT sa nikdy nezaujimal o druhych aktivity sukromne, za tie si je kazdy zodpovedny sam tak nas z tychto svojich bludov laskavo vynechaj.

       • 3.1.2.1.2.1.1
        Juraj Fuzák says:

        A este ked tu hovoris o tom ze niekto na teba rozprava ze si Poorov lokaj. Dobre vies ze nikto z nas to nerozprava. Skus sa ale opytat Lancarica ako sa v 2014 vyjadroval o Kloknerovej kandidature na primatora ako o “Poorovom kandidatovi” kade tade a ze to ma z “velmi dobrych zdrojov”. Lebo teraz “priatelsky” s nim sedi za jednym stolom.

  • 3.2
   zamestnanec says:

   Áno vieme tento dlhoročný zamestnanec SMERU bude teraz vyplakávať na FB.

   http://www.unia-miest.sk/assets/File.ashx?id_org=600175&id_dokumenty=3435

   Totiž akože právnik LLM je ON, on ich na to naviedol.
   Tešíme sa na tú frašku.

   • 3.2.1
    War says:

    Zatial citam plakanie len tu a galbavy je hlavny placko

    • 3.2.1.1
     felix says:

     ked niekto poukaze na mozne porusenie zakona je placko? ved tu denodene vyzyvate ludi aby isli na policiu vy tu najviac vykrikujete o transparentnosti a slusnosti prsty vytahane jak ukazujete na kazdeho pritom ste len uboziaci co zakryvaju zatajuju vysmievaju sa kazdemu a utocia ked ma niekto iny nazor

   • 3.2.2
    Taraj says:

    Ty nefetuj už, že Brocka je Smerak.Akurát v tvojej hlave.A zažaluje Smerackeho oligarcha-smejda.

    • 3.2.2.1
     francek says:

     Brocka neni smerak. On sa len nechal zamestnavat a pracovne miesta mu dohadzovali smeraci.

     • 3.2.2.1.1
      Taraj says:

      Daj mená ktorí to boli.

     • 3.2.2.1.2
      Vavrinec z Hornej Marikovej says:

      Hadajte kto vybavil Petrovi miesto na ministerstve dopravy. Kto to uhadne, ma u mna lahvinku samohonky.

      • 3.2.2.1.2.1
       peter says:

       A tiez kto mu vybavil miesto v trnavskej nemocnici u Tabačeka :)

       • 3.2.2.1.2.1.1
        taraj says:

        Takže Vy viete o korupcii a nenahlásili ste ju??

        • 3.2.2.1.2.1.1.1
         Tomo says:

         Najsilejšia obrana! A esšte sa aj nepodpísal. anonym jeden. Keď nemáte argumenty,, žačnete drbať do autora, to je také slovenské. Nikdy tu nebude dobre s takouto mentalitou….

       • 3.2.2.1.2.1.2
        Maja says:

        ja vieeeem, ja vieeeem… :-)

        … ale asi sa mu tam nepáčilo, keď teraz naňho podáva žaloby..

        • 3.2.2.1.2.1.2.1
         Vavrinec z Hornej Marikovej says:

         Maja … bingo. Ked pojdes cez nasu obec, prezvon ma … 00436643421126. Mam rakusky mobil, ved sme v EU. Podam ti tu samohonku. A ked sa nikam nebudes ponahlat, tak ju vypijeme spolu pri zapade slnka a mozem potom k samohonke pridat aj nejaky bonus … ked sa ti nebude hnusit.

         • 3.2.2.1.2.1.2.1.1
          Mlyn says:

          To Vám povedal Martinko s jeho tatom čo rozkradol túto republiku. ..Božie mlyny melú a smrtka si príde pre každého. Ďakujeme týmto oligarchom ako tu vyzerá zdravotníctvo či školstvo. ..Sú to smejdi a hyeny.

         • 3.2.2.1.2.1.2.1.2
          Maja says:

          Vavrinec- ďakujem za pozvanie, ja domáce rada :-)
          Mlyn- prosím, nestrápňuj sa.. Trošku skús zaspomínať, kto bol vo vláde a dovolil z nemocníc odpredať najlukratívnejšie zariadenia (labáky, SVALZy,..) a áno, úž dlhú dobu čakám na tie mlyny…

  • 3.3
   lokaj says:

   Uz nie je s vami, uz je poorov lokaj? Vazne? Kym bol s vami nebol?

  • 3.4
   Marian_Galbavý says:

   Nie, nie som Poórov lokaj.
   A nie, neplatí: Stokrát opakovaná lož sa stane pravdou. Lož zostane lžou a pravda pravdou.

   • 3.4.1
    Juraj Fuzák says:

    To nemusis byt, ale si klamar a zbabelec. Zbabelec, ktory nikdy nepoukazal na ziadny problem pokial ho niekde videl, ano prepac spominal si problem v komunikacii ked si sa nestal vicezupanom. Ked si za kazdym chodil a hovoril o tom ze “kto je to” Marek Nesticky aby bol on vicezupan a nie ty a dnes im pises na FB pod fotky aky su “dream team” s Jofom. Si nechutny pokrytec, ktory sa ani len face to face nedokazal rozist so svojim timom a nam vycitas komunikaciu. Ako poslanec si bol medzi ludmi mozno tak na vybore VMC a dnes ides Brockovi vycitat ze je “virtualny” primator za to ze nebol otvorit nejaky ples a podobne. Zacni sa spravat ako chlap, nie ako usmrkane decko “fanusikovia Brocku mi hovoria bla bla”… nechovaj sa ani de facto, ani de jure, ani ex offo, ani ex post ani nic podobne ale chovaj sa ako chlap!

    • 3.4.1.1
     Marian_Galbavý says:

     2 Fuzak:

     Voči tomu nenamietam. Označenie “klamár” a “zbabelec” je otázka postoja – je to skôr subjektívny pocit. Ten Ti nezoberiem. O pár týždňov je po voľbách a môžeme sa o tom pokojne – a hlavne osobne, a nie cez verejné odkazy – baviť. Niežeby som nerobil chyby, ale nie tie, z ktorých ma obviňuješ.

     Označovanie “Poorov lokaj” je otázka objektívnej pravdy. S tým nesúhlasím!

     Best for TT.

  • 3.5
   Marian_Galbavý says:

   ie, nie som Poórov lokaj.
   A nie, neplatí: Stokrát opakovaná lož sa stane pravdou. Lož zostane lžou a pravda pravdou.

 4. 4
  Starý says:

  LT je horšia ako politická strana. Treba ich posadiť na bicykle a hnať!!

 5. 5
  Juraj Fuzák says:

  Pod pojmom zamestnanie je, zdá sa, možné predstaviť si čokoľvek… napisal na FB Priatelska Trnava, predpokladam ze kolega Lancaric. Da sa pod tym Matej predstavit aj “manazer, obciansky aktivista”? Nevies kto to mal uvedene pri mene v roku 2014?

  • 5.1
   francek says:

   Zamestnanie pri mene JF v roku 2018: datovy analytik, Lepsia Trnava. Takze pracujes ako datovy analytik v Lepsej Trnave alebo zaroven ako datovy analytik a este aj si zamestnany v LT a je to nazov tvojho povolania?

   • 5.1.1
    Juraj Fuzák says:

    Ale co by…, pracujem ako datovy analytik v jednej nadnarodnej spolocnosti. Lepsia Trnava je forma obcianskeho aktivizmu. Na to su rozsudky aj sudov, aj volebnej komisie ze nejde o zamestnanie ale o cinnost, ktora identifikuje kandidata, snad si Majo Galbavy nemysli ze objavil koleso a ide spasit svet. Toto sa uz riesilo v x mestach a sudy nakoniec dali za pravdu kandidatom. Myslim ze by mal menej plackat ako mu vsetci ublizuju a spravat sa ako chlap.

    • 5.1.1.1
     Tom says:

     Galbavy nato nemal cas si to skontrolovat ked liezol posledne roky Poorovi ***** nech moze predavat jeho byty…

     • 5.1.1.1.1
      Marian_Galbavý says:

      Nie, nie som Poórov lokaj ani neleziem Poorovi do *****.

      A nie, neplatí: Stokrát opakovaná lož sa stane pravdou. Lož zostane lžou a pravda pravdou.

    • 5.1.1.2
     Volic says:

     Nikto tu nevyplakava,len sa cudujeme, ako si vas veducko ani len zakon nevie precitat :) a to teda nie je sam Galbavy kto sa tomu cuduje a ani kandidat nemusim byt. Alebo mozno precitat vie,len mu nerozumie

    • 5.1.1.3
     Riaditeľ zemegule says:

     Pokiaľ viem dobre čítať, do kolónky zamestnanie sa podľa zákona vypisuje Zamestnanie, ktoré kandidát vykonáva v čase podania kandidátnej listiny. Nikde sa tam nič nepíše o činnosti, ktorá charakterizuje kandidáta. Jedine ak by sme čítali dva rôzne zákony.

     • 5.1.1.3.1
      presne says:

      Presne tak. Aktuálne zamestnanie – ostatné je cielený podvod. Mali by prekontrolovať všetkých a preveriť si ich či si niekto zamestnanie účelovo nevymyslel.

    • 5.1.1.4
     francek says:

     Diky za odpoved, je hodna ostrielaneho dlhorocneho politika a to neni kompliment. Nieco ako Harabinove “v medziach zakona”. Sice je to trosku od*b, trosku nepravda, trosku neslusne, ale asi v medziach zakona ked ten paragraf dobre ohneme.
     Skoda lebo vy ste boli ti co sa tvarili ze nebudu ako oni, ze budu ini, cisti moralni a transparentni a teraz tu lizete nasilu hranu lebo to robili aj druhi pred nami. To mi staci, diky.

  • 5.2
   Riaditeľ zemegule says:

   Bránil Vám vtedy niekto, aby ste podali podnet na komisiu, keď sa Vám to jeho zamestnanie vadilo?

 6. 6
  100 says:

  Hanba na 100 rokov :):)

 7. 7
  Tim says:

  Ak je nadpis článku „Označenie názvu združenia v kolónke povolanie v zozname kandidátov na poslancov považuje Galbavý za protiprávne a nekorektné“ presná citácia vyjadrenia poslanca Galbavého, tak sa znova jedná o „hluboké nedorozumění“.

  V kandidátnej listine nezávislého kandidáta http://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/volby_a_referendum/150_oso/oso18_22infoneka/OSO18_KLnekaZ1.docx pre terajšie voľby neexistuje totiž kolónka „povolanie“ (tá sa používala v minulosti) , ale je tam kolónka „zamestnanie“. Označenia „povolanie“ a „zamestnanie“ pri presnom výklade nie sú totožné, nie sú úplné synonymá.
  Napríklad „lekár“ môže byť povolanie a „chirurg“ môže byť zamestnanie.

  Na druhej strane,podľa volebného zákona sa do kolónky „zamestnanie“: „Uvedie sa zamestnanie, ktoré kandidát vykonáva včase podania kandidátnej listiny.“

  Toto označenie zamestnania a jeho definícia sa ďalej neskúma, ani nepreukazuje, ani sa neurčuje, ktoré zamestnanie tam treba uviesť, ak kandidát vykonáva viacero zamestnaní – činností, alebo je napríklad aj dôchodca a pod.

  Pri voľnejšom výklade možno pripustiť, že v kolónke „zamestnanie“ môže byť uvedené čokoľvek, ak to kandidát tak cíti, identifikuje ho to a považuje to za svoje zamestnanie.

  Pozn.: Ak sa stretnú traja právnici, ľahko vzniknú k tej istej veci aj štyri rôzne právne výklady.

  • 7.1

   Dobrý deň,
   M. Galbavý na tlačovke najčastejšie používal výraz “zamestnanie”, je k tomu aj zvukový záznam, no je možné, že zaznelo aj slovko “povolanie”. Z toho dôvodu upravíme titulok a výraz povolanie zameníme za zamestanie, teda výraz, ktorý použil M. Galbavý v oveľa frekventovanejšej miere.

   Ďakujem za pochopenie.

   • 7.1.1
    Marian_Galbavý says:

    Myslím, že nejde o článok do právnického žurnálu, a preto nie je dôvod bazírovať na detailoch. Podstata zostala zachovaná.

  • 7.2
   Čuduj sa svetu says:

   Myslím, že výraz zamestnanie v zákone je jasný. Zamestnanie je zamestnanie a určite zamestnaním nie je príslušnosť k nejakému občianskemu združeniu. :D, hoc je to LTT

 8. 8
  Liquid says:

  Priatelska Trnava, stale cakame na vas program. Ci bude len klasika osocovanie? Na Matovica?

 9. 9
  taraj says:

  Nič nerobí?Jaj,dobre dávaš do seba…Nechaj to na voľby bratku.

 10. 10
  volby says:

  “Priatelska” :-D :-D :-D
  Lepsi nazov ste si dat nemohli.

  • 10.1
   Volic says:

   Takze,ak niekto poukaze na nedodrziavanie zakona,tak je nepriatel? Ludia,ved sa uz zobudte. Ak si to zosumarizujeme, primator napadol zmluvu s Poorom,takze je vlastne nepriatel. Takze ako to teda je ‘volby’?

 11. 11
  éseró says:

  K žiadnej manipulácii zo strany LT nedošlo.
  LT je ozaj firma sú v nej reálne zamestnaní –
  výpis z ORH – Obchodný register hipsterov

  Lepšia Trnava : spoločnosť za nič neručí je dosť obmedzená
  *IČO : 0000000
  *IČ DPH : 0000000 predvoľba +00421
  sídlo : fajsbúk
  registrácia : na Marse r. 3 599
  činnosť : fotenie, chválenkárstvo, budovanie kultu osobnosti, adorácia vodcu, nátery, vŕtanie studní, výstavba kolobežkochodníkov, saunovanie, vytváranie Matrixu, vzdušné zámky, falšovanie listín, výruby parkov nakomplet, žaloby

  • 11.1
   ABC says:

   Saunovanie, podotýkam cez pracovnú dobu. Po skončení pracovnej doby odchod z meskej rady s poznámkou na rozdiel od vás ja môžem odtiaľto odísť kedy chcem. To je tá oddanosť práce pre mesto, zanietenie pre veci verejné v záujme občana.

   • 11.1.1
    Ferdo says:

    Milý mudrc ABC,

    keď píšeš, prosím píš fakty. Napíš mi teda, aká je pracovná doba primátora a odkaz na dokument (predpis), z ktorého vyplýva, že pracovná doba primátora je takáto. Aby sme vedeli dať sťažnosť na primátora, že sa saunuje v pracovnej dobe.

    Vďaka za skorú odpoveď.

    Ak neodpovieš, budem mať za to, že len tláchaš

    • 11.1.1.1
     Tom says:

     To to uz hranici s nejakou psychickou poruchou sledovat vsade primatora :D

    • 11.1.1.2
     ABC says:

     Ti to chceš hrať akože on nemá určenú pracovnú dobu. Náklad na vodcu spolu s odvodmi je 73000 eur. Plat väčší ako prezident. Služba občanom by mala byť pre neho prvoradá, mal by svoj pracovný čas prispôsobiť zaužívaným zvyklostiam. Ja nebudem chodiť na radnicu 23,30 hod., aby my dokázal,ako on môže všetko a ostatní sa musia podvoliť, lebo on si to tak želá.

     • 11.1.1.2.1
      Ferdo says:

      Vďaka za odpoveď,

      aspoň viem, že tliachaš bez argumentov…

      Mimochodom náklady na plat prezidenta sú viac ako 10 tis. eur mesačne, takže zase píšeš žvásty…

 12. 12
  PB says:

  Riešite tu blbiny – pozemky pod City Arenou, výrub pár desiatok stromov v staničáku, zamestnanie v Lepšej Trnave. Lenže Trnava má vážnejšie problémy, stačí sa pozrieť na web trnava.sk, napríklad taká oduševnená gitara, to je hlavná udalosť dňa… http://www.trnava.sk/sk/aktualita/odusevnena-experimentalna-gitara-ondreja-zajaca

  • 12.1
   MK says:

   Mylis sa, vsetko co je hlavna udalost dna sa deje v Malom Berline! Tam je vsetko odusevnene a progresivne a liberalne. Tam maju hnizdo.

 13. 13
  Tim says:

  Zatiaľ nerozumiem , k čomu je dobré z pohľadu „Priateľskej Trnavy“ (okrem zviditeľnenia sa za každú cenu) venovať sa formálnym náležitostiam na zoznamoch, ktoré zvyčajne voľby nevyhrávajú.

  Snažiť sa byť „pápežskejší od pápeža“ býva často kontraproduktívne.

  Ku komunálnym voľbám chodí cca z 1/3 oprávnených voličov, a málokto z nich sa náhodne rozhoduje až vo volebnej miestnosti. Aktívní voliči už pri príchode do volebnej miestnosti vedia, koho budú voliť, či už podľa priezviska alebo poradového čísla.

  Kto k akému zoskupeniu patrí a aký má volebný program bude jasné z predvolebných propagačných materiálov.

  Prekvapujúco, v podstate poslanec Galbavý vzdáva hold zoskupeniu Lepšia Trnava (vzhľadom na to, že z neho prednedávnom odišiel) a predpokladá, že voliči by mali tendenciu voliť členov tohto zoskupenia len na základe jeho názvu, nakoľko toto označenie pri mene kandidáta pokladá za neprimeranú výhodu.

  Spomínať podanie na Ústavný súd a opakovanie celých volieb mi pripadá ako dosť zvláštna predvolebná prezentácia v prospech obyvateľov Trnavy.

  V duchu zásady rovnakých možností bez diskriminácie nezávislých kandidátov voči nominantom politických subjektov by som skôr uvítal aktivity smerujúce k možnosti bezproblémového uvádzania názvu občianskej iniciatívy pri mene nezávislého kandidáta.

  • 13.1
   Noe says:

   Asi ti vadí že podvod neprešiel. Aj ty kandiduješ za LT ?
   Od nedele do stredy vedel PB že je problém. Zbabelo nekonal. Správne by mala práve LT s vodcom chcieť aby súd rozhodol , aby v budúcnosti neboli žiadne pochybnosti o regulárnosti volieb. Keď sú spravodliví čoho sa boja ?
   Ak niekto porušuje zákony SR iba páchateľ a zbabelec mlčia.
   Zodpovední ľudia chránia zákon. Je to povinnosť z ústavy SR.
   Tak o čom tu točíš ?
   Patríš tiež medzi zbabelcov alebo páchateľov ?

   • 13.1.1
    Tom says:

    V tejto veci existuje podľa Bročkovho vyjadrenia aj judikatúra, kedy miestna volebná komisia bratislavskej mestskej časti v roku 2010 odmietla registrovať osem kandidátov. “Na kandidátnej listine sa uviedli ako ‘občiansky aktivista Máme radi Rusovce’, pričom komisia používala podobnú pseudoargumentáciu. Súd toto rozhodnutie volebnej komisie zrušil a okrem iného konštatoval, že fyzická osoba vykonáva viacero činnosti, i keď nie všetky vykonáva ako svoju profesiu, a nie zo všetkých získava prostriedky na obživu,” dodal Bročka. Miestna volebná komisia preto musela týchto kandidátov registrovať tak, ako bolo uvedené vyššie.
    zaujimave vtedy to podvod nebol ale zrazu je ?

   • 13.1.2
    Juraj Fuzák says:

    To ze Galbavy povie ze niekto podla neho porusil zakon tak ho automaticky porusil? On je kto? Sudca? Keby bol tak dobry pravnik za akeho sa vydava tak by vedel ze tieto veci sa uz davno riesili a su na to rozhodnutia sudov aj volebnych komisii. V roku 2010 v Petrzalke, tento rok v Bratislave, Nitre a dalsich miestach.

    Jediny zbabelec je tu v celej tejto komedii Galbavy. 4 roky je ticho, nulova iniciativa, na ziadny “problem” nepoukaze, nikdy nic nepovedal nikomu do oci ze sa mu nepaci, namiesto toho tu place na tlacovkach jak usmrkane decko, nezmysly o komunikacii a podobne hluposti. Pritom jeho jedina komunikacia smerom do klubu co som ja zaregistroval bola az vtedy ked sa nestal vicezupanom…

    • 13.1.2.1
     Volic says:

     Ziadne vyplakavanie nevidim v tom clanku, ALE kde vidim vyplakavanie je na FB profile pana primatora. nepokosilo sa, nepolieva sa, nebuduje sa… tam si chod citat vyplakavanie. Zial Galbavy ma v tomto pravdu, ci sa vam to paci alebo nie. Priitivnu kolonku ste nevedeli vyplnit spravne. preco nemate rovnaky meter pre vsetkych? o kolko tisi eur pride mesto vyplakavanim primatora voci City arene prehanym sudom? Ides Juraj Fuzak, povedz nam. ja ti na oplatku poviem, co sa za tie peniaze mohlo spravit pre vsetkych obcanov tohto mesta, ktore sa konecne prebudza

    • 13.1.2.2
     Marian_Galbavý says:

     To Juraj Fuzák:

     Nie, to nie je pravda.

     1) Súd riešil odmietnutie regostrácie. Ak by v TT odmietli registrovať všetkých kandidátov za LT kvôli zmätočnému označeni zamestnania, rovnako by som sa proti tomu postavil, pretože právo byť volený je nadradené formálnej chybe. Volebná komisia mala vyzvať na opravu údajov kandidátov za LT.

     2) Nie, ani stokrát opakovaná lož sa nestane pravdou. Fejsbuk je žiaľ krivé zrkadlo. Nepozeraj sa doňho príliš často!

     Best for TT.

   • 13.1.3
    Tim says:

    Noe, nepleťme si dojmy, pojmy, právomoci.

    Prečo podvod?

    Nezávislý kandidát vyplní Kandidátnu listinu a je vecou zapisovateľa a celej volebnej komisie ako budú postupovať ďalej.

    V princípe platí, že občan môže robiť všetko, čo nie je zo zákona zakázané, štát, organizácie , môžu robiť naopak iba to, čo majú zo zákona povolené.

    Vo volebnom zákone je vymedzené, ako sa registrujú kandidáti a čo sa robí s údajmi z Kandidátnych listín.

    Som zvedavý na ďaľší vývoj tejto úplne zbytočnej formálno-byrokratickej vojny.

    • 13.1.3.1
     zákon says:

     Vývoj je v morálnej rovine – oni presne vedeli čo robia – podvod, chceli získať výhodu. Keď je podľa teba úplne zbytočné riešiť porušenie zákona tak si presne ako Smer, SNS, Lepšia Trnava atd.
     Obhajuješ neobhájiteľné.

     • 13.1.3.1.1
      Tom says:

      Takze ked si overujes ci mozes niekde nieco napisat a zistit ze to sud predtym povolil tak je do podvod? Si dobre mimo

     • 13.1.3.1.2
      Mat says:

      Až má byť výhoda kandidovať pod hlavičkou LT, tak tomu nerozumiem. LT na čele s vodcom sa chová od začiatku nekompetentne, neodborne, nehospodárne systémom pokus omyl. Do lona im padlo ako tak fungujúce mesto a oni si dali za cieľ ho zruinovať. Mysliac si že aj keď teraz začnú samo zničujúci proces, tak ono to vydá na dve volebné obdobia a po nás potopa. Lenže ich hlúposť nabrala rýchlosť uragánu 6 kategórie ( normálne 5 stupňová ) a dôsledky sa dostavili v predstihu minimálne 4 mesiacov. Čo s tým teraz majú robiť v predvolebnom období ? Podajte hromadnú rezignáciu a vyhovorte sa že zákon vás diskriminuje a budete populárnejší ako protestujúci akože, za lepšie Slovensko.

  • 13.2
   Marian_Galbavý says:

   Nie, nesúhlasím. A myslím, že odpoveďou je samotné správanie sa kandidátov za Lepšiu Trnavu.

   Oni sami to považovali za tak dôležité a podstatné, aby využili svoje spojenie s Lepšou Trnavou, že neváhali kvôli tomu “ohýbať” výklad zákona.

   Som presvedčený, že ich konanie malo potenciál znevýhodniť ostatných nezávislých kandidátov a teda ja mojich kolegov z PTT.

   Best for TT.

 14. 14
  ovčan says:

  Žiadame politbyro – Uhlíka, Fúzaka, Pekarčíka, Šujana, Štefunka, Peciara aby sa verejne a konkrétne vyjadrili k tomu, prečo podvádzajú už pri vypňovaní kandidátskych listín a vedome s jasným zámerom chceli poškodiť ostatných nezávislých kandidátov.
  Ako je možné, že VŠ vzdelaný poslanec nedokáže vyplniť jednoché tlačivo a vedome porušuje zákony Slovenskej republiky.
  To platí aj pre ostaných neznámych kandidátov tejto tlupy.
  Nikto vás nepozná. Aj vy ste plne zodpovedni. Začali ste výborne – podvodom.

  • 14.1
   DPH says:

   Od samého začiatku transparentný občianski aktivisti ako vystrihnutý z histórie, sto krát opakovaná lož sa očakáva ,že sa stane pravdou. Vodca očakáva úplnú oddanosť, schovávajúc sa za podporu 15,8 % oprávnených voličov. Skutočne jediná možnosť je zjednotiť sa vyzvať občanov mesta v čo najväčšiu Ú Č A S Ť vo voľbách.

   • 14.1.1
    fanatik says:

    Už ani fanatici na FB neveria vodcovi. Majú pochybnosti.
    Trnafčania sa zobúdzajú vidia svetlo na konci tunela.

    • 14.1.1.1
     Tom says:

     Ja tam vidim len nakladanie na Galbaveho :D

     • 14.1.1.1.1
      Občan says:

      Kto mu nakladá ? Šujan a Uhlík ? A falošné profily ?
      Poslanec Šujan by mal ako predseda Komisie životného prostredia dať odborné stanovisko k výrubu viac ako 80 stromov v Parku Janka Kráľa aj k ostatným výrubom stromov, hlavne či bolo urobené všetko pre ich záchranu alebo je už výrub ozajstnou nevyhnutnosťou. K tomu sa prečo doteraz odborne nevyjadril ani nič v danej veci neurobil ?
      Veď na FB tvrdí, že on robí pre občanov.
      A pán poslanec Uhlík doteraz 4 roky urobil čo konkrétne pre občanov okrem toho, že ide sobášiť kamaráta ?
      A títo dvaja nakladajú ? Čo akože ? Uhorky do zavaraninového pohára?
      Ešte stále poslanec MZ Galbavý ako aj kandidát na poslanca MZ má PRÁVO podať podnet tak ako každý iný kandidát či už nezávislý alebo politická strana ak má akúkoľvek pochybnosť.
      Dané komisie, inštitúcie príp. ministerstvo vnútra alebo aj súd nech vo veci rozhodnú resp. vydajú záväzne platné stanovisko a život ide ďalej.

 15. 15
  Taraj says:

  Falošné profily? ?Ty tĺk, tie falošné profily máte jedine Vy a to z Brazílie. ..D. Daj si sprchu aj s Gabom či Martinkom

 16. 16
  volič says:

  Keď sa už mestu podarilo zverejniť podarilo zverejniť aj adresy kandidátov, zaujímalo by ma, ako za stred môže kandidovať niekto, kto má trvalý pobyt na Gen. Goliana (Smer), Nerudovej (Smer), Čajkovského (Lepšia Trnava), Parašutistov (Spolu) a Na Hlinách (SaS, OĽANO)… Podobné nuansy sú aj v ďalších obvodoch.

 17. 17
  Marian_Galbavý says:

  2 Fuzak:

  Voči tomu nenamietam. Označenie “klamár” a “zbabelec” je otázka postoja – je to skôr subjektívny pocit. Ten Ti nezoberiem. O pár týždňov je po voľbách a môžeme sa o tom pokojne – a hlavne osobne, a nie cez verejné odkazy – baviť. Niežeby som nerobil chyby, ale nie tie, z ktorých ma obviňuješ.

  Označovanie “Poorov lokaj” je otázka objektívnej pravdy. S tým nesúhlasím!

  Best for TT.

 18. 18
  Vavrinec z Hornej Marikovej says:

  Už si tu prestaňte vymieňať pani poslanci a kandidáti názory. Veď si to povedzte do oči a nevypisujte si tu navzájom na seba ako pubertaci.
  Radšej odpovedzte napr. Voličovi v 16 na otázku. Urobíte lepšie a bude to prospešnejšie a nikto vam za odpoved nebude nakladať. Fakt nechápem vzájomne osočovanie poslancov na internetovej diskusii.

 19. 19
  Peter Klimo says:

  Juraj, vo volebnom programe ste mali mnozstvo zaujimavych bodov ohladne komunikacie primatora s obcanmi, nevies kedy mozme ocakavat ich realizaciu ?
  Napriklad mal primator uradovat na ulici – uz je dost zima, aby nenachladol. Potom slubil nejaku hodinku s primatorom ak sa nemylim. Ta bude kedy ?
  Len prosim nepis ze Butko je zly. Donekonecna sa na neho vyhovarat nemozes ;)

  • 19.1
   modrančan says:

   To by ma tiež zaujímalo.
   Okrem toho aj pravidelné stretávanie sa s občanmi jednotlivých mestských častí. Teraz v lete na stretnutie s občanmi v modranke, aj keď si termín určil sam nedošiel, pre istotu ani nikomu nepovedal a narýchlo zaskakoval pekarcik. Vraj je to prežitok také akcie a dobre iba k tomu aby sa tam obyvatelia vykricali. Asi tak.

   • 19.1.1
    DPH says:

    V duchu jeho presvedčenia že on je king, vodca a môže si robiť čo ho napadne a čo chce v podstate ste ešte dobra dopadli. Predstavte si že by prišiel bol duchom neprítomný, hral sa s mobilom, po 15 minútach vstal povedal že to už je zastaralá forma komunikácie a bez pozdravu odíde.

 20. 20
  Tim says:

  Prečo sa v článku v súvislosti s údajne „nekorektnými“ údajmi v kolónke zamestnanie u nezávislých kandidátov spomína iba Lepšia Trnava ?

  Je to takto korektné?

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.