reklama

Rastislav Mráz predstavil kandidátku. Dve tretiny sú bez straníckej príslušnosti

Kandidát na primátora Trnavy Rastislav Mráz v pondelok 10. septembra 2018 na tlačovej konferencii predstavil 30 kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva v Trnave. Kandidátku koalície vystupujúcej pod značkou Naše MesTTo, ktorú tvoria strany KDH, Strana zelených Slovenska a SDKÚ-DS, tvoria až dve tretiny kandidátov bez straníckej príslušnosti.

Priemerný vek kandidátov, ktorí kandidujú za všetkých 6 mestských častí, je 44 rokov, spolu kandiduje za Naše MesTTo päť žien. Do komunálnych volieb už nejdú nestori z kresťanských demokratov v Trnave, bývalí primátori Štefan Bošnák a Vladimír Butko.

Mráz sa po predstavení kandidátov venoval hlavnej téme svojej kandidatúry, ktorou je doprava a komplexný rozvoj mesta. Pripomenul tiež, že sa chce zamerať na podporu tvorby pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou a strategické projekty na zachovanie bezpečnosti v meste.

Vo svojom príhovore akcentoval potrebu odborného, ale aj širšieho spoločenského dialógu pred voľbami a vyjadril znepokojenie nad nedostatkom kultivovanej a zrelej politickej diskusie o témach, ktoré Trnavu objektívne trápia.


Rastislav Mráz a kandidáti na poslancov počas tlačovej besedy 10. septembra 2018

„Som rád, že sa nám podarilo zložiť tím osobností a dať Trnavčanom kvalitnú ponuku kompetentných, zrelých kandidátov. Záleží nám na tom, aby sa Trnava rozvíjala vo všetkých strategických oblastiach a aby rozvoj mesta pocítili všetci občania a nie iba niektoré skupiny. Tešíme sa na nadchádzajúce dva mesiace kampane a urobíme všetko pre to, aby sme s našou víziou pre Trnavu vo voľbách uspeli,“ povedal R. Mráz.

Primátorský kandidát, ktorí zažíva od decembra 2014 svoje prvé volebné obdobie v poslaneckej lavici mestského zastupiteľstva, označil predloženú kandidátku, s ktorou sa bude Naše MesTTo uchádzať o hlasy voličov, za zrelú.

„Rok 2018 v sebe skrýva číslovku 18 a tá symbolizuje dospelosť, tej sa držíme pri našich diskusiách o Trnave, jej vízii, jej budúcnosti. Dospelosť vylučuje, či skôr mala by vylučovať akty ostrakizácie ľudí a mala prinášať schopnosť akceptácie. Dospelosť predstavuje dobré spôsoby, slušné správanie sa a schopnosť rozhovoru s kýmkoľvek a rovnako schopnosť prijať kritiku. A napokon dospelosť pre nás je symbolizovaná schopnosťou prijať zodpovednosť za svoje kroky. Pri odpovedi na otázku našich základných hodnôt mi preto rezonuje v hlave slovo dospelosť, ktorá bude symbolizovať našu ďalšiu politickú prácu. Nebudeme detsky urážliví za akúkoľvek kritiku a rovnako nebudeme okrikovať oponentov spoza múru internetového sveta,“ zdôraznil Mráz.

Ako pripomenul, „Trnava nevznikla za posledné 4 roky, stávala sa zrelým ekonomickým prostredím, sociálnym prostredím celé desaťročia. Rovnako ako Rím nebola postavená za deň a ľudia, ktorí tu so mnou stoja jej rast pozorovali, so všetkými jeho nedostatkami, či skvelými momentami. Mnohí z nich sa do neho zapojili“.

Primátorský kandidát za Naše MesTTo sa podľa vlastných slov pokúsi moderovať v Trnave Dialóg o Trnave.

„My za seba budeme teda s občanmi komunikovať v dialógu, nie robiť sebe, či nám, ktorí tu stojíme bezbrehý personálny marketing. Chceme občanom ukázať, že témy ktoré mám vo svojom volebnom programe sú témy pre nich – a nie pre nás. Do tohto dialógu pozývame všetkých a preto ponúkame menej ‚reklamy na seba samých‘ a viac nás samých v reálnej interakcii s politikou,“ priblížil 40-ročný rodený Trnavčan, otec troch detí.

PROGRAMOVÉ PRIORITY R. MRÁZA

V oblasti dopravy považuje Mráz za najdôležitejšie urýchlené vybudovanie južného obchvatu Trnavy a prípravu západného dopravného prepojenia mesta z Prednádražia smerom na Bratislavskú.

Chce tiež preveriť možnosť dobudovania tzv. nultého obchvatu mesta a odľahčenia dopravnej situácie na Dohnányho ulici. Popri dopravných úpravách ponúka program zmeny v mestskej autobusovej doprave, v ktorej chce zlepšiť trasovanie a zaviesť častejšiu frekvenciou spojov. V pilotnej prevádzke by dokonca mestská autobusová doprava mala byť pre Trnavčanov zadarmo.

Podľa Rastislava Mráza je dôležité vrátiť sa k diskusii o hospodárskom rozvoja mesta, skvalitnení podnikateľského prostredia pre rozvoj pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou, k hľadaniu nových atraktívnych investícií zo zahraničia ako aj k podpore rozvoja cestovného ruchu.

Program ďalej počíta so zavedením centrálneho objednávacieho systému v Mestskej poliklinike, zastrešením a rozvojom nových voľnočasových centier pre deti a mládež na každom sídlisku, s podporou vzniku nových materských centier, či vybudovaním bezpečných ohradených venčovísk pre psov.

Mráz plánuje aj viacero revitalizačných projektov na mestskej zeleni, a to predovšetkým revitalizáciou lesoparku Štrky, Ružového parku a mnohých ďalších. Starostlivosť o zeleň plánuje chce vykonávať s dôrazom na ochranu súčasných vzrastlých stromov, ktoré najviac prispievajú k zmierneniu negatívnych klimatických dopadov v meste.


Z 30 kandidátov na poslancov za Naše MesTTo je až 19 bez straníckej príslušnosti

KANDIDÁTI NA POSLANCOV MZ V TRNAVE ZA NAŠE MESTTO

Bc. Pavol Nižnánsky Trnava – stred (Staré mesto, Špíglsál)
Martin Sklenár Trnava – stred (Staré mesto, Špíglsál)
MUDr. Janka Fridrichová Trnava – stred (Staré mesto, Špíglsál)
MDDr. Martin Šimo Trnava – stred (Staré mesto, Špíglsál)
Ing. Robert Schmidt Trnava – stred (Staré mesto, Špíglsál)

JUDr. Zuzana Bošnáková Trnava – západ (Prednádražie,Kamenáč)
RNDr. Roman Jakubec Trnava – západ (Prednádražie,Kamenáč)
Ing. Jozef Pobiecký Trnava – západ (Prednádražie,Kamenáč)
Ing. Jozef Jakubčík Trnava – západ (Prednádražie,Kamenáč)
Ing. Ján Jobb Trnava – západ (Prednádražie,Kamenáč)
Ing. Lubomir Malček Trnava – západ (Prednádražie,Kamenáč)

MUDr. Branislav Kramár Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň)
MUDr. Daniela Tollarovičová Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň)
RNDr. Želmíra Matušáková Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň)
Ing. Jozef Študenc Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň)
Mgr. Marek Mikulčík Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň)
Marek Domes Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň)

Mgr. Jozef Pikna Trnava – východ(Družba, Hlboká, Vozovka)
Ing. Július Gajarský Trnava – východ(Družba, Hlboká, Vozovka)
Ing. Peter Halada Trnava – východ(Družba, Hlboká, Vozovka)
Ing. Michal Krippel Trnava – východ(Družba, Hlboká, Vozovka)
Jozef Mitošinka Trnava – východ(Družba, Hlboká, Vozovka)
RNDr. Ivan Matušek Trnava – východ(Družba, Hlboká, Vozovka)
PhDr. Jaroslav Spodniak Trnava – východ(Družba, Hlboká, Vozovka)

Mgr. Rastislav Mráz Trnava – juh (Linčianska, Tulipán)
Ing. Miriam Vojtkova, PhD. Trnava – juh (Linčianska, Tulipán)
Ing. Marián Kubal Trnava – juh (Linčianska, Tulipán)
Ing. Peter Karcol Trnava – juh (Linčianska, Tulipán)
Mgr. Peter Falis Trnava – juh (Linčianska, Tulipán)

Ing. Branislav Sekera, PhD. Trnava – Modranka

Ulož ako PDF
Napísal 10. septembra 2018 16:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rastislav Mráz predstavil kandidátku. Dve tretiny sú bez straníckej príslušnosti”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.