reklama

Rastislav Mráz predstavil kandidátku. Dve tretiny sú bez straníckej príslušnosti

Kandidát na primátora Trnavy Rastislav Mráz v pondelok 10. septembra 2018 na tlačovej konferencii predstavil 30 kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva v Trnave. Kandidátku koalície vystupujúcej pod značkou Naše MesTTo, ktorú tvoria strany KDH, Strana zelených Slovenska a SDKÚ-DS, tvoria až dve tretiny kandidátov bez straníckej príslušnosti.

Priemerný vek kandidátov, ktorí kandidujú za všetkých 6 mestských častí, je 44 rokov, spolu kandiduje za Naše MesTTo päť žien. Do komunálnych volieb už nejdú nestori z kresťanských demokratov v Trnave, bývalí primátori Štefan Bošnák a Vladimír Butko.

Mráz sa po predstavení kandidátov venoval hlavnej téme svojej kandidatúry, ktorou je doprava a komplexný rozvoj mesta. Pripomenul tiež, že sa chce zamerať na podporu tvorby pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou a strategické projekty na zachovanie bezpečnosti v meste.

Vo svojom príhovore akcentoval potrebu odborného, ale aj širšieho spoločenského dialógu pred voľbami a vyjadril znepokojenie nad nedostatkom kultivovanej a zrelej politickej diskusie o témach, ktoré Trnavu objektívne trápia.


Rastislav Mráz a kandidáti na poslancov počas tlačovej besedy 10. septembra 2018

„Som rád, že sa nám podarilo zložiť tím osobností a dať Trnavčanom kvalitnú ponuku kompetentných, zrelých kandidátov. Záleží nám na tom, aby sa Trnava rozvíjala vo všetkých strategických oblastiach a aby rozvoj mesta pocítili všetci občania a nie iba niektoré skupiny. Tešíme sa na nadchádzajúce dva mesiace kampane a urobíme všetko pre to, aby sme s našou víziou pre Trnavu vo voľbách uspeli,“ povedal R. Mráz.

Primátorský kandidát, ktorí zažíva od decembra 2014 svoje prvé volebné obdobie v poslaneckej lavici mestského zastupiteľstva, označil predloženú kandidátku, s ktorou sa bude Naše MesTTo uchádzať o hlasy voličov, za zrelú.

“Rok 2018 v sebe skrýva číslovku 18 a tá symbolizuje dospelosť, tej sa držíme pri našich diskusiách o Trnave, jej vízii, jej budúcnosti. Dospelosť vylučuje, či skôr mala by vylučovať akty ostrakizácie ľudí a mala prinášať schopnosť akceptácie. Dospelosť predstavuje dobré spôsoby, slušné správanie sa a schopnosť rozhovoru s kýmkoľvek a rovnako schopnosť prijať kritiku. A napokon dospelosť pre nás je symbolizovaná schopnosťou prijať zodpovednosť za svoje kroky. Pri odpovedi na otázku našich základných hodnôt mi preto rezonuje v hlave slovo dospelosť, ktorá bude symbolizovať našu ďalšiu politickú prácu. Nebudeme detsky urážliví za akúkoľvek kritiku a rovnako nebudeme okrikovať oponentov spoza múru internetového sveta,” zdôraznil Mráz.

Ako pripomenul, “Trnava nevznikla za posledné 4 roky, stávala sa zrelým ekonomickým prostredím, sociálnym prostredím celé desaťročia. Rovnako ako Rím nebola postavená za deň a ľudia, ktorí tu so mnou stoja jej rast pozorovali, so všetkými jeho nedostatkami, či skvelými momentami. Mnohí z nich sa do neho zapojili”.

Primátorský kandidát za Naše MesTTo sa podľa vlastných slov pokúsi moderovať v Trnave Dialóg o Trnave.

“My za seba budeme teda s občanmi komunikovať v dialógu, nie robiť sebe, či nám, ktorí tu stojíme bezbrehý personálny marketing. Chceme občanom ukázať, že témy ktoré mám vo svojom volebnom programe sú témy pre nich – a nie pre nás. Do tohto dialógu pozývame všetkých a preto ponúkame menej ‘reklamy na seba samých’ a viac nás samých v reálnej interakcii s politikou,” priblížil 40-ročný rodený Trnavčan, otec troch detí.

PROGRAMOVÉ PRIORITY R. MRÁZA

V oblasti dopravy považuje Mráz za najdôležitejšie urýchlené vybudovanie južného obchvatu Trnavy a prípravu západného dopravného prepojenia mesta z Prednádražia smerom na Bratislavskú.

Chce tiež preveriť možnosť dobudovania tzv. nultého obchvatu mesta a odľahčenia dopravnej situácie na Dohnányho ulici. Popri dopravných úpravách ponúka program zmeny v mestskej autobusovej doprave, v ktorej chce zlepšiť trasovanie a zaviesť častejšiu frekvenciou spojov. V pilotnej prevádzke by dokonca mestská autobusová doprava mala byť pre Trnavčanov zadarmo.

Podľa Rastislava Mráza je dôležité vrátiť sa k diskusii o hospodárskom rozvoja mesta, skvalitnení podnikateľského prostredia pre rozvoj pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou, k hľadaniu nových atraktívnych investícií zo zahraničia ako aj k podpore rozvoja cestovného ruchu.

Program ďalej počíta so zavedením centrálneho objednávacieho systému v Mestskej poliklinike, zastrešením a rozvojom nových voľnočasových centier pre deti a mládež na každom sídlisku, s podporou vzniku nových materských centier, či vybudovaním bezpečných ohradených venčovísk pre psov.

Mráz plánuje aj viacero revitalizačných projektov na mestskej zeleni, a to predovšetkým revitalizáciou lesoparku Štrky, Ružového parku a mnohých ďalších. Starostlivosť o zeleň plánuje chce vykonávať s dôrazom na ochranu súčasných vzrastlých stromov, ktoré najviac prispievajú k zmierneniu negatívnych klimatických dopadov v meste.


Z 30 kandidátov na poslancov za Naše MesTTo je až 19 bez straníckej príslušnosti

KANDIDÁTI NA POSLANCOV MZ V TRNAVE ZA NAŠE MESTTO

Bc. Pavol Nižnánsky Trnava – stred (Staré mesto, Špíglsál)
Martin Sklenár Trnava – stred (Staré mesto, Špíglsál)
MUDr. Janka Fridrichová Trnava – stred (Staré mesto, Špíglsál)
MDDr. Martin Šimo Trnava – stred (Staré mesto, Špíglsál)
Ing. Robert Schmidt Trnava – stred (Staré mesto, Špíglsál)

JUDr. Zuzana Bošnáková Trnava – západ (Prednádražie,Kamenáč)
RNDr. Roman Jakubec Trnava – západ (Prednádražie,Kamenáč)
Ing. Jozef Pobiecký Trnava – západ (Prednádražie,Kamenáč)
Ing. Jozef Jakubčík Trnava – západ (Prednádražie,Kamenáč)
Ing. Ján Jobb Trnava – západ (Prednádražie,Kamenáč)
Ing. Lubomir Malček Trnava – západ (Prednádražie,Kamenáč)

MUDr. Branislav Kramár Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň)
MUDr. Daniela Tollarovičová Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň)
RNDr. Želmíra Matušáková Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň)
Ing. Jozef Študenc Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň)
Mgr. Marek Mikulčík Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň)
Marek Domes Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň)

Mgr. Jozef Pikna Trnava – východ(Družba, Hlboká, Vozovka)
Ing. Július Gajarský Trnava – východ(Družba, Hlboká, Vozovka)
Ing. Peter Halada Trnava – východ(Družba, Hlboká, Vozovka)
Ing. Michal Krippel Trnava – východ(Družba, Hlboká, Vozovka)
Jozef Mitošinka Trnava – východ(Družba, Hlboká, Vozovka)
RNDr. Ivan Matušek Trnava – východ(Družba, Hlboká, Vozovka)
PhDr. Jaroslav Spodniak Trnava – východ(Družba, Hlboká, Vozovka)

Mgr. Rastislav Mráz Trnava – juh (Linčianska, Tulipán)
Ing. Miriam Vojtkova, PhD. Trnava – juh (Linčianska, Tulipán)
Ing. Marián Kubal Trnava – juh (Linčianska, Tulipán)
Ing. Peter Karcol Trnava – juh (Linčianska, Tulipán)
Mgr. Peter Falis Trnava – juh (Linčianska, Tulipán)

Ing. Branislav Sekera, PhD. Trnava – Modranka

Ulož ako PDF
Napísal 10. septembra 2018 16:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

58 komentárov pre “Rastislav Mráz predstavil kandidátku. Dve tretiny sú bez straníckej príslušnosti”

 1. 1
  fanúšik RM says:

  Pokorne a normálne povedané Rasťo. Malo to aj chyby krásy ale mám radšej toto ako instagramového TT borca!

  • 1.1
   Juraj Fuzák says:

   Aj Rasto ma instagram, aj pan Pikna co viem

   • 1.1.1
    fanúšik RM says:

    Jasné akurát fotky sú také menej metrosexuálne… :)

    • 1.1.1.1
     Tom says:

     Posledne co ta vidim je multifukcne ihrisko ktore zacali robit to je fakt metrosexualne. Ale nato sme v TT fakt neboli zvyknuty robit nieco pre ludi hlavne pre deti a skoly.

     • 1.1.1.1.1
      Juraj Fuzák says:

      Ano, to je ta “sebaprezentacia” vies? Ja som toto ihrisko 😂😂🙊

      • 1.1.1.1.1.1
       Peter M. says:

       Pán poslanec prosím nebuďte vtipný za každú cenu

       • 1.1.1.1.1.1.1
        Suhlas says:

        Ja neviem Juraj co Vam nie je jasne. Peter ma na instagrame vacsinu metrosexualnych fotiek, riskuje tym nevolu ludi, ktorym sa take volaco nepaci. Aj taka je politika. Nikto nenapisal, ze tvrdi fotkou “Ja som toto ihrisko”, to len vy sa snazite manipulovat ludmi a nieco im akoze nenapadne podsuvate. Peter M. ma pravdu, chcete byt za kazdu cenu vtipny.

     • 1.1.1.1.2
      fanúšik RM says:

      Tom neodvážil by som sa povedať to ak by som také fotky nevidel. Ihrisko je super a nikto nič nenamieta. PB robí aj dobré veci ale na primátora nedozrel podľa môjho skromného názoru

      • 1.1.1.1.2.1
       Tom says:

       Mraz nato dozrel? Cim ze kopiruje programy? Ze je vypaseny jak byvali primatori? Ze maze prispevky? Ze rozdava balony? Nevie ani veci co sa deje v meste a len trepe dve na tri.

       • 1.1.1.1.2.1.1
        miloš says:

        chlapci!! kde sa vo vás berie toľká nenávisť ?!

        myslím, že vám chýba vojenská služba. naučila by vás rešpektu a byť pokorný. ako si dovolíte povedať na bývalého primátora, že je vypasený?
        tom, čo si ty dokázal v živote? možno ti chýbala materinská láska, pohladenie. takýmto prístupom chlapci svet nezmeníte.

        čo sa jedná o terajšieho pána primátora? dosiahol určitý spoločenský status, ku ktorému prišiel po piatich rokoch v siedmich zamestnaniach! určite to myslel dobre, mal aj dobré predstavy o riadení mesta. ale pozdravom zamestnancov (aj tých starších) “čauko” , sústavným sledovaním mobilu, rušením stretnutí, častou absenciou na mr, atď, atď, stratil vážnosť, ktorá sa už nikdy nevráti.
        pekný deň

        • 1.1.1.1.2.1.1.1
         Milošovi says:

         Peter Brocka mal niekedy vaznost a stratil ju? On pre mna nemal nikdy vaznost. Len vela ambicii a snazivosti a dobry marketing. Vysledky su otazne. A suhlasim, neviem ako niekto moze napisat o niekom, ze je vypaseny, je to absolutne nevhodne ako sa ludia co obhajuju primatora spravaju. A on fakt zdravi ludi cauko? Aj tych, ktorym ma vykat?

        • 1.1.1.1.2.1.1.2
         Mišo Krippel says:

         Pekne ste to napísali. Keby sa diskutovalo slušne, vecne a s pokorou, hneď by to bolo lepšie.

         Ani by nebolo treba zavádzať registráciu a kontrolu (napríklad na idnes.cz to je a ľudia diskutujú pod menom a priezviskom).

         Pekný deň prajem!

         • 1.1.1.1.2.1.1.2.1
          Jan says:

          Pán Krippel ale kto zapríčinil situáciu s parkovanim okolo City Arény? A zobrať na kandidátku Pobieckeho, ktorý bral zákazky od Tavosu bez verejnej súťaže je fakt užasne. A to bol poslanec.Proste hanba.

 2. 2
  Metrosexual says:

  Nie, dakujeme! Radsej, lososovu koselu!

 3. 3
  forrest gump says:

  kdh, menovite kandidát na primátora mráz odstraňuje oponentov z diskusie a zabraňuje negatívnym názorom na kdh. pozor a je to mladý človek. kto ho naučil tieto praktiky? to stredné “d” treba odstrániť. málo škody ste doteraz trnavčanom spravili? zradili ste niekoľkokrát, zradíte opäť. už nikdy v kresťanskej trnave kdh. treba vás kdh poslať do zabudnutia. kdh – nikdy viac.
  p.s.: keď prídem na váš predvolebný míting necháte ma vyviesť v putách?

  • 3.1
   volby says:

   Mazanie oponentov na FB? Koho mi to pripomína? :-D
   Všetci ste na jedno kopyto!!!

  • 3.2
   Mišo Krippel says:

   Pán (pravdepodobne Zachar, lebo príspevok je aja na FB), viackrát sa stalo a stáva, že sa v diskusií ukážu profily, ktoré boli vytvorené pred pár dňami, majú dvoch kamarátov a spolu s nimi píšu nenávistné komentáre (“hejty”). Takýchto ľudí vo fórach nikto nechce.
   Apropo, píšete o “škode”. V poriadku, podajte trestné oznámenie. Ja som zažil, ako vyzerali ulice v Trnave po roku 1989. Ktorí primátori obnovili tieto ulice? Od Hospodárskej (bol to jeden veľký tankodrom) až po Michalskú? Obnovili Kapitulskú a parčík na Jeruzalemskej? Obnovili komplet pešiu zónu? Sláviu? Správne: boli to KDH-cki primátori.
   Kto tlačil na severný obchvat? Kto vytvoril podmienky v priemyselných parkoch, aby sem prišli investori (Sachs, JM, PSA atď.)? Opäť: boli to KDH-cki primátori.

   Takže: ak niekto tvrdí (čo som tiež čítal v príspevkoch pod iným článkom), že Trnava bola pred primátorom Bročkom len čierna diera, tak nehovorí pravdu.

   Na míting kľudne príďte, radi Vás uvítame!

   • 3.2.1
    forrest gump says:

    nič prekvapivé od kdh. nie pravdepodobne, ale áno j.z. prezradiť meno používateľa, keď chce zostať v anonymite je také vaše kdhácko – štbácke, to po prvé. vyhovárať sa na hejty a nenávistné komentáre je také kdhcko – komunistické, takže úplne zapadnete do mojich predstáv. ste jeden ako druhý, jeden horší ako druhý. v kostole v prvej lavici a tisíc prežehnaní a krížov a mimo svoloč a hovädá. je to vulgárne? možno, ale je to pravdivé. koľko máš rokov, že sa tu pasuješ za mesiáša. dovolím si tvrdiť, že keď sa tvoj otec hral na pieskovisku s guľkami, tak ja som štrngal kľúčami aby sme si mohli aj čo to slobodne povedať. čo ty vieš o živote?
    končím s vami diskusiu, pretože s vami sa diskutovať nedá, mažete oponentov. koľko rokov si mal keď bol primátorom bošnák a koľko keď bol butko? čo ty môžeš vedieť o tom, čo oni robili. si len človek papagajujúci rôzne mantry. len ma stále presvedčujete, že ste obyčajní farizeji.

    • 3.2.1.1
     ja jan says:

     Teraz, ked ste si uz vyliali zlc, mohli by ste reagovat na argumenty, ktore napisal Miso Krippel.

     • 3.2.1.1.1
      Tomas says:

      Pan ale zabudol dopisal ze za 25 rokov ich vlady…Ja len vypichnem napr. Slaviu. To fakt? Vsak pani z KDH tvrdili ze tam chodi 10 ludi ze naco sa to ide rekonstruovat(slavia bola v ubohom stave podotykam), vypichnem aj namestie ktore im ponukol pan Trnka ze ho spravi za svoje…Ale ceresnicka je zimny stadion o ktorom tvrdili ze je v dobrom stave ale opak je pravdou. KDH zanechalo mesto s modernizacnym dlhom okolo 50 mega to hovori za vsetko pan argument.

 4. 4
  Miro says:

  Aha, lebo pán facebook primátor je otvorený všetkým názorom a v živote nikoho zo svojej stránky nezmazal :D jasne…

  Keď sa začne ukazovať alternatíva proti brade všetky jeho ovečky začnú pľuť jed okolo seba… ake nunu…

  • 4.1
   Adam says:

   Ja sa zas celkom bavim na tom, ako “alternativa proti brade” vie vytiahnut zakazdym len tu bradu, aktivitu na fb a nejake komunikacne deviacie, ale nic realne a zavazne co sa tyka fungovania mesta. Teda ak neratam tie weby, ktore splietaju tak zufalo, ze by sa pod to ziaden normalny novinar nepodpisal a tak su radsej anonymne.

   • 4.1.1
    Eva says:

    Myslíš anonymné ako ty ?

    • 4.1.1.1
     Adam says:

     Ako ja, ty, Miro, a takmer vsetci v tejto diskusii. Internetova diskusia je nieco ine ako pokus o investigativnu zurnalistiku.

     • 4.1.1.1.1
      Larab says:

      Dalo by sa toho vytiahnuť viac ako dosť, ale vždy keď sa vytiahlo, tak tomu fanúšikovia Bročku aj tak neverili a ešte osočovali oznamovateľov. Veď tých problémov je veľa. Mnohé veci už vyšetruje aj polícia, NKÚ, či prokuratúra.

      Jeden problém je ten, že sa toho v meste naozaj málo urobilo a nechápem prečo voličom stačia vizualizácie budúcich plánov, keď v iných mestách v rovnakých intenzitách primátori postujú dokončené veci.

      A hlavne sa neriešia žiadne zásadné problémy mesta ako napr. zle fungujúci stavebný úrad, zúfalý stav mestskej polikliniky, problémy s mestskou políciou a tak by sme mohli pokračovať.

   • 4.1.2
    hugo says:

    Mesto funguje super. Založil som ho pred 4 rokmi. Dal som si kolečko po južnom, západnom, severnom a východnom obchvate, zaparkoval som v troch parkovacích domoch zadarmo lebo mám kartu Trnavčana, bol som pokosiť suchú trávu a poliať platany na Rybníkovej, povozil som sa v MHD ktorá jazdí každých 15 min., bicykel mám zamknutý v cykloveži ( alebo mi straší vo veži ) a svojím ksichtom som kultúrne obohatil fajsbúk . Nebuďte nevďační.

    • 4.1.2.1
     volby says:

     Hugo 100 bodov.
     Najviacej sa smejem,jak si tu vyčítajú mazanie oponentov. :-D

    • 4.1.2.2
     Jan says:

     Hugo a to sľúbil Brocka?A k mazaniu na FB.Brocka maze takých ktorí sa chovajú dosť nevhodne. Za to Mráz len za názor. U Brocku na FB nájdeš aj veľa negatívnych komentarov. Za to u Mraza sa záhadne strácajú. …No nič príde Mráz a zápchy v meste skončia a určite dokáže vybaviť obchvat. …..D

    • 4.1.2.3
     Tim says:

     @Hugo. To uvádzané striedanie dopravných prostriedkov je fascinujúce, možno až metúce.

     Keď však zostaneme pri zemi a zorientujeme sa, tak zistíme, že úplne kľudne sa je možné povoziť na MHD, ktorá jazdí každých 15 minút.

     Je to realita tam, kde to má zmysel a kde je koho v tých autobusoch voziť.

   • 4.1.3
    Matej says:

    Je len zábavné, že niekto tu poukazuje na minimálne divné praktiky/obchody, a “trnavskú verejnosť” trápi najviac to, že sa autor nepodpísal.

    Asi bude mať na to dôvod…

    • 4.1.3.1
     Adam says:

     Kazdopadne si za tym nestoji, ked sa nepodpise. Jedine ze by sa bal nejakych “Bradatych muzov”

    • 4.1.3.2
     záhada says:

     Áno Matej také anonymné nezmysly dokáže napísať aj žiak základnej školy.Teda divné anonymné praktiky sa dejú..a polícia stále nič nevyšetruje..

 5. 5
  Norbert Pavlús says:

  Pán Mráz, držím Vám palce! Môj hlas máte.

 6. 6
  Matej says:

  Je dobré, že bude z čoho vyberať :)

 7. 7
  Vavrinec z Hornej Marikovej says:

  To ozaj je z coho vyberat. Hlavne pan Pikna, to je eso. Byvaly smetiar a katechet.
  U nas v Hornej Marikovej sa hovori, ze zajtra ohlasi kandidaturu na primatora Peter Tomecek.

 8. 8
  Blazkova says:

  Fuzak ma dovolenku?

 9. 9
  bíreš says:

  Ten Mráz tam má iba inženírof a dochtorof.
  A ščul čo my bíreši, ožralci a chrapač nás do bude volit ?

 10. 10
  Tim says:

  FB príspevok Ľudmila Micháliková:

  „Ak by sa to zadarilo a autobusy mestskej hromadnej dopravy mali hustejšiu časovú frekvenciu a dokonca by boli “zadarmo”,Trnava by bola dýchteľnejšia a premávka áut obmedzenejšia a normálna.Lebo to čo teraz je na cestách v TT je katastrofa.Peši sa skôr dostanem z jedného konca Trnavy na druhý.Ulica Dohnányho je momentálne kapitola sama o sebe a žere nervy všetkým…… „

  Bolo by možné konkretizovať, kde a kedy by pri MHD bola vhodná hustejšia časová frekvencia a tiež, z ktorého konca Trnavy na ktorý druhý sa dostanete skôr peši ako autom alebo s MHD?

  Napr.viete o tom, že momentálne tam, kde to má zmysel, jazdí MHD cca 12 hodín do dňa cca každých 15 minút ?

 11. 11
  Števka says:

  Ja budem voliť toho, kto do volieb zriadi autobusovú linku/ stále premávajucu/ po uliciach Šrobárová, Hospodárska, Kollárova, Hlboká ,Rýbniková a opäť Šrobárová.
  A vôbec by nemusela byť zadarmo. Môže mať aj č.66

  • 11.1
   Labakan says:

   Je to koncepcia MHD navrhnutá útvarom hlavného architekta pred 30 rokmi pod vedením myslím ing. Kánikom, dopravným inžinierom alebo ing. architektom Horákom, avšak k jej smole neprijatá diletantami v poslaneckých laviciach. Je najlacnejšia a občanom poskytujúca pohodlie a najrýchlejšú cestu do cieľa. Ja by som navrhol č. 0.

   • 11.1.1
    Števka says:

    Ja neviem kto sú tí páni, pred 30 rokmi som bola batoľa. Viem ,, že takáto linka by pomohla ľudom v prístupnosti k potrebným cieľom / stanica, okresné úrady, nemocnica,poliklinika, školy /.Prečo to neskúsiť ?

    • 11.1.1.1
     Milan Horák says:

     Vazena Stevka,
     dakujem za Vas nazor. Pravidelne som bol na tomto portali negativne vykreslovany,hlavne pred poslednymi volbami v roku 2015. Kedze Vasa reakcia je vynimka, dovolte osobne zareagovat. Pan ing Kanik pracoval na Utvare architekta mesta Trnavy 20 rokov ,neskor na mestskom urade ako veduci useku mestského architekta-vystudovany dopravny inzinier navyse urbanista, vela som sa od neho naucil. Ja pracujem pre mesto od 2.8.1983 a od roku 1997 do roku 2016 som zodpovedal s kolegami za uzemny rozvoj Trnavy na mestskom urade/ to len pre Vase info/ A teraz k autobusom – mesto Trnava je bodove sidlo ma velmi dobre podmienky pre dobre fungujuci system verejnej dopravy- ma plne funkcny vnutorny mestsky okruh s moznostou vytvorenia preferencnych pruhov vyrazne skracujúcich casove intervaly pre obsluzenie vsetkych uradov a institucii, ma z dvoch tretin vybudovany stredny mestsky okruh,co je vyborne pre prepojenie jednotlivých mestských casti no a zatial polovicu vonkajsieho okruhu/obchvatu/.Toto je velka vyhoda oproti ostatnym uzemne roztiahnutym sidlam a dava predpoklad, ze by mohol byt vytvoreny taky model verejnej dopravy, pri ktorom by sa vyrazne odbremenilo dopravne zatazenie ulic,skratili by sa intervaly medzi jednotlivými zastavkami a verejna doprava by sa tym stala atraktivnou pre obyvatelov. O rozvinutie tejto koncepcie sme sa pokusali aj pri poslednej optimalizacii autobusovej dopravy v roku 2013- neuspesne. Kedze spolocnost sa vyvija, mozno pride doba aj v Trnave, kedy bude tento navrh opraseny ,dopracovany a vyhodnoteny v úzkej sucinnosti odbornikov so spolocnostou zabezpecujucou sluzby verejnej dopravy v Trnave. Ak by výsledkom bolo preukazatelne zlepsenie efektivosti a funkcnosti dopravného systemu, samozrejme by to velky prinos pre dalsi rozvoj Trnavy a ja tomu drzim palce. Zostavam s pozdravom.

     • 11.1.1.1.1
      odpoved Milan Horák says:

      Milan Horák – wau , brilantné

     • 11.1.1.1.2
      Bezdomovec says:

      Milan, Milan ty si nepoučiteľný. To všetci vieme že je to najlepšie riešenie a ako píšeš z dvoch tretín hotové. Takže dobré a lacné riešenie a kto by ho už len chcel. Takmer žiadny priestor na malé domov, na kakavko a tancujúce koláčiky.

     • 11.1.1.1.3
      Tim says:

      K strednému okruhu.
      Môžeme o tom podiskutovať, aká je situácia teraz a čo s tým do budúcna.

      Jeho súčasťou sa stala aj Cukrová ulica a z pohľadu Kopánky bolo prekliatím vybudovanie mostu cez Trnávku pri bývalom Milexe. Obetovaní boli obyvatelia hlavne esíčka na Hajdóczyho, Slnečnej, Kukučínovej a Ustianskej ulice. Trasa sa stala zo západu skratkou k obchvatu na napojenie pri Špačinskej, resp. výstup do dedín von z Trnavy. Táto zväčša tranzitná doprava by mala ísť od Trstínskej cez obchvat.

      Druhá vetva je tranzit zo západu do nákupných stredísk pri Piešťanskej ceste.

      Na časti Hajdóczyho od Cukrovej smerom k UCM bola doprava utlmená pravdepodobne vďaka vplyvným kontaktom na vhodných miestach.

      Prepojenie Cukrovej mohutnou komunikáciou cez „štvrť Cukrovar“ s Rybníkovou (podporilo by trasu cez Bučiansku k nákupným strediskám a k obchvatu) zostalo iba na papieri, podľa plánov sa tade už malo jazdiť a čiastočne odbremeniť vyústenie Cukrovej na Hajdóczyho.

      Tretia, neprimerane zaťažená vetva, nesúvisiaca síce s mostom pri býv. Milexe, ale s nevyužívaním obchvatu pri príjazde do/odjazde z TT od severu je trasa Špačinská, Saleziánska, Veterná, Clementisova a rozptyl ďalej.

      A ešte, ak sa to podarí, bude aspoň južný obchvat vybudovaný ako reálny štvorpruh ?

     • 11.1.1.1.4
      stará garda says:

      Pán Horák v prvom rade vám chceme poďakovať za vaše celoživotné dielo čo sa týka Trnavy. My stará garda vieme čo ste pre mesto Trnava spravili a veríme, že ešte spravíte. Veľmi si toho vážime a ďakujeme vám. Vieme aj o tom, ako sa k vám špinavo aktuálny principál a jeho lokaji chovajú.
      Stará garda neustupuje a stará garda sa nikdy nevzdáva !
      Mohutne mobilizujeme skutočných trnavčanov a spravíme všetko preto, aby sme sa navždy zbavili týchto parazitov.

      • 11.1.1.1.4.1
       KDH volič says:

       Mohutne mobilizujme aj dalej. Karta sa obratila. 7 protikandidatov dokazuje obrovsku nespokojnost. Len primatorov FB hovori o inom. Asi zacneme ratat kolko trolov tam ma a kolkym vymyslenym profilom dakuje, za to ako ho pochvalili, za vsetko co urobil pre Trnavu. Stred a to co je napravo a aj to co je nalavo sa musi spojit proti tomuto oportunistovi. Je to vymysleny produkt marketingu a ludi ako byvala dekanka na FMK UCM a napriek jeho velkym snom na zaciatku, zaver ma jasnu podobu. Kral je nahy a povedali to o nom uz traja kandidati na primatora. A povedia to aj dalsi traja.

      • 11.1.1.1.4.2
       Hans says:

       Počúvaj ma primitív, tak nám napíš ako sa tu pánovi Horakovi chovajú. A parizit si ty a nikto iný! To ta v kostole nenaučili chovať?

 12. 12
  anča says:

  Žasnem nad tým, že je možné aby mestskí poslanci klamali v priamom prenose na MZ.
  Na záver sa riešilo povolenie na oddávanie – svadby z dôvodu že vraj je veľa svadieb na rôznych miestach atd. Istý Uhlík sa ale priznal, že on chce iba jednorázovo oddávať svojho kamoša z mokrej štvrte, ale viac nemá záujem a preto sa muselo hlasovať a klamať v uznesení.
  Všetci poslanci tam iba čučali a kukali a nevadilo im, že si tento Uhlík robí z mesta trhací kalendár. Fakt fraška.

 13. 13
  Svadba says:

  Na budúcom zastupiteľstve by mohli zvyšní 30 poslanci požiadať o možnosť sobášiť, lebo sa im ženia a vydávajú kamoši, sobášilo by sa v hale Družba, v Mestskej veži, na železničnej stanici, vo Vodojeme, v Amfiku, na poštách, na autobusových zástavkách, a kto si prinese vanu na radnicu , môže byť sobášený aj v nej.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.