reklama

Aká bude kultúra na jarmoku? Pozrite si kompletný program

Kultúrny program Tradičného trnavského jarmoku 2014 sa odohrá na Trojičnom námestí a v Bernolákovom sade.

Hlavné pódium bude umiestnené v dolnej časti námestia pri fontáne. Promenáda bude dejiskom už piateho ročníka obľúbenej akcie Stredovek pod hradbami.

Program jarmoku otvorí v piatok 12. septembra popoludní predstavenie Túlavého divadla, kultúrnu časť uzavrie v nedeľu 14. septembra večerný koncert Bystrík bandu a Roba Pappa.

Za headlinerov TTJ 2014 možno považovať originálne multinárodnostné zoskupenie Cosmonautix a skupinu Vidiek.

jarmok-stage

Ilustračné foto

Stredovekú dedinu pod hradbami v réžii trnavskej agentúry Hector sprístupnia v piatok o 9. hodine ráno. Vyvrcholením programu prvého dňa bude galaprogram šermiarov so začiatkom o 19. hodine.

Počas dvoch dní spoznajú návštevníci Promenády život v stredovekej dedine, zastrieľajú si z luku, ochutnajú historické jedlá, vidieť môžu aj remeselníkov, kaukliarov, šermiarske, žonglérske a tanečné vystúpenia.

Lákadlom piatkového programu na Trojičnom námestí bude bubenícka šou a karnevalové rytmy zoskupenia Batatimba. Vrcholom úvodného dňa bude koncert origináneho multinárodnostného projektu Cosmonautix, ktorý tvoria Rus, Kazach, Nemec a Ukrajinec. Svoju hudbu označujú za „ruský balalajkový speedfolk“.

Sobotňajší program odštartuje na hlavnom pódiu už o 10. dopoludnia tanečnými vystúpeniami, večer sa na námestí postupne vystriedajú česká reggae kapela The Spankers, spomínaní Vidiek a na záver energickí muzikanti z Fuera Fondo.

Nedeľa na jarmočnom námestí bude patriť ľudovej hudbe, cimbálkovke, folku aj popu v podaní Bystrík bandu s Robom Pappom.

Na konci článku si môžete pozrieť kompletný kulúrny program tohtoročného jarmoku.

S prácou a výrobkami remeselníkov a ľudových umelcov sa zoznámia návštevníci jarmoku od štvrtka do nedele, vždy počas celého dňa.

Stánky majstrov ľudových remesiel budú rozmiestnené na pešej zóne, Trojičnom námestí a Divadelnej ulici.

Kompletný program TTJ 2014
(pre zväčšenie kliknite na obrázky):

ttj-plag-program-1

ttj-plag-program-2

Ulož ako PDF
Napísal 3. septembra 2014 15:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.