reklama

Samospráva plánuje humanizovať sídlisko Zátvor, na názor sa chce pýtať aj obyvateľov

Trnavská samospráva pripravuje projekt rozsiahlej humanizácie verejných priestranstiev na sídlisku Zátvor.

Projekt bude zrejme realizovať postupne v priebehu nasledujúcich rokov. V aktuálnej fáze pripravuje mesto Trnava prostredníctvom dodávateľa vypracovanie projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie a realizáciu zámeru.

Projekt bude orientačne vychádzať z podkladov ideovej štúdie, ktorú si mesto nechalo vypracovať pred časom.

Riešené územie vnútrobloku sídliska Zátvor je ohraničené ulicami Saleziánska, Veterná, Olympijská, Poštová.

zatvor
Sídlisko Zátvor

Skvalitnenie života obyvateľom sídliska má priniesť celková úprava plôch zelene, výsadba nových stromov a záhonov, obnova spevnených plôch, plánuje sa výstavba cyklochodníka, umiestnenie nového mobiláru, lámp verejného osvetlenia, rekonštrukcia povrchov asfaltových ihrísk či vybudovanie nových chodníkov.

Na to, akú funkciu by mali jednotlivé plochy na Zátvore spĺňať, sa chce mesto pýtať aj samotných obyvateľov formou jednoduchej ankety.

V prípravnej fáze je v pláne “zrealizovať a vyhodnotiť jednoduchý anketový prieskum medzi obyvateľmi a nájomníkmi bytových domov v okolí spevnených asfaltových plôch za účelom získania väčšinového názoru pre funkčné a vecné riešenie vymedzeného územia”.

Na základe vyhodnotenej ankety a pôvodnej štúdie vypracuje dodávateľ projektovej dokumentácie zjednodušený grafický ideový návrh funkčno-priestorového členenia územia, ktorý bude po schválení mestom podkladom pre projekt.

Ulož ako PDF
Napísal 16. septembra 2014 8:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

22 komentárov pre “Samospráva plánuje humanizovať sídlisko Zátvor, na názor sa chce pýtať aj obyvateľov”

 1. 1
  duch svaty says:

  To je samosprava zlata ze si spomenu aj na Zatvor a nahodicka ze zrovna pred volbami. Lumpi!

  • 1.1
   Flego says:

   Ale šak nebuc puntičkár, jaké pred volbama, hlavné že je. Šak sme šeci trnafčané, tak jaké dzelení na lavicu a pravicu a neutrálov. Šak už aj do Trnavy došla tá americká demokracia, aj kaménky si možete natret s lubovolnú barvu aj k Zátvoru sa vyjadriť tak čo by ste sceli ??? Celé 4 roky ste sa sceli k čemusik vyjadruvat: k ceste cez lesopark, k výstavbe na vodnom zdroji, k City Aréne, k obchodom v nemocnici, pumpe na Špačinskej, k blatovým cestám v okolí stavby, k TT Komfortu, k reklamným lavičkám, k divnej zámene 3 hektárov pozemkov chlapcom z Koniarekovej atď atď. Takže sa láskavo vyjadrite zakál mošte, lebo po volbách budete zas držat hubu jak doščúlka :-)))

 2. 2
  Flego says:

  Slzy sa mi tisnú do očí od dojatia !!! My, bezvýznamný plebs, úbohý hmyz pod nohami našich mocipánov sa budeme môcť k niečomu vyjadriť !!! Naozaj úžasné ako sa 60 dní pred voľbami svet mení. Páni sa blahosklonne obzerajú a hľadajú občana s ktorým chcú spolupracovať………….

  • 2.1
   duch svaty says:

   ono je to este smiesnejsie ked si zoberes fakt ze kopanka, vodaren, zatvor je fakt velky obvod. A ked si odmyslis pumpu v parku a super reklamne lavicky tak sa tu za 4 roky neurobilo absolutne nic. sorry urobilo, mini tesco na hlinach :)

   • 2.1.1
    hej hou says:

    Mal si nieco vymysliet Matej!

   • 2.1.2
    zanet says:

    ked si vezmes, tak samosprava neinvestovala tymto sposobom okrem druzby do ziadneho sidliska /neratam parkovacie miesta/. teraz dokoncuju prengo, zlepsili verejne priestranstvo ma spartakovskej, humanizuju linku a planuju zatvor. tie sidliska to potrebovali ako sol a uz davnejsie..

    • 2.1.2.1
     Klobucnik says:

     Prengo este ani nedokoncili a uz sa devastuje… Kto sa koho pytal ake hracie prvky tu budu? Bola niekde vizualizacia?nic nic.. Naco sem davali krby? Naco kruhove kvadre okolo steomov podsvietene ledkami… Hamba a fuj uz dnes su ledky odmontovane povytrhane a polovica nefunkcna… Posilovacie prvky spinave jak praca kose preplnene okolo kosov bordel plot oddelujuci kolajnice rozpleteny na viacerych miestach a momentalne opat ledabolo akoze spleteny… Jedine do som tu chcel bol kamenny ping pongovy stol a ani ten sem nedali hlavne ze top blbinky su tu a uz su nefunkcne alebo nepouzitelne ale inak vsetko na jednotku

     • 2.1.2.1.1
      zanet says:

      ale to nie je vec samospravy, ale vec ludi, ze nieco devastuju a nevazia si to…druha vec je pripadna nekvalita, co posudit neviem..

    • 2.1.2.2
     zanet says:

     komu sa konkretne nepaci, ze sa KONECNE investuje do sidlisk? :D to nebola chvala samosprave, skor ze bolo nacase. ze je to pred volbami?…nech je to kedykolvek! kto sa zaujima, vie, kto co robi pocas 4 rokov.

 3. 3
  Lifelike says:

  ja by som bola za to, aby sa dobudovali prirodzené chodníky … tak ako ľudia naozaj chodia …. Ked som dala pre pár rokmi žiadosť na Mesto o vyriešenie priechodu medzi dvomi činžiakmi tak tam Mesto vysadilo jeden či dva kríky ….. akože to malo zabrániť ľudom tadial prechádzať. ….keby tam bol chodníček zo zámkovej dlažby, tak by bol svätý pokoj …takto sa ten vyšľapaný chodník viac a viac rozširuje. Jeden človek z desiatich pôjde po chodníkoch v pravom uhle.

 4. 4
  Lifelike says:

  A ešte niečo: žiadne lavičky! Mali sme jedinú a kým ju nezničili, tak na nej sedávali a do noci vykrikovali pubertiaci alebo bezďáci. Stačí, že v lete vykrikujú do noci z boku Tesca a normálny človek sa ani nemôže vyspať do roboty. LAVIČKY NIE!!

 5. 5
  Justina says:

  https://www.trnava-live.sk/2014/04/01/na-clementisovej-vyburaju-poskodene-ihriska-nahradi-ich-travnik/

  Sem sa pozri, na nazor sa nikoho nepytali
  a lavicky osadili (nechceme ich).

  Vysledok?

  Vyrastkovia na nich v noci vykrikuju- Ty k…t, Ty p..a
  a spat sa neda.

 6. 6
  Lifelike says:

  Budem sa opakovať, ale ….. LAVIČKY NA ZÁTVORE NIE!!!!!
  Sedávali tam decká, ktoré ani netuším odkiaľ sú. Do noci hulákali. Alebo tam ráno boli porozhadzované plastové aj sklenené fľaše a ďalší bordel. Lavičku úplne zdevastovali až to asi niektorý náš sused úplne zrušil. Za čo tomu, mne neznámemu, úprimne ďakujem.
  Chápem, že keď sú rodičia s deťmi vonku, tak by si radi niekam sadli, ale potom to do hlboko do noci počúvať…..

  • 6.1
   Aladin says:

   Cez deň lavičky áno, v noci zasa nie? To chceš, aby chodila čata robošov? Heh pekná schizofrénia. Furt len frvlať a frflať. Mi sme za tie lavičky a včul sa rozkrájaj. Dve hodiny stáť pri deťoch ako sa hrajú tiež nieje zábava. Ak ti tam hulákajú decká volaj políciu, my sme si spravili okolo bytovky poriadok. Pár krát tam prídu poliši a výrastkovia sa tam už neukážu.

   • 6.1.1
    Lifelike says:

    Pýtali sa ma na môj názor, tak som napísala. Ja (ako ja osobne) lavičky nechcem, ale ak sa väčšina ľudí vyjadrí ZA lavičky, tak nech sú. Ja som ochotná sa podriadiť väčšine, ale vec sa má tak že väčšina na všetko se.ie a keď sa niečo urobí (alebo neurobí) tak je zrazu tooľko múdrych ľudí. Zrazu každý vie, čo sa malo a ako sa to malo urobiť.
    Ver mi, že viem o čom píšem …. stretávam sa sa s tým osobne.

    • 6.1.1.1
     Aladin says:

     Tak prečo potom nezavoláte policajtov, keď Vám hučia pod oknami, ale radšej ste proti lavičkám? Nerozumiem, ale nechajme to tak, to bolo tiež len na zamyslenie.

  • 6.2
   jojo says:

   co si ludia vychovaju to maju :D

 7. 7
  Ľubomír Varačka says:

  Želám iniciátorom krásne a úspešné roky
  a ďakujem nielen za ponuku obnovy sídliska Zátvor, vážim si aj návrh a ponuku hlasu ľudu sídliska, nás, ktorí sme okusovali sídlisko ako stavenisko v roku 1983, s MÚ Trnava, ale niekedy aj sami kultivovali na súčasnú vysokú úroveň, preto ďakujem za záujem o nás, lebo sa nás zámer bytostne týka a rád prispievam skromnými postrehmi.
  Moje návrhy znejú:
  1. zvážiť vybudovanie chodníkov všade tam, kde je to len možné podľa vychodených trás,
  2. opraviť chodník zo zámkovej dlažby v diagonále námestia medzi vchodmi Veterná 31 – 36, pretože keď naprší, z chodníka je vaňa s vodou a vtedy je chodník nepoužiteľný (na vyžiadanie rád poskytnem snímky),
  3. ponúknem vhodné dve miesta na asi 20-24 parkovacích miest pri spoločnom dome Veterná 31-33 (na vyžiadanie poskytnem skicu, alebo predvediem osobne),
  4. odporúčam posúdiť oprávnenosť parkovania priamo pri vchodoch a spoločných domoch (na príjazdových chodníkoch) z bezpečnostných rizík – obmedzenie prístupu vozidlám služieb záchranných, hasičom, polícii, riziko požiaru, či explózie vozidla a v zime večný problém odhrnutých chodníkov od snehu, či ľadu, na ktoré vodiči poobede bezohľadne zaparkujú osobné vozidlá. Môj návrh znie: “Pozdĺž spoločného domu zo strany vchodov a/alebo vytipovaných bezpečnostných zón v celej jeho dĺžke neprerušovane zabezpečiť zákaz státia.”
  Srdečne ďakujem
  Trnava 18.9.2014

  • 7.1
   duch svaty says:

   nepride Vam divne ze zaujem a ponuka prichadzaju dva mesiace pred komunalnymi volbami? Teraz sa idu pytat na nazor ludi? Zrazu? Ked sa mohli pytat na nazor ludi ohladom nakupneho centra v nemocnici tak to poslanci co maju vacsinu v zastupitelstve odbili tym ze sa jedna o predvolebnu kampan.

   Spominali ste ze ste sidlisko sami kultivovali. A to je presne cesta, ktorou treba ist a to ze komunity ludi zijucich na tom danom sidlisku by sa mali aj svoje okolie starat. Potom mozno nebudeme pozerat ako puci ked prideme do rakuska alebo svajciarska kde je to uplne bezna zalezitost.

   Vsetky Vase pripomienky su vecne a na mieste ale nespoliehajte sa prosim na to ze sucastne vedenie mesta ich bude brat do uvahy. Mozno este pred volbami sa Vam niekto ozve a podakuje a povie ze to urcite budu brat na zretel, ale toto sucastne vedenie mesta uz viac krat ukazalo ze im je ukradnute co si jeho obyvatelia myslia :)

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.