reklama

Samospráva plánuje humanizovať sídlisko Zátvor, na názor sa chce pýtať aj obyvateľov

Trnavská samospráva pripravuje projekt rozsiahlej humanizácie verejných priestranstiev na sídlisku Zátvor.

Projekt bude zrejme realizovať postupne v priebehu nasledujúcich rokov. V aktuálnej fáze pripravuje mesto Trnava prostredníctvom dodávateľa vypracovanie projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie a realizáciu zámeru.

Projekt bude orientačne vychádzať z podkladov ideovej štúdie, ktorú si mesto nechalo vypracovať pred časom.

Riešené územie vnútrobloku sídliska Zátvor je ohraničené ulicami Saleziánska, Veterná, Olympijská, Poštová.

zatvor
Sídlisko Zátvor

Skvalitnenie života obyvateľom sídliska má priniesť celková úprava plôch zelene, výsadba nových stromov a záhonov, obnova spevnených plôch, plánuje sa výstavba cyklochodníka, umiestnenie nového mobiláru, lámp verejného osvetlenia, rekonštrukcia povrchov asfaltových ihrísk či vybudovanie nových chodníkov.

Na to, akú funkciu by mali jednotlivé plochy na Zátvore spĺňať, sa chce mesto pýtať aj samotných obyvateľov formou jednoduchej ankety.

V prípravnej fáze je v pláne „zrealizovať a vyhodnotiť jednoduchý anketový prieskum medzi obyvateľmi a nájomníkmi bytových domov v okolí spevnených asfaltových plôch za účelom získania väčšinového názoru pre funkčné a vecné riešenie vymedzeného územia“.

Na základe vyhodnotenej ankety a pôvodnej štúdie vypracuje dodávateľ projektovej dokumentácie zjednodušený grafický ideový návrh funkčno-priestorového členenia územia, ktorý bude po schválení mestom podkladom pre projekt.

Ulož ako PDF
Napísal 16. septembra 2014 8:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Samospráva plánuje humanizovať sídlisko Zátvor, na názor sa chce pýtať aj obyvateľov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.