reklama

Zanedbané priestranstvo za Merkúrom mesto obnoví

Neusporiadaný a zanedbaný priestor na ulici Andreja Kubinu za Merkúrom dostane nový šat.

Technicky opotrebované betónové plochy slúžili za socializmu ako odpočinková zóna, už dávnejšie však svoj účel neplnia.

Mesto Trnava pripravuje modernizáciu a stavebné úpravy verejných priestorov. Po odstránení rozpadávajúcich sa spevnených plôch a betónových podstavcov na sedenie príde k revitalizácii v podobe vybudovania nových plôch zelene, spevnených plôch a zadefinovania parkovacích plôch a riešenia dopravy.

kubinu-merkur
Plochy za Merkúrom sa dočkajú obnovy

Štúdia vypracovaná mestom počíta aj s výsadbou stromov, inštaláciou jednoduchej vybavenosti a nového verejného osvetlenia.

V súčasnej fáze hľadá mesto prostredníctvom verejnej súťaže dodávateľa projektovej dokumentácie. Rekonštrukcia zóny by sa mohla uskutočniť v druhej polovici tohto roka.

Financovanie investície je zabezpečené z prostriedkov mestského rozpočtu, predbežne sa počíta s nákladmi vo výške 30-tisíc eur.

studia-kubinu

Štúdia: MsÚ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2014 14:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.