reklama

Nový primátor a poslanci zložia sľub 12. decembra na radnici

AKTUALIZOVANÉ 19. novembra o 16:45 hodine

Slávnostný sľub nového primátora Trnavy Petra Bročku a poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Trnava vo volebnom období 2014 – 2018 sa uskutoční napokon v konferenčnej sále trnavskej radnice v pôvodne avizovanom termíne 12. decembra.

Uvoľnenie pôvodne zamýšľaného priestoru auly Materiálovotechnologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Trnave na Paulínskej ulici univerzita nevedela s dostatočným predstihom potvrdiť kvôli vlastným aktivitám, ktoré sa tu uskutočňujú.

“Mesto sa preto rozhodlo usporiadať ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva vo vlastných priestoroch. Dátum je stanovený na piatok 12. decembra, presný čas zasadnutia bude oznámený s dostatočným predstihom,” uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Priestrannejšiu aulu využíva mesto pri ustanovujúcich zasadnutiach z kapacitných dôvodov. Na ustanovujúcej schôdzi sa schádzajú odchádzajúci aj noví poslanci, radnica pozýva aj ďalších hostí.

Mesto zabezpečí zo zasadnutia online prenos na internete, tak ako je zvykom už niekoľko rokov aj pri riadnych zasadnutiach MZ.

bosnak-butko
Pred štyrmi rokmi prijal na slávnostnom zasadnutí MZ primátorské insígnie V. Butko od svojho predchodcu Š. Bošnáka

Ustanovujúce zasadnutie zvoláva primátor zvolený v predchádzajúcom volebnom období tak, aby sa uskutočnilo do 30 dní od vykonania volieb.

Na úvod sa stretnú na radnici poslanci, ktorí vykonávali mandát vo volebnom období rokov 2010-2014. Záverečný príhovor prednesie končiaci primátor Vladimír Butko.

Prevzatím oprávnenia o zvolení a slávnostným sľubom sa oficiále ujmú svojich mandátov poslanci. Nový primátor prevezme od svojho prechodcu primátorské insígnie.

Svoju pozíciu v mestskom zastupiteľstve obhájilo v komunálnych voľbách 10 poslancov, funkciu poslanca bude v nasledujúcich rokoch vykonávať aj V. Butko.

Do termínu slávnostného zasadnutia by mohli byť známe aj mená nových Bročkových viceprimátorov.

Ulož ako PDF
Napísal 19. novembra 2014 10:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

25 komentárov pre “Nový primátor a poslanci zložia sľub 12. decembra na radnici”

 1. 1
  hamilton says:

  prečo zrejme? , ten datum je už viac, ako týždeň stanovený

 2. 2
  VION says:

  ten pan v lavo na foto tam uz tiez nemusel byt. skoda.

  este mu treba kolko domov postavit ? alebo VIonu a ostanym nasim kolkym treba este pomoct ?
  dozorne rady, ake funkcie nam este treba ? pozemky ?

  dufam, ze nebude viceprimatorom.
  prosim prosim.

 3. 3
  sanitar says:

  No ak by sa mal stať pán Butko novým viceprimátorom, tak to už by bol gól roka. Človek, ktorý ako nedávno povedal niečo v tom zmysle, že on už hneď po voľbách vedel, že nechce byť primátorom by naraz bez hanby zobral funkciu viceprimátora, tak to už by chcelo poriadny žalúdok.

 4. 4
  Adriana Pekarcikovs says:

  Nebojte sa,urcite to nehrozi.

  • 4.1
   peter says:

   a to vy uz dopredu viete co hrozi a co nehrozi ?
   to je nechutne, zas nejake zakulisne dohody pred volbou ?
   tak to je teda fraska v priamom prenose ako to popisal tuto sam najtrnasparentnejsi:

   http://lepsiatrnava.sk/2014/04/30/volba-hlavneho-kontrolora-fraska-v-priamom-prenose/

   toto je ta lepsia trnava ? ta zmena ktoru sme chceli ?

   • 4.1.1
    peterko says:

    Ano, to je ona, ta zmena ktoru sme chceli :)
    Skoda, ze si nekandidoval Petrik, ty a tvoje nazory = velky prinos pre nase mesto. Jaj este nemas 18, ale potom urcite kandiduj – nabuduce. BTW. dokedy brigadujes? Do konca mesiaca, aby to nevyzeralo, ze si bol len predvolebny hejter?

    • 4.1.1.1
     peter says:

     18 som mal presne pred 21 rokmi. som podnikatel v it. na tt nemam ziadne podnikatelske vazby. nie son clenom ziadnej strany. a nemam rad populizmus a popapulizmus..

     • 4.1.1.1.1
      xz says:

      Chce to cas, aby ludia vytriezveli z tejto “zmeny”. Aj cisar pan mal krasne “saty”, az nakoniec male dieta na plne usta povedalo,ze je nahy.

      • 4.1.1.1.1.1
       jajo says:

       Zvlastne, ze zrovna tato rozpravka ta napadla. Co tak o troch grosoch? Ze z jedneho zijem, druhy odlozim a treti dam starsim? To uz sa ti na to hospodarenie Smeru nehodi co?

     • 4.1.1.1.2
      peterko says:

      Inak, uspesny podnikatel? Zvlastne, ze mas tolko casu na hejty v tychto diskusiach. Nejak si to neviem spojit s ostatnymi podnikatelmi v IT co poznam, ti sem ani nepachnu, nemaju kedy :)

      • 4.1.1.1.2.1
       peter says:

       stazovat sa nemozem, ide to velmi dobre

       • 4.1.1.1.2.1.1
        tictac says:

        otroci makajú za 350 a pán sedí pri kávičke a vypisuje na novom iphone 6?

        • 4.1.1.1.2.1.1.1
         peter says:

         otrok som ja, makam sam za 350.. :) a meky nemusim ;)
         chlapci ja vas chapem ze vam najviac vyhovuje clovek ktory skloni hlavu a nebude sa novej mladej generacii pozerat na prsty, resp. nebude mat na to cas.. ale tuto radost vam ja neurobim..

         brocka a jeho kumpani cele tie roky isli politikom a uradnikom po krku, teraz je cas aby sme isli po krku im

 5. 5
  sanitar says:

  Už pár dní tu prispievam a poviem Vám, že som absolútne znechutený najmä z tábora podporovateľov pána Bročku. Klikať mínusky a napádať hocikoho za hocičo a najmä za častokrát vecný a nikoho neurážajúci príspevok svedčí iba o jednom a to, že ak tí novozvolení poslanci predstavujú Váš obraz, tak s pánom bohom. Chalan kritizoval a chcel pre Trnavu zmenu. Vo voľbách dostal šancu to realizovať a tak prišiel čas prevziať zodpovednosť za kvalitu života 60 000 tisíc ľudí. Ak má na to a dokáže to, klobúk dole, ale ak len kritizoval a nevie kudy kam, tak to bude iná hanba a doplatia na to ľudia v Trnave. Prvý krok začal viac ako zle a to, že verejne priznal, že manažment úradu v prednostovskej stoličke je lepší ako má k dispozícií on. Samozrejme platí, že nikto z neba múdry nespadol, ale pozor netreba si to mýliť s nepripravenosťou. Ono zodpovednosť za toľko ľudí je strašne veľká úloha.

  • 5.1
   Lucy says:

   Ty tu riadne spletas, podla teba vyhral v sobotu volby a v utorok mal nabehnut a vyrazit dvere s celym mestskym uradom, alebo ako by si to presne urobil ty?
   Brocka pokial mi pamat tak daleko siaha, az do predvolebnej kampane tvrdil, ze na urade urobi audit. Tiez v jednej z TV diskusii povedal, ze vacsina uradnikov je na spravnom mieste – alebo nieco v tom duchu a ze ti, ktori nemienia pracovat na maximum musia odist. Takze vymeny cakaj na postoch, ktore nedopadnu v audite dobre.
   Ty odkial stale beries to s okamzitou celkovou vymenou menezmentu? A uz to tu nepises prvy krat, ked ta citam, mam trapny pocit, ze si dospely inteligentny clovek nevie vyvodit dve a dve z precitaneho. Staci ti taketo vysvetlenie, alebo mam pracne hladat linky na relacie a texty, kde to povedal alebo napisal? Alebo chce sa to niekomu panovi sanitarovi najst?

 6. 6
  sanitar says:

  – Efektívne nákupy
  – Férové výberové konania na miesta v samospráve
  – Spravodlivé prideľovanie bytov a miest v materských školách
  – Mestské podniky otvorené kontrole
  – Informovanie o hospodárení samosprávy
  – Odpolitizovanie Mestskej televízie Trnava
  – Otvorená online komunikácia s občanmi
  – Zapájanie občanov do rozhodovania samosprávy
  – Informovanie o rozhodovaní samosprávy

  Pane, toto je časť citácie z volebného programu. Ja sa pýtam, ak boli nákupy efektívne, ak boli férové výberové konania a podobne, aké že to opatrenia bolo potrebné prijať? Ja nikoho nevyhadzujem, ja len poukazujem na rozpor pred sobotou a po nej. Na tvoju časť reakcie “……. vyhral v sobotu volby a v utorok mal nabehnut a vyrazit dvere s celym mestskym uradom, alebo ako by si to presne urobil ty?” ti odpoviem jednoducho a mal by si to vedieť, že v utorok ešte primátorom nie je a teda personálnu politiku riešiť nemôže.

  • 6.1
   sanitar says:

   A zabudol som dodať: Ja mu držím palce, ale ľudia ho volili ako nádej na zmenu, tak ho prosím nech ich nesklame.

   • 6.1.1
    riso4 says:

    Skvelá obhajoba – evidentne tieto skvelé myšlienky z programu písal niekto, kto nemá znalosť o práve, právnych normách, smerniciach pre samosprávu a jej činnosť.
    – efektívne nákupy : verejné obchodné súťaže, či elektronické aukcie — aká ešte väčšia transparentnosť existuje?
    – férové výberové konania : v komisii pre výber sedí minimálne 6 ľudí vrátane primátora, poslancov, pracovníkov úradu. Ale súhlasím, áno férové výbery. Teším sa na také a dúfam, že nový primátor nastaví správnu mieru výberu
    – mestské podniky otvorené kontrole : akej kontrole preboha? Akože hocijaký občan príde na kontrolu? Mestský poslanci mohli na kontrolu prísť hocikedy, hospodárenie prechádzalo kontrolou hlavného kontrolóra, či odboru majetkového a komisiam MZ, kde boli a budú poslanci. Na úrad chodí kontrola z NKÚ pravidelne ročne a niekedy i viackrát. Účtovníctvo podlieha externému auditu i finančnej kontrole štátu. A ktorý zamestnanec si zoberie na tričko nejakú spreneveru…. Mestské podniky sú prístupné kontrole hocikedy!!!!! vedeniu mesta, poslancom!
    – informovanie o hospodárení samosprávy : aké? čo bude každému občanovi posielať mail a v domove dôchodcov vysvetlovať mestský rozpočet??? Kto má záujem o hospodárení mesta sa dočíta v rozpočte mesta a priemerný človek sa v ňom bezproblémov vyzná!
    -odpolitizovanie MTT : ako občan teda žiadam, aby v príspevkoch nedávali nového primátora, či viceprimátorov. Pri priamych prenosoch žiadam vykockovať každého poslanca a zmeniť mu hlas. Ďalšia brilantná citácia
    – online komunikácia : tak na toto sa náramne teším :D :D . Ja sa zapojím a kto ešte?
    – zapájanie občanov do rozhodovania : JA sa hlásim dobrovoľne! Poslancov nám netreba, stačí primátor -ten to zorganizuje a my budeme chodiť hlasovať. Je demokracia – na čo volíme svojich zástupcov z ľudu do pléna, keď bude musieť znova občan rozhodovať? Tak ich vlastne netreba!
    – informovanie o rozhodovaní samosprávy : online prenosy z rokovania MZ žiadam vysielať na veľkoplošných obrazovkách na každom sídlisku a nákupnom centre!!! Rovnako na druhý deň chcem dostať do schránky Novinky z radnice, kde budú všetky uznesenia a rozhodnutia z rokovania MZ. Keďže politický predstavitelia nebudú môcť ísť do MTT (kvôli odpolitizovaniu), tak redaktori MTT nech rozoberú každé uznesenie alebo k tomu treba urobiť diskusiu, či panel, aby občania mohli kibicovať do práce poslancov!

    “Sanitar” daj ešte nejaké citácie, nech ich môžem rozpitvať….
    Záverom – krásne a kvetnaté slová bez znalosti reality. Len toľko, kto chcel byť informovaný a mal záujem našiel o meste a jeho fungovaní všetko!
    A nie nepracujem na meste, nie som zo Smeru ani zo ŽOS-ky :D Som obyčajný pracujúci človek, ktorý sa zaujíma o mesto, v ktorom žije. Ľudia si zvolili experiment “Bročka” tak uvidíme čo to prinesie…

    • 6.1.1.1
     stres says:

     Ak je v MTT Behro / Smer / a Žitňanský / KDH / o akej objektívnej informovanosti táraš ?
     V TT máme napr. Fakultu masmediálnej komunikácie, nie je problém vytvoriť spoluprácu, dať priestor študentom a hlavne odborníkom. A samozrejme vymeniť Behra a Žitňanského /straníkov/ za odborníkov v oblasti žurnalistiky.
     Či pre Teba jadrový fyzik je lepší odborník na žurnalistiku.

     • 6.1.1.1.1
      riso4 says:

      počuj “stres” nestresuj — čo Behro a Žitňanský natáčali príspevky?? Ale opýtam sa inak – myslíš, že súčasný poslanci nebudú členmi dozornej rady MTT ??? Budú, lebo je to tak nastavené, aby poslanci mohli kontrolovať fungovanie mestskej TV. Chceš ju nechať ako samostatne fungujúcu sro? Tak v tom prípade nech jej zrušia príspevky z mestského rozpočtu a správa sa ako komerčná TV….hádaj dokedy takáto malá TV prežije….

      Spýtal si sa na MTT, či nespolupracujú s uvedenou fakultou? Tak to skús a počkaj si na odpoveď.

      A na tvoju otázku – hovorím, to aký novinári pracujú na Slovensku, tak niekedy aj ten jadrový fyzik vie lepšie pomenovať problémy a vyjadriť sa k veci ako niektorí písalkovia…

 7. 7

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.