reklama

Čísla hovoria, že neinvestujeme iba pre voľbami, hodnotí nový rozpočet primátor Trnavy

Trnavskí poslanci schválili návrh vyrovnaného rozpočtu mesta na rok 2014.

Rozpočet bežných príjmov je navrhnutý s prebytkom 1,8 milióna eur, kapitálový rozpočet bude v deficite 5,6 milióna eur.

Vyrovnané hospodárenie rozpočtu na budúci rok zabezpečí prebytok bežného rozpočtu a čiastočné použitie zdrojov z rezervného fondu.

Rozpočet v roku 2014 bude operovať na strane výdavkov aj príjmov v celkovej výške viac ako 48,5 milióna eur.

butko-MZ
Primátor Vladimír Butko počas rokovania zastupiteľstva

Máme vytvorenú dostatočnú rezervu v rozpočte bežných príjmov. Kapitálové výdavky sú viazané na skutočné prostriedky, ktoré má mesto aktuálne k dispozícii. Preto si myslím, že rozpočet na rok 2014 nemožno považovať za rizikový, skôr naopak,“ zhodnotila viceprimátorka Kvetoslava Tibenská.

Primátor Vladimír Butko považuje rozpočet mesta Trnava za jeden z najlepších na Slovensku.

Neviem, či má niektoré mesto po formálnej stránke lepšie pripravený rozpočet ako Trnava. Tento materiál pripravujeme prakticky počas celého roka a zahŕňame v ňom požiadavky občanov, poslancov, výborov mestských častí, pracovníkov mestského úradu,“ komentoval.

Trnavský primátor označil niektoré komentáre a názory obyvateľov mesta, že vo volebnom roku mesto investuje viac ako inokedy, za nepresné.

V roku 2011 sme vynaložili na kapitálové výdavky 5,5 milióna eur, v roku 2012 to bolo 12,2 milióna, v tomto roku to bude asi 6 miliónov eur a vo volebnom roku 2014 je navrhnutých na investičné akcie 8,4 milióna eur. V priemere počas celého volebného obdobia tak vynakladáme na kapitálové výdavky 8 miliónov eur. Z toho vyplýva, že výdavky na investičné akcie sú v Trnave rozložené proporcionálne,“ konkretizoval.

Ulož ako PDF
Napísal 10. decembra 2013 14:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Čísla hovoria, že neinvestujeme iba pre voľbami, hodnotí nový rozpočet primátor Trnavy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.