reklama

Čísla hovoria, že neinvestujeme iba pre voľbami, hodnotí nový rozpočet primátor Trnavy

Trnavskí poslanci schválili návrh vyrovnaného rozpočtu mesta na rok 2014.

Rozpočet bežných príjmov je navrhnutý s prebytkom 1,8 milióna eur, kapitálový rozpočet bude v deficite 5,6 milióna eur.

Vyrovnané hospodárenie rozpočtu na budúci rok zabezpečí prebytok bežného rozpočtu a čiastočné použitie zdrojov z rezervného fondu.

Rozpočet v roku 2014 bude operovať na strane výdavkov aj príjmov v celkovej výške viac ako 48,5 milióna eur.

butko-MZ
Primátor Vladimír Butko počas rokovania zastupiteľstva

Máme vytvorenú dostatočnú rezervu v rozpočte bežných príjmov. Kapitálové výdavky sú viazané na skutočné prostriedky, ktoré má mesto aktuálne k dispozícii. Preto si myslím, že rozpočet na rok 2014 nemožno považovať za rizikový, skôr naopak,” zhodnotila viceprimátorka Kvetoslava Tibenská.

Primátor Vladimír Butko považuje rozpočet mesta Trnava za jeden z najlepších na Slovensku.

Neviem, či má niektoré mesto po formálnej stránke lepšie pripravený rozpočet ako Trnava. Tento materiál pripravujeme prakticky počas celého roka a zahŕňame v ňom požiadavky občanov, poslancov, výborov mestských častí, pracovníkov mestského úradu,” komentoval.

Trnavský primátor označil niektoré komentáre a názory obyvateľov mesta, že vo volebnom roku mesto investuje viac ako inokedy, za nepresné.

V roku 2011 sme vynaložili na kapitálové výdavky 5,5 milióna eur, v roku 2012 to bolo 12,2 milióna, v tomto roku to bude asi 6 miliónov eur a vo volebnom roku 2014 je navrhnutých na investičné akcie 8,4 milióna eur. V priemere počas celého volebného obdobia tak vynakladáme na kapitálové výdavky 8 miliónov eur. Z toho vyplýva, že výdavky na investičné akcie sú v Trnave rozložené proporcionálne,” konkretizoval.

Ulož ako PDF
Napísal 10. decembra 2013 14:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Čísla hovoria, že neinvestujeme iba pre voľbami, hodnotí nový rozpočet primátor Trnavy”

 1. 1
  Palko says:

  To je síce pekné, že je to finančne rozložené primerane na celé obdobie, akurát ako občania to na konkrétnych veciach nevidíme. Takže 3 roky sa investuje do neviditeľných vecí a 1 rok do viditeľných.

  Lepšie by to bolo, keby mesto vypísalo všetky hlavné investície počas 4 rokov a vedeli by sme to aj skontrolovať so skutočným stavom v uliciach.

 2. 2
  duch svaty says:

  neinvestuju len pred volbami, ved ako sme sa docitali naposledy v paradnych novinach z dielne ZOS “Novinky” tu je sveta zit cele volebne obdobie. Pani viceprimatorka nam ozrejmila ze mesto investuje nemale prostriedky do zelene a jej udrzby, zrejme to len my sme slepi ze to nevidime.

  Tu hla pan primator (s obrovskymi pravomocami…) je este stale aktivny, alebo to len mne sa zdalo ze tri roky mu nebolo do reci? bolo ale len cez futbal…

  A tych paradzin co maju moci pani naplanovych stihnut do volieb ajajajaj, to lepsie miesto na svete ani nebude. A ked sa to vsetko podari tak kampan zavrsi viceprimator cestou mestom na streche vodneho dela a na namesti bude gulasik fajnovy a bromovy caj sa bude rozdavat!

 3. 3
  Ujo Palo says:

  Čo hovoria čísla?

  Výsadba stromov skutočnosť r. 2011 – 3963 eur
  Výsadba stromov rozpočet r. 2014 – 50 000 eur
  Humanizácia sídlisk skutočnosť r. 2011 – 129 000 eur
  Humanizácia sídlisk rozpočet r. 2014 – 655 500 eur

 4. 4
  Eduard says:

  Ujo Palo pekne si napisal, mas aj viacej toho na porovnanie?

 5. 5
  tictac says:

  Páči sa mi ako nad článkom beží reklama závesný záchod a dole fotka Butka.

 6. 6
  andrea says:

  mesto hospodari s prebytkom, ale na mimourovnovu cestu v kamenaci nemaju peniaze..

 7. 7
  gunoru says:

  pre trnavcanov by bolo uz davno prehladnejsie keby sa v percentach uvadzali kolko dostane miestna rodina xxxx rodinayyy a jej spriaznene firmy z mestskeho rozpoctu na rok 2014 a mestski poslanci sa nehrdili politickou stranou ale trickom miestneho rodinneho klanu za ktory pri kazdom jednani zastupitelstva lobuju.
  Trnavcanovi je blizsie ked vie ze ten poslanec ci jeho asistent zastupuje napr. Sandorovcov Nahlikovcov Mlkvych Kristofikov a ich rodina by mala by vdacna ze podielove dane trnavcanov im laskavo zaplatia aby oni robili za nase preniaze frajerov kdesy v teplych krajoch a nemali tam holu rit.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.