reklama

Čísla hovoria, že neinvestujeme iba pre voľbami, hodnotí nový rozpočet primátor Trnavy

Trnavskí poslanci schválili návrh vyrovnaného rozpočtu mesta na rok 2014.

Rozpočet bežných príjmov je navrhnutý s prebytkom 1,8 milióna eur, kapitálový rozpočet bude v deficite 5,6 milióna eur.

Vyrovnané hospodárenie rozpočtu na budúci rok zabezpečí prebytok bežného rozpočtu a čiastočné použitie zdrojov z rezervného fondu.

Rozpočet v roku 2014 bude operovať na strane výdavkov aj príjmov v celkovej výške viac ako 48,5 milióna eur.

butko-MZ
Primátor Vladimír Butko počas rokovania zastupiteľstva

Máme vytvorenú dostatočnú rezervu v rozpočte bežných príjmov. Kapitálové výdavky sú viazané na skutočné prostriedky, ktoré má mesto aktuálne k dispozícii. Preto si myslím, že rozpočet na rok 2014 nemožno považovať za rizikový, skôr naopak,“ zhodnotila viceprimátorka Kvetoslava Tibenská.

Primátor Vladimír Butko považuje rozpočet mesta Trnava za jeden z najlepších na Slovensku.

Neviem, či má niektoré mesto po formálnej stránke lepšie pripravený rozpočet ako Trnava. Tento materiál pripravujeme prakticky počas celého roka a zahŕňame v ňom požiadavky občanov, poslancov, výborov mestských častí, pracovníkov mestského úradu,“ komentoval.

Trnavský primátor označil niektoré komentáre a názory obyvateľov mesta, že vo volebnom roku mesto investuje viac ako inokedy, za nepresné.

V roku 2011 sme vynaložili na kapitálové výdavky 5,5 milióna eur, v roku 2012 to bolo 12,2 milióna, v tomto roku to bude asi 6 miliónov eur a vo volebnom roku 2014 je navrhnutých na investičné akcie 8,4 milióna eur. V priemere počas celého volebného obdobia tak vynakladáme na kapitálové výdavky 8 miliónov eur. Z toho vyplýva, že výdavky na investičné akcie sú v Trnave rozložené proporcionálne,“ konkretizoval.

Ulož ako PDF
Napísal 10. decembra 2013 14:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Čísla hovoria, že neinvestujeme iba pre voľbami, hodnotí nový rozpočet primátor Trnavy”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.