reklama

V Trnave pribudne do kalendára kvalitný halový turnaj, Empire Slovak Open navyšuje dotáciu

Najväčší ženský tenisový turnaj na Slovensku – EMPIRE Slovak Open (4. – 10. máj 2015) opäť narastie. Zvýšená dotácia, ktorá sa zastavila na 100-tisíc dolároch, sa prejaví v ešte kvalitnejšom menoslove svetových hráčok, ktoré zavítajú do Trnavy a klubu TC EMPIRE na Hajdóczyho ulici.

V programe sa navyše objavil aj nový medzinárodný halový turnaj na tvrdom povrchu, ktorý sa uskutoční už vo februári 2015.

Májový EMPIRE Slovak Open v Trnave bude opäť aj v roku 2015 najväčším ženským tenisovým turnajom na Slovensku.

Jeho dotácia zaznamenáva neustály progres. V prvom ročníku to bolo 25-tisíc dolárov. V sezóne 2011 to už bolo dvakrát toľko. Minulý rok a tento si hráčky rozdelili 75-tisíc dolárov a podujatie bolo zároveň Medzinárodnými majstrovstvami Slovenska. To sa zopakuje aj v najbližšom siedmom ročníku, no dotácia zároveň poskočí na 100 000 dolárov.

empire-hala
Nový povrch v trnavskom Empire otestujú hráčky už v prvej polovici februára

„Chceme, aby sme mali ešte lepšie hráčske obsadenie možno aj z Top 50 rebríčka WTA a zároveň si tenistky mohli vybojovať viac bodov pred začiatkom grandslamového Roland Garros. Víťazka dvojhry získa 140 bodov, finalistka 85. Zároveň zvýšime atraktívnosť podujatia pre fanúšikov, ktorých prilákajú známe tenisové mená nielen zo Slovenska,“ hovorí manažér EMPIRE Slovak Open Oto Majba.

Tenistky môže prilákať aj fakt, že hneď po ukončení trnavského turnaja sa koná pražský Sparta Prague Open s rovnakou dotáciou. Je nepísaným pravidlom, že hráčky si rady vyberajú turnaje, ktoré sa konajú blízko seba (Trnava – Praha) v krátkom časovom slede.

EMPIRE Slovak Open je zaradený v kategórii ITF, vyššie od neho sú podujatia WTA. Tie však majú viacnásobne vyššiu dotáciu,je možné, že sa raz posunie turnaj takto vysoko?

„Zatiaľ to s určitosťou neplánujeme, ale teší nás, že hráčky ako Češka Barbora Záhlavová-Strýcová (25. hráčka sveta) ,víťazka z roku 2013 a tohtoročná finalistka tvrdia, že organizácia turnaja je jedna z najlepších, na úrovni WTA turnajov,“ potvrdzuje Majba.

Do Trnavy už prilákali mnoho známych mien zo ženského tenisu, vrátane tohtoročnej víťazky Anny Karolíny Schmiedlovej, Jany Čepelovej, olympijskej medailistky Lucie Hradeckej alebo kedysi málo známej Simony Halepovej z Rumunska, ktorá je dnes treťou hráčkou sveta.

Do kalendára podujatí pre rok 2015 sa klub TC EMPIRE Trnava rozhodol zaradiť aj ženský medzinárodný halový turnaj EMPIRE Womens Indoor (od 9. do 15. februára) s dotáciou 10-tisíc USD.

Ten sa bude hrať na novom povrchu Plexipave Plexicushion Prestige, ktorý sa používa na známom grandslame Australian Open.

„Chceme ho otestovať, ale najmä máme záujem dať šancu našim mladým talentovaným hráčkam, ktoré môžu získať prvý bod do svetového ženského
rebríčka WTA. Termín sme vyberali s ohľadom na iné turnaje v okolí, aby sme si zabezpečili výbornú účasť. Február vyšiel ako ideálny. Je to stále obdobie, keď sa hrá väčšina podujatí na tvrdom povrchu,“
dodáva manažér TC EMPIRE Oto Majba.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2014 9:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.