reklama

Najväčší tenisový turnaj pod Tatrami Empire Slovak Open aj so Schmiedlovou

Od 2. mája 2015 bude najväčší tenisový areál na Slovensku EMPIRE Trnava opäť žiť svetovým tenisom.

Najväčšie ženské podujatie pod Tatrami EMPIRE Slovak Open s navýšenou dotáciou 100 000 USD privíta viaceré skvelé domáce aj zahraničné tenistky na čele s fedcupovou reprezentantkou a tohtoročnou finalistkou kvalitného WTA turnaja v brazílskom Rio de Janeiro – ANNOU KAROLÍNOU SCHMIEDLOVOU, 58. hráčkou sveta.

„Turnaj organizujeme od roku 2009, začínali sme s dotáciou 25 000 dolárov. V rokoch 2013 a 2014 už bola na úrovni 75 000 USD a turnaj bol zároveň – tak ako tento rok – medzinárodnými majstrovstvami Slovenska žien. Získal si výborné meno i povesť medzi hráčkami, ktoré sa vyjadrili, že organizačne aj kvalitou spĺňa úroveň WTA turnajov,“ povedal generálny manažér turnaja i klubu Oto Majba.

Tohtoročný 7. ročník prinesie pre hráčky viac bodov do rebríčka WTA. Víťazka získa 140 bodov, finalistka 85.

empire
Zľava manažér turnaja Majba, Záhlavová-Strýcová, zástupca riaditeľa Boleman, Schmiedlová a šéf zväzu Macko

Minuloročné víťazstvo bolo zlomové pre Slovenku Karolínu Schmiedlovú, ktorá vo finále zdolala víťazku z roku 2013 Barboru Záhlavovú-Strýcovú 6:4, 6:2. „Tento triumf mi nepochybne veľmi pomohol. Na kurte som sa potom cítila oveľa sebavedomejšie. A vďaka bodom, ktoré som získala v Trnave, opadol zo mňa tlak z obhajovania v Paríži,“ komentuje úspech Schmiedlová, ktorá sa potom odrazila k ďalším skvelým výkonom.

Po EMPIRE Slovak Open bola vo finále pražského turnaja, aby potom naplno zaujala na Roland Garros 2014. Tam v 2. kole zdolala bývalú svetovú jednotku Venus Williamsovú.

„Atmosféra v T rnave bola super. Vážim si všetkých ľudí, ktorí prišli. Pomohli mi v ťažkých chvíľach počas zápasov. Je to iný pocit ako hrať v zahraničí. Škoda, že doma nemáme ešte viac takých turnajov,“ dodala Schmiedlová.

V T rnave sme v minulosti privítali také tenistky ako Halepová, Čepelová, Husárová, Meusburgerová, Knappová, Hradecká, Sevastovová, Brengleová, Martičová a Curenková.

„Aj tento rok máme prisľúbenú účasť viacerých skvelých slovenských i zahraničných hráčok,“ dodal Oto Majba.

empire-slovopen

Ulož ako PDF
Napísal 7. apríla 2015 8:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.