reklama

Zlodejov z Červeníka a Šulekova zadržali krátko po úspešnom lupe

pz-sr-logo

V noci z pondelka na utorok 24. marca sa pokúsili dvaja páchatelia vlámať do záložne v Hlohovci. Jeden dával pozor a druhý chcel rozbiť sklo na výklade. Keďže sa mu to nepodarilo,  nedostali sa dnu a vyrušila ich aj súkromná bezpečnostná služba.

Páchatelia z miesta činu ušli, no asi o hodiu neskôr sa rozhodli, že vykradnú miestnu predajňu potravín, kde mali záujem o cigarety.

Rozbili sklo na dverách, vošli dnu a zo zásobníka ukradli cigarety rôznych značiek v hodnote takmer 900 eur.

„Páchatelia mali ale smolu. Ich trestnej činnosti predchádzala policajná kontrola. Všímavý policajt hlohovského obvodného oddelenia počas svojej služby kontroloval dvoch mladíkov a zapísal si ich osobné údaje. U jedného z nich si všimol výraznú ozdobu na bunde. Následne bol privolaný k dokumentovaniu spomenutých krádeží a našťastie v potravinách mali nainštalované kamery. Výrazný znak na bunde bol viditeľný aj na záberoch kamery,“ priblížila trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Polícia zakrátko dvoch podozrivých 17 – ročných mužov z Hlohovca, časti Šulekovo a z Červeníka vypátrala, zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia.

Poverený príslušník polície obidvoch obvinil z prečinu krádeže a pokusu krádeže.

„Mladík z Červeníka sa priznal aj ku krádeži vlámaním z novembra minulého roka, pri ktorej z hlohovskej predajne ukradol víno. Majiteľovi spôsobil škodu 26 eur. Obvinený ja aj z krádeže bicykla v mesiaci február, v hodnote 240 eur, z pozemku rodinného domu v Hlohovci,“ doplnila M. Kredatusová.

Trestné stíhanie mladistvých je po ich prepustení okresnou prokuratúrou zo zadržania vykonávané na slobode, pričom im hrozí, že skončia vo väzení.

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2015 22:47. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.