reklama

Policajti chytili dvoch mladistvých zlodejov krátko po čine

Dvaja 17-roční mladíci mali v noci na stredu 15. februára 2023 kradnúť na stavenisku v Trnave.

Podľa vyjadrenia hovorkyne KR PZ v Trnave Zlatice Antalovej si vyhliadli unimobunku, do ktorej sa vlámali pomocou sekáča a páčidla. „Z náradia, ktoré bolo vo vnútri uskladnené, zobrali elektrickú pílu, jadrový vrták a dlhé kliešte. Veci mali naložiť do auta Škoda Octavia a odísť zo staveniska.“

Rýchly výjazd auta na hlavnú cestu si však všimla hliadka PMJ, ktorá práve prechádzala okolo.

Policajti vozidlo okamžite zastavili a mladého vodiča vyzvali na predloženie dokladov.

„Pri kontrole zistili, že mladík nielenže nemá vodičský preukaz, ale v aute navyše vezie náradie, ktoré ani nevie identifikovať. Keďže tínedžeri vyšli smerom zo staveniska, policajti sa rozhodli areál skontrolovať. Spolu s majiteľom stavebnej firmy našli na modrobielej unimobunke poškodené dvere a dokonca aj tzv. majzel a pajser,“ priblížila Antalová.

FOTO: KR PZ Trnava

Príslušníci PMJ Trnava privolali povereného policajta spolu s kriminalistickým technikom, ktorí si vec na mieste prevzali a ukradnuté náradie zaistili. Oboch mládežníkov policajti obmedzili na osobnej slobode a previezli na policajné oddelenie.

„Trnavskí policajti obvinili dvoch 17 ročných chlapcov z prečinu krádeže spolupáchateľstvom. V zmysle zákona môže za takýto skutok hroziť trest odňatia slobody až na 2 roky. V prípade mladistvých osôb sa trest znižuje na polovicu. Okrem stíhania za opakovanú majetkovú trestnú činnosť, riešime mladého (ne)vodiča aj za priestupok v doprave, a to v správnom konaní. Za jazdu bez vodičáku mu môže hroziť až zákaz činnosti viesť motorové vozidlá,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 16. februára 2023 14:31. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.