reklama

V sobotu bude Noc múzeí a galérií. Čo vás čaká v Trnave?

Priblížiť kultúrne ustanovizne verejnosti netradičnou formou v menej obvyklých časoch, ako aj zaujímavými podujatiami, je cieľom tradičnej Noci múzeí a galéri.

Brány Západoslovenského múzea zostanú v sobotu 16. mája otvorené pre záujemcov hneď po ukončení bežnej víkendovej prevádzky.

V čase od 17,00 do 22,00 hodiny bude pripravený program pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí a galérií v budove na Múzejnom námestí.

Návštevníci múzea sa môžu prostredníctvom komentovaných prezentácií dozvedieť viac o Trnave a druhej svetovej vojne, o vývoji módy v Trnave počas celého storočia prostredníctvom dobových fotografií, v rámci programu vystúpi aj bulharský súbor mažoretiek.

Program Noc v múzeu:
17,00 – Druhá svetová vojna a Trnava, sprievod výstavou komentovaný Mgr. Luciou Duchoňovou
18,00 – Maroko – raj geológov, sprievod výstavou komentovaný RNDr. Miroslavom Hornáčkom
18,30 – Súbor mažoretiek pri Národnom osvetovom centre Christo Botev v Botevgrade
19,00 – vernisáž výstavy Suprašliansky kódex
20,30 – Storočie módy na trnavských fotografiách 1880 – 1980 –prezentácia komentovaná PaedDr. Simonou Jurčovou

nocvmuzeu2015plagat

Galéria Jána Koniarka Galéria Jána Koniarka v Trnave ponúka v programe od 13. do 23. hodiny aj tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry pre deti, kurátorský výklad k výstave Drahomíra Prihela Tajomné záhrady alebo koncert Lucie Lužinskej a Borisa Čellára.

Program Noc v galérii:
13:00 – 16:00 Tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry pre deti
Organizované v spolupráci s Katedrou pedagogiky výtvarného umenia Trnavskej univerzity v Trnave.

17:00 – 18:00 Kurátorský výklad PhDr. Ľudovíta Petránskeho k výstave Drahomíra Prihela Tajomné záhrady za účasti autora.

18:00 – 19:30 Best Of Fest Anča 2014
Premietanie víťazných animovaných filmov zo siedmeho ročníka medzinárodného festivalu Fest Anča.

20:00 – 21:30 koncert FÚZIE /Jazz & Ambient/ Etablovaní jazzoví hudobníci Lucia Lužinská a Boris Čellár radi opúšťajú zabehnuté hranice a často sa púšťajú do experimentov, ktoré obohacujú nielen ich, ale aj poslucháčov. Patrí sem aj improvizácia na motívy jazzových skladieb a harmónií, ľudová hudba, vlastná kompozícia v reálnom čase. Neopakovateľnú atmosféru počas noci múzeí plnú intimity, subtílnosti, energie a dravosti môžu návštevníci zažiť aj v Kopplovej vile.

nvg

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2015 11:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.