reklama

Noc múzeí a galérií 2016: v Kopplovej vile aj Synagóge bude niekoľko podujatí

Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí a galérií pripravuje Galéria Jána Koniarka v Trnave niekoľko sprievodných podujatí. Priestory Kopplovej vily na Zelenom kríčku budú otvorené v sobotu 21. mája od 13. do 23. hodiny.

Program Noci múzeí a galérií 2016 otvoria popoludní o 13. hodine tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry pre deti.

Od 17. hodiny si vypočujú návštevníci Kopplovej vily kurátorský výklad Romana Popelára k výstave Patrik Kovačovský / Marcin Berdyszak (PL): Voľný štýl, za účasti jedného z autorov.

Hodinové premietanie animovaných filmov z medzinárodného festivalu Anifilm na tému Nenaratívne, experimentálne a hraničné formy animácie, s iným prístupom k animácii, kde sa namiesto rozprávania príbehu sa kladie dôraz na výtvarnú a zvukovú stránku filmu, začne o 18. hodine.

nocmuzei2016-t

V sobotu 21. mája bude až do 23. hodiny sprístupnená aj aktuálna výstava renomovaných sochárov stredoeurópskej výtvarnej scény Patrika Kovačovského a Marcina Berdyszaka Voľný štýl, návštevníci si môžu pozrieť aj stále expozície Galérie Jána Koniarka.

Slovenské umenie 20. storočia približuje expozícia Klenoty domova a výber diel z kolekcie portrétneho žánru reprezentujúce vývoj portrétneho maliarstva od konca 18. storočia po súčasnosť zo zbierok GJK prináša expozícia Galéria portrétov.

Súčasťou tohtoročnej Noci múzeí a galérií v Trnave bude aj podujatie Lovely Experience v Synagóge – Centre súčasného umenia.

Akcia začína o 15. hodine workshopmi a prednáškami Juraja Holuba, Jana Oravu, Naďi Stránskej, Pavla Sviteka, Petra Koutného a Petra Bročku, vstup je voľný.

Nočný program v podobe koncertov a hudobných vystúpení odštartuje o 20. hodine. Vystúpia Hot Chip, Datassette, Purist, Dynamo Team, Apple&Stone a ďalší.

Okrem klasických hudobných koncertov ponúka Lovely Experience aj viacero vizuálnych, akrobatických a tanečných vystúpení.

Vstupenky sú v predaji tu.

Noc-galerii-2016-PLAGAT
Pre zväčšenie plagátu kliknite na obrázok

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2016 21:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.