reklama

Noc múzeí a galérií 2016: v Kopplovej vile aj Synagóge bude niekoľko podujatí

Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí a galérií pripravuje Galéria Jána Koniarka v Trnave niekoľko sprievodných podujatí. Priestory Kopplovej vily na Zelenom kríčku budú otvorené v sobotu 21. mája od 13. do 23. hodiny.

Program Noci múzeí a galérií 2016 otvoria popoludní o 13. hodine tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry pre deti.

Od 17. hodiny si vypočujú návštevníci Kopplovej vily kurátorský výklad Romana Popelára k výstave Patrik Kovačovský / Marcin Berdyszak (PL): Voľný štýl, za účasti jedného z autorov.

Hodinové premietanie animovaných filmov z medzinárodného festivalu Anifilm na tému Nenaratívne, experimentálne a hraničné formy animácie, s iným prístupom k animácii, kde sa namiesto rozprávania príbehu sa kladie dôraz na výtvarnú a zvukovú stránku filmu, začne o 18. hodine.

nocmuzei2016-t

V sobotu 21. mája bude až do 23. hodiny sprístupnená aj aktuálna výstava renomovaných sochárov stredoeurópskej výtvarnej scény Patrika Kovačovského a Marcina Berdyszaka Voľný štýl, návštevníci si môžu pozrieť aj stále expozície Galérie Jána Koniarka.

Slovenské umenie 20. storočia približuje expozícia Klenoty domova a výber diel z kolekcie portrétneho žánru reprezentujúce vývoj portrétneho maliarstva od konca 18. storočia po súčasnosť zo zbierok GJK prináša expozícia Galéria portrétov.

Súčasťou tohtoročnej Noci múzeí a galérií v Trnave bude aj podujatie Lovely Experience v Synagóge – Centre súčasného umenia.

Akcia začína o 15. hodine workshopmi a prednáškami Juraja Holuba, Jana Oravu, Naďi Stránskej, Pavla Sviteka, Petra Koutného a Petra Bročku, vstup je voľný.

Nočný program v podobe koncertov a hudobných vystúpení odštartuje o 20. hodine. Vystúpia Hot Chip, Datassette, Purist, Dynamo Team, Apple&Stone a ďalší.

Okrem klasických hudobných koncertov ponúka Lovely Experience aj viacero vizuálnych, akrobatických a tanečných vystúpení.

Vstupenky sú v predaji tu.

Noc-galerii-2016-PLAGAT
Pre zväčšenie plagátu kliknite na obrázok

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2016 21:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.