reklama

Západoslovenské múzeum pripravilo pri príležitosti poduajtia Noc múzeí a galérií 2022 zaujímavý program

Západoslovenské múzeum v Trnave pozýva na podujatie Noc múzeí a galérií 2022. Uskutoční sa v sobotu 14. mája 2022 v čase od od 17.00 do 22.00 hodiny.

Západoslovenské múzeum v Trnave pripravilo v rámci podujatia Noc múzeí a galérií 2022 program, ktorý začína o piatej popoludní vo všetkých troch budovách.

Múzeum knižnej kultúry privíta návštevníkov komentovaným sprievodom Mateja Krnáča po výstave Slováci, píšte po slovensky!

Ilustračné foto

Od 17.00 bude otvorený aj Dom hudby Mikuláša Schneidra Trnavského, kde bude od 18.00 komentovaný sprievod Lucie Duchoňovej expozíciou Život a dielo Mikuláša Schneidra Trnavského.

Prehliadka expozícií a výstav v oboch budovách sa ukončí o 18.30 a nasledujúci program sa sústredí v hlavnej budove múzea.

Západoslovenské múzeum so sídlom v bývalom klariskom kláštore bude otvorené v sobotu aj počas dňa v klasických návštevných hodinách 11.00 – 17.00, ale program podujatia sa začína až o piatej popoludní.

Podvečer od 17.30 do 19.00 bude pre rodičov s deťmi otvorený Detský tvorivý kútik na I. poschodí. Hlavný program začína o 19.30 vernisážou výstavy Rodina v tradičnej ľudovej kultúre Záhoria na prvom poschodí.

Projekt je výsledkom niekoľkoročnej výskumnej práce etnologičky Mgr. Dity Andruškovej, PhD. zo Záhorského múzea v Skalici, za ktorý dostala prvú cenu v kategórii výstava od Národopisnej spoločnosti Slovenska v roku 2021. Katalóg výstavy sa bude predávať vo vstupnej predajni múzea.

O kultúrny vstup sa postará Ľudová hudba Petra Párničana, dlhoročného člena Lúčnice.

Kostol Nanebovzatia Panny Márie bude otvorený od 19.00 a o 21.00 sa tu uskutoční bude vystúpenie chrámového zboru TRINITAS s orchestrom (Modranka). Program podujatia sa ukončí o 22. hodine.

Ulož ako PDF
Napísal 10. mája 2022 8:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.