reklama

Slávia usporiadala finálový turnaj majstrovstiev SR minibasketbalistiek, domáce hráčky strieborné

Finálový turnaj Majstrovstiev SR mladších minibasketbalistiek usporiadal počas víkendu Basketbalový klub Slávia Trnava. Titul majsteriek získali hráčky CBK Jugo Košice, domáce basketbalistky Slávie Trnava získali striebro.

V telocvični Slávie sa predstavili po dva tímy z Košíc a Banskej Bystrice, Piešťany a domáca Slávia. Počas troch dní sa hralo systémom každý s každým. Jugo Košice triumfovali bez prehry, vyhrali všetkých päť duelov.

Ako poznamenal predseda BK AŠK Slávia Ján Jobb, organizovanie takéhoto podujatia má okrem športového aspektu aj aspekt spoločenský. Turnaj slávnostne otvorili primátor Trnavy Peter Bročka a predseda AŠK Slávia Trnava Vladimír Gubrický.

„Vzorne sme reprezentovali nielen náš klub, ale aj naše mesto a celý región. Všetky zápasy sa hrali vo vynikajúcej atmosfére, ktorú vytvorili fanúšikovia všetkých družstiev. Vysokú úroveň a bezproblémový priebeh podujatia ocenili generálny sekretár SBA Ľubomír Ryšavý a Vladimír Pavelka z SBA, ktorí sa zároveň postarali o ocenenie najlepších a slávnostné ukončenie turnaja. Latku sme si nastavili po športovej aj spoločenskej stánke veľmi vysoko,“ skonštatoval J. Jobb.

slavia-mini
Strieborný tím Slávie Trnava

Basketbalový klub Slávie sa chce posúvať ďalej a trúfa si organizovať finálový turnaj každý rok.

„V budúcnosti by sme chceli na takéto podujatie využiť mestskú športovú halu, ktorá je vďaka mestu znova prispôsobená na hranie basketbalu. Naposledy sme u nás v Trnave takýto turnaj organizovali v roku 2004, čo je ročník narodenia terajších zúčastnených hráčok,“ doplnil Ján Jobb, predseda BK AŠK Slávia Trnava.

O historicky prvú medailu kolektívu mladších minibasketbalistiek BK AŠK Slávia Trnava sa zaslúžili:

Hráčky: Emma Bíliková, Lucia Brestovanská, Hanka Dobošová, Eaton Sara Louise, Timea Horváthová, Alicka Hrivnáková, Petra Jančovičová, Sofia Krippnerová, Chiara Kumorová, Lenka Lojová, Žofia Paulovičová, Hanka Šedivová, Sára Majerová, Dorotka Kmetyová.

Tréneri: Pavol Loj, Viera Martinická, Ľuboš Paulovič

Štatistiky:

1. CBK Jugo Košice 5 5 0 384 : 144 10
2. BK AŠK Slávia Trnava 5 4 1 402 : 174 9
3. BKM Piešťany 5 3 2 357 : 244 8
4. Young Angels Košice 5 2 3 300 : 218 7
5. BK ŠKP 08 Banská Bystrica A 5 1 4 177 : 287 6
6. BK ŠKP 08 Banská Bystrica B 5 0 5 30 : 582 5

MVP (najužitočnejšia hráčka turnaja): Nina Gavláková (MBK Piešťany)
Najlepšia strelkyňa turnaja : Nina Gavláková (MBK Piešťany) – 116 bodov
Najlepšia strelkyňa TH : Lucia Brestovanská (BK AŠK Slávia Trnava)

MVP (najužitočnejšia hráčka jednotlivých tímov):
CBK Jugo Košice – Daňková Tereza
BK AŠK Slávia Trnava – Bíliková Emma
BKM Piešťany – Gavláková Nina
Young Angels Košice – Erdélyová Alexandra
BK ŠKP 08 B.Bystrica A – Kollárová Dominika
BK ŠKP 08 B.Bystrica B – Michalová Lucia

Ulož ako PDF
Napísal 18. mája 2015 17:32. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Slávia usporiadala finálový turnaj majstrovstiev SR minibasketbalistiek, domáce hráčky strieborné”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.