reklama

Basketbalistky BK AŠK Slávia Trnava senzačne strieborné na Majstrovstvách Slovenska starších žiačok

V dňoch 9. až 11.júla 2021 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v basketbale starších žiačok U 15 v Košiciach, kde dievčatá BK AŠK Slávia Trnava štartovali z 3.miesta západnej skupiny.

Prvý zápas turnaja odohrali Trnavčanky s MBK Ružomberok, ktorý postúpil z druhého miesta východnej skupiny. Dievčatá na tento turna nastupovali už do vlaku pozitívne naladené a na zápas proti „Ruži“ veľmi dobre mentálne pripravené.

Do zápasu vstúpili energicky, koncentrovane v obrane aj v útoku, s cieľom dosiahnuť čo najlepší výsledok. V tomto zápase bolo vidieť veľkú podporu celého družstva, tímovú a mentálnu spoluprácu. Celý zápas mali trnavské hráčky navrch a v žiadnom prípade si nepripúšťali prehru. V náročnom a vyrovnanom závere nakoniec hráčky Slávie zápas vyhrali v pomere 62:56.


BK AŠK Slávia Trnava U15 so striebornými medailami.
Na fotografii zľava doprava horný rad: Vedúca družstva Soňa Chmurová, hráčky Kristína Dzurová, Nela Mareková, Ema Zuzana Havrikanič, Adela Futová, Lucia Paulechová, Lujza Botková, Nina Urminská, trénerka Antónia Krippnerová, asistent Miroslav Futo
Dolný rad zľava: Nela Drimajová, Ema Chmurová, Alexandra Remenárová, Danica Ďuratná, Dobrovodská, Sára Černá, Chiara Zureková

FOTO: Jäzva

Druhý zápas vo štvrťfinále nastúpili Trnavčanky proti svojmu tradičnému krajskému rivalovi zo Šamorína, ktorému mali čo oplácať.

Naše dievčatá nastúpili do tohto zápasu ešte viac energicky a zodpovedne, o čom svedčil aj výsledok v polčase, keď viedli v pomere 28:15 a do druhej časti zápasu nastupovali s komfortným náskokom.

Šamorín sa nás snažil dobehnúť a doťahovať, ale vôbec sme si nepripustili prehru a nakoniec sme zvíťazili 51:46, čím sme si zaistili postup do finále. V tomto zápase bolo vidieť, ako naše basketbalistky tímovo aj mentálne spolupracujú.

Do finálového zápasu proti domácemu družstvu „Anjelkám“ Young Angels z Košíc sme nastúpili veľmi nekoncentrovane a v prvej štvrtine sme sa nevedeli vôbec presadiť, zlyhávali sme vo všetkých činnostiach či už v obrane, alebo v útoku.

Hra Slávie bola pomalá a nevedeli sme sa presadiť proti súperovej zodpovednej obrane. Tento skúsený súper to využil a potrestal nás už v polčase rozdielom 23 bodov v ich prospech. Napokon sme „Anjelkám“ podľahli 41:73.

Hodnotenie

Je potrebné pochváliť a vyzdvihnúť všetky trnavské hráčky, či už boli na ihrisku alebo na lavičke. K zápasom pristúpili zodpovedne, koncentrovane a dodržovali všetko čo im tréneri pred turnajom zadali, neskutočne sa podporovali, fandili, pomáhali si a sme všetci radi, že sa takto zomkli aj v tej najťažšej situácii vo finále.

Treba konštatovať, že nikto nečakal takýto perfektný výsledok, nakoľko sme neboli favoritmi týchto MSR, ale keď to funguje v tíme vždy sa dosiahne výborný výsledok.

Našim dievčatám patrí poďakovanie za ich neskutočné výkony a prístup či už k zodpovedným tréningom pred finálovým turnajom, alebo počas celých MSR za pokoru, slušnosť, sebazaprenie a odhodlanosť, nakoľko na prípravu kvôli pandémii sme mali veľmi málo času, ale výsledok stojí za to.

Najlepšou hráčkou MVP sa stala Nela Mareková z BK AŠK Slávia Trnava.

Poďakovanie taktiež patrí realizačnému tímu na čele so skvelou trénerkou Antóniou Krippnerovou, jej asistentovi Miroslavovi  Futovi, vedúcej družstva a členke vedenia klubu Bc Soni Chmurovej za dôslednú organizáciu a servis počas celých MSR a neúnavnému členovi vedenia klubu, ktorý vždy zabezpečí všetko potrebné pre klub Ing. Borisovi Škremkovi.

V neposlednom rade ďakujem rodičom, fanúšikom a hlavne našim sponzorom AŠK Slávia Trnava, Mestu Trnava, VUC Trnava a mnohým ďalším. Bez Vás by sme to v tejto ťažkej dobe nezvládli.

Ján Jobb
predseda klubu BK AŠK Slávia Trnava

Celkové poradie družstiev MSR U 15 v sezóne 2020/2021

1.miesto YOUNG ANGELS U 15 Košice
2. miesto BK AŠK Slávia Trnava
3. miesto Piešťanské Čajočky
4. ŠBK Šamorín
5. MBK Ružomberok
6. BK Slovan Bratislava
7. BA Čaňa
8.BK Poprad

FOTO: Jäzva

Ulož ako PDF
Napísal 18. júla 2021 20:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.