reklama

V Trnave sa objavili falošné 50-eurové bankovky

Polícia obvinila zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov dvoch mužov vo veku 28 a 30 rokov z Trnavy.

Minulý týždeň v utorok si medzi sebou odovzdali falošnú bankovku v hodnote 50 eur. Po dohode išiel mladší z dvojice do trafiky pred nákupným centrom v Trnave a vypýtal si cigarety, hoci vedel, že bankovka nie je pravá.

„Predavačke podal peniaze a tá ihneď preverila vizuálne jej pravosť. Jej pochybnosti potvrdil aj prístroj na overovanie bankoviek. Žena kontaktovala políciu a muž z miesta utiekol. Expertízne skúmanie pracovníkov Národnej banky Slovenska potvrdilo, že ide o falzifikát stupňa 3. Oboch mužov polícia zadržala, obvinila a spracovala návrh na ich väzobné stíhanie,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

falosna-fake-50euro-12

Ilustračné foto

Na základe rozhodnutia súdu sú obaja muži stíhaní väzobne. V zmysle zákona im hrozí strata slobody na 7 až 10 rokov.

Polícia upozorňuje verejnosť a menších predajcov nielen v novinových stánkoch, aby boli pri platbe opatrní.

Nie je vylúčený, najmä v Trnave a v blízkom okolí, ďalší výskyt falošných bankoviek.

„Odporúčame, aby občania každú bankovku preverili veľmi jednoduchým spôsobom a to hmatom, pohľadom, prípadne naklonením. Vždy je na mieste overovať viacero ochranných prvkov. Ak zistíte, že bankovka alebo minca je podozrivá alebo falšovaná ihneď kontaktujte políciu,“ pripomína Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 20. júla 2015 0:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave sa objavili falošné 50-eurové bankovky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.