reklama

Na okraji Trnavy sa pripravuje spustenie výroby nového piva Karpat

Ešte v priebehu tohto roka chce spustiť prevádzku nový pivovar Karpat. Kapacita výroby má na začiatku dosiahnuť 5000 hektolitrov.

Vo fáze príprav je spustenie pivovaru Karpat. Prevádzka bude situovaná v priemyselnej časti v katastri Hrnčiaroviec nad Parnou za ústavom na výkon trestu a výrobnými podnikmi Boge či Sachs.

Hlavnými činnosťami výrobného procesu sú šrotovanie sladu, výroba mladiny, chladenie mladiny, hlavné kvasenie, dokvasovanie, stáčanie, filtrácia, pasterizácia a sanitácia.

Uvedenie pivovaru do prevádzky vyžaduje podľa údajov investorskej spoločnosti Distrib Capital náklady vo výške 1,6 milióna eur.

pivo

Ilustračné foto

Zámerom investora je „vybudovať pivovar, ktorý naviaže na históriu výroby piva v trnavskom regióne a ponúkne milovníkom piva kvalitné ležiaky a široký výber špeciálnych pív“.

Aktivity pivovaru Karpat majú byť sústredené do okolia Trnavy, Bratislavy, Nitry a Trenčína.

Objekt pivovaru je situovaný do existujúceho polyfunkčného objektu. Pozostáva z čiastočne dvojpodlažnej administratívnej budovy a z jednopodlažnej skladovej haly.

Investor predpokladá so spustením výroby ešte v priebehu roku 2015, zamestnávať by mal na začiatku päť ľudí.

Pivovarnícka tradícia siaha v Trnave až do 15. storočia, kedy mesto dostalo od kráľa Žigmunda výsadu variť a predávať pivo.

Už v 16. storočí fungovali v Trnave dva pivovary.

Veľký moderný pivovar s kapacitou výroby 350 tis. hektolitrov ročne bol uvedený do prevádzky v roku 1974.

Od uvedenia pivovaru do prevádzky sa celá produkcia pivovaru umiestňovala v prísnom režime rajonizácie hlavne v oblasti Trnavy, Záhoria a v okolí Levíc. V roku 2000 bola výroba piva v tomto pivovare utlmená.

V roku 2008 bol v Trnave otvorený rodinný pivovar SESSLER s maximálnou kapacitou výroby približne 7500 hektolitrov ročne.

karpat-mapa
Mapka s umiestnením sídla pivovaru

Zdroj: Distrib Capital

Ulož ako PDF
Napísal 24. augusta 2015 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.