reklama

Slávnosti piva v Trnave. 50 druhov piva v tieni stromov a starobylých hradieb

Občianske združenie Trnavská 13 pozýva svojich priaznivcov zažiť voňavú atmosféru rôznych druhov piva, pivných špecialít a trnavskej histórie. Slávnosti piva v Trnave budú v sobotu 24. augusta v Promenáde.

Vedeli ste, že Trnava má preukázateľne takmer 600-ročnú históriu varenia piva? V roku 1419 dostalo mesto od kráľa Žigmunda výsadu variť a predávať pivo, čím sa legalizoval stav siahajúci do 14. storočia. Trnava bola jedným z najznámejších miest v hornom Uhorsku, kde sa vyrábalo a predávalo pivo.

Práve túto takmer zabudnutú históriu si OZ Trnavská 13 zaumienila oprášiť. Nadšenci z Trnavy by chceli ukázať, že Trnava môže byť hrdá aj na svoju pivnú, a nielen vínnu tradíciu. Preto na sobotu 24.augusta pripravili pestrý program, v ktorom hrá veľkú úlohu práve história.

slavnosti-piva
Tohtoročné Slávnosti piva budú v príjemnom prostredí Promenády

Program sa začína o 10. hodine v Promenáde, v časti s pódiom. Po slávnostnom otvorení v podobe narazenia prvého suda si návštevníci môžu vychutnať z ponuky viac ako 50 druhov piva z celého Slovenska, Čiech a Ukrajiny, pričom budú hodnotiť najlepší pivovar. K tomu si pochutia na pivných syroch, ale i na praclíkoch, či ďalších pivných mňamkách.

V priebehu Slávností piva v Trnave návštevníci stretnú historické postavy, ktoré sa pričinili o rozvoj piva v Trnave. Stretnete kráľa Žigmunda, richtára, ktorému dal kráľ do rúk varečné výsady, mnícha s pivom, novinky bude oznamovať trnavský hlásnik. Návštevníci sa budú môcť previezť po Trnave na historickom koči a zúčastniť sa súťaží o pivné ceny a tomboly.

V popoludňajších hodinách vystúpi vo viacerých vstupoch historická kapela Vrbovské Vŕby. Pre všetkých zahrá pesničku na želanie skvelá harmonika. Vo večerných hodinách je prichystané premietanie o zaujímavej i menej známej histórii Trnavy a program ukončí ohňová show.

Minulý, nultý ročník vyhral pivovar Sessler. Popri hlavnom programe v Promenáde preto tento známy trnavský pivovar organizuje Deň otvorených dverí. Priamo z akcie môžu záujemcovia nasadnúť na pivný taxík, previesť sa do pivovaru a dozvedieť sa priamo na mieste zaujímavosti o pivovare s tradíciou siahajúcou do polovice 18.storočia.

OZ Trnavská 13 by rada na Slávnostiach piva v Trnave privítala všetkých milovníkov piva, zábavy i histórie. Akcia je súčasťou osláv 775.výročia mesta Trnava a moderuje ju známy moderátor Chyno.

Vstup je pre návštevníkov zadarmo.

Organizačný výbor Trnavská 13

Plagát:
Slavnosti_piva_n

Ulož ako PDF
Napísal 9. augusta 2013 8:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Slávnosti piva v Trnave. 50 druhov piva v tieni stromov a starobylých hradieb”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.