reklama

V Promenáde potečie zlatý mok prúdom. Prichádzajú trnavské Slávnosti piva

Slovenské regionálne a zahraničné pivá opäť prichádzajú do Trnavy. V Promenáde si ich budú môcť ľudia vychutnať v rámci 4. ročníka Slávností piva v sobotu 20. augusta. Na výber budú mať z viac ako 80 výnimočných druhov z minipivovarov a mikropivovarov.

Čapovať sa bude od 10. do 22. hodiny. Slávnosti otvoria trnavské historické postavy na čele s kráľom Žigmundom, ktorý v roku 1419 udelil Trnave varečné právo. Sekundovať mu bude slovenský osvietenský spisovateľ Juraj Fándly, mních a mestské dievčatá v historických kostýmoch.

„Slávnosti piva dávajú Trnavčanom možnosť spoznať netradičné druhy pív z rôznych regiónov Slovenska aj zo zahraničia. Tie majú rôzne chute a vyrábajú sa rôznymi technológiami,“ povedal za organizátorov Igor Holéczy s tým, že ide o chutnú osvetu v príjemnom prostredí pri trnavských hradbách. „A navyše pri dobrej hudbe,“ dodal.

slavnosti-piva-2
Domovom podujatia sa opäť stane trnavská Promenáda

Výborná hudba a chutné jedlá

V sobotný podvečer čaká na návštevníkov pestrý hudobný program. Prvé vystúpenie bude v podaní klaviristu Miloša Biháryho & Jazz Funk Brothers. Skupina si za krátky čas vybudovala solídne renomé ako jedna z veľkých nádejí slovenskej inštrumentálnej scény.

Nasledovať bude príval rokenrolu, známych hitov a beatlesoviek v podaní trnavskej zostavy Libodo. Posledné vystúpenie Trio Acustic poteší milovníkov trampskej a folkovej hudby.

Večer moderuje Richard Vrablec a celým dňom ľudí hudobne sprevádza DJ Dratva. Koncertné vystúpenia odznejú naživo v Rádiu Bunker v relácii AIR.

„Návštevnosť Slávností piva z roka na rok stúpa, preto prichádzame s bohatším sprievodným programom a aj lepším gastronomickým zážitkom. Okrem klasického jedla, ktoré na takéto podujatie patrí, budeme podávať aj špeciality pre vegetariánov a vegánov. Novinkou je oddychová zóna, kde si budú môcť ľudia posedieť na paletách,“ dodal Igor Holéczy.  

slavnosti-piva-1

Foto: Archív OZ Trnavská 13

Ulož ako PDF
Napísal 12. augusta 2016 6:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.