reklama

Sedem tipov, prečo ísť na víkendové Slávnosti piva a jedla v Trnave

Už v piatok 24. augusta 2018 sa začínajú v trnavskej Promenáde hody remeselných pivovarov spolu s množstvom streetfoodových špecialít a kultúrneho programu. Poduajtie potrvá dva dni.

Slávnostné otvorenie bude o 19.00 hod., kedy pivný sú narazí pred zrakmi návštevníkov predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Tohtoročným cieľom Slávností piva a jedla je nielen spestriť návštevníkom program prostredníctvom obľúbených pivovarov, ale aj ponúknuť možnosť ochutnávok lokálnej a medzinárodnej kuchyne, spoznanie výnimočnosti ich vzájomných chutí a vychutnanie si jedinečného kultúrneho, hudobného a víkendového zážitku v priateľskej atmosfére.

Ilustračné foto: JK / Trnavská 13

Vybrali sme pre vás sedem dôvodov, prečo si tento víkend nemôžete nechať ujsť:

1. Kulinárium Laciho Hornáčka a spájanie chutí piva a jedla (sobota 15.30) – Gastrošéf Laci Hornáček vám povie, ktoré jedlo sa hodí k akému druhu piva a navarí vám svoje špeciály. Rád experimentuje, varí netradične, ale nebráni sa ani overeným klasikám. Jeho kulinárium spájame aj s ochutnávkou.

2. Prezentácia polievok z rôznych kútov sveta (sobota 13.00) – Srbsko, Maďarsko, Izrael a tri silné slovenské tímy budú prezentovať svoje tradičné polievky. Veľvyslanci predvedú svoje kuchárske umenie a vy budete môcť posúdiť, či im to kuchárom bez čapice išlo. Polievky tak, ako ste ich ešte nemali

3. Omnoho viac jedla (piatok aj sobota) – My vieme, že vám popri pivku chutí, a preto sme pridali tento rok poriadne gastro. Od streetfoodových špecialít z Izraela, hamburgerov, pálivých hotdogov, vegetariánskych tapas, nachos, sladkých skvelých wafflí, palaciniek, až po tradičné slovenské čerstvé podpecníky, pomazánky, praclíky, chlebíky, cigánsku, lokše, ajaj. Ale toho je :-)

4. Kino pod holým nebom (sobota 21.00) – Spoločné zážitky milujeme, vás tiež, tak sme pripravili Karpat Kinematograf a pod hviezdami si pozrieme film Postrižiny. 

5. Bublinová šou – (sobota 14.00) – Aj naše deti zažijú veľkú interaktívnu šou vo svete bublín. Mr. Bubble ich zoberie do sveta bublín rôznych veľkostí a tvarov.

6. Najväčší remeselný výber pív v histórii (piatok aj sobota) – Počas piatka aj soboty ochutnáte viac ako 130 chutí piva zo Slovenska, Čiech a okolitých krajín.

7. Dvojdňová kombinácia piva, jedla, zábavy, detských hier a rôznorodej hudby – Program sme zostavili tak, aby ste stihli jesť, piť a ešte sa aj zabaviť. Tešíme sa na vás už v piatok 24.augusta od 15tej v Promenáde!

Tím Trnavská 13

Ulož ako PDF
Napísal 23. augusta 2018 19:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.