reklama

Sedem tipov, ako si naplno užiť jar v Trnave a okolí

Jarné teplo všetkých láka von. Príroda sa prebúdza, dni sú dlhšie, kaviarne začínajú otvárať terasy a my sme čoraz aktívnejší. Vezmite svoju rodinu či priateľov a vychutnajte si tieto aprílové dni v Trnave a jej okolí. Pripravili sme si pre vás tipy na podujatia, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

TRNAVA

1. Výstava ŠuňaWood

Na jar ožíva nielen príroda, ale aj Synagóga Status Quo Ante vďaka príbehom lesa. Vo štvrtok 11. apríla sa tu bude konať vernisáž diel mladého slovenského výtvarníka Jozefa Piláta, ktorú organizuje Galéria Jána Koniarka v spolupráci s Malým Berlínom. Námetmi a spájajúcimi prvkami výstavy Šuňawood je drevo, les, príroda, večný cyklus v prírode a vidiek, ktoré majú v Pilátovej tvorbe najväčší vplyv. Názov odvodil od lesov v okolí, ktoré šumia pod nápormi vetra. Výstavu si môžete pozrieť aj počas soboty 13. mája a potrvá až do 26. mája 2019.

2. Deň otvorených dverí na golfe

Vyskúšajte si čaro golfu v sobotu 13. apríla 2019 počas Dňa otvorených dverí Golf Trnava v Kamennom mlyne. K dispozícii budete mať profesionálne športovisko s golfovými inštruktormi, ktorí vás naučia správne odpáliť loptičky. Okrem toho sa môžete občerstviť v ich kaviarni, pochutnať na špecialitách a deti sa môžu tešiť na skákací hrad, maľovanie na tvár a Fabričku s kockami Lego. Golf Trnava si vás získa a uchváti novými zážitkami.

FOTO: Trnavský lanáč

3. Trnavský lanáč

Príďte so svojou rodinou či priateľmi a šplhnite si v lanovom centre. Budete prekonávať nízke a vysoké lanové prekážky, vyleziete si na lezeckú stenu, vyskúšate si Tarzanov skok, Big swing a tí najodvážnejší Powerfan – simuláciu voľného pádu z výšky 13 metrov. Počas víkendu si tak do 18:00 môžete dopriať poriadnu dávku adrenalínu a zábavy na čerstvom vzduchu

4. Kvetná nedzela

Milovníci folklóru a tradícií si v Trnave prídu na svoje. Kvetná nedzela 14. apríla totiž sľubuje špeciálny program, To vajíčko maľované i tvorivé dielne v Kalokagatii. Môžete si pozrieť zdobenie trnavského korza pred radnicou vajíčkami a stužkami, nebude chýbať vystúpenie folklórnych súborov a o 16:00 sa začne Morenovanie – vynášanie Moreny a Letečkovanie – prinášanie Letečka, ktoré sa tradične konajú na Hlavnej ulici a v Ružovom parku.

5. Mestská veža

Viete, odkiaľ je najkrajší výhľad na Trnavu? Predsa z Mestskej veže, ktorá sa týči nad mestom a je takmer 60 metrov vysoká. Skrýva v sebe unikátny hodinový stroj a na jej vrchole je umiestnená pozlátená Panna Mária, ktorá sa obyvateľom Trnavy nikdy neotáča chrbtom. Hlavnú dominantu Trnavy môžete navštíviť každý deň, vstup je každú celú hodinu. Od mája už kedykoľvek počas otváracích hodín od 10:00 do 18:00 h. Posledný vstup na Mestskú vežu je o 17:30 h.

SMOLENICE

6. Jaskyňa Driny

Spoznajte krásy podzemného sveta v jedinej sprístupnenej jaskyni na západnom Slovensku. Jaskyňa Driny je od roku 1968 vyhlásená za chránený prírodný výtvor a jej poklady môžete objaviť so svojou rodinou počas 35-minútovej prehliadky. Unikátom sú „zubaté“ sintrové záclony prezývané slonie uši a vašu pozornosť určite upúta skamenená nevesta, svokrin špicatý jazyk, stalagmitový lesík a nachádza sa tu dokonca aj oveľa staršia verzia šikmej veže v talianskom meste Pisa.


Jaskyňa Driny

FOTO: Anton Chrvala

DOLNÁ KRUPÁ

7. Koncert v Dolnej Krupej

Nenechajte si ujsť originálne zoskupenie mladého tria, ktoré si vás získa hrou na gitaru, saxofóny a bicie. Ich jedinečný koncert si môžete vypočuť 11. apríla v Kaštieli Dolná Krupá. Štefan Szabó, Michaela Turcerová a Petr Maceček vám predvedú vlastné kompozície, osobité aranžmány jazzových štandardov, a taktiež tvorbu súčasných autorov. Užijete si tak príjemný jarný večer plný kreativity a improvizácie v kaštieli, kde tvoril aj Ludwig van Beethoven.


Kaštieľ v Dolnej Krupej

FOTO: Trnava Tourism

Trnava a jej región ponúka množstvo historických pamiatok, atrakcií, zábavy a kultúrneho programu. V Turistickom informačnom centre – Región Trnava vám ochotne poradia, čo by ste si nemali nechať ujsť.

Nájdete ho pod Mestskou vežou, ktoré je otvorené každý deň s výnimkou Veľkonočnej nedele a Veľkonočného pondelka. Od mája je Turistické informačné centrum otvorené už podľa otváracích hodín počas hlavnej turistickej sezóny, a to 7 dní v týždni od 10:00 do 18:00 h.

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2019 15:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.