reklama

Výstava v múzeu ukáže, ako sa žilo v Trnave a okolí v dobe rímskej

Západoslovenské múzeum v Trnave pripravilo pri príležitosti konferencie Archeológia barbarov 2021, ktorú organizuje Trnavská univerzita v Trnave výstavu Trnava a okolie v dobe rímskej.

Výstava sa zameriava predovšetkým na okolie Trnavy v období prvých štyroch storočí nášho letopočtu.

Návštevníci majú možnosť dozvedieť sa viac o príchode germánskych Kvádov na územie dnešného Slovenska a problematike rímsko-germánskych vzťahov na oboch stranách hranice, ktorú tvoril Dunaj.

O každodennosti antického sveta rozprávajú vystavené predmety nájdené pri archeologických výskumoch sídlisk a pohrebísk z tohto obdobia, napríklad Hrnčiarovce nad Parnou, Bučany, Dolné Lovčice alebo samotná Trnava.

Výstava bude sprístupnená od 1. októbra a návštevníci ju môžu navštíviť do 31. decembra 2021.

Andrej Sabov

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2021 7:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.