reklama

Výstava trnavských Mestských zásahov ukáže všetkých 50 nápadov ako vylepšiť mesto

V Synagóge – centre súčasného umenia bude v utorok 7. júna o 18.00 hodine otvorená výstava k iniciatíve Mestské zásahy Trnava 2016, ktorá od decembra minulého roka zbierala nápady a konkrétne projekty od odbornej a laickej verejnosti k tomu, ako vylepšiť naše mesto.

Na výstave bude odprezentovaných všetkých 50 prijatých projektov.

„Každé mesto má svoj problém. Nečudujme sa. Mesto ako organizmus rastie, mení sa, je determinové časom, dobou, svojimi obyvateľmi. Pravidelne potrebuje opravu, intervenciu, zásah. Architekti a urbanisti hľadajú riešenia. Občas ich nájdu, občas nie. Nestáva sa však často, aby obyvateľ mesta hľadal riešenie sám. Projekt Mestské zásahy Trnava 2016 je presne o tom,“ hovorí architekt Michal Burák z občianskeho združenia UzemnePlany.sk, ktoré sa podieľa na organizácii trnavských zásahov.

vystava-zasahy-poster

Výstavu pripravujú v spolupráci s Galériou Jána Koniarka.

Koncepčne ju pripravuje kurátor Filip Krutek, ktorý dodáva: „V rámci dramaturgie Galérie Jána Koniarka v Trnave je výstava špecifickým projektom, ktorý má ambíciu vytvoriť miesto stretu viacerých záujmov: od mestských úradníkov, obyvateľov mesta, ale aj nezávislých odborníkov z oblasti architektúry a umenia. Zároveň je spoločne s katalógom projektov spôsobom, ako ukázať zástupcom mesta, aké by mohli byť ďalšie možnosti pri tvorbe a rozvoji verejného priestoru.“

Ulož ako PDF
Napísal 1. júna 2016 11:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.