reklama

Výstava Pristávací manéver v Synagóge – centre súčasného umenia je prístupná do nedele

Výstava Pristávací manéver absolventov pražskej UMPRUM v Synagóge – centre súčasného umenia Galérie Jána Koniarka, nie je prezentáciou technických noviniek, ako by sa podľa názvu mohlo zdať, ale je do istej miery nie len hravou, ale aj filozofickou syntézou súčasných umeleckých tendencií.

Pristátie raketoplánu či cesta vesmírom, sú tu metaforou pre tvorbu, ako zložitý proces s neistým výsledkom alebo cestu do neprebádaného územia. 

Na prvý pohľad prekvapí priestor svojou zdanlivou nedokončenosťou, no to je súčasťou zámeru, kedy sa autori koncepcie rozhodli pristupovať k priestoru ako univerzálnej reprezentácii umeleckého ateliéru.

pristavaci1

Foto: Galéria Jána Koniarka

Výstava je preto anonymná a nemá ani kurátora, je kolektívnym dielom podobne, ako priebeh vesmírnej misie je počinom všetkých členov posádky kozmickej lode.

Ani ten, koho doménou nie je súčasné umenie by sa nemal nechať odradiť, pretože návšteva tejto výstavy mu dáva možnosť stať sa súčasťou experimentu, do ktorého návštevník vstupuje, a ponúka mu mnohovrstevný estetický zážitok, nútiaci premýšľať o princípoch autorstva, tvorby či možných hraniciach umenia.

Pre všetkých záujemcov o takúto cestu treba podotknúť, že majú možnosť už iba do nedele, 4. septembra 2016.

Peter Molari

INFO:

Titul výstavy: Pristávací manéver
Miesto konania: Galéria Jána Koniarka v Trnave, Synagóga – Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
Vernisáž: štvrtok, 14. júl 2016, 18.00 hod.
Trvanie výstavy: 14.7. (Št) – 4.9. (Ne) 2016

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2016 8:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Galéria Jána Koniarka, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.