reklama

V Synagóge – Centre súčasného umenia sprístupnia výstavu experimentátorky s textilom Vlasty Žákovej

Galéria Jána Koniarka v Trnave sprístupní vo štvrtok 28. mája 2020 v priestoroch Synagógy – Centra súčasného umenia na Halenárskej ulici výstavu Vlasty Žákovej Nostalgie zajtrajších rán. Ide o reprezentatívnu prezentáciu osobitej textilnej tvorby autorky za posledné desaťročie (2010 –2020), kde hlavnú rolu hrajú kolážové vyšívané reliéfy, mäkké plastiky (aj v UV svetle) a digitálne žakárové vzory.

Výstava v Synagóge – Centre súčasného umenia Galérie Jána Koniarka v Trnave predstavuje Vlastu Žákovú (1981) – výraznú postavu slovenskej scény v osobitej experimentálnej práci s textilným materiálom, od ručnej niťokresby a látkových kolážových krajín, cez mäkké skulptúry až po žakárové digitálne vzory a ich intermediálne presahy smerom k odevnému dizajnu, maskám, fotografii a performance, priblížil kurátor výstavy Vladimír Beskid.


V čiernom lese… / In The Black Forest… 45 x 75 cm, textil, 2013

FOTO: Galéria Jána Koniarka / Vlasta Žáková

Jej retrospektívna prezentácia ukazuje jej cestu textilným svetom umenia za posledné desaťročie (2010 – 2020) a tiež potvrdzuje jej ojedinelú charakteristickú polohu v kombinácií molitanu, látok, stužiek a nití.

Výstava potrvá do 3. júla 2020.

Autorka, titul výstavy: Vlasta Žáková: Nostalgie zajtrajších rán
Miesto konania: Galéria Jána Koniarka, Synagóga – Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
Kurátor: Vladimír Beskid
Sprístupnenie výstavy: 28. 5. (Št) 2020
Trvanie výstavy: 28.5. (Št) 2020 – 3.7. (Pia) 2020

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2020 9:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Galéria Jána Koniarka, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.