reklama

V Synagóge – Centre súčasného umenia sprístupnia výstavu experimentátorky s textilom Vlasty Žákovej

Galéria Jána Koniarka v Trnave sprístupní vo štvrtok 28. mája 2020 v priestoroch Synagógy – Centra súčasného umenia na Halenárskej ulici výstavu Vlasty Žákovej Nostalgie zajtrajších rán. Ide o reprezentatívnu prezentáciu osobitej textilnej tvorby autorky za posledné desaťročie (2010 –2020), kde hlavnú rolu hrajú kolážové vyšívané reliéfy, mäkké plastiky (aj v UV svetle) a digitálne žakárové vzory.

Výstava v Synagóge – Centre súčasného umenia Galérie Jána Koniarka v Trnave predstavuje Vlastu Žákovú (1981) – výraznú postavu slovenskej scény v osobitej experimentálnej práci s textilným materiálom, od ručnej niťokresby a látkových kolážových krajín, cez mäkké skulptúry až po žakárové digitálne vzory a ich intermediálne presahy smerom k odevnému dizajnu, maskám, fotografii a performance, priblížil kurátor výstavy Vladimír Beskid.


V čiernom lese… / In The Black Forest… 45 x 75 cm, textil, 2013

FOTO: Galéria Jána Koniarka / Vlasta Žáková

Jej retrospektívna prezentácia ukazuje jej cestu textilným svetom umenia za posledné desaťročie (2010 – 2020) a tiež potvrdzuje jej ojedinelú charakteristickú polohu v kombinácií molitanu, látok, stužiek a nití.

Výstava potrvá do 3. júla 2020.

Autorka, titul výstavy: Vlasta Žáková: Nostalgie zajtrajších rán
Miesto konania: Galéria Jána Koniarka, Synagóga – Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
Kurátor: Vladimír Beskid
Sprístupnenie výstavy: 28. 5. (Št) 2020
Trvanie výstavy: 28.5. (Št) 2020 – 3.7. (Pia) 2020

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2020 9:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Galéria Jána Koniarka, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.