reklama

Len 13-ročný žiak mal v školskej taške sušenú rastlinu, zrejme ide o marihuanu

Počas policajnej prednášky o protidrogovej prevencii na jednej z trnavských základných škôl objavil pes sušenú rastlinu, zrejme ide o marihuanu. Do školy ju priniesol 13-ročný žiak.

Prípad sa stal v piatok 27. mája dopoludnia.

„Dvaja policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru v Trnave vykonali v dopoludňajších hodinách teoretickú časť prednášky, po ktorej nasledovala ukážka vyhľadávania drog služobným psom. Počas ukážky pes označil jednu zo školských tašiek, v ktorej zacítil drogu. Následne 13-ročný žiak dobrovoľne vydal z peračníka igelitové vrecúško so sušenou rastlinou. Rastlinný materiál polícia zaistila a bude zaslaný na expertízu. Poverený príslušník polície začal trestné stíhanie z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,“ povedela ak prípadu hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

marih-1

Ilustračné foto: Polícia

V zmysle Trestného zákona je za neoprávnené prechovávanie drogy pre vlastnú potrebu možné uložiť trest odňatia slobody až na tri roky. Päťročné väzenie hrozí páchateľovi, ak neoprávnene prechováva drogu pre vlastnú potrebu vo väčšom rozsahu.

„Ak by aj expertíza potvrdila, že zaistenou látkou skutočne bola marihuana, trestné stíhanie bude pre nedostatok veku zastavené, pretože, kto v čase spáchania činu inak trestného nedovŕšil štrnásty rok svojho veku, nie je trestne zodpovedný,“ pripomenula.

V uplynulom roku vykonali policajti zaradení na úseku prevencie v rámci celého kraja 77 prednášok a besied so zameraním na predchádzanie drogovej trestnej činnosti. Túto tému si vypočulo takmer 2 tisíc žiakov.

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2016 9:03. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Len 13-ročný žiak mal v školskej taške sušenú rastlinu, zrejme ide o marihuanu”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.