reklama

V Špačinciach pobežia už po 39. raz tradičný beh s obrátkou v Trnave

Prvá júlová sobota pozve milovníkov masového behu na populárny Špačinský trojuholník. Stojí za povšimnutie, že bez jedinej prestávky tak býva od roku 1978 na rovnakej trati.

Rozhodcovská legenda Karol Duffek zoradí pelotón mužov, žien, juniorov a junioriek na štarte v strede Špačiniec o sedemnástej hodine.

Desaťkilometrové podujatie bude mať tradičnú obrátku na konci trnavskej Kopánky. Popri finančných odmenách, ktoré si odnesú traja najrýchlejší aktéri každej vekovej skupiny dospelých, dostane priestor i pretekárska tombola vecných cien.

Najvyššími prémiami dekorujú hlavné kategórie vytrvalcov a vytrvalkýň bez rozdielu veku.

spacinsky-trojuholnik
Štart Špačinského trojuholníka v centre obce

Foto: Marta Orsághová

Pred rokom získal absolútny primát Slavomír Košík (Považan Pruské), ktorý odsunul na záverečnom úseku z vedúcej pozície Gabriela Švajdu (Dvory nad Žitavou). Medzi ženami kraľovala v tejto vidieckej cestnej desiatke popredná atlétka Petra Fašungová, členka VŠC Dukla Banská Bystrica.

Prezentácia pretekárov pre 39. kapitolu Špačinského trojuholníka sa začne 2. júla o 15.15 h na nádvorí základnej školy a potrvá do 16.15 h. Všetci vytrvalci uhradia pri prevzatí štartového čísla symbolický vklad dve eurá.

Prihlášky vopred sa nevyžadujú. Usporiadateľský štáb, na čele so starostom obce a štvornásobným absolventom týchto pretekov Júliusom Zemkom, opäť spestrí ich bežecký sviatok džogingu sprievodným programom.

Okrem cestnej konfrontácie na 10 km patrí do obecnej termínovej listiny aj Špačinský jarný kros žiactva. V ostatnom ročníku, devätnástom, bežalo 184 dievčat a chlapcov.

Jaroslav Lieskovský

Ulož ako PDF
Napísal 26. júna 2016 9:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.