reklama

Trnava bude mať opäť svoje rádio. Vysielať má od leta 2017

Rada pre vysielanie a retransmisiu pridelila v utorok 22. novembra frekvenciu 103,9 MHz Trnava pre spoločnosť Trnavská produkčná na vysielanie nového lokálneho rádia Trnava Roks.

Rádio T, Rádio Forte, Rádio Naj. Tri trnavské rozhlasové stanice, ktoré od 90. rokov minulého storočia postupne vysielali z trnavského vežiaka spoločnosti VÚJE, kde mali rádiá svoje štúdio.

Po rokoch absencie chce pod názvom Trnava Roks vysielať nové lokálne trnavské rádio. Štart stanice na frekvencii 103,9 MHz je naplánovaný na leto 2017.

vanco-roks
Dušan Vančo

Foto: Peter Cagala

Rádio rozbieha Dušan Vančo, niekdajší šéf verejnoprávnaho Rádia_FM, neskôr programový riaditeľ Europy 2.

“Trnavské rádio je moja dlhoročná ambícia a som rád, že tento koncept môžem v rodnom meste spoločne s priateľmi realizovať,” hovorí.

Technickým riaditeľom je Pavol Jurák, ktorý mal v minulosti na starosti výstavbu štúdia a technické zabezpečenie vysielania rádia Piešťany. Tím uzatvára Erik Petlák, hudobník a producent vydávajúci na rešpektovanom britskom vydavateľstve Ram Records.

Trnavčania si pamätajú vôňu roksových lízaniek, ktoré boli pre mesto charakteristické. S touto pozitívnou emóciou Trnava Roks narába.

Hudobný formát stanice však nebude rockový, jeho detaily nový vysielateľ plánuje prezradiť na tízingovom webe www.roks.sk.

“Web má šesť krokov, ktorými až do momentu spustenia vysielania odhalíme viac detailov zo zákulisia rádia,” dodáva Vančo.

Ulož ako PDF
Napísal 23. novembra 2016 8:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava bude mať opäť svoje rádio. Vysielať má od leta 2017”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.