reklama

Polícia zadržala lupiča, ktorý v Trnave prepadol a okradol v jej vlastnom dome staršiu pani

AKTUALIZOVANÉ:

Polícia v utorok 17. januára v podvečerných hodinách zadržala muža na pátraní, 38-ročného Pavla B.

“Muža sa podarilo policajnej hliadke zadržať v bratislavskej ubytovni potom, ako na zverejnené informácie v médiách zareagoval istý muž. Vyšetrovateľ vykonáva od včera so zadržaným potrebné procesné úkony. Ďakujeme občanom aj médiám za pomoc pri jeho vypátraní,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Muža obvinili zo zločinu lúpeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. Zároveň polícia podala návrh na jeho väzobné stíhanie. Pavol B. zostáva naďalej zadržaný v cele policajného zaistenia až do rozhodnutia o jeho väzobnom stíhaní.

Pôvodná správa:

Polícia pátra po mužovi, ktorý je podozrivý zo zločinu lúpeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. K lúpežnému prepadnutiu staršej pani došlo minulý týždeň v nedeľu, 8. januára 2017 v nočných hodinách.

“Páchateľ preskočil oplotenie rodinného domu v Trnave a vzápätí rozbil okno, ktorým vošiel dnu. Domácu 87-ročnú pani fyzicky napadol a počas útoku žiadal od nej peniaze. V strachu o svoj život mu žena ukázala miesto, kde si ukrývala peniaze a navyše jej ukradol štyri zlaté prstene a retiazku, ktoré mala na sebe,” informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Trnavčanke spôsobil viaceré zranenia, pre ktoré musela byť hospitalizovaná v nemocnici. Odcudzením zlatých šperkov a peňazí jej spôsobil navyše škodu za viac ako 5000 eur.

V zmysle zákona hrozí za skutky trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.


Hľadaný Pavol Bihari

“Policajní operatívci na objasnení zločinu lúpežného prepadnutia intenzívne pracujú. V súvislosti s prípadom je podozrivý 38 ročný Pavol Bihari z Trnavy, ktorý bol už v minulosti viackrát súdne trestaný,” poznamenala Linkešová.

Okrem iného má aj súdom uložený zákaz pobytu v Bratislave. Podľa informácií, ktoré polícia získala, muž sa v poslednom čase zdržiava v Bratislave ale aj v Trnave a na presun používa zväčša vlakové spojenia a taxíky. Za účelom jeho zadržania bolo po mužovi vyhlásené pátranie.

Polícia v súvislosti s týmto prípadom upozorňuje najmä starších ľudí, aby boli obozretní a nevpúšťali cudzích ľudí do svojich príbytkov. Pri spozorovaní muža, ale aj pri iných podozrivých osobách je vhodné ihneď kontaktovať políciu na čísle 158.

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2017 16:00. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Polícia zadržala lupiča, ktorý v Trnave prepadol a okradol v jej vlastnom dome staršiu pani”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.