reklama

V zápase ako na hojdačke boli napokon úspešnejšie súperky, Hit UCM podľahli Nitre po boji 2:3

V druhom domácom zápase nadstavby extraligy žien vo volejbale sa Hit UCM Trnava predstavilo proti tabuľkovému susedovi COP Nitra.

Domácim v zápase chýbala Šimková, tak v základe nastúpila blokárka Zdenka Rusnáková na pozícii smečiarky. Zápas bol podľa predpokladov ako na hojdačke, kde sa družstvá neustále striedali vo vedení.

Obe družstvá nechali v zápase všetky sily. Mohutne povzbudzované domáce otočili nepriaznivý stav 1:2 na sety a i po nepriaznivom priebehu v 5-tom sete dokázali vyrovnať na 12:12. Záver však patril družstvu COP Nitra, ktorému v zápase viac vychádzala blokárska činnosť a v tabuľke odsunuli Trnavčanky na 7. miesto.

Foto: Peter Václavek

V individuálnych štatistikách si kapitánka Hit UCM Trnava Mária Kostelanská v zápase upevnila pozíciu najviac bodujúcej hráčky v slovenskej extralige s 287 bodmi (druhá s 243 bodmi Monika Stankovianska s UKF Nitra).

Trnavské libero Stela Plančíková sa stala najlepšie prihrávajúcim liberom a blokárka Lenka Režná vďaka piatim esám v zápase figuruje na solídnom štvrtom mieste štatistík medzi blokárkami.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Dnes sme očakávali, že nás COP-ka zbubnuje za hodinu 0:3. Mali sme veľké problémy so zostavou. Nakoniec to bol boj a aj keď sme museli improvizovať, skoro sa nám podarilo aj vyhrať. Za dnešný výkon si zaslúžia naše hráčky veľkú pochvalu.“

Najbližšie cestujú Trnavčanky 12.2.2017 do Prešova. V tabuľke nadstavby sú rozdiely veľmi tesné medzi prvými štyrmi družstvami, keď medzi prvým a štvrtým je rozdiel iba dva body a dve víťazstvá.

Hit UCM Trnava – COP Nitra 2:3 (21, -15, -17, 17, -12)

Zápas trval 110 minút, rozhodovali: Pivarček, Schimpl
120 divákov

Trnava: Rusnáková 5, Melišová 9, Kočišová 1, Kostelanská 21, Režná 12, Doluda 20, libero Plančíková (Duchoňová 0, Snopková 2, Límová 0). Tréner: P. Bernáth.

Nitra: Körmendyová 5, Kubová 3, Magdinová 14, Zimová 14, Vasková 18, Kupčiová 9, liberá Bojňanská a Žúdelová (Krajčírová 2, M. Stümpelová 0, Jurášová 3, Veliká 0, Halušková 0).

Tréner: P. Bernáth.

Foto: Peter Václavek

Ulož ako PDF
Napísal 5. februára 2017 8:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.