reklama

Falošné príbory z Číny rozdrvili ťažké mechanizmy

Dvetisícsto napodobenín príborov, ktoré boli označené falošnými ochrannými známkami bolo zlikvidovaných pod dohľadom colníkov. Ak by sa tento tovar dostal na trh a predával sa ako originály, ich majiteľ by zarobil takmer 3,5 milióna eur.

Tovar zaistili colníci v Dunajskej Strede v roku 2013 pri kontrole zásielky v rámci colného konania pri dovoze. Fyzickou kontrolou zistili, že tovar by mohol porušovať práva duševného vlastníctva, čo aj majiteľ ochrannej známky potvrdil.

Tovar pochádzal z Číny a bol určený na slovenský trh. Podľa predložených colných dokladov hodnota celej zásielky predstavovala 7 000 eur. Pri príboroch však boli príbalové letáky, podľa ktorých predajná cena týchto súprav bola vyčíslená na takmer 3,5 milióna eur.

Ako informoval hovorca Colného úradu Trnava Jozef Belan, pod dohľadom colníkov bolo zlikvidovaných 2 100 napodobenín príborov ochrannej známky Versace.

Foto: Colný úrad Trnava

V tomto prípade držiteľ ochrannej známky podal podnet na súd vo veci určenia, či ide o falzifikát a vlani súd právoplatne rozhodol, že príbory sú falzifikátom.

„Keďže súd už v tomto prípade právoplatne rozhodol, že ide o tovar, ktorým sa porušuje právo duševného vlastníctva, Colný úrad Trnava uloží majiteľovi tovaru pokutu od 3 000 eur do 67 000 eur,“ dodal Belan.

Ulož ako PDF
Napísal 11. februára 2017 11:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.