reklama

Nováčik z Trnavy pokoril vicemajstra v Kežmarku, v zlatom sete však neuspel

V prvom zápase Hit UCM Trnava tesne prehral s Kežmarkom 2:3. V sobotnej odvete diváci čakali určite hladký priebeh a víťazstvo Kežmarku, úradujúceho vicemajstra SR. Početné publikum vo výbornej atmosfére videlo obrovskú drámu aj skvelý výkon hostí z Trnavy.

Už v prvom sete sa nováčik pustil do favorita bez rešpektu a len niekoľko nevynútených chýb hráčok Trnavy odvrátil ich ešte väčšie víťazstvo. Druhý set sa však domáce skoncentrovali a udržiavali si odstup niekoľkých bodov počas celého setu.

Mnohé chyby na útoku i veľké medzery v obrane Trnavy spôsobili, že domáce družstvo nováčika definitívne zlomilo. A to ešte keď vo štvrtom sete na začiatku Kežmarok viedol 8:2 na Hit UCM Trnava by už nik nevsadil.


Zo zápasu Kežmarok – Trnava

Postupne však prestali Trnavčanky robiť chyby, spresnili hru v útoku a pridali aj bloky. Začali sa na domáce doťahovať a v koncovke bravúrne zvíťazili.

V 5. sete znovu nezastihol trnavský nováčik úvod, ale nezlomili sa ani za nepriaznivého stavu 11:13 a dokonale zamrazili úsmev domácej trénerky i skvelých divákov.

Hit UCM Trnava po prvýkrát v sezóne zvíťazil nad Kežmarkom 3:2 a hlavný tréner len ťažko upokojoval hráčky Hit UCM Trnava po výbuchu radosti.

Ihneď nasledoval zlatý set. Ten lepšie zvládol Kežmarok, keď mu pomohol kvalitný servis aj väčšia skúsenosť hráčok. Skvelí diváci odmenili za kvalitný a napínavý volejbal veľkým potleskom obe družstvá. Za možno najlepší výkon si nováčik v extralige – Hit UCM Trnava zaslúži veľkú pochvalu.

Kežmarok sa o 5. miesto stretne s COP Nitra. Hit UCM Trnava v boji o 7. miesto vyzve VTC Pezinok v sobotu 15. apríla 2017 o 14.00 hod. v Mestskej športovej hale v Trnave.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Vyhrali sme veľmi ťažký zápas v náročnom, ale férovom prostredí. Otočili sme štvrtý aj piaty set. Hrali sme náš najlepší volejbal v sezóne. Postup sme si prehrali doma, ale napriek tomu výhra v Kežmarku má pre nás obrovskú cenu. Dnes som bol veľmi pyšný na svoje družstvo. Bolo odvážne. Eto naša rabota.“

Odveta o 5.-8. miesto:
KV MŠK Oktan Kežmarok – Hit UCM Trnava 2:3 (-21, 16, 6, -22, -15) – Zlatý set 15:6

Zápas trval: 123 minút, rozhodovali: D. Daruľa a J. Mokrý

(prvý zápas 3:2, o 5. miesto bude hrať Kežmarok, o 7. Trnava)

Kežmarok: Zatrochová 10, Rajčanová 7, Smák 9, Dragašeková 27, Labudová 8, Jakušová 3, libero Nikmonová (Pisarčíková 0, Sandtnerová 1). Trénerka: B. Špaková.
Trnava: Snopková 1, Kostelanská 13, Režná 8, Doluda 12, Šimková 17, Melišová 8, libero Plančíková (Rusnáková 1, Límová 0, Kočišová 0, Duchoňová 0, Behúnová 4). Tréner: P. Bernáth.

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2017 23:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.