reklama

Tenisový Trnava Cup 2017 do 14 rokov vyhrala domáca hráčka Vanda Vargová

Začiatku antukovej sezóny v areáli TC EMPIRE Trnava koncom apríla (od 24. do 30.4.) dominuje významný medzinárodný turnaj do 14 rokov Trnava Cup, ktorý je druhej kategórie. V sezóne 2017 na ňom zvíťazila dokonca domáca hráčka Vanda Vargová.

Počas ročníka 2017 sa zo Slovákov najviac darilo dvom členom miestneho klubu TC EMPIRE Trnava, konkrétne Filipovi Žilkayovi, ktorý prehral v sobotu až v semifinále s Čechom Adamom Jurajdom 5:7, 0:6. Na podujatí výborne hrala aj domáca a druhá nasadená Vanda Vargová, zverenkyňa Juraja Jančoviča, ktorá si v nedeľu vybojovala titul po víťazstve 6:3, 6:1 nad Agátou Černou z Česka.


Víťazka turnaja Vanda Vargová

Foto: TC EMPIRE Trnava

Vargová je prvou víťazkou tohto turnaja do 14 rokov z domáceho klubu.

„Vanda vo finále predviedla skvelý a najmä sústredený výkon a zdolala Agátu Černú 6:3, 6:1. Vanda mala najťažší zápas v semifinále proti Rumunke Popa, ktorú zdolala až po trojsetovej dráme. U chlapcov vyhral zaslúžene Brit Pinnigton Jones, ktorý bol najvyššie nasadený a predviedol počas turnaja najvyrovnanejšie výkony. Vo finále ho vyzval Čech Adam Jurajda, ktorý mu však vzodoroval iba v prvom sete. Najlepší zo slovenských hráčov bol domáci Filip Žilkay, ktorý bol v semifinále, kde prehral s neskorším víťazom Jonesom. Štvorhru ovládli české páry, ktoré sa prebojovali do finále u chlapcov i dievčat,“ povedal o zápasoch športový riaditeľ TC EMPIRE Trnava Tomáš Boleman.

„Turnaj prebehol po organizačnej stránke na veľmi vysokej úrovni. Hralo sa na 16 kurtoch takmer počas celého turnaja z dôvodu zlej predpovede počasia. Piatkový program sa musel dokonca hrať celý v hale, ale hráči s tým nemali žiadny problém, nakoľko boli vytvorené vynikajúce podmienky. Od hráčov a rodičov boli iba pozitívne ohlasy, čo organizátora vždy veľmi teší,” dodal Boleman.

Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2017 18:46. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.