reklama

Festival Rotenstien sa sťahuje na zámok v Holíči. Divákov láka na úžasné rytierske súboje, históriu aj skvelý program pre deti

Blížiaci sa víkend bude v znamení rytierskeho festivalu Rotenstein 2017. Hlavnou zmenou tohto ročníka je sťahovanie festivalu z Červeného Kameňa do priestorov vodného zámku v Holíči. V sobotu 27. a v nedeľu 28. mája 2017 si prídu na svoje priaznivci rytierskych súbojov, histórie, stredovekej kuchyne a bohatého sprievodného programu.

Jeden z najväčších festivalov svojho druhu u nás otvorí svoje brány v sobotu 27. mája 2017.

Rotenstein ponúkne rozsiahly historický program s účasťou početnej rytierskej jazdy. Návštevníci budú svedkami neľútostných rytierskych súbojov, v programe nebude chýbať dobová hudba, šermiari, bubeníci, krásne kaukliarky či žongléri, sokoliari, psiari a mnoho ďalších atrakcií.

Stredoveké kuchyne, ochutnávky a prezentácia stredovekých plemien zvierat potešia deti aj priaznivcov vidieckeho života. Na festivale nájdete nielen dobové gastro, predávajúce plnohodnotné občerstvenie s nádychom stredoveku.

Ak sa zatúlate do našich dobových táborov, určite neobídete naprázdno. Ku stredovekému životu patrí aj stredoveká kuchyňa, z ktorej vám dobová kuchárka určite dá ochutnať.

Foto: rotenstein.sk

V rámci programi vystúpi viac ako 250 účinkujúcich zo Slovenska, Čiech, Rakúska a Poľska. Na Zámku Holíč sa stretnú tí najslávnejší rytieri z celého okolia. Stretnú sa vo veľkom konskom turnaji, kde zabojujú nielen o priazeň dvorných dám.

Rozmanité rytierske disciplíny nakoniec vystriedajú nebezpečné duely – nájazdy s dlhými drevenými lancami.

„Celú atmosféru podčiarkuje rôznorodý dobový program, či už ide lukostreľbu, vojenský buhurt, workshopy stredovekého tanca alebo prednášky historikov s názornými ukážkami. Tento rok kladieme dôraz na rôznorodosť a s tým spojené novinky. Hlavnou témou Rotensteinu sú kone a preto sa môžete tešiť na veľkolepý turnaj na koňoch, ktorý bude lepší ako kedykoľvek predtým. Samozrejmosťou sú dobové atrakcie a bohatý detský program,“ lákajú organizátori z trnavskej agentúry Hector do krásneho prostredia holíčskeho zámku.

Na program venovaný detským návštevníkom venuje festival Rotenstein špeciálnu pozornosť.

Okrem maľovania na tvár, množstva kaukliarov, akrobatov na chodúľoch či hudobníkov sa môžete tešiť aj na detské divadielka s netradičnými rozprávkami či nácviky vojenských formácií pre minirytierov. Deťom naozaj nebudú stačiť úsmevy.

Najmenších poteší aj možnosť skúsiť lukostreľbu, kušostreľbu, jazdu na drevenom rytierskom koni, arénu s mäkčenými zbraňami, súťaž o roh jednorožca a mnohé iné atrakcie, ktoré ich iste chytia za srdce.

Zámok v Holíči je prvotriednou pamiatkou, ktorá doteraz stála mimo pozornosti Slovákov. Táto jedinečná stavba si to ale ani zďaleka nezaslúži. Barokovo-klasicistický zámok je výraznou dominantou Holíča a širokého okolia. V 18. storočí bol dokonca cisárskym sídlom vlastneným Františkom Lotrinským.

Zámok sa nachádza blízko centra, návštevníci sa sem dostanú jednoducho autom, na bicykli či peši.

Kompletné informácie nájdete na www.rotenstein.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2017 13:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.