reklama

Organizátori historického festivalu Rotenstein 2022 odkrývajú program. Chýbať nebudú rytierske súboje, kone, sokoliari či staré remeslá

Historický festival Rotenstein, ktorý organizuje Agentúra Hector, opäť otvorí svoje brány počas víkendu 28. a 29. mája 2022. Tentokrát na hrade Červený Kameň. Organizátori pracujú na programe, na ktorý sa oplatilo dva roky čakať a plánujú aj niekoľko zmien.

Rytiersky festival Rotenstein sa po dvojročnej nútenej prestávke z dôvodu pretrvávajúcej pandémie rozhodla trnavská Agentúra Hector opäť zorganizovať. Presúva ho aj na pôvodné miesto jeho vzniku – na hrad Červený Kameň.

„Je pôvodným rodiskom tohto historického festivalu o čom svedčí aj samotný názov roten stein (v preklade z nem. červený kameň). Po piatich rokoch sme dostali príležitosť sa sem opäť vrátiť, a tak sme ju využili,“ hovorí Bystrík Holeček Agentúry Hector.


Archívny pohľad na festivalový areál na Červenom Kameni

Okrem zmeny miesta konania sa organizátori rozhodli aj pre zmenu programu, rozloženia historického tábora a stánkov priamo na mieste.

„V tomto momente ešte stále pracujeme na finálnej podobe festivalu, ale už teraz vieme povedať, že bude iný, ako sú návštevníci z predchádzajúcich ročníkov zvyknutí,“ približuje Bystrík Holeček a dodáva: „okrem reorganizácie podoby samotného festivalu sa nám podarilo zabezpečiť veľmi zaujímavý program. Rotenstein 2022 bude venovaný zvieratám a hlavne predstaveniam s koňmi“.

Návštevníci budú môcť vidieť okrem rytierov na koňoch, ktorých organizátori označujú za vrchol programu, aj sokoliarske predstavenie.

„To zatiaľ diváci na Slovensku nemali možnosť vidieť, na Červenom Kameni bude mať premiéru. Predstavenie znázorňuje starú techniku lovu s dravcom počas jazdy na koni, ktorá sa využívala počas stredovekých poľovačiek,“ prezrádza.

Vrcholným bodom programu bude rytiersky turnaj na koňoch. Ten bol stredoveku zábavou šľachty, ktorá si takto krátila čas a zdokonaľovala svoje rytierske schopnosti. Päť udatných rytierov sa proti sebe postaví opäť na hrade Červený Kameň.

Budú bojovať v tradičných disciplínach ako tjost, pri ktorej je cieľom každého jazdca zhodiť svojho súpera z koňa, alebo Nachturniera, pri ktorej sa v chaotickom súboji všetkých rytierov snažia navzájom si zhodiť tzv. klenot zo svojich prilieb.

Ilustračné foto

Organizátori tiež prezradili, že pre deti bude na festivale pripravená kontaktná zvieracia farma, na ktorej si budú môcť vyskúšať starostlivosť o zvieratá. Priamo pri vstupe na hrad bude pripravená aj tržnica a ukážka starých remesiel.

„Do areálu hradu sme sa aktivity tento rok rozhodli rozmiestniť tak, že návštevníci nájdu program na jednom mieste. Tým chceme zabezpečiť, že nezmeškajú časť programu, na ktorý sa tešili. Na festivale návštevníci nájdu tržnicu, gastro zónu, ale aj priestor pre oddych,“ dodávajú organizátori.

Vstupenky je možné zakúpiť online alebo priamo na mieste. Všetky informácie o festivale nájdete na www.rotenstein.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 6. mája 2022 9:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.