reklama

Predstavili finálny program víkendového rytierskeho festivalu Rotenstein

Už tento víkend 26. a 27. mája 2018 sa otvoria brány Holíčského zámku, za ktorými bude návštevníkov čakať najväčšie podujatie svojho druhu na Slovensku.

Ak sa chcete dozvedieť ako dopadne rytiersky turnaj o ruku princeznej, tak by ste na festivale nemali chýbať. Zámok bude hýriť zábavou a bohatým programom, ktorý si nadšenci stredoveku a histórie budú môcť vychutnať na viacerých stanovištiach roztrúsených po celom areáli.

Návštevníkov však nečakajú len pevne stanovené predstavenia a workshopy, zabavia sa aj pri obyčajnej prechádzke v peknom prostredí zámku, či pri nápoji v krčme so zaujímavým sprievodným programom.

FOTO: Matúš Koprda

“Súčasťou festivalu bude aj historický trh plný remeselníkov rôzneho druhu, od ktorých si budú návštevníci môcť zakúpiť výrobky. Podujatie bude rozšírené o sedliacky dvor plný zvierat, koní a dravcov,” informoval Peter Kolišťanik z marketingového tímu festivalu, ktorý organizuje trnavská agentúra Hector.

Organizátori pripravili veľké množstvo všakovakých stánkov, krčiem a viech, jedna z nich dokonca otvorí svoje dvere v zámockom podzemí. Toto všetko je pripravené pre všetkých, ktorých kroky budú smerovať na Holíčsky zámok.

Zábava pre najmenších tak isto nebude chýbať. Bábkari sa zhostia stvárnenia strhujúcich rozprávok, majstri šermu zaučia mládencov vo svojom odbore a vznešené dámy prezradia tajomstvá dvorského tanca. V útrobách zámku bude pre záujemcov k dispozícií aj fotokútik „Okrem kata sa budú môcť návštevníci vyzbrojiť fotkami v helmách, zbroji či v historickom kostýme,“ uviedol Bystrík Holeček, jeden z organizátorov.

Udalosť bude plná zábavy, dobrého jedla a zážitkov. Myslí sa však aj na vzdelanie – pripravené sú pútavé prednášky z histórie. Tu sa však program nekončí.

„Všetko Vám vopred prezradiť nemôžeme, deti i dospelý majú radi prekvapenia. Môžeme ale prezradiť, že túto udalosť navštívi aj iný kráľ – a to kráľ slovenskej historickej detektívky a fantasy – Juraj Červenák,” vyjadril sa ďalší z organizátorov Martin Tibenský.

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2018 10:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.