reklama

Rytiersky festival Rotenstien bude na holíčskom zámku koncom mája

Témou tohtoročného rytierskeho festivalu Rotenstein budú pytačky. Na podujatie sa dostavia rytieri z ďalekého severu, domáci bohatieri no aj turecký begovia, aby sa v rytierskom turnaji uchádzali o ruku prekrásnej princeznej Alžbety. Kto sa teda stane manželom vytúženej spanilej panny? O tom všetkom sa rozhodne 26. a 27. mája 2018 na zámku v Holíči.

Neoddeliteľnou súčasťou správnych pytačiek je aj bujará zábava. Tú zabezpečia šermiari, kaukliari, tanečníci i hudobníci. Súčasťou programu budú aj husári – zručný lukostrelci na koňoch. Ďalšou pýchou bude regiment kráľovských Landsknechtov.

„Súčasťou festivalu bude aj historický trh plný remeselníkov rôzneho druhu, od ktorých si budú návštevníci môcť zakúpiť výrobky. Podujatie bude rozšírené o sedliacky dvor plný zvierat, koní a dravcov,“ informoval Peter Kolišťanik z marketingového tímu festivalu, ktorý organizuje trnavská agentúra Hector.

FOTO: Matúš Koprda

Organizátori pripravili veľké množstvo všakovakých stánkov, krčiem a viech, jedna z nich dokonca otvorí svoje dvere v zámockom podzemí. Toto všetko je pripravené pre všetkých, ktorých kroky budú smerovať na Holíčsky zámok.

Zábava pre najmenších tak isto nebude chýbať. Bábkari sa zhostia stvárnenia strhujúcich rozprávok, majstri šermu zaučia mládencov vo svojom odbore a vznešené dámy prezradia tajomstvá dvorského tanca. V útrobách zámku bude pre záujemcov k dispozícií aj fotokútik „Okrem kata sa budú môcť návštevníci vyzbrojiť fotkami v helmách, zbroji či v historickom kostýme,“ uviedol Bystrík Holeček, jeden z organizátorov.

Udalosť bude plná zábavy, dobrého jedla a zážitkov. Myslí sa však aj na vzdelanie – pripravené sú pútavé prednášky z histórie. Tu sa však program nekončí.

„Všetko Vám vopred prezradiť nemôžeme, deti i dospelý majú radi prekvapenia. Môžeme ale prezradiť, že túto udalosť navštívi aj iný kráľ – a to kráľ slovenskej historickej detektívky a fantasy – Juraj Červenák,“ vyjadril sa ďalší z organizátorov Martin Tibenský.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2018 11:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.