reklama

Trnavská Agentúra Hector organizuje ďalší rytiersky festival Rotenstein. Témou bude súboj s drakom

Ak máte radi tradičné slovenské rozprávky, tak nepremeškajte stredoveký festival Rotenstein. Hlavnými atrakciami budú rytierske turnaje ako aj bitka s ohnivým drakom. Presvedčiť sa o tom, či nakoniec dobro zvíťazí nad zlom, budete môcť 25. a 26. mája 2019 na vodnom zámku Holíč.

Tohtoročný historický program vás vtiahne priamo do rozprávky. Jej príbeh sa začne v obrovskom šachu so živými figúrkami a svaly rytierov následne preverí veľká bitka medzi dobrom a zlom. Organizátori sľubujú veľkolepý turnaj na koňoch, kde rytierom cestu skríži ohnivý drak.

Okrem hlavnej šou potešia najmenších aktivity ako maľovanie na tvár, lekcie žonglovania či množstvo kaukliarov, akrobatov a hudobníkov.

FOTO: Matúš Koprda

„Každý rok sa snažíme pripraviť nové a zaujímavejšie predstavenia pre deti. Novinkou budú divadielka s netradičnými rozprávkami, sokoliarske vystúpenia, nácviky vojenských formácií pre mini rytierov či poctivý šermiarsky výcvik,“ hovorí Bystrík Holeček z trnavskej Agentúry Hector.

Nebudú chýbať aj tradičné stredoveké atrakcie – lukostreľba a hod sekerou na terč, streľba kušou, zážitková dráha i jazda na drevenom rytierskom koni.

Nezabudnuteľným zážitkom bude detská aréna s mäkčenými zbraňami, originálny drevený kolotoč ako aj súťaž o roh jednorožca.

„Určite si nenechajte ujsť dobovú mučiareň, kde Vám náš kat zvaný Flajšhaker predvedie stredoveké mučenie ale bezbolestným spôsobom,“ hovorí Bystrík Holeček.

FOTO: Matúš Koprda

Aj tento rok nájdete na vodnom zámku Holíč originálny dobový jarmok plný remeselníkov a stánkarov s ručne robenými výrobkami.

Zároveň v historickej kuchyni budete môcť ochutnať dobové špeciality. „Keďže v stredoveku plasty nepoznali, napijete sa z dobových hlinených pohárov a najete z drevených tanierov,“ dodáva Holeček.

Zámok Holíč stojí neďaleko centra mesta a jednoducho sa k nemu dostanete ako autom, tak aj pešo alebo na bicykli. Počas festivalu budete môcť bezplatne zaparkovať priamo pri hrade.

Vstupenky zakúpite na: https://rotenstein.sk/listky alebo https://vstupenky.maxiticket.sk, ako aj priamo na mieste festivalu.

O Agentúre Hector

Agentúra Hector začínala ako malá skupina ľudí nadšených históriou a jej rekonštrukciou.

Rokmi sa vypracovala na hlavného hráča v oblasti historických podujatí na Slovensku.

Dnes stojí za najúspešnejšími projektmi v tejto oblasti ako napríklad rytiersky festival Rotenstein alebo obľúbený Stredovek pod hradbami v Trnave.

„Za posledné roky sme sa posunuli a náš záber sa rozšíril. Living history, šerm, akrobacia, bubenícke, ohňové či kaukliarske show sú naším denným chlebíčkom. Hlavné ťažisko našej činnosti spočíva v organizácii podujatí s historickým zameraním a ich komplexnom zabezpečení.“

Bystrík Holeček, Agentúra Hector

Ulož ako PDF
Napísal 7. mája 2019 14:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.