reklama

Veľkolepý rytiersky festival Rotenstein predstaví pestrý program

V historických táboroch to bude žiť už tento víkend. V sobotu 25. mája 2019 sa totiž otvoria brány festivalu Rotenstein. Rytieri, lukostrelci, kaukliari i šašovia zaplnia nádvoria vodného zámku Holíč.

Viac ako 250 účinkujúcich zo Slovenska, Čiech, Rakúska a Poľska sa opäť po roku stretne, aby priblížili návštevníkom stredoveký život na zámku.

Skutočné rytierske turnaje na koňoch, sokoliarske vystúpenia a súboje nebudú chýbať v dobovom programe.

„Či už pôjde o šermiarske zápolenia, veľkú bitku alebo o dramatické historky či vtipné vystúpenia, nudiť sa rozhodne nebudete. No a ešte je tu ten tajomný drak. Ten bude naším veľkým prekvapením,“ približuje hlavné body festivalu Bystrík Holeček z trnavskej Agentúry Hector.

FOTO: Hector / Matúš Koprda

Zároveň bude počas celého dňa na rozprávkovom nádvorí prebiehať aj stredoveký program pre deti. Tie si budú môcť vyskúšať výcvik pre mladých rytierov a pozrieť si divadelné príbehy.

„Pri každom z predstavení na Rotensteine myslíme na detského diváka. A tento rok je špeciálne zameraný na deti. Zabavia sa vďaka podareným divadielkam, vtipným artistom na chodúľoch a všadeprítomným zabávačom. Veríme že ich nadchne aj stredoveký šerm alebo vzrušujúci rytiersky turnaj,“ dodáva Holeček.

Priestory zámku zaplní aj dobový jarmok plný remeselníkov a stánkarov s ručne robenými výrobkami. V Krčme u dvoch veteránov sa budú podávať dobové špeciality a nápoje. 

Lístky na festival je možné zakúpiť priamo na mieste a parkovanie bude bezplatné priamo pri zámku Holíč.

Celý program festivalu: rotenstein.sk/program.

Zábavu podporia aj hrané krčmové bitky či hudobné, fakírske a kabaretné šou.

FOTO: Hector / Matúš Koprda

INFO

Agentúra Hector začínala ako malá skupina ľudí nadšených históriou a jej rekonštrukciou. Rokmi sa vypracovala na hlavného hráča v oblasti historických podujatí na Slovensku. Dnes stojí za najúspešnejšími projektmi v tejto oblasti ako napríklad rytiersky festival Rotenstein alebo obľúbený Stredovek pod hradbami v Trnave.

„Za posledné roky sme sa posunuli a náš záber sa rozšíril. Living history, šerm, akrobacia, bubenícke, ohňové či kaukliarske show sú naším denným chlebíčkom. Hlavné ťažisko našej činnosti spočíva v organizácii podujatí s historickým zameraním a ich komplexnom zabezpečení.“ Bystrík Holeček, Agentúra Hector.

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2019 10:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.