reklama

Okres Trnava zaznamenal vlani v rámci kraja najvyšší nárast počtu obyvateľov

V roku 2016 narástol počet obyvateľov okresu Trnava o bezmála osemsto na 131 167. Prírastok počtu obyvateľov zaznamenal Štatistický úrad (ŠÚ) SR aj na území Trnavského kraja, kde k 31. decembru 2016 žilo 561 156 obyvateľov. Oproti roku 2015 sa zvýšil počet obyvateľov kraja o 1 459.

Okrem okresu Trnava (+786) zaznamenali v roku 2016 medziročný prírastok obyvateľov aj okresy Dunajská Streda (779), Galanta (90), Skalica (8) a Senica (2).

K 31. decembru 2016 žilo na území okresu Trnava 131 167 obyvateľov, z toho 64 119 mužov a 67 048 žien.

Naopak, úbytok počtu obyvateľov eviduje ŠÚ SR v okresoch Hlohovec o 134 ľudí, v okrese Piešťany oproti roku 2015 klesol počet obyvateľov o 72.

Ilustračné foto

“V roku 2016 sa narodilo matkám s trvalým pobytom na území Trnavského kraja 5 493 detí, v tom 2 832 chlapcov a 2 661 dievčat,” uviedla Alena Vadovičová, z trnavského pracoviska ŠÚ SR v Trnave.

V okrese Trnava pribudlo v minulom roku celkom 1 437 živonarodených detí, čo je najvyšší prírastok v kraji a o 115 detí narodených detí viac ako rok predtým.

Medziročný nárast zaznamenal ŠÚ SR aj v okresoch Senica o 44, v okresoch Piešťany o 21, Dunajská Streda o 8, Skalica o 1. Menej detí ako rok predtým sa vlani narodilo len v okrese Hlohovec, konkrétne o jedno.

“Takmer 42 percent detí (2 289), sa narodilo mimo manželstva a oproti roku 2015 sa ich počet zvýšil o päťdesiat,” skonštatovala A. Vadovičová.

Podľa údajov štatistického úradu zomrelo v roku 2016 na území okresu Trnava 1 204 obyvateľov, čo je medziročne o 56 osôb menej. V Trnavskom kraji zomrelo 5 579 obyvateľov, o 184 osôb menej ako rok predtým.

Najvyšší medziročný pokles v počte zomrelých bol v okrese Galanta (o 99), ďalej nasledovali okresy Trnava (o 56), Senica (o 42) a Piešťany (o 36). Medziročne zomrelo viac obyvateľov v okresoch Hlohovec (o 30), Skalica (o 13) a Dunajská Streda (o 6).

Do okresu Trnava sa v minulom roku prisťahovalo a nahlásilo na trvalý pobyt 1 502 ľudí, odsťahovalo sa 949. Migračné saldo tak dosiahlo 553 osôb, čo je o 180 viac ako pred rokom.

V Trnavskom kraji klesol v roku 2016 počet umelých prerušení tehotenstva oproti roku 2015 o 95 na 1 707, z toho v okrese Trnava ich evidovali 341, o 44 menej ako v roku 2015.

V Trnavskom kraji bolo počas roka 2016 uzavretých 2 946 nových manželstiev a rozviedlo sa 1 089 párov. V medziročnom porovnaní bolo sobášov o 56 viac a rozvodov o 92 menej, doplnila Alena Vadovičová.

Na území okresu Trnava sa uskutočnilo v minulom roku 766 sobášov (+70), manželských rozvodov bolo 240 (-37).

Ulož ako PDF
Napísal 12. júna 2017 11:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

35 komentárov pre “Okres Trnava zaznamenal vlani v rámci kraja najvyšší nárast počtu obyvateľov”

 1. 1
  kobylka says:

  Zabudli ešte pripočítať kobylky zo Srbska, Rumunska a od včera z Ukrajiny

  http://www.h

  http://www.h
  … viď komentáre … všetci sú nadšení

  • 1.1
   Peter says:

   To je pravda, alkohol je silná zbraň. Len si predstav, že by tí roboši boli z Ghany, Kamerunu, alebo zo Somálska.

 2. 2
  julo says:

  A Slovaci neokupuju zapadne staty pocinajuc Ceskom kazdy na pravo ist za lepsim zivotom a zarobkom, len Slovaci budte vsade vitany, ale u nas nechceme ziadneho cudzinca typicke

 3. 3
  Tomáš says:

  No lebo my sme najkrajsi, najmudrejsi, najcistotnejsi, najbelsi, najkrestanskejsi, najpracovitejsi a neviem este co narod na svete, tak nas vsade vitaju. Ostatni su nizsia rasa.
  Prepnuti narodovci pritom nadavaju na inych ludi nielen preto ze su z inej krajiny, ale staci ze su z ineho slovenskeho mesta, dediny, kraja…

  • 3.1
   migrant says:

   Preber sa – choď sa opýtať ľudí do Voderad alebo sa tam presťahuj.

  • 3.2
   Juraj Fuzák says:

   Urcite sme, hovoria to aj statistiky trestnych cinov v okolitych krajinach, kde jasne dominujeme :D Pri vstupe do Rakuska su tabule v slovencine “odpad nepatri do priekopy” :D

  • 3.3
   Peter says:

   To nie Tominko, ale vieme sa v cudzine prisposobit, vieme si nájsť prácu a sme pracovití a šetrní, nezijeme v spinavých getách a nebyť alkoholu tak sme špička na svete, lebo my Slovieni máme v sebe geneticky zakódované svedomie … a pozor na Slniečko … môže byť z toho úpal.

   • 3.3.1
    Juraj Fuzák says:

    No ja som zil nielkolko rokov v zahranici a nie vsetci sa vedeli prisposobit, vsetko zalezi od konkretneho cloveka. Ano mame v sebe geneticky zakodovane svedomie preto sme sa ako slovieni nikdy medzi sebou nenapadali pravda, chorvatsko – srbsko, rusko – polsko, slovensko – polsko atd, preto v nasich slovienskych krajinach neexistuje korupcia, nekradne sa tu, nemame znicene a znecistene lesy a rieky, je toho naozaj dost co mame geneticky zakodovane len co je pravda…

    • 3.3.1.1
     Peter says:

     Keďže si žil v zahraničí nemal si kvoli muklovaniu čas naštudovať si dejiny vlastného národa a otrocky opakuješ len históriu predloženú našimi nepriateľmi, ktorí akonáhle priniesli na slovanské územia ich verziu Krista, ktorú šírili Ohňom a Mečom (vyvraždili mužov a ženy, deti prevychovali v kláštoroch) postavili kedysi spojenecké národy Slovienov, Poľanov, Rusov, Srbov, Vendov atď proti sebe. Udalosti ktoré popisujes sú výsledkom vpádu kresťanstva na naše Zeme a vplyvu cudzozemcov v pozadí. A ešte ako aj Štúr povedal – alkohol. Kto postavil šenky vedľa kostolov? Slováci to asi neboli, že? Asi to boli nejakí obchodníci z cudziny, či? Cez alkohol sa dajú aj morálne pevné národy zničiť, že Jurko? príklad indiánov By to mohol niečo povedať. Naše národy majú však v sebe svedomie geneticky zakódované a akonáhle objavíš v sebe Rodovú pamäť dokážeš myslieť a konať ako slovan. Dovtedy budeš len sebecký konzument naháňajúci posledné trendy. Teda nikto.

   • 3.3.2
 4. 4
  ABP says:

  A já si zas myslím, že sa sem ludé stahujú, lebo Trnava je lepšá (LTT).

 5. 5
  pepa z depa says:

  “Pokud chce vytvořit někdo z nějaké země kolonii, zbaví ji především armády, zemědělství jako zdroje potravin, průmyslu jako zdroje financí a výzbroje pro armádu; zadluží ji, zničí školství a sociální systém, zesměšňuje slavnou historii, vlast, národ, rozbíjí rodinu jako základ státu, zamlčuje informace a prosazuje politickou korektnost a nakonec občany geneticky zničí masovým dovozem necivilizovaných cizinců.
  K eliminaci těchto ohrožení většinou armádu nepotřebujeme. Chce to politickou změnu.”

  • 5.1
   demokrat says:

   Pepo a jak si tu politickou změnu představuješ ?
   Jako že by to chtělo nějakého silného vůdce? Nebo vládu lidu? Případně mírumilovnou diktaturu nebo spíš osviceneckou monarchii ?

 6. 6
  kobylka says:

  … Nová utečenecká vlna sa dovalí do Európy cez Ukrajinu. Potvrdzuje to aj náčelník štábu maďarskej armády.
  Utečenci budú dopravovaní z Turecka cez Čierne more na Ukrajinu a odtiaľ budú prúdiť cez Maďarsko, Slovensko a Poľsko do Nemecka. Vláda s médiami bude tvrdiť, že sa s tým nedá nič robiť, lebo humanitárna situácia na hraniciach je kritická. Ďalej budú obyvateľstvo upokojovať, že utečenci u nás aj tak zostať nechcú. Avšak po zavretí hraníc okolitých štátov môžeme očakávať, že masa ľudí, ktorá tu uviazne, pripraví našim ľuďom osud obyvateľov Callais…

  http://www.hlavnespravy.sk

  • 6.1
   Peter Klimo says:

   no to bude v pezote za pasmi natresk ;)

   ale teraz vazne, kontrolna otazka: ako sa ti utecenci z ukrajiny dostanu na slovensko, do madarska a polska ?

   • 6.1.1
    kobylka says:

    Tak ako sa dostali do Grécka, Talianska, španielska, Francúzska, Nemecka, Švédska atd

    • 6.1.1.1
     Peter Klimo says:

     pravdepodobne narazas na “otvorenie hranic EU s ukrajinou”, co je momentalne nocnou morou vsetkych roduvernych sloviänov..
     situacia je vsak taka, ze bol zruseny vizovy rezim pre OBCANOV UKRAJINY, nie vsak zavedeny volny pohyb v ramci schengenskeho priestoru, takze pre utecencov z tretich krajin sa nic nemeni, potrebuju na vstup do schengenu viza. obcania ukrajiny su nadalej kontrolovani na hraniciach..
     ale ked to hovori madarsky nacelnik tak na tom asi nieco bude :D

     • 6.1.1.1.1
      Peter says:

      naivka

      • 6.1.1.1.1.1
       Peter Klimo says:

       blbost je naozaj bezhranicna..
       na jednej domovej schodzi v jednom meste na slovensku ludia odmietli zateplenie svojho bytoveho domu z eurofondov – udajne chce EU potom do tych zateplenych bytov nastahovat utecencov,aby im v nezateplenych zima nebolo…

  • 6.2
   Juraj Fuzák says:

   no a kedze to pisu hlavne spravy tak to musi byt pravda

   • 6.2.1
    Peter says:

    no a keďže kindermanažér Jurko múdrejší od Štúra hovorí, že to neni pravda tak to určite nebude pravda.

 7. 7
  www.klaus.cz says:

  Dnes V. Klaus :
  https://www.facebook.com/institutvk/videos/1023887217748940/

  Ide do tuhého !!

  1. Zásadně a zcela rezolutně protestujeme proti rozhodnutí EU zahájit s Českou republikou řízení kvůli tzv. nerespektování přijímání migrantů na základě Bruselem nadiktovaných kvót. Protestujeme proti snaze trestat nás a přinutit nás k poslušnosti.

  2. I těm, kteří to ještě nevěděli, ukázala tímto svým krokem Evropská komise, jaké je postavení České republiky v Evropské unii a jaké s námi její vrcholní představitelé mají úmysly.

  3. Odmítáme pokračující bagatelizaci toho, co se právě teď, v úterý 13. června 2017, stalo. Jde o novou, dosud nevídanou věc. Odmítáme záměr povinně dosídlovat území našeho státu cizinci. Odmítáme dopustit přeměnu naší země v multikulturní společnost nepřizpůsobivých komunit, jaké vidíme v současnosti ve Francii či Velké Británii. A to ještě nezmiňujeme s masovou migrací spojený dnes už téměř každodenní terorismus.

  4. Odmítáme argument, že musíme „být u toho“, že musíme „být přítomni“ rozhodování, že musíme být v tak zvaném „tvrdém jádru“ unie. U rozhodovacích procesů v EU sice dnes jsme, ale my nerozhodujeme. Naše přítomnost nemá fakticky žádný význam. Náš hlas je ignorován. Nerozhoduje se podle nás. Rozhoduje se o nás.

  5. Nenechme se vydírat hrozbami ukončení evropských dotací. Dotace nepotřebujeme a nechceme je. Odmítáme jak naše platby do Bruselu, tak dotace z Bruselu. Odmítáme zhoubnou, silou prosazovanou politiku EU jako celek.

  6. Z toho všeho plyne jediný možný a současně jediný nutný závěr: nastal čas začít připravovat odchod naší země z Evropské unie. Je to jediná cesta, jak náš stát, který jsme zdědili od našich předků a který máme povinnost jako svébytnou entitu předat budoucím generacím, udržet a zachránit.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.